Vertikal'dan Yapar Abi

Yazdır

bykaya27

Aktif üye
Kayıtlı üye
21 Ocak 2017
90
130
33
37
Arkadaşımın başımdan gecen olay fıkra gibi
Arkadaşımı iş yerinde ziyaretinde bulunmuştum o da benim gibi teknisyen yanına oturdum gelen müşteriler usta arızası neydi vertikalı bozuk deyip veriyor işin ilginç yanı cep telefonunda vertikal mı var diyip kendi kendime düşünmeye başladım derken başka müsterilerede hep vertikal arızası diyip veriyor artık meraklanmaya başladım sordum bu Vertikal ney? Tabii cevap daha ilginç ben İngilizceden anlamam tek bildiğim vertikal diyince şok oldum işi dahada ilginç klan gelen müşterilere vertikaldan yapıyor demesi ve müşterinin tamam anladım demesi. Ufak bir araştırma vertikal cep telefonunda yok tv lerde var

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Arkadaşımın başımdan gecen olay fıkra gibi
Arkadaşımı iş yerinde ziyaretinde bulunmuştum o da benim gibi teknisyen yanına oturdum gelen müşteriler usta arızası neydi vertikalı bozuk deyip veriyor işin ilginç yanı cep telefonunda vertikal mı var diyip kendi kendime düşünmeye başladım derken başka müsterilerede hep vertikal arızası diyip veriyor artık meraklanmaya başladım sordum bu Vertikal ney? Tabii cevap daha ilginç ben İngilizceden anlamam tek bildiğim vertikal diyince şok oldum işi dahada ilginç klan gelen müşterilere vertikaldan yapıyor demesi ve müşterinin tamam anladım demesi. Ufak bir araştırma vertikal cep telefonunda yok tv lerde var

Adam TV tamirciliğinden terfi ettiyse demek ki.

• Beğen
Tepkiler: bykaya27

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Evet tüplü tvlerde tüp soketinin üzerinde bulunan bir ayar mekanizması. Hassas oynatarak görüntünün tam çerçeveye oturması sağlanırdı. Ayar tutmazsa üzerindeki entegre yada direnç gibi malzemeler ölçülürdü. En sonda trafo üzerindeki ayar düğmeleriyle ayar yapılırdı. Elektronik tozu yutanlarda bu tarz mesleki deyimler sakız gibi insanların ağzına yapışıyor.

• Beğen
Tepkiler: bykaya27