Samsung Galaxy Tab 10.1 Logoda Kalıyor

• Konbuyu başlatan kemal_
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 12
  • Görüntüleme 7K
 Yazdır

kemal_

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Haz 2018
8
1
3
42
Arkadaşlar merhaba
Tabletin odin mode açılırken recovery mode açılmıyor. Odin mode açıldıktan sonra stock rom yüklüyorum yüklüyor restart attıktan sonra yine samsung glaxy note 10.1 logosunda kalıyor.
Sizce problem nedir.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Arkadaşlar merhaba
Tabletin odin mode açılırken recovery mode açılmıyor. Odin mode açıldıktan sonra stock rom yüklüyorum yüklüyor restart attıktan sonra yine samsung glaxy note 10.1 logosunda kalıyor.
Sizce problem nedir.

Cihazınızın yazılımı yükleme işleminden önceki durumu ve cihaza uygulanan işlemler hakkında bilgi verebilir misiniz?

• Beğen
Tepkiler: kemal_

Machine

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
31 May 2018
851
341
63
Türkiye
Arkadaşlar merhaba
Sizce problem nedir.

Yazılım yüklemesi tamamlandıktan sonra boot ekranında kalıyor ise,
cihaz kendini eski veri üzerinden açmayı deniyor açamıyor...
Recovery'e girip wipe/data yaptığın takdirde açılacaktır.

• Beğen
Tepkiler: ctsgsm ve kemal_

kemal_

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Haz 2018
8
1
3
42
Cihazınızın yazılımı yükleme işleminden önceki durumu ve cihaza uygulanan işlemler hakkında bilgi verebilir misiniz?
Tablet bana geldiğinde "samsung glaxy note 10.1" logosu vardı.Açma ve ses kısma tuşuna basıp Recovery mode a girmek istediğimde girmediğini restart attığını farkettim.
Açma ve ses açma tuşuna basınca odin menu gelince bari yazılım atayım diye odin ile bilgisayardan yazılımları yükledim. Yükleme tamamlanınca restart atıp tablet tekrar açıldığında yine "samsung glaxy note 10.1" logosunda kalıyor. Bu şekilde kısır bir döngünün içerisinde dolanıp duruyorum.

• Beğen
Tepkiler: ctsgsm

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Tablet bana geldiğinde "samsung glaxy note 10.1" logosu vardı.Açma ve ses kısma tuşuna basıp Recovery mode a girmek istediğimde girmediğini restart attığını farkettim.
Açma ve ses açma tuşuna basınca odin menu gelince bari yazılım atayım diye odin ile bilgisayardan yazılımları yükledim. Yükleme tamamlanınca restart atıp tablet tekrar açıldığında yine "samsung glaxy note 10.1" logosunda kalıyor. Bu şekilde kısır bir döngünün içerisinde dolanıp duruyorum.

Size önerim öncelikle SamMobile'den cihazınıza ait en güncel yazılımı ve yazılım yükleme aracını indirmenizdir.
Şayet bu işlem başarılı olmazsa, cihazınıza TWRP Recovery yükleyiniz.
Bakalım onda durumlar ne olacak.

• Beğen

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Geçmiş olsun cihazınıza sorunsuz şekilde yazılım atmanıza rağmen bootloop yada logoda kalıyor ise sorununuzun donanımsal olma ihtimali yüksektir power ic ve batarya değişimi etkili olacaktır. Ayrıca tuş kombinasyonu ile recovery moda giremiyorsanız tuşun arızalı olma ihtimalide var.

• Beğen

kemal_

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Haz 2018
8
1
3
42
Size önerim öncelikle SamMobile'den cihazınıza ait en güncel yazılımı ve yazılım yükleme aracını indirmenizdir.
Şayet bu işlem başarılı olmazsa, cihazınıza TWRP Recovery yükleyiniz.
Bakalım onda durumlar ne olacak.
En güncel yazılımınıda indirip yükledim. Yine logoyla karşılaşıyorum. Şimdi TWRP recovery yükledim yükleme sonunda restart atıp yine logoda kalıyor. recovery menuye girmek için tuş kombinasyonu yaptığımda ise tablet resetleniyor. İnternette araştırdım EMMC diye bir chip varmış bunun değişmesi gerekiyor felan yazıyorlar sizce mantıklımı?

kemal_

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Haz 2018
8
1
3
42
Geçmiş olsun cihazınıza sorunsuz şekilde yazılım atmanıza rağmen bootloop yada logoda kalıyor ise sorununuzun donanımsal olma ihtimali yüksektir power ic ve batarya değişimi etkili olacaktır. Ayrıca tuş kombinasyonu ile recovery moda giremiyorsanız tuşun arızalı olma ihtimalide var.
Tuş kombinasyonunu yaptığımda makine sürekli logodan sonra resetleniyor maalesef..

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
En güncel yazılımınıda indirip yükledim. Yine logoyla karşılaşıyorum. Şimdi TWRP recovery yükledim yükleme sonunda restart atıp yine logoda kalıyor. recovery menuye girmek için tuş kombinasyonu yaptığımda ise tablet resetleniyor. İnternette araştırdım EMMC diye bir chip varmış bunun değişmesi gerekiyor felan yazıyorlar sizce mantıklımı?

Öncelikle cihazın tuşlarının sağlamlığı kontrol edilmeli.
Nand Flash sorunları bahsettiğiniz sorunlara neden olabilir.
İşten anlayan birisinin cihazı detaylı bir şekilde incelemesi faydalı olacaktır.

• Beğen

kemal_

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Haz 2018
8
1
3
42
Öncelikle cihazın tuşlarının sağlamlığı kontrol edilmeli.
Nand Flash sorunları bahsettiğiniz sorunlara neden olabilir.
İşten anlayan birisinin cihazı detaylı bir şekilde incelemesi faydalı olacaktır.
Tamam gelişme olursa paylaşırım. İlginiz için teşekkür ederim.