Vodafone Smart 6 IMEI Null Hatası

Vodafone Smart 6 IMEI Null Hatası

hasanfidan1903 hasanfidan1903 - #1
Selamün aleyküm
Vodafone smart 6 IMEI null oldu günlerdir uğraşıyorum yapamadım
Kingoroot vs denedim rotlayamadim aynı zamanda wifi zaman zaman geliyor telefona zaman zaman gelmiyor.
Forumda rootlu yazılım konusunu okudum elimden geldiğince denedim dosyaları SD carda yükledim recovery modda ftm yazıp kalıyor twrp işini kiviramadim yardımlarınızı bekliyorum inşallah bir çözümü vardır
silivriserdar silivriserdar - #2
Selamün aleyküm
Vodafone smart 6 IMEI null oldu günlerdir uğraşıyorum yapamadım
Kingoroot vs denedim rotlayamadim aynı zamanda wifi zaman zaman geliyor telefona zaman zaman gelmiyor.
Forumda rootlu yazılım konusunu okudum elimden geldiğince denedim dosyaları SD carda yükledim recovery modda ftm yazıp kalıyor twrp işini kiviramadim yardımlarınızı bekliyorum inşallah bir çözümü vardır
Sigma key box ile 5 dakikada işiniz hallolur. Fakat sigma key box cep telefonu tamir yapan yerlerde mevcuttur. Nasıl imei Null oldu?
hasanfidan1903 hasanfidan1903 - #3
Sigma key box ile 5 dakikada işiniz hallolur. Fakat sigma key box cep telefonu tamir yapan yerlerde mevcuttur. Nasıl imei Null oldu?
Telefonu açtım şarj azdı bir uygulama optimize ediliyor derken şarj bitti kapandı açınca böyle oldu.bikac telefoncu ya götürdum olmuyor deyip geri verdiler maalesef bende kendim uğraşayim dedim lakin olmadı
silivriserdar silivriserdar - #4
Telefonu açtım şarj azdı bir uygulama optimize ediliyor derken şarj bitti kapandı açınca böyle oldu.bikac telefoncu ya götürdum olmuyor deyip geri verdiler maalesef bende kendim uğraşayim dedim lakin olmadı
Her telefoncu da sigma key box yoktur. O box olmadan zor olmaz. Şu kodu girip birde işlemlere öyle devam edin. Arama kısmına * 983 * 87274 # tuşlayın ve "ADB + Diag" seçeneğini seçin. Bu işlemlerden sonra Qualcom imei repair araçlarını kullanarak bir deneyin.
hasanfidan1903 hasanfidan1903 - #5
Dediğiniz engineering kodunu girdim seçtim lakin PlayStorede bulduğum imei repair araçları işe yaramadı chamelephon uygulaması da root istiyor .
Keşke engineering mod da IMEI değiştirme şansı olsaydı ama baya kurcaladim sanırım yok.
hasanfidan1903 hasanfidan1903 - #6
Peki nasıl rootlayabilirim cihazı?
silivriserdar silivriserdar - #7
Dediğiniz engineering kodunu girdim seçtim lakin PlayStorede bulduğum imei repair araçları işe yaramadı chamelephon uygulaması da root istiyor .
Keşke engineering mod da IMEI değiştirme şansı olsaydı ama baya kurcaladim sanırım yok.
PC programları olacak dediğim programlar. Sitede mevcut istediğiniz araç gereçler. Yazılım yüklemesi yaptınız mı?
hasanfidan1903 hasanfidan1903 - #8
PC üzerinden denemedim yarın deneyeceğim sonuç alırsam buraya yazarım.sanirim root işi beni aşacak evet siteden indirdim supersu.zip ve romu lakin twrp işine kafam basmadi maalesef SD carda atıp apply update from SD card yapıp duruyorum :) en iyisi ilk söylediğiniz yöntemi PC üzerinden deneyeyim sonrası Allah kerim artık
hasanfidan1903 hasanfidan1903 - #9
Yazılım yüklemesini yapamadim sıkıntı orda recovery mode kısmını kiviramadim ftm yazıp kalıyor dosyaları SD kart dan yükliyim dedim orda da hata veriyor şu twrm olayını bir idrak edebilirsem inşallah basacaragim sağolun ilginiz için
braveturks braveturks - #10
Hocam benim size naçizane tavsiyem;
Android sürümleri nelerdir?
Adb ve fastboot mod ve komutları nelerdir?
Diag mode nedir, ne işe yarar?
Root nedir, neden gereklidir, nasıl yapılır?

