Vestel V Tab 1041 Bios

Meta başlık: Vestel V Tab 1041 Bios

Meta açıklama: Vestel V Tab 1041 Bios

Yazdır

cenk14

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Mar 2022
21
0
1
31
Bu arada paradox arkadaş için konuya ileti geldi diye mail geliyor fakat burada yorumu görünmüyor. Aynı şekilde sizinde 1 2 ileti mail olarak geldi fakat burada konuda göremiyorum.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bu arada paradox arkadaş için konuya ileti geldi diye mail geliyor fakat burada yorumu görünmüyor. Aynı şekilde sizinde 1 2 ileti mail olarak geldi fakat burada konuda göremiyorum.

Bir ileti yazmıştım ama sonra sildim.
Cihazınızın bios çipi hakkında bilgi verebilir misiniz?
Nasipse müsait bir zamanda ben konuyu bir araştırayım.

cenk14

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Mar 2022
21
0
1
31
Bir ileti yazmıştım ama sonra sildim.
Cihazınızın bios çipi hakkında bilgi verebilir misiniz?
Nasipse müsait bir zamanda ben konuyu bir araştırayım.
Mxic mx25u6435fzn1 çip modeli 8 bacak. Muhtemelen ram frekansi yada benzeri birşeyi değiştirdim. Bir daha açılmadı.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Mxic mx25u6435fzn1 çip modeli 8 bacak. Muhtemelen ram frekansi yada benzeri birşeyi değiştirdim. Bir daha açılmadı.

VPN kullanarak bağlantıya bir bakınız.
Bir kaç denemeden sonra muhtemelen Bios'u sıfırlamış olursunuz.
Olmazsa, Google Çeviri yardımı ile diğer yorumlara da bir bakınız.

cenk14

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Mar 2022
21
0
1
31
VPN kullanarak bağlantıya bir bakınız.
Bir kaç denemeden sonra muhtemelen Bios'u sıfırlamış olursunuz.
Olmazsa, Google Çeviri yardımı ile diğer yorumlara da bir bakınız.
Buradaki yöntem benim aklıma geldi denedim olmadı. Şimdi tekrar denedim 1 - 2 saat yine sonuç yok. Belkide anakart bozuldu komple. Şarja takınca ışık yanıyor. Şarjda ustteki düğmelere uzun, birlikte vs. Basınca ışık sönüp yeniden yanıyor. Yada şarjda değilse kırmızı ışık bir kaç saniye yanıp sönüyor. Cihazdaki tek tepkiler bunlar.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Buradaki yöntem benim aklıma geldi denedim olmadı. Şimdi tekrar denedim 1 - 2 saat yine sonuç yok. Belkide anakart bozuldu komple. Şarja takınca ışık yanıyor. Şarjda ustteki düğmelere uzun, birlikte vs. Basınca ışık sönüp yeniden yanıyor. Yada şarjda değilse kırmızı ışık bir kaç saniye yanıp sönüyor. Cihazdaki tek tepkiler bunlar.

Bios üzerinde bir ayar değiştirdiniz diye ana kart bozulmaz.
Ana kartı bozacak bir ayarın Bios üzerinde ne işi var?
Cihazınıza USB klavye bağladığınız zaman, klavyenin ışıkları bir süre sonra sönüyor mu yoksa yanma devam mı ediyor?

guilty_2121

Yeni üye
Yasaklı üye
5 Mar 2019
29
0
1
36
Cihazınıza USB klavye bağladığınız zaman, klavyenin ışıkları bir süre sonra sönüyor mu yoksa yanma devam mı ediyor?
Çok yanlış biliyorsun üstadım. Overclock menüsünde yanlış bir voltaj seç bakalım. Neler oluyor neler :) hatta gpu konusunda yanlış seçenek ile görüntü alamamak çok normal bir durum, bu tablette o kadar ileri seçenekler kapalı. Dolayısı ile ya sıfır bios yazacak yada bir şekilde bios u default ayarlara sıfırlayacak. Dostum çok çaresizsen kargo sana ait olmak şartıyla kendi biosmu söküp kopyalayıp onarmayi deneyebiliriz. Ama söz vermiyorum olursa sağlam yollarım sana olmazsa bakarız.

Not: Ticaretini yapmıyorum, hobi amaçlı uğraşıyorum ücret de beklemiyorum.

cenk14

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Mar 2022
21
0
1
31
Çok yanlış biliyorsun üstadım. Overclock menüsünde yanlış bir voltaj seç bakalım. Neler oluyor neler :) hatta gpu konusunda yanlış seçenek ile görüntü alamamak çok normal bir durum, bu tablette o kadar ileri seçenekler kapalı. Dolayısı ile ya sıfır bios yazacak yada bir şekilde bios u default ayarlara sıfırlayacak. Dostum çok çaresizsen kargo sana ait olmak şartıyla kendi biosmu söküp kopyalayıp onarmayi deneyebiliriz. Ama söz vermiyorum olursa sağlam yollarım sana olmazsa bakarız.
Ben size her şekilde göndereyim tableti olursa olur olmazsa yedek parça olarak kullanırsınız kendi cihazlarınızda. Burada bios yukleriz diyenler tablet deyince olmaz diyorlar izah dahi edemiyorum aynı sistem olduğunu.

cenk14

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Mar 2022
21
0
1
31
Biosa kısa devre yaptırmaya çalıştığım için belki bozulmuştur diye düşündüm. Klavye yok bakamıyorum malesef