Vestel VP10 Rated Ekran Kilidi Sorunu

Vestel VP10 Rated Ekran Kilidi Sorunu

T tetikçi_61 - #1
Merhabalar herkese iyi günler. ELimde başlıkta belirttiğim model olan Vestel VP10 Rated modeli mevcut. Bu üründe ekran kilidi var. Ses Açma+Power tuşu işlemiyle Hard Reset olmuyor. Rom yüklemeye çalışıyorum ancak bu seferde bilgisayara bağlayınca bilgisayar görmüyor. Nasıl bir yol izleyebilirim acaba?
coban32 coban32 - #2
Wipe data dediğinizde hatamı alıyorsunuz? Yoksa recovery menüye hiç giremiyormusunuz ?
T tetikçi_61 - #3
Recovery menüye hiç girilmiyor.
coban32 coban32 - #4
Recovery menüye giremiyorsanız tuş kombinasyonu ile ilgili sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. Wipe data dediğinizde hatalar alıyorsanız tekrar tekrar deneyin olmazsa yazılım yükleme yapmalısınız.
coban32 coban32 - #5
Ses açma + power tuşuna basılı tutupğ vestel yazısı geldikten sonra sadece power tuşunu bırakın ses açma basılı kalsın recovery moda girecektir. Giremezseniz ses açma tuşunda sorun olabilir.
T tetikçi_61 - #6
2 sefer peş peşe vestel yazısı çıkıyor her ikisi içinde denedim power tuşunu bırakmayı ikisi içinde olmadı. O zaman bi tamirciye göstereyim ses açma tuşunu ona göre konuyu devam ettiririm.
coban32 coban32 - #7
Cihaz fatih projesi cihazlarındanmı ?
T tetikçi_61 - #8
tam olarak bilmiyorum bende bugün aldım cihazı internet üzerinden.
coban32 coban32 - #9
Şayet fatih projesi cihazı ise mdm aktivasyon isteyebilir sıfırlama işleminden sonra.
T tetikçi_61 - #10
henüz o kısma gelemedim bi ekran kilidini kaldırabilsem.
T tetikçi_61 - #11
tamirciye baktırdım kendisi tuşlarında herhangi bir sorun olmadığını söyledi. recovery moda da sokamadığını belirtti. hafıza kartıyla nasıl yazılım yüklerim acaba? rom kısmındaki dosyaları indirmiştim.
coban32 coban32 - #12
Bu konudaki yazılımı indirin kurulum talimatlarını izleyin.
M mehpal - #13
Bu Vestel vp10 rated farklı bir model ,diğer vp10 lar gibi format veya yazılım atılmıyor.Buna başka bir çözüm bulmak lazım
Paradox Paradox - #14
Bu Vestel vp10 rated farklı bir model ,diğer vp10 lar gibi format veya yazılım atılmıyor.Buna başka bir çözüm bulmak lazım

Bu cihazın ana kartının fotoğrafını paylaşabilir misiniz?
M mehpal - #15
Bu cihazın ana kartının fotoğrafını paylaşabilir misiniz?
vestel 14mb28 1 diye geçiyor

printThread_attachments

• 6245f49e0b8d9c56c4b00b888615ffa3.jpg
    6245f49e0b8d9c56c4b00b888615ffa3.jpg
    72.2 KB · Görüntüleme: 74
M mehpal - #16
ayrıca rockchip cpu bulamadı bir adet hynix nand flaş var bir de hynix h9tknnn8kdmp var. Sanırım su hynix yazılım atma aracını bulmamız lazım
Paradox Paradox - #17
ayrıca rockchip cpu bulamadı bir adet hynix nand flaş var bir de hynix h9tknnn8kdmp var. Sanırım su hynix yazılım atma aracını bulmamız lazım