Yukarıdaki soruların cevaplarını araştırmanız ve öğrenmeniz. Bu sayede ilgi duyduğunuz bu alanda daha fazla bilgi sahibi olursunuz hem de yaşadığınız sorunu çözerken kalıcı bir deneyim elde etmiş olursunuz.
silivriserdar silivriserdar - #11
Yazılım yüklemesini yapamadim sıkıntı orda recovery mode kısmını kiviramadim ftm yazıp kalıyor dosyaları SD kart dan yükliyim dedim orda da hata veriyor şu twrm olayını bir idrak edebilirsem inşallah basacaragim sağolun ilginiz için
Sitede konusu mevcut. Nasıl yazılım yüklemesi yapıldığına dair.
hasanfidan1903 hasanfidan1903 - #12
Hocam benim size naçizane tavsiyem;
Android sürümleri nelerdir?
Adb ve fastboot mod ve komutları nelerdir?
Diag mode nedir, ne işe yarar?
Root nedir, neden gereklidir, nasıl yapılır?

Yukarıdaki soruların cevaplarını araştırmanız ve öğrenmeniz. Bu sayede ilgi duyduğunuz bu alanda daha fazla bilgi sahibi olursunuz hem de yaşadığınız sorunu çözerken kalıcı bir deneyim elde etmiş olursunuz.
evet haklısınız her adıma vakıf olmadan sonuc elde edilmiyor zaten andriod 6.0.1 şuanki sürümüm bikaç yerde 5.1.1 e dönülürse imei nin kendiliğinden geldiği yönünde paylaşımlar olmuş.siteden gerekli yazılımları tedarik ettim uyguladım lakin başarısız oldum bu noktada sizin dediğiniz gibi konulara vakıf olmadan işlem yapınca sonuc olumsuz oluyor.teşekkür ederim
hasanfidan1903 hasanfidan1903 - #13
Sitede konusu mevcut. Nasıl yazılım yüklemesi yapıldığına dair.
inceledim serdar bey.nisan ayında vodafone 5.1.1 sürümü sd card ile güncelleme hakkında konu açıp paylaşım yapmışsınız smart 6 için denedim orada belirttiğiniz adımlarda ilk yöntem olmadı güç+ses+power ile menüye girip ordan sd carddan güncellemeye çalıştım olmadı esasen sd carddan o şekilde işlem yaparken hep aynı hatayı alıyorum signature aborted gibi hatalar nerde yanlış yapıyorum ?
silivriserdar silivriserdar - #14
inceledim serdar bey.nisan ayında vodafone 5.1.1 sürümü sd card ile güncelleme hakkında konu açıp paylaşım yapmışsınız smart 6 için denedim orada belirttiğiniz adımlarda ilk yöntem olmadı güç+ses+power ile menüye girip ordan sd carddan güncellemeye çalıştım olmadı esasen sd carddan o şekilde işlem yaparken hep aynı hatayı alıyorum signature aborted gibi hatalar nerde yanlış yapıyorum ?
Sizin cihazınız yazılımı android 6 ise onu yükleyin. İlgili cihaz için diğer konulara bakın. Nasıl yükleme yapıldığına dair konular mevcut.
Burada ki konuda mesajlarda nasıl yapıldığını anlatılmış. Konudaki mesajları okuyun.
hasanfidan1903 hasanfidan1903 - #15
Sizin cihazınız yazılımı android 6 ise onu yükleyin. İlgili cihaz için diğer konulara bakın. Nasıl yükleme yapıldığına dair konular mevcut.
tamam hocam bu arada
Burada ki konuda mesajlarda nasıl yapıldığını anlatılmış. Konudaki mesajları okuyun.
tamam hocam sağolun sil baştan tekrar başlıcam
silivriserdar silivriserdar - #16
tamam hocam bu arada

