Vestel Venüs 5.0 VSP250G U.A.T ile Yazılım Yükleme

Vestel Venüs 5.0 VSP250G U.A.T ile Yazılım Yükleme

leonidasss leonidasss - #1
vestelvsp250g.png

Arkadaşlar programı açtıktan sonra qualcom bölümüne geliyoruz.
Cihazımızın ses arttırma(+) ve ses kısma(-) tuşlarını aynı anda basılı tutup usb kablosu ile pc ye bağlıyoruz.
R scan diyoruz.
Gerekli bölümlere yazılımı gösterip seçiyoruz
flash dedikten sonra işlemin bitmesini bekliyoruz.
symbazz symbazz - #2
Bugün herhalde Vestel cihazların UAT ile kurtarılma günü. :D
leonidasss leonidasss - #3
Bugün herhalde Vestel cihazların UAT ile kurtarılma günü. :D

Üstad bende aynı şeyi düşündüm paylaşırken :sarsma:
symbazz symbazz - #4
7 Ocak Vestel Kurtuluş Günü.:D:D
leonidasss leonidasss - #5
7 Ocak Vestel Kurtuluş Günü.:D:D

:zuhaha:
symbazz symbazz - #6
Aslında hepsi çöp vestel cihazlarında. Ne yapacaksın. Uğraşıyoruz.
B Babayev99 - #7
su resimdeki rom-u nerden yuklebilirim acaba? hic bulamiyorum bu cihaz icin gerekli rom
astek055 astek055 - #8
su resimdeki rom-u nerden yuklebilirim acaba? hic bulamiyorum bu cihaz icin gerekli rom
Telefonun modeli nedir.?
B Babayev99 - #9
vsp250g
astek055 astek055 - #10

Dosyayı temin edebilirsiniz.
B Babayev99 - #11
Dosyayı temin edebilirsiniz.
tesekkurler, u.a.t programi nerden yuklebilirim?
astek055 astek055 - #12
tesekkurler, u.a.t programi nerden yuklebilirim?
U.A.T programına gerek yok. Qfill ile flahs lama yapabilirsin. mevcut.
B Babayev99 - #13
U.A.T programına gerek yok. Qfill ile flahs lama yapabilirsin. mevcut.
Di daha konu sorucam agabey, bak bu resimdeki rom qfil ile yuklenmedi.
Qfil programin log lari burda:
Failed to write C:\Users\Didar\Downloads\Vestel Venus VSP250g Rom0\V1.31\5V_KITKAT_Yeni_Cell_V1.31.1g.7z\5V_KITKAT_Yeni_Cell_V1.31.1g\gpt_backup0.bin to the device
Download Fail:System.Exception: Failed to Upload the emmc images to the phone using Firehose. â QC.QMSLPhone.Phone.QPHONEMS_UploadEmmcImages_FireHose(String rawprogramfile1, String patchfile1, String rawprogramfile2, String patchfile2, String rawprogramfile3, String patchfile3, String rawprogramfile4, String patchfile4, String rawprogramfile5, String patchfile5, String rawprogramfile6, String patchfile6, String rawprogramfile7, String patchfile7, String rawprogramfile8, String patchfile8, String rawprogramfile9, String patchfile9, String rawprogramfile10, String patchfile10, Single& imageSizeInMB, Single& throughput, Int32 NumberOfFiles) â QC.SwDownloadDLL.SwDownload.FireHoseDownloadImage(Boolean bResetPhone, List`1 rawprogramFilesList, List`1 patchFilesList, Single& fImageSizeInMB, Single& fThroughput)
Download Fail:FireHose Fail FireHose Fail
Finish Download

printThread_attachments

• Screenshot_2018-01-10-15-18-22.png
    Screenshot_2018-01-10-15-18-22.png
    331.4 KB · Görüntüleme: 160
B Babayev99 - #14
Ama romlarin isimlerinde sadece 1s ile 1g yazgisi farkli, ondan olabilirmi, ama romlarin boyutlari tam den geliyor
astek055 astek055 - #15
Ama romlarin isimlerinde sadece 1s ile 1g yazgisi farkli, ondan olabilirmi, ama romlarin boyutlari tam den geliyor

Yükleme yaptıgın telefon GLASSON mu yoksa SHADOW mu.
Birde telefonun tam modeli ve rengi nedir.
B Babayev99 - #16
5 dakikadan resimlerini gondericem
B Babayev99 - #17
iste bunlar

Düzenleyen symbazz: Arkadaşlar resim paylaşırken neden imei numaranızı teşhir ediyorsunuz. Sildim imeinizin okunduğu resimi. Dikkatli olun . Cihazınız klona düşer yoksa.

printThread_attachments

• Screenshot_2018-01-10-15-49-26.jpg
    Screenshot_2018-01-10-15-49-26.jpg
    115.5 KB · Görüntüleme: 127
  • Screenshot_2018-01-10-15-49-27.jpg
    Screenshot_2018-01-10-15-49-27.jpg
    96.7 KB · Görüntüleme: 123
B Babayev99 - #18
resimlerini yukledim agabey
B Babayev99 - #19
Banada bi baksan agabey, ne dedin resimlere?
astek055 astek055 - #20
Banada bi baksan agabey, ne dedin resimlere?