Paylaştığınız fotoğraf oldukça yetersiz.
Lütfen ana kartın Vestel yazan bölümünün daha net bir fotoğrafını paylaşabilir misiniz?
Y yolgezer2001 - #18
iyi günler bendeki tablet de rockchip bulunamadı, hynix için farkli bir şekilde rom atma şansım varmıdır

printThread_attachments

• IMG_20190716_120124 (Büyük).jpg
    IMG_20190716_120124 (Büyük).jpg
    299.8 KB · Görüntüleme: 66
  • IMG_20190716_120502 (Büyük).jpg
    IMG_20190716_120502 (Büyük).jpg
    340.5 KB · Görüntüleme: 62
Paradox Paradox - #19
iyi günler bendeki tablet de rockchip bulunamadı, hynix için farkli bir şekilde rom atma şansım varmıdır

Üzerinde Hynix yazan bileşenler cihazın işlemcisi değil Ram'idir.
Bu cihazlara yükleme Ram markalarına göre değil, işlemci türlerine göre yapılır.
Ayrıca, bir konu var, daha önce bakmış mıydınız?
Y yolgezer2001 - #20
Bakıyorum hocam teşekkürler
Y yolgezer2001 - #21
buda olmadı hocam, cihaz kapalı pc ye takılınca hiç tepki vermiyor dolayısıyla driver adb yalan oluyor. açılınca da şifre de takılıyor hata ayıklamayı açamıyorum.

printThread_attachments

• IMG_20190717_091836 (Büyük).jpg
    IMG_20190717_091836 (Büyük).jpg
    209.4 KB · Görüntüleme: 23
Paradox Paradox - #22
buda olmadı hocam, cihaz kapalı pc ye takılınca hiç tepki vermiyor dolayısıyla driver adb yalan oluyor. açılınca da şifre de takılıyor hata ayıklamayı açamıyorum.

Cihaz Recovery bölümüne girmiyor mu?
Recovery de Wipe işlemlerini yapmak faydalı olabilir.
Y yolgezer2001 - #23
malesef hocam ses açma kapama hiçbir işe yaramıyor
Paradox Paradox - #24
malesef hocam ses açma kapama hiçbir işe yaramıyor

Konuyu ben biraz daha araştırayım.
İşe yarar bir şeyler bulabilirsem, nasipse paylaşırım.
Y yolgezer2001 - #25
ne fastboot ne recovery sabahtan beri açıp kapatıyorum ses açma kapama tuşları çalışıyor fakat tablet direk açılıyor şifre ekranında kalıyorum
Y yolgezer2001 - #26
Konuyu ben biraz daha araştırayım.
İşe yarar bir şeyler bulabilirsem, nasipse paylaşırım.
teşekkürler hocam
Paradox Paradox - #27
teşekkürler hocam

O kadar bakındım ama ne yazık ki işe yarar bir şey bulamadım.
Y yolgezer2001 - #28
sağlık olsun hocam
Paradox Paradox - #29
M mehpal - #30
Üzerinde Hynix yazan bileşenler cihazın işlemcisi değil Ram'idir.
Bu cihazlara yükleme Ram markalarına göre değil, işlemci türlerine göre yapılır.
Ayrıca, bir konu var, daha önce bakmış mıydınız?
Hynix bellek üreticisi olduğunu zaten biliyorum ,öğrenmek istediğim bu tabletin gercekten rockchip tasiyip tasimadigi, rockchip yazilimi hic bir isletim sisteminde gormuyor. Bordada cipini bulamadim. Pin koduda takiliyor ,sifresinide biliyorum 1234 ancak nete baglayamadigimiz icin acmiyor,acilmadigi icinde nete baglayamiyoruz ,kisir döngü
M mehpal - #31
Ayrica bosuna uğrasmayin fastboot ,hardreset hic bir şekilde calismiyor,rom atilmiyor
Paradox Paradox - #32
Hynix bellek üreticisi olduğunu zaten biliyorum ,öğrenmek istediğim bu tabletin gercekten rockchip tasiyip tasimadigi, rockchip yazilimi hic bir isletim sisteminde gormuyor. Bordada cipini bulamadim. Pin koduda takiliyor ,sifresinide biliyorum 1234 ancak nete baglayamadigimiz icin acmiyor,acilmadigi icinde nete baglayamiyoruz ,kisir döngü

