Vodafone Smart Style 7 VFD 600 Android 6 Root + TWRP

Vodafone Smart Style 7 VFD 600 Android 6 Root + TWRP

silivriserdar silivriserdar - #1
İşlemlere başlamandan önce yapacağınız tüm işlemler sizin sorumluluğunuzdadır.

Yapılışı
İlk önce cihazınızdaki yedekleri alın.
Fabrika ayarlarına dönün ayarlardan.
Kurulumunu yapın.
bulunan rom'u indirin.
Fat32 şeklinde biçimlendirilmiş bir hafıza kartının içine indirdiğimiz Temmuz 2016 Android 6 stock rom'u atalım.
Hafıza kartının içine update.zip Şeklinde olacak şekilde atın.
Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin.
Ses açma be power ile cihazı açın.
Logo görününce ses açmaya basmaya devam edin Power'dan elinizi çekin.
Recovery bölümünden Apply update sd card yazan yerden hafıza kartına attığımız stock rom'u bulup instal diyelim.
Ve cihazı tekrar başlatalım. Ve cihazımızı kuralım. Usb hata ayıklama ve bilinmeyen kaynakları açalım.

Artık root yapmak için hazırız.

Bu Root yöntemi geçici bir root yöntemidir en fazla 5 dk sürüyor ilk reboot da root gider bi daha rootlamanız gerekir. Ancak telefonunuz rootlandığı zaman hızlı bir şekilde TWRP Recovery yüklerseniz TWRP den SuperSu flasliyarak kalıcı root atacağız.

Sırası ile cihazımıza ve uygulamalarını yükleyelim. Ve sd kartımıza kopyalayalım.
Sonra cihazımızın içine dosyasını atalım.
Bu işlemleri yaptıktan sonrada resimde kırmızı işaretli yerleri açalım.