bakınız. Telefonunuzun seri numarası uygun olan yazılımı indirin.
symbazz symbazz - #21
Senin telefonun A101 verdiği cihazdan. Hastamıza ilacı verirseniz düzelecektir.:D
leonidasss leonidasss - #22
Di daha konu sorucam agabey, bak bu resimdeki rom qfil ile yuklenmedi.
Qfil programin log lari burda:
Failed to write C:\Users\Didar\Downloads\Vestel Venus VSP250g Rom0\V1.31\5V_KITKAT_Yeni_Cell_V1.31.1g.7z\5V_KITKAT_Yeni_Cell_V1.31.1g\gpt_backup0.bin to the device
Download Fail:System.Exception: Failed to Upload the emmc images to the phone using Firehose. â QC.QMSLPhone.Phone.QPHONEMS_UploadEmmcImages_FireHose(String rawprogramfile1, String patchfile1, String rawprogramfile2, String patchfile2, String rawprogramfile3, String patchfile3, String rawprogramfile4, String patchfile4, String rawprogramfile5, String patchfile5, String rawprogramfile6, String patchfile6, String rawprogramfile7, String patchfile7, String rawprogramfile8, String patchfile8, String rawprogramfile9, String patchfile9, String rawprogramfile10, String patchfile10, Single& imageSizeInMB, Single& throughput, Int32 NumberOfFiles) â QC.SwDownloadDLL.SwDownload.FireHoseDownloadImage(Boolean bResetPhone, List`1 rawprogramFilesList, List`1 patchFilesList, Single& fImageSizeInMB, Single& fThroughput)
Download Fail:FireHose Fail FireHose Fail
Finish Download
Listedeki zipli dosyaların tamamını aynı klasöre çıkarttıniz mi?

HTC One A9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
B Babayev99 - #23
Senin telefonun A101 verdiği cihazdan. Hastamıza ilacı verirseniz düzelecektir.:D
Tamam, ben bunlari yuklep bi deneyim, sonra size tekrar yazarim.
B Babayev99 - #24
Listedeki zipli dosyaların tamamını aynı klasöre çıkarttıniz mi?
Evet cikarmistim, ama bu benim cihazimin rom-i degil galiba.
symbazz symbazz - #25
Deneyenler sonuçları bildirebilir mi.?
astek055 astek055 - #26
Evet cikarmistim, ama bu benim cihazimin rom-i degil galiba.

Yükleme yaparken ne gibi hata alıyorsun ? Telefonu moda aldın mı ? İşleme başlamadan önce.!
akdow01 akdow01 - #27
s.a arkadaşlar venüs 5,0 V vsp250g model telefonum garantiye gitti yeni yazılım yüklediler bir hafta sonra telefon bir anda kapandı.açma tuşuna basıyorum vestel yazısı çıkıor başka bir işlem yok. ne yapmam lazım
silivriserdar silivriserdar - #28
s.a arkadaşlar venüs 5,0 V vsp250g model telefonum garantiye gitti yeni yazılım yüklediler bir hafta sonra telefon bir anda kapandı.açma tuşuna basıyorum vestel yazısı çıkıor başka bir işlem yok. ne yapmam lazım
Batarya sorunu olma ihtimali yüksek. Batarya alıp deneyin.
akdow01 akdow01 - #29
Batarya sorunu olma ihtimali yüksek. Batarya alıp deneyin.
Teşekkür ederim deneyeyim bakalim insallah çözerim
Paradox Paradox - #30

:zuhaha:
K koobraa - #31
Ekli dosyayı görüntüle 650

Arkadaşlar programı açtıktan sonra qualcom bölümüne geliyoruz.
Cihazımızın ses arttırma(+) ve ses kısma(-) tuşlarını aynı anda basılı tutup usb kablosu ile pc ye bağlıyoruz.
R scan diyoruz.
Gerekli bölümlere yazılımı gösterip seçiyoruz
flash dedikten sonra işlemin bitmesini bekliyoruz.
teşekkürler elinize sağlık
C carloska - #32
vsp250s te benzer sorunlar yaşıyorum qfil 1.0.0.2 sürümüyle yazılımı atıyorum ama alttaki android yazısına gelince sürekli yeniden başlıyor.. aynı yazılımı qfil 2.0.0.5 le atarken ilk sayfaki hataya benzer bi hata veriyor.. bu arada recovery moda da giremiyorum..
Paradox Paradox - #33
vsp250s te benzer sorunlar yaşıyorum qfil 1.0.0.2 sürümüyle yazılımı atıyorum ama alttaki android yazısına gelince sürekli yeniden başlıyor.. aynı yazılımı qfil 2.0.0.5 le atarken ilk sayfaki hataya benzer bi hata veriyor.. bu arada recovery moda da giremiyorum..

Size önerim cihazınızı teknik servisine göndermenizdir.
murattiy1 murattiy1 - #34
arkadarslar ben denedim ama bir turlu olmuyor yardımcı olabilecek bir arkadas yok mu
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/vestel-venus-5-0-vsp250g-u-a-t-ile-yazilim-yukleme.3626/