Cihazın ana kartının dosdoğru bir fotoğrafını kimse paylaşmadığı için, ne yazık ki cihaz donanımı hakkında bir bilgim yok.
İnternet bağlantısı için USB özellikli aparatlar denenebilir, lakin işe yarar mı, bilinmez.
T TalipK - #33
VP10 RATED tabletimi recovery moda bir türlü geçiremedim. İlk başda bi beyaz ekran ve sağ alt köşede vestel yazıyor ondan sonra siyah ekran ortada büyük vestel yazıp açılıyor. Bu arada cihaza şifre konulmuş ve şifresi bilinmiyor.
M mehpal - #34
VP10 RATED tabletimi recovery moda bir türlü geçiremedim. İlk başda bi beyaz ekran ve sağ alt köşede vestel yazıyor ondan sonra siyah ekran ortada büyük vestel yazıp açılıyor. Bu arada cihaza şifre konulmuş ve şifresi bilinmiyor.
Şifre :1234 internet baglamadan acilmiyor ,format atilmiyor ,rom atilmiyor anlayacağin çöp
Paradox Paradox - #35
Şifre :1234 internet baglamadan acilmiyor ,format atilmiyor ,rom atilmiyor anlayacağin çöp

Bu cihazlara servis neden yardımcı olmuyor?
Sonuçta Fatih Projesi'de çöktü.
M mehpal - #36
Bu tabletin chipseti omap4 dır. Ayrıca usb den sarj için resimdeki gibi tel çekip işaretli kısmına yanındaki
capasitörün aynısından boş yere lehimliyoruz.

printThread_attachments

• P_20190726_154121.jpg
    P_20190726_154121.jpg
    367.1 KB · Görüntüleme: 101
sezar61 sezar61 - #37
Bu yazanları okudum tıpkı benim tabletimi anlatıyor arkadaş acaba bir sonuca varılabildi mi ben hala bulamadım maalesef
K kerim - #38
Ne yaptıysam recovery moda geçmedi. Bilgisayara bağlayınca da bir tepki vermiyor. Çözüm bulan arkadaşlar paylaşım yaparsa çok memnun olurum.
Y yolgezer2001 - #39
Aynı bekliyorum
fatsy fatsy - #40
Merhabalar,
Bir tanıdığım bu tableti bana getirdi ve format atıp atamayacağımı sordu. Bende tabiki atabilirim dedim ancak evdeki hesap çarşıya uymadı. Bu forumda bu başlıktan tablet ile ilgili bilgi toplamaya başladım. Tabletin çipseti en büyük soru işaretiydi. Yaptığım bazı araştırma ve akıl yürütmeler sonucunda tabletin işlemcisinin Texas Instruments OMAP 4430 olduğunu keşfettim. Tabletin PDF kullanım kılavuzunda 1 GHz Cortex A9 işlemcisinin olduğu yazıyordu. Yaptığın Wikipedia aramasında OMAP 4430 işlemcisine ulaştım. Aslında tabletin anakartını paylaşan arkadaşlarda bir eksiklik yok. Tabletin anakartını elimize aldığımızda 2 adet Hynix çip görüyoruz. Bu tabletin işlemcisi nerede diye düşünüyorsunuz ister istemez. Aynı işlemciyi kullanan Kindle Fire'ın içinin açıldığı internetteki bir resimde gerçek ortaya çıkıyor. İşlemci RAM'in altında yer alıyor. Yani 1GB Hynix RAM'in altında işlemci var. Anakarta yandan dikkatli bakınca soldaki kare RAM çipinin çift katlı olduğu da anlaşılıyor.

Kindle Fire'daki OMAP 4430:

IhHkcPHYnpCBsjFb.medium

Tabletin kısaca:
İşlemcisi;
Texas Instruments OMAP 4430
1 GB Hynix RAM & 32 GB Hynix ROM'u mevcut.

