Temel Rom'u Tablete Göre Uyarlamak

Yazdır

bruceleeibo

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 May 2020
29
0
1
36
Merhaba elimde özel üretim bir tablet var ve rom unu uzun uğraşlar sonucu çinde bulabildim yalnız üretici firmadan aldığım için o cihazın temel CODECK rom unu yolladılar. şimdi bu tablete kurunca açılıyor. ancak ekran çözünürlüğü ve dokunmatik kalibrasyonu farklı oluyor. bu uyarlamaları nerden nasıl yaparım yardımcı olursanız sevinirim rom un içinde 3 adet preloader dosyası yollamışlar.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    75.5 KB · Görüntüleme: 26

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Elinizdeki cihazın markası ve modeli nedir, bir de yazılım indirme bağlantısı var mı?
Yazılımla ilgili düzenlemeler çoğu zaman system.img üzerinden yapılıyor.
Kimi zaman da boot.img üzerinde bazı özel yapılandırma ayarları bulunabiliyor.
Yazılımı parçalayıp incelemek lazım.
Bu da oldukça uğraştıran zahmetli bir iştir.

bruceleeibo

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 May 2020
29
0
1
36
elimdeki cihaz atılım üniversitesi mpad05 modeli
mevcut ham rom açıyor her şey normal sadece dokunmatik kalibresi yok birde kamera tanımıyor dokunmatiği halletsem gerisi önemli değil

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
elimdeki cihaz atılım üniversitesi mpad05 modeli
mevcut ham rom açıyor her şey normal sadece dokunmatik kalibresi yok birde kamera tanımıyor dokunmatiği halletsem gerisi önemli değil

İndirdiğiniz yazılımın indirme bağlantısını ve cihazınızın ana kartının fotoğrafını paylaşabilir misiniz?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
password: 1234

resimleri yükleyemiyorum boyutu büyük diyor ama XDA da açtığım konuda resimler var

Anladığım kadarıyla sizinle paylaşılan yazılım başka bir cihaza ait.
İndirdiğiniz yazılımın içerisinde bir adet items.ini isimli dosya mevcut.
O dosyayı uygulaması ile açınız.
LCM configs bölümündekiler ekranla ilgili ayarları, TP configs bölümündekiler dokunma paneli ile ilgili bölümleri düzenlemenize yarar.
Yorumuma ek bir kaç item.ini dosyası ekliyorum, biraz karşılaştırma yaparak, ne yapmanız gerektiğinizi anlayacağınızı düşünüyorum.

Ekli dosyalar

• items.rar
    4.9 KB · Görüntüleme: 6

bruceleeibo

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 May 2020
29
0
1
36
elinize sağlık en azından bir yöntem gösteren oldu. şimdi bende bir benzer tabletin rom u ve o serinin codeck rom u var benzer tablet romunda items var, codeck romda items birkaç tane var klasör içinde yollamışlar hepsini denedim olmadı, bendeki touch verileri 2 satır size yolluyorum items dosyalarını

Ekli dosyalar

• items.rar
    4.1 KB · Görüntüleme: 5
Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
elinize sağlık en azından bir yöntem gösteren oldu. şimdi bende bir benzer tabletin rom u ve o serinin codeck rom u var benzer tablet romunda items var, codeck romda items birkaç tane var klasör içinde yollamışlar hepsini denedim olmadı, bendeki touch verileri 2 satır size yolluyorum items dosyalarını

Sizdekiler eksik, cihazın içini açıp Touch Panel ile ilgili bilgileri bulmalı ve eklemelisiniz.

bruceleeibo

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 May 2020
29
0
1
36
Dokunmatiğin flexindeki çip ve çevresinin resmi ekte gönderdim .dokunmatik ekranın altında olması gereken yere tıklıyor yukarı doğru çıktıkça orantılı olarak dokunduğum yerin üst kısmı işliyor yani ekranın en altında istediğim yer ama en yukarda nerdeyse dokunduğum yerin 3 cm yukarısı işliyor

Ekli dosyalar

• DOKUNMATİK 2.jpg
    DOKUNMATİK 2.jpg
    75.6 KB · Görüntüleme: 8
  • DOKUNMATİK.jpg
    DOKUNMATİK.jpg
    50.6 KB · Görüntüleme: 8

bruceleeibo

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 May 2020
29
0
1
36
resim yükleyince siteniz resme etiket koymuş çipte yazan Silead gsl3692 flex te yazan HL101G050B resimleri sıkıştırıp ekliyorum

Ekli dosyalar

• touch.rar
    109.7 KB · Görüntüleme: 6

bruceleeibo

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 May 2020
29
0
1
36
Allah razı olsun hocam. aynen çin bazı devletlere 100kbs gibi kota koymuş galiba çok geç iniyor
ne zaman müsait olursanız o zaman bakarsınız varolun