tamam hocam sağolun sil baştan tekrar başlıcam
Tamam sonucu yazarsanız iyi olur.
hasanfidan1903 hasanfidan1903 - #17
tamam hocam şuan dün ilk vermiş oldugunuz adb+diagı seçtim qualcom smartphone imei programını indirdim onu deniyorum program henüz benim cihazı görmedi alternatif yollarına bakıyorum ama diğer cihazlarda işe yarayacagı kesin başka cihazlar için arkadaslar denesin derim.şayet sonuc alamazsam yazılıma döneceğim
silivriserdar silivriserdar - #18
tamam hocam şuan dün ilk vermiş oldugunuz adb+diagı seçtim qualcom smartphone imei programını indirdim onu deniyorum program henüz benim cihazı görmedi alternatif yollarına bakıyorum ama diğer cihazlarda işe yarayacagı kesin başka cihazlar için arkadaslar denesin derim.şayet sonuc alamazsam yazılıma döneceğim
Bence direk yazılım yüklemeye geçin. Sonra diğer işlemeleri yaparsınız. Eğer sorun donanımsal değil ise yazılım yükledikten sonra düzelecektir.
hasanfidan1903 hasanfidan1903 - #19
Bence direk yazılım yüklemeye geçin. Sonra diğer işlemeleri yaparsınız. Eğer sorun donanımsal değil ise yazılım yükledikten sonra düzelecektir.
tamam hocam sağolun yazılıma geçiyorum
hasanfidan1903 hasanfidan1903 - #20
60 liraya telefoncu da hallettim.
5.1.1 yüklemiş vodafone995 nt3
silivriserdar silivriserdar - #21
60 liraya telefoncu da hallettim.
5.1.1 yüklemiş vodafone995 nt3
Muhtemelen yazılım yükleyince düzeldi imei sorunu
hasanfidan1903 hasanfidan1903 - #22
Evet yazılım yükleyince düzeldi aynı sorunla karşılaşan arkadaşlar önce yazılım yüklemeyi denesinler.
Forumdaki herkese ilgi ve alakası için çok teşekkür ederim özellikle serdar bey size
silivriserdar silivriserdar - #23
Evet yazılım yükleyince düzeldi aynı sorunla karşılaşan arkadaşlar önce yazılım yüklemeyi denesinler.
Forumdaki herkese ilgi ve alakası için çok teşekkür ederim özellikle serdar bey size
Rica ederim. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalıştık. Bu sitede herzaman saygı ile yaklaşan kişilere destek veriyoruz. Arada saygısız bir kaç kendini bilmez çıkıyor ama onu da idare ediyoruz. Gene takıldığınız yer olursa yardımcı oluruz her zaman.
Mehmet gultekin Mehmet gultekin - #24
Bende yazılım atım suan ne root ne imeil geri dönüyor
Mehmet gultekin Mehmet gultekin - #25
Kingrot 80 gelince fail hatası var
silivriserdar silivriserdar - #26
Bende yazılım atım suan ne root ne imeil geri dönüyor
İmei sıkıntısı için teknik servise vermeniz gerek.
Mehmet gultekin Mehmet gultekin - #27
Driver var mı sizde
silivriserdar silivriserdar - #28
Driver var mı sizde
Sitemizde var arama kısmından arayıp bulabilirsiniz.
I ismailalper - #29
kardeşim olmaması normal o cihazda null modem ıc den yapıyo yani donanımsal arıza cihaz normalinden fazla ısınır dikkat edersen ben daha önce yazılımla çözdüm yarım saat sonra gene nula döndü
S samazung - #30
Bu cihaza twrp li rom yükleyince sim kartı görmez ve imei unknown durumuna düşer.
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/vodafone-smart-6-imei-null-hatasi.2940/