Vestel Venus V3 5580 MIUI 8.3 Epic Rom (12.08.2018)

Vestel Venus V3 5580 MIUI 8.3 Epic Rom (12.08.2018)

sertancay sertancay - #1
Evet Arkadaşlar Vestel Venus v3 5580 MIUI 8.3 Epic Rom portladım.
Kamera 16 Mpx ve sd karta yazıyor.
Radyo Çalışıyor
4G çalışıyor.
SD karta dosya yazabilmek için bu yöntemi kullanabilirsiniz

Şimdilik bir sıkıntısı yok gibi kendim kullanıyorum. Bu işlerde yeni olduğumu yazmıştım deneme yanılma ile rom portluyorum :) hatalarım olabilir.

Ben genelde romu kurduktan sonra gereksiz gördüğüm tüm programları siler kendi programları yüklerim. sizde eğer program silecekseniz kesinlikle miui güncelleştirmesini silmeyin telefon açılınca şifre parola istiyor bilginiz olsun.

Romu kurduktan sonra ses az gelirse Dolby Atmos u kurabilirsiniz.

Dikkat !!! Navigasyon tuşlarını küçültme fix paketini romu yükledikten hemen sonra yüklemeyin !!!. Telefonunuzun açılsın miui ekranı gelince kapatıp tekrardan açıp twrp ye girin ve fix paketini kurun !!!

Rom :
Dolby Atmos :
Navigasyon tuşlarını küçültme :

Sw9k57.png

7DR6C9.png

gdHfg2.png
F f0x - #2
emeğine sağlık . en yakın zamanda deneyeceğim.
sertancay sertancay - #3
teşekkürler
Paradox Paradox - #4
:tsk:
sertancay sertancay - #5
Arkadaşlar romu deneyen varsa paylaşım yaparsa sevinirim. Ben kullanıyorum bir sorun yaşamadım. Sizlerde durum nedir?
ByDogukann ByDogukann - #6
Hobaa hocam yeni rom yapmışsınız . Yukleyimmj tavsiyeniz nedir ? Isınma problemi var mı siz kurmuzsunuz?
sertancay sertancay - #7
ısnınma normal var ben kullanıyorum şimdilik bir sıkıntı yaşamadım
ByDogukann ByDogukann - #8
hocam rom twrp ile mi yoksa Sp flash ile mi yuklenecek ?
sertancay sertancay - #9
twrp ile
ByDogukann ByDogukann - #10
Hocam telefon a twrp yükleyemiyorum flashtool ile tik işareti geliyor giriyorum twrp ye once beklıyor sonra restart atıyor telefon normal açılıyor kapatıp tekrar dneyince eski reboot felan olan yere giriyor. Root olmadığı içinmi boyle aceba ?
sertancay sertancay - #11
oem kilidini açmışmıydın geliştiriciden?
ByDogukann ByDogukann - #12
oem kilidini açmışmıydın geliştiriciden?
He ben onu açık sanıyordum. Şimdi açtım yükleyip yazarım buraya kullanımını .
ByDogukann ByDogukann - #13
Hocam yine olmuyor yukluyorum başarılı oluyor fakat girmeye çalıştğımda once vestel logosu gelıor sonra restart atıyor normal bi şekilde açılıyor telefon. Sonra telefonu kapatıp tekrar girmeye çalıştığımda normal recovery geliyor twrp gelmıyor yani
sertancay sertancay - #14
o zaman twrp yüklememiş flastool ile mi atıyorsun? Bataryayı çıkar sonra flasahtool ile yüklemeyi dene
ByDogukann ByDogukann - #15
Hocam denedimde android sürüm 7.0 ile alakası varmı olayın bir türlü olmadi
sertancay sertancay - #16
:) başta söylesen ya :) android 6.0 a geçmen lazım
ByDogukann ByDogukann - #17
:) başta söylesen ya :) android 6.0 a geçmen lazım
Hocam rom u yukluyorum yok olmuyor . Vestel loosunda kalıyor nasıl düzeltebiliriz
sertancay sertancay - #18
oem kilidini kaldırdın mı fastboot tan?
fastboot oem unlock
* Ekranda bir soru soracak SES AÇMA tuşu ile onaylayın.
ByDogukann ByDogukann - #19
oem kilidini kaldırdın mı fastboot tan?
fastboot oem unlock
* Ekranda bir soru soracak SES AÇMA tuşu ile onaylayın.
Oem kilidini actim Hocam ama miui 8.3 yinr yuklenmedi vestel logosunda kaliyor cm 13 denedim Onu yukledi sorun nedir aceba
sertancay sertancay - #20
miui logosunda 10 dakikadan uzun kalıyorsa telefonu kapatıp yeniden aç bataryayı sök tak yapabilirsin
ByDogukann ByDogukann - #21
miui logosunda 10 dakikadan uzun kalıyorsa telefonu kapatıp yeniden aç bataryayı sök tak yapabilirsin
Hocam vestel logosunda kalıyor miui felan acilmiyor
sertancay sertancay - #22
bilemedim nedenini :(
ByDogukann ByDogukann - #23
bilemedim nedenini :(
Hocam 7.0 rom a miui portlasaniz nasıl olur ?
hasanköroğlu hasanköroğlu - #24
hocam konuyu tekrar açmak zorunda kaldım. v3 5580 cihazıma flashladım twrp recovery üzerinden sonra yeniden başlat dedim. vestel yazısı geliyor gidiyor tekrar geliyor bu şeklide devam ediyor tel açılmıyor yardım edermisiniz? bu arada android 7.0 a root atabilmeyi başardım android 7 ye kurdum yani
ByDogukann ByDogukann - #25
hocam konuyu tekrar açmak zorunda kaldım. v3 5580 cihazıma flashladım twrp recovery üzerinden sonra yeniden başlat dedim. vestel yazısı geliyor gidiyor tekrar geliyor bu şeklide devam ediyor tel açılmıyor yardım edermisiniz? bu arada android 7.0 a root atabilmeyi başardım android 7 ye kurdum yani
Rom 6.0 da calisir sadece.
hasanköroğlu hasanköroğlu - #26
Hocam Romu yükledim. Çok teşekkür ederim güzel olmuş. Bİr sorum olacaktı telefona OTA güncelllemesi geldi. Otayı yükleyip flashladım telefon hard brick oldu. Bunun çaresi nedir?
nuko1950 nuko1950 - #27
emeğine sağlık . en yakın zamanda deneyeceğim.
muiu kimlik doğrulanmıyor imei uçutyor
yazılımlazım yazılımlazım - #28
Cm 13'e erişemiyorum biri buraya atabilir mi?
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/vestel-venus-v3-5580-miui-8-3-epic-rom-12-08-2018.6798/