20d14524cd2fbca0bed654e98f566351.jpg

aad30abf39a5ad1d92cae6327eae7d0d.jpg

25d98b13ec0fb0692fcec3da340b9079.jpg

Şimdi king root uygulamasını açın ve geçici root yapılmasını Sabırla bekleyin. Kalıcı root için ise
TWRP yükleme işlemlerine gelelim. Rootdan sonra hemen rashr ye girin ve root izni verin sonra aşağılarda depolamadan seç var oraya tıklayın TWRP dosyası neredeyse bulun ve seçin. Dosyayı seçtikten sonra önünüze gelen yazılara evet deyin cihaz kendisini twrp moda girecek yüklendiği zaman. Twrp ile supersu Pro dosyasını bulalım ve install deyip yğklemeyi yapalım.
Artık cihazımıza kalıcı root yapmış olduk.
solo12 solo12 - #2
kardeşim hepsini yaptıktan sonra Kong root telefonu otomatik rebootluyor yardımcı olur musun
silivriserdar silivriserdar - #3
kardeşim hepsini yaptıktan sonra Kong root telefonu otomatik rebootluyor yardımcı olur musun
Twrp ile kalıcı root yapmayı deneyin.
solo12 solo12 - #4
Twrp ile kalıcı root yapmayı deneyin.
Mümkünse herhangi bir sosyal medyadan root atmayı atabilir misiniz acil lazim da ✔
silivriserdar silivriserdar - #5
Mümkünse herhangi bir sosyal medyadan root atmayı atabilir misiniz acil lazim da [emoji818]
Yukarıda konuda anlattım ve aynısını yaptım. Neyini yapamadınız anlamadım. Yukarıda anlatılanları harfiyen uygularsanız bir sıkıntı olmadan root yapabilirsiniz.
S seferbey - #6
ustam bunun qfil yedeği varmı cihaz tam brick olmuş sadece qualcomm mode görüyor varsa ekleyebilirmisiniz
silivriserdar silivriserdar - #7
ustam bunun qfil yedeği varmı cihaz tam brick olmuş sadece qualcomm mode görüyor varsa ekleyebilirmisiniz
Bende yok kardeşim. Denk gelirse alırım. Nasip olursa paylaşırım.
baayyesil baayyesil - #8
Kardeşim selamun aleyküm ben root atma işlemine giriyorum velhasıl kelam rootu bi türlü atmıyor neden acaba ?
baayyesil baayyesil - #9
yaptım agacım sağol +++++++++++++++++++++++++++++ upupupupupup
silivriserdar silivriserdar - #10
yaptım agacım sağol +++++++++++++++++++++++++++++ upupupupupup
Rica ederim.
symbazz symbazz - #11
Nerede hata yaptınız da olmadı daha önce.
B Bayycaca0909 - #12
Usta twrp dosyası yok yardımcı olursan sevinirim
silivriserdar silivriserdar - #13
Usta twrp dosyası yok yardımcı olursan sevinirim
Link yenilendi.
H hamdi1234567890 - #14
romu yuklurm kurarkn yine guncelliyo 6.0.1 oluyo yine king root ise yeremıyo guncellemei sormuyo bile yuklermisn diye
mushsgsf44 mushsgsf44 - #15
allah razı olsun abimmmmmmmmmmmmmmmmm
escobar424242 escobar424242 - #16
reis kingroot tarken telefon kapanıp açılıyor birde fail diyor sorun nerde
silivriserdar silivriserdar - #17
reis kingroot tarken telefon kapanıp açılıyor birde fail diyor sorun nerde
Bir yerde hata yapıyor olabilirsiniz.
A alpereidflcr7 - #18
hocam kingroot root artarken telefon restart yapıyor kendini ve root yapma işlemi kaldığı yerden devam ediyor ve bu olay 2 3 kez tekrarlanıyor sonra root failed diyor.
silivriserdar silivriserdar - #19
hocam kingroot root artarken telefon restart yapıyor kendini ve root yapma işlemi kaldığı yerden devam ediyor ve bu olay 2 3 kez tekrarlanıyor sonra root failed diyor.
Konuyu iyi okuyun mutlaka bir yerde yanlış yapmış olabilirsiniz. Temiz bir system ve format ile sorun yaşamadan işlemler gerçekleşir.
N nuri3547 - #20
rom tamamen türkçe tşk ederim
S seyfo216 - #21
link yenilermisin
Paradox Paradox - #22
link yenilermisin

Konunun kaynağı .
A alpereidflcr7 - #23
bro twrp linki kırık tel rootlu magisk yuklicem twrp silmistim yeni link koyarmisin
neonunevreni neonunevreni - #24
Bende bir vodafone smart style 7 vfd 600 kullanıcısı olarak bu konu üzerine çok düşündüm. Telefonuma twrp yüklüyken yanlışlıkla system dosyalarını sildim ve telefon android yazısından sonra siyah ekranda takılıp kalıyordu. Daha sonra mevcut romları sd karta atıp twrpden yüklemeye kalktığımda zip signature verification failed hatası ile karşılaştım 4 farklı rom denememe rağmen hep aynı hatayla karşılaştım daha sonradan yabancı kaynaklardan araştırdığım şekilde bir çözüme ulaştım ve en sonunda telefonuma yazılımı kurmayı başarıp telefonuma yazılımı kurmayı başardım. Dilerseniz sizinle bu bulduğum çözümü paylaşmak istiyorum.

