Yardım Vestel V Tab 7025 Şarj Soketi Çok Isınıyor

• Konbuyu başlatan Limbo
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 5
  • Görüntüleme 1K
 Yazdır

Limbo

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Eyl 2019
6
0
1
31
Öncelikle herkese merhaba.
Siteye bugün üye oldum.

Sorunuma geçeyim. Elimde Vestel V Tab 7025 Bir tablet var. Normal ve yoğun kullanım olmamasına rağmen şarj soketi o kadar çok ısınıyor ki iki defa şarj kablosu bozdum. Aşırı ısınmadan uçlarını bozdu. Kablolar 2 amperi destekliyor ve kaliteli ama onları bile bozdu.
Cihazda aşırı ısınma gibi sorunlar yok. Isınan dediğim gibi sadece şarj soketinde oluyor.
Isınsada şarj etmeyi sürdürüyor bir sorun olmuyor kablo bozulana kadar. Pilde normal şekilde sorunsuz çalışıyor. Tabletin kapalı ve açık şarj olması fark etmiyor. Aynı etkiyi yapıyor.
Çok uzattım ama birde bu cihazı nasıl root edebilirim.
Şimdiden hepinize teşekkürler

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Cihazınızın şarj devresi ile ilgili bir sorun olabilir.
Isınma genellikle bu gibi durumlarda olabiliyor.
Yanılmıyorsam, cihazınız Intel işlemcili Root işlemi biraz zor.

Limbo

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Eyl 2019
6
0
1
31
Cihazınızın şarj devresi ile ilgili bir sorun olabilir.
Isınma genellikle bu gibi durumlarda olabiliyor.
Yanılmıyorsam, cihazınız Intel işlemcili Root işlemi biraz zor.
Bu şarj devresi küçük bir entegre değil mi.
Onu değiştirmek zor mu bu konu hakkında bilginiz var mı
Evet intel atom işlemci var.
Root işlemi intel olduğu için mi zor.
Root işlemini nasıl yapabilirim.

Son düzenleme:

marlos2727

Üye
Kayıtlı üye
3 Şub 2018
37
8
8
41
vestel 7025 root işlemı bıraz sıkıntılı magısk uygulaması ıle root edebılırsın adroid 7 olması lazım surumu yanılmıyorsam ısınma konusuna gelınce sarj soketının arka tarafında kare bır sıtah kucuk entegre olması lazım cam entegre veya ıkı sıyah dıyor cıhazın kapagı acıkken sarja tak parmagınla kontrol et ısınan parca hangısı ıse onu sok duzelır ısınma sorunu.bulamazsan resımını cek anakartın ısaretleme yapım sana.

Limbo

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Eyl 2019
6
0
1
31
vestel 7025 root işlemı bıraz sıkıntılı magısk uygulaması ıle root edebılırsın adroid 7 olması lazım surumu yanılmıyorsam ısınma konusuna gelınce sarj soketının arka tarafında kare bır sıtah kucuk entegre olması lazım cam entegre veya ıkı sıyah dıyor cıhazın kapagı acıkken sarja tak parmagınla kontrol et ısınan parca hangısı ıse onu sok duzelır ısınma sorunu.bulamazsan resımını cek anakartın ısaretleme yapım sana.
Tabletin sürüm 6.0.1
Cihazı sökebilirsem fotoğrafını yollarım.

Vestel_5000_2gb cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi