Vestel V Tab 1041 Açılmıyor ve Şarj Olmuyor

Vestel V Tab 1041 Açılmıyor ve Şarj Olmuyor

123serhat123 123serhat123 - #1
dün internette gezindikten sonra şarja bıraktım, sabah kalktığımda açılmıyordu şarj oldugunun göstergesi olan kırmızı ışıkta yanmiyordu içini açtım dikkatlice temizledim işlemci sanki yanmış gibi resmini ekledim ne yapmam gerekir birde yanık kokuyor nasıl yanmış olabilirki
Paradox Paradox - #2
Görselde bir sorun vardı bu nedenle ilgili bağlantıyı kaldırdım.
Rica etsem görseli tekrar paylaşabilir misiniz?
123serhat123 123serhat123 - #3
Görselde bir sorun vardı bu nedenle ilgili bağlantıyı kaldırdım.
Rica etsem görseli tekrar paylaşabilir misiniz?
Hocam bu modele sahip misiniz? Tableti hafta da 2-3 kez açardım ondada Python kullanmak için yani pek fazla kullanmazdim neden olmuş olabilir cihazı 2.el almıştım üstünden 2 ay geçti.
123serhat123 123serhat123 - #4
Hocam cesaret edip kapağı söktüm işlemcinin yandığını düşünüyordum fakat tertemiz gözüküyor nolmus olabilir acaba

ykwHAt.jpg
123serhat123 123serhat123 - #5
Hocam daha yeni ikinci el anakartlara baktım o kahverengimsi şey o anakarttada vardı yani ne olmuş olabilirki bir gün boyunca şarja bırakacağım bakalım sonuc ne olacak
Paradox Paradox - #6
Hocam daha yeni ikinci el anakartlara baktım o kahverengimsi şey o anakarttada vardı yani ne olmuş olabilirki bir gün boyunca şarja bırakacağım bakalım sonuc ne olacak

Doğrusunu söylemek gerekirse, sorunun ne olduğunu tam olarak anlayamadım.
Şarj cihazını kontrol etmeniz ve imkanınız varsa bataryayı haricen şarj etmeyi deneyerek cihazınızı çalıştırmaya çalışmanız faydalı olabilir.
123serhat123 123serhat123 - #7
Şarj cihazını kontrol etmeniz ve imkanınız varsa bataryayı haricen şarj etmeyi deneyerek cihazınızı çalıştırmaya çalışmanız faydalı olabilir.
Hocam bataryadan olacağını düşünmüyorum. Anakart ex olmuş fakat sebebi ne olabilir ki sıcaklık falan etki etmiş olabilir mi?
123serhat123 123serhat123 - #8
Hocam tablete ses kartı taktım ışıkları yandi¿
GEBZELİ GEBZELİ - #9
Hocam tablete ses kartı taktım ışıkları yandi¿
Bu tablette bazen güç tuşuna basıp çalıştırsanız dahi tablete görüntü gelmiyor ama arka planda tablet açılıyor aynı sorunu ara ara bende yaşıyorum. Ses kartı takınca ışığı yanıyor demişsiniz. Birde ses kartının ışığı sönene kadar tabletin güç tuşuna basmayı deneyin ışık söndükten bir zaman sonra tekrardan tableti açın.
Paradox Paradox - #10
Hocam bataryadan olacağını düşünmüyorum. Anakart ex olmuş fakat sebebi ne olabilir ki sıcaklık falan etki etmiş olabilir mi?

Ben bataryanın sorunlu olduğunu söylemedim ki.
Ben yorumumu batarya belki şarj olmuyordur ve bitmiştir düşüncesi ile yazmıştım.
123serhat123 123serhat123 - #11
Bu tablette bazen güç tuşuna basıp çalıştırsanız dahi tablete görüntü gelmiyor ama arka planda tablet açılıyor aynı sorunu ara ara bende yaşıyorum. Ses kartı takınca ışığı yanıyor demişsiniz. Birde ses kartının ışığı sönene kadar tabletin güç tuşuna basmayı deneyin ışık söndükten bir zaman sonra tekrardan tableti açın.
Yok hocam olmadı ışık tekrar kapanıyor şöyle bir sorunda var mouse takınca ışığı yanmıyor sadece ses kartı çalışıyor

yrnYQP.jpg
123serhat123 123serhat123 - #12
Ben bataryanın sorunlu olduğunu söylemedim ki.
Ben yorumumu batarya belki şarj olmuyordur ve bitmiştir düşüncesi ile yazmıştım.
Pardon hocam yanlış anlamışım birde bir şey sormak istiyorum sitede neden fotoğraf yuklenmiyor dosya boyutu büyük diyor 0.90 mblik fotoğrafa
Paradox Paradox - #13
Pardon hocam yanlış anlamışım birde bir şey sormak istiyorum sitede neden fotoğraf yuklenmiyor dosya boyutu büyük diyor 0.90 mblik fotoğrafa

