Yardım Turkcell Telefonların Genel Kapanıp Açılma Sorunu

• Konbuyu başlatan gen_com
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 13
  • Görüntüleme 13K
 Yazdır

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
T50 T60 T70 de rastladığım durup dururken cihazın kapanıp yeniden başlaması. arkadaşlar sorun sebebini bilen var mı. yazılım attım olmadı.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bazen ne yazık ki cihazlarda kronik sorunlar olabiliyor.
Elbette yazılımdan kaynaklanan sorunları da göz ardı etmemek lazım.
Sorunun kaynağı ile ilgili net bir şeyler söyleyebilmek içinde, bir kaç sorunlu cihazı detaylı bir şekilde incelemek lazım.

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
log almayı denedim kapanmadı akşama kadar bekledim. Neyse başlığı açtık sorunu yaşayanlar damlar çözüme birlikte kavuştururuz.

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Genelde resetleme olayı donanımsaldır ve kuvvetle muhtemel işlemci belli bir ısıya geldiğinde koruma için resetler yada tamamen kapatır. İkinci bir ihtimalde ramlerin dolması hiç yer kalmadığında resetler. Paradoxun dediği gibi yazılımsal olma ihtimalinide göz ardı etmemek lazım.

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
Genelde resetleme olayı donanımsaldır ve kuvvetle muhtemel işlemci belli bir ısıya geldiğinde koruma için resetler yada tamamen kapatır. İkinci bir ihtimalde ramlerin dolması hiç yer kalmadığında resetler. Paradoxun dediği gibi yazılımsal olma ihtimalinide göz ardı etmemek lazım.

Evet katılıyorum. bilgisayardaki gibi hataya bağlı restart veya ram arızası gibi. ancak bunun kesin sebebini bilmemiz şart. kronik bir arıza çünkü. ya deadlock oluyor. yada bir bileşeni arızalı ona ulaşmaya çalışınca kapanıyor. loglardan çıkar ancak sonuç.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Evet katılıyorum. bilgisayardaki gibi hataya bağlı restart veya ram arızası gibi. ancak bunun kesin sebebini bilmemiz şart. kronik bir arıza çünkü. ya deadlock oluyor. yada bir bileşeni arızalı ona ulaşmaya çalışınca kapanıyor. loglardan çıkar ancak sonuç.

Zamanında başıma şöyle bir şey gelmişti:
Bir cihaz vardı, bekleme moduna girdiği zaman cihaz bazen uyanmıyordu.
Home tuşuna bastığım zaman tepki veriyor ama ekran açılmıyordu.
Hali ile bildirim ve aramaları da almıyordu.
Cihazı resetleyip açabiliyordum.
Yazılım yüklemesi, cihazı şarjda bırakmak gibi akla gelebilecek her şeyi denedim.
Bazen günde bir iki, bazen de on on beş defa yaşanıyordu bu sorun.
Cihazı log almak için bilgisayara bağladığımda ise hiç kapanmıyordu.
Cihaz elli tane yere gitti, her parçası ayrı ayrı incelendi, sorunu kimse çözemedi.
En az 10 tane yüksek mühendisin elinden geçmiştir.
Çarşıda telefon tamiri yapan yerlerden bahsetmiyorum.
Sonra cihaz bana geri geldi, bende kırıp atmak için elimle cihazı kastırdım, tam o anda bir işim çıktı ve kırma işlemini yarıda bıraktım.
Sonra da cihaza bakamadım.
Bir kaç gün sonra cihaza bir baktım, kapanmamış.
Sahibine geri verdim.
O gün bu gündür cihaz sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

:zuhaha:

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
muhtemelen bord üzerinde veya içinde giden yollarda çatlak veya smd elemanlarda temassızlık vardı. bende bi kastırayım. kasaları esnek hepsinin ortak özelliği bide o yolu deneyelim :alkis::sessizlik:

bu arada bi tane daha geldi t70 cevap yazarken.

jashuva

Üye
Kayıtlı üye
13 Mar 2017
95
41
18
coban32 kardeşimizin dediği gibi işlemci ve ram kaynaklıdır. ayrıca cihazda darbe, düşme veya sıvı teması olursa ki bunlardan işlemci ve ram in etkilenme ihtimali yüksektir. anakartta da çatlak ve kısa devreler oluşacaktır. yazılımsal bütün seçenekleri denediğiniz halde sorun hallolmuyorsa artık diyebilirsiniz ki sorun donanımsal bir sorundur.

