Vestel Venüs V3 5570 Yakınlık Sensörü Problemi

Vestel Venüs V3 5570 Yakınlık Sensörü Problemi

L lewent20 - #1
Arkadaşlar tlf la arama yaptığım zaman ekran hemen kararıyor hiçbir işlem yapamıyorum aynı şekilde gelen aramalardada aynısı oluyor.Biraz araştırdım proximity sensör den kaynaklı bir sorunmuş ama çözüm bulamadım,konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler
leonidasss leonidasss - #2
Problem donanımsal sensörü değiştirmeniz gerekiyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
zekaikilic zekaikilic - #3
Ekran değişimi oldumu
Bazen kullanılan ekran koruyocular buna neden olabiliyor
Sonuncu olarak ekran değişti ise ışık vs alıyor yada tam kapanmadı ise aynı sorun devam edebilir
L lewent20 - #4
Ekran değişimi oldu ama ilk zamanlar öyle bir problem olmadı ekran koruyucuda yok tlf da.
Tlf na format atınca ilk bir iki aramada düzeliyor sonra yeniden aynı şekilde sapıtıyor.
Tlf nu root layıp bu proximity sensörü devre dışı bırakmayı düşünüyorum ama işe yararmı emin olamadım.
astek055 astek055 - #5
Ekran değişimi oldu ama ilk zamanlar öyle bir problem olmadı ekran koruyucuda yok tlf da.
Tlf na format atınca ilk bir iki aramada düzeliyor sonra yeniden aynı şekilde sapıtıyor.
Tlf nu root layıp bu proximity sensörü devre dışı bırakmayı düşünüyorum ama işe yararmı emin olamadım.
Yaraya bilir ! Teknik bilgin ve teçhizatın var ise cihazı söküp sensörü çıkartıp temizleyin. Temizledikten sonra sensör lastiğini kontrol ediniz. Lakin bu işlemler sonunda gene aynı şekildeyse sensörün değişmesi gerekmektedir. Kolay gelsin.
L lewent20 - #6
Yaraya bilir ! Teknik bilgin ve teçhizatın var ise cihazı söküp sensörü çıkartıp temizleyin. Temizledikten sonra sensör lastiğini kontrol ediniz. Lakin bu işlemler sonunda gene aynı şekildeyse sensörün değişmesi gerekmektedir. Kolay gelsin.

Ekranı kendim taktım sensör bu şekilde yapınca söküp temizledim zaten bit kadar küçük bişey iki yanyana göz var hangisi yakınlık sensörü anlamadım her ikisinin gözlerinide güzelce temizledim ama maalesef düzelmedi.Dediğiniz gibi son çare root layıp sensörü devre dışı bırakarak işe yarayıp yaramadığını bakmak olacak,bunun dışında farklı çözüm önerisi olan olurmu diye konuyu açtım
astek055 astek055 - #7
Ekranı kendim taktım sensör bu şekilde yapınca söküp temizledim zaten bit kadar küçük bişey iki yanyana göz var hangisi yakınlık sensörü anlamadım her ikisinin gözlerinide güzelce temizledim ama maalesef düzelmedi.Dediğiniz gibi son çare root layıp sensörü devre dışı bırakarak işe yarayıp yaramadığını bakmak olacak,bunun dışında farklı çözüm önerisi olan olurmu diye konuyu açtım
Peki sensör olan bölgede lastik varmı ? Çoğu zaman o lastiğin takılı olmamasından dolayı yapıyor.
L lewent20 - #8
Peki sensör olan bölgede lastik varmı ? Çoğu zaman o lastiğin takılı olmamasından dolayı yapıyor.

Evet lastik var ama pek bi işe yaramıyor gibi lastiksiz olarak tlf nu topladım gene çözüm olmadı lastiği düzgün bi şekilde taktım gene fayda etmedi :(
zekaikilic zekaikilic - #9
Evet lastik var ama pek bi işe yaramıyor gibi lastiksiz olarak tlf nu topladım gene çözüm olmadı lastiği düzgün bi şekilde taktım gene fayda etmedi :(
Geçici yada kalıcı olacak sensörlerin gözlerini bant vs ile sıra ile kapatınız hangisinde sorun vs var belki size yardımcı olabilir .
D dilamet - #10
Problem donanımsal sensörü değiştirmeniz gerekiyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Aynı sıkıntı benimde başıma geldi sensör lastiğini takmayı unutmuşum tekrar takınca düzeldi.
M Machine - #11
Aynı sıkıntı benimde başıma geldi sensör lastiğini takmayı unutmuşum tekrar takınca düzeldi.

Bilgi için teşekkürler. Geçmiş olsun.
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/vestel-venus-v3-5570-yakinlik-sensoru-problemi.6143/