Bazı şeylere biraz kısıtlama getirdik.
Yoksa veri tabanı ve forum şiştikçe şişiyor.
Hal böyle olunca:
Aylık giderimiz çok fazla oluyor.
Doların durumu malum, sunucu ücretleri bu nedenle oldukça tuzlu.
C Ceset46 - #14
Çözüme ulaşan oldumu acaba aynı sorun bende de var
C Ceset46 - #15
merhaba arka planda çalıştığını nasıl kontrol ediyorsunuz bu sorunu çözen varmı bilgilendirme yapabilir mi acaba rica etsek
C Ceset46 - #16
Arkadaşlar ben bilgisayarcı bir arkadaş a götürdüm o baktı işlemci arızalı olduğunu söyledi power entegresi bios çipi falan hepsi sağlam işlemci bozukmuş
Paradox Paradox - #17
Arkadaşlar ben bilgisayarcı bir arkadaş a götürdüm o baktı işlemci arızalı olduğunu söyledi power entegresi bios çipi falan hepsi sağlam işlemci bozukmuş

Arkadaşınız bu sonuca nasıl varmış, bir açıklama yaptı mı?
C Ceset46 - #18
Arkadaşınız bu sonuca nasıl varmış, bir açıklama yaptı mı?
Power entegresi olabileceğini düşündü fakat hiç tetik almıyor ve herhangi bir ısınma belirtisi falan göstermiyordu power entegresi yada herhangi bir transistör arızalı olup ısınsa ve işlemci sağlam olup tetik almasa belli olurdu dedi işlemci arızalı olduğu için hiç bir tepki yok işlemci sağlam olsa ve kısa devre vs olsa belli olurmuş
Lord Raiden Lord Raiden - #19
Bende de benzer bir durum vardı. Şarj almıyordu tablet. İçini açıp şarja takınca sıcak bir şey hissettim. Meğer transistörlerden biri bozulmuş, kısa devre yapıyordu. Tornavidayla biraz iteledim sonra lehimi eriyecek kadar ısınınca kopuverdi anakarttan :D
Şu an bazen şarjı kafayı yemişçesine değişik değerler gösteriyor ama yine de çalışıyor :D
C Ceset46 - #20
Bende de benzer bir durum vardı. Şarj almıyordu tablet. İçini açıp şarja takınca sıcak bir şey hissettim. Meğer transistörlerden biri bozulmuş, kısa devre yapıyordu. Tornavidayla biraz iteledim sonra lehimi eriyecek kadar ısınınca kopuverdi anakarttan :D
Şu an bazen şarjı kafayı yemişçesine değişik değerler gösteriyor ama yine de çalışıyor :D
anakart üzerinde AXP288C yazan entegre var onda problem olabilir o power entegresi cihazdaki tüm güç dağılımı ve kontrolünü o sağlıyor uzun süre öylde devam etmez illaki patlak verir
Paradox Paradox - #21
Power entegresi olabileceğini düşündü fakat hiç tetik almıyor ve herhangi bir ısınma belirtisi falan göstermiyordu power entegresi yada herhangi bir transistör arızalı olup ısınsa ve işlemci sağlam olup tetik almasa belli olurdu dedi işlemci arızalı olduğu için hiç bir tepki yok işlemci sağlam olsa ve kısa devre vs olsa belli olurmuş

Bilgilendirme için teşekkürler.
Lakin, parçaların ısınıp ısınmadığını gözlemleyerek arıza tespiti yapmak oldukça ilkel ve pek sağlıklı olmayan bir işlemdir.
Lütfen bunu unutmayınız.
C Ceset46 - #22
Bilgilendirme için teşekkürler.
Lakin, parçaların ısınıp ısınmadığını gözlemleyerek arıza tespiti yapmak oldukça ilkel ve pek sağlıklı olmayan bir işlemdir.
Lütfen bunu unutmayınız.
Sadece ısınma değil cihaz akım çekmiyor hiç işlemciyi ısıtıp denediğimizde çok az Bi akım çekiyor oda işlemci arızalı olduğunu gösterir
Lord Raiden Lord Raiden - #23
Sadece ısınma değil cihaz akım çekmiyor hiç işlemciyi ısıtıp denediğimizde çok az Bi akım çekiyor oda işlemci arızalı olduğunu gösterir
Bataryanın bağlandığı yere akım verince de mi akım çekmiyor?
123serhat123 123serhat123 - #24
merhaba arka planda çalıştığını nasıl kontrol ediyorsunuz bu sorunu çözen varmı bilgilendirme yapabilir mi acaba rica etsek
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/vestel-v-tab-1041-acilmiyor-ve-sarj-olmuyor.10120/