aykut288

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Şub 2019
1
0
1
21
bendede aynı var t 70 ekran kapanınca sürekli yeniden başlatıyor ama ekran açık kalsın kapanmıyor çözen varmı sorunu

zekiakbas

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Eyl 2017
4
0
1
55
telefonda orayi burayi kurcalamayin tek nedeni batarya .. orjinal batarya takacaksiniz batarya vaadesi doldugu zamanbutun kompenentlere yeterli voltaj gonderemiyor bu nedenlede bazi ic ler isiniyor .. isinmadan dolayida restart yapiyor... yazilim denendi boarda full isi gecildi .. kesinlikle akim cekme gibi bir durumda soz konusu degil.. batarya degisti duzeldi.. batarya full sarz li iken yuzde 80 lere inene kadar sorun yok ondan sonra basliyor.. bu herkeste farkli olur... kolay gelsin konu eski fakat bu konuda hakkinda bilgi arayanlar bundan sonra cozum bulur

emre123gs

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Eyl 2017
3
0
1
32
AŞIRI DERECEDE BİLGİ KİRLİLİĞİNE SON VERMEK ADINA KONUYA CEVAP YAZIYORUM KONU BAŞLIĞINIDA ÇÖZÜLDÜ OLARAK YAPARSANIZ İNSANLAR DAHA İYİ FAYDALANIR.
1-)BURDA SORUNU ÇÖZMEK YERİNE TEORİK YADA MANTIKSAL FİKİRLERİNİZİ KENDİNİZE SAKLAYIN NEREDEYSE HER FORUMDA BUNUN GİBİ FİKRİNİ İÇİNDE TUTAMAYAN İNSAN GÖRÜYORUM SADECE DENEYİMLEMİŞ KİŞİLER FİKRİNİ PAYLAŞSIN.
2-)ON-OF SES + - FLEX DEĞİŞTİR KOMPLE SONUÇ OK
3-)BU SORUNUN SEBEBİ FLEX SIVI TOZ ALIP OKSİDASYONA UĞRAMAYA MÜSAİT YERDE OLDUĞUNDAN GENERAL MOBİL CİHAZLARDA SWİC VE SES + - TUŞLARINDA EN UFAK Bİ KOROZYON OLSA DİRENÇ GÖSTERİP RESTART ATAR (UNUTMAYIN TÜM GENERAL MOBİL CİHAZLARDA)

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
AŞIRI DERECEDE BİLGİ KİRLİLİĞİNE SON VERMEK ADINA KONUYA CEVAP YAZIYORUM KONU BAŞLIĞINIDA ÇÖZÜLDÜ OLARAK YAPARSANIZ İNSANLAR DAHA İYİ FAYDALANIR.
1-)BURDA SORUNU ÇÖZMEK YERİNE TEORİK YADA MANTIKSAL FİKİRLERİNİZİ KENDİNİZE SAKLAYIN NEREDEYSE HER FORUMDA BUNUN GİBİ FİKRİNİ İÇİNDE TUTAMAYAN İNSAN GÖRÜYORUM SADECE DENEYİMLEMİŞ KİŞİLER FİKRİNİ PAYLAŞSIN.
2-)ON-OF SES + - FLEX DEĞİŞTİR KOMPLE SONUÇ OK
3-)BU SORUNUN SEBEBİ FLEX SIVI TOZ ALIP OKSİDASYONA UĞRAMAYA MÜSAİT YERDE OLDUĞUNDAN GENERAL MOBİL CİHAZLARDA SWİC VE SES + - TUŞLARINDA EN UFAK Bİ KOROZYON OLSA DİRENÇ GÖSTERİP RESTART ATAR (UNUTMAYIN TÜM GENERAL MOBİL CİHAZLARDA)

Yazdığınız ileti, gerek içeriği, gerekse yazılış biçimi olarak hiç şık olmamış.
Şimdi birisi çıkıp sizin önerilerinizle de sorunu çözemediğini söylerse ne olacak?
O zaman siz hangi konuma düşeceksiniz.

Burası bir forum, insanların bilgi, deneyim ve düşünlerinin paylaşıldığı bir alan.
Düşünceler her şeyin temelidir.
Şu an kullandığınız cep telefonlarının da temeli olduğu gibi.

Sizden ricam bundan sonra yazdıklarınıza dikkat etmenizdir.
Şayet burasını beğenmiyorsanız, sizden başka hiç kimsenin bir şey yazamayacağı bir yer açarak,
Dilediğiniz gibi at koşturabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: gen_com