Bu bilgiler doğrultusunda tablete MEB ROM'u dışında başka bir ROM kurmak mümkün olabilir mi?
Paradox Paradox - #41
Merhabalar,
Bir tanıdığım bu tableti bana getirdi ve format atıp atamayacağımı sordu. Bende tabiki atabilirim dedim ancak evdeki hesap çarşıya uymadı. Bu forumda bu başlıktan tablet ile ilgili bilgi toplamaya başladım. Tabletin çipseti en büyük soru işaretiydi. Yaptığım bazı araştırma ve akıl yürütmeler sonucunda tabletin işlemcisinin Texas Instruments OMAP 4430 olduğunu keşfettim. Tabletin PDF kullanım kılavuzunda 1 GHz Cortex A9 işlemcisinin olduğu yazıyordu. Yaptığın Wikipedia aramasında OMAP 4430 işlemcisine ulaştım. Aslında tabletin anakartını paylaşan arkadaşlarda bir eksiklik yok. Tabletin anakartını elimize aldığımızda 2 adet Hynix çip görüyoruz. Bu tabletin işlemcisi nerede diye düşünüyorsunuz ister istemez. Aynı işlemciyi kullanan Kindle Fire'ın içinin açıldığı internetteki bir resimde gerçek ortaya çıkıyor. İşlemci RAM'in altında yer alıyor. Yani 1GB Hynix RAM'in altında işlemci var. Anakarta yandan dikkatli bakınca soldaki kare RAM çipinin çift katlı olduğu da anlaşılıyor.

Kindle Fire'daki OMAP 4430:

IhHkcPHYnpCBsjFb.medium

Tabletin kısaca:
İşlemcisi;
Texas Instruments OMAP 4430
1 GB Hynix RAM & 32 GB Hynix ROM'u mevcut.

Bu bilgiler doğrultusunda tablete MEB ROM'u dışında başka bir ROM kurmak mümkün olabilir mi?

Yanılmıyorsam burada bulunan konuda ve konuya yazılan yorumlarda engelsiz yazılımların mevcut olması lazım.
fatsy fatsy - #42
Yanılmıyorsam burada bulunan konuda ve konuya yazılan yorumlarda engelsiz yazılımların mevcut olması lazım.

Maalesef o konuda bu tablet için uygun yazılım göremedim. Yazılımdan önce sanırım tableti recovery mode'a getirmenin bir yolunu bulmak gerekiyor.
Paradox Paradox - #43
Maalesef o konuda bu tablet için uygun yazılım göremedim. Yazılımdan önce sanırım tableti recovery mode'a getirmenin bir yolunu bulmak gerekiyor.

Vestel VP10 ve Vestel VP10 Rated farklı cihazlar mı?
fatsy fatsy - #44

Vestel VP10 ve Vestel VP10 Rated farklı cihazlar mı?
Evet farklı cihazlar, daha önceki mesajda yazdığım gibi VP10 Rated; Texas Instrument OMAP 4430 işlemci kullanıyor. Ses açma/kısma +Güç tuşlarını çeşitli kombinasyonlarda denediğim halde recovery mode'a geçmiyor tablet. OMAP yazılımı vs. ile bilgisayardan komutlar ile recovery moda almak mümkün olabilir mi?
Paradox Paradox - #45
Evet farklı cihazlar, daha önceki mesajda yazdığım gibi VP10 Rated; Texas Instrument OMAP 4430 işlemci kullanıyor. Ses açma/kısma +Güç tuşlarını çeşitli kombinasyonlarda denediğim halde recovery mode'a geçmiyor tablet. OMAP yazılımı vs. ile bilgisayardan komutlar ile recovery moda almak mümkün olabilir mi?

Olabilir, denemek lazım.
Nasipse uygun bir zamanda ben bu konu hakkında bir araştırma yapayım.
gen_com gen_com - #46
vp10 sadece recovery romu vardı okul tableti teksas işlemcili. download modu kapalı zaten. usb klavye bağlayıp alt+tab yapıp root kuruyorduk cihaza
miyigit miyigit - #47
Buldunuz mu hocam
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/vestel-vp10-rated-ekran-kilidi-sorunu.7684/