Önemli Not: Bu bulduğum çözüm twrp ile yüklediğimde işe yaradı normal bootlader ile yüklendiğinde çözüm olur mu bunu bilemem. Ama tahminim yüksek ihtimal işe yarayacaktır. Öncelikle bu site içerisinde bulunan linklerin kırık olduğunu ve bu yüzden yerli yabancı kaynaklardan bulduğum 3 farklı rom türünü sizlerle paylaşma istiyorum

burada bulunan linkte adlı dosyanın sağındaki indirme butonuna tıklayınız

İlk olarak ben bu yöntemi kullanarak istediğim sonuca ulaştım ve brick olmuş telefonumu hayata döndürdüm. Bu yapacağınız işlemler tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Herhangi bir mesuliyet kabul edilmez.
1-Öncelikle indirdiğiniz linklerden herhangi birinde (benim tercihim 2.linki indirmeniz) daha sonrasında indirdiğiniz zip klasörü klasöre çıkarınız.
İndirdiğiniz 2. ve 3. linkteki zip arşivini klasöre çıkardığınızda içinde ziplenmiş bir update yazılı zip daha olacak onuda aynı şekilde klasöre çıkarınız.
2- Çıkardığınız zip klasörünün içerisindeki meta-inf klasörünü açınız. Açılan klasörde com>google>android klasörlerini sırasıyla açınız açılan klasörde updater-script klasörünün bulunması gerek.
3-Daha sonra updater-script dosyasına sağ tıklayın ve birlikte aç diyerek not defteriyle açın.
4-Açılan not defterinde karşınıza böyle bir şey çıkacak (bkz: 1.jpg). Durun heyecanlanmayın herşeyi tek tek anlatıcam.
5- Daha sonrasında (bkz: 2.jpg) not defterinde fotoğrafta belirtilen alanı silin ve sol üstte dosya sekmesinden dosyayı kaydedin.
6-Şimdi bundan sonraki adımları dikkatle ilemenizi tavsiye ediyorum.
7-Kaydettikten sonra update klasörüne geri dönün update klasörünün içerisindeki tüm herşeyi seçip(bkz:3.jpg) sağ tıklayın ve gönder sekmesinden sıkıştırılmış klasöre tıklayınız(bkz:4.jpg) bir süre dosyaların arşive eklenmesini bekleyin
8- Oluşan zip klasörünün adını update.zip olarak değiştirin
9-Ve artık flashlama işlemine hazırız. En son oluşturduğumuz update.zip klasörünü sd kartımızın içine atıyoruz.
10-Daha sonra telefonumuza taktığımız sd kartının ardından telefonumuzun güç+ses açma tuşuna basıyoruz. Android yazısı çıktıktan sonra elimizi power tuşundan çekiyoruz. (Ses açma tuşuna basmayı bırakmayın. Bir kaç saniye sonra telefonumuz recovery moduna geçecektir. Benim gibi twrp yüklü arkadaşlar için twrp açılacakken yüklü olmayan arkadaşlar için normal bootlader ekranı açılacaktır.
11- Twrp yüklü arkadaşlar için yükle(update)'e basıyoruz daha sonra alttan depolama seç bölümünden sd kartı seçin. Daha sonra sd kartımızın içine attığımız. Update zip dosyasını flashlayın.(Normal bootloader yüklü arkadaşlar için apply from sd card seçeneğinden sonra update zip klasörünü seçin
12- BU işlem biraz sürecetir. Devam etmiyor gibi bir algıya düşmeyin biraz sabırlı olun 2 3 dakika arası sürecetir.
13- Daha sonra bu işlemleri doğru yaptıysanız telefonunuz kendini yeniden başlatacaktır. Ve tebrikler artık brick olmuş cihazınız hayata dönmüş vaziyette. Umarım bu bilgiler işinize yarar. İyi günler dilerim.

printThread_attachments

• 1.jpg
    1.jpg
    552.8 KB · Görüntüleme: 33
  • 2.jpg
    2.jpg
    570.7 KB · Görüntüleme: 31
  • 3.jpg
    3.jpg
    228.4 KB · Görüntüleme: 26
  • 4.jpg
    4.jpg
    263.7 KB · Görüntüleme: 26
Paradox Paradox - #25
Bende bir vodafone smart style 7 vfd 600 kullanıcısı olarak bu konu üzerine çok düşündüm. Telefonuma twrp yüklüyken yanlışlıkla system dosyalarını sildim ve telefon android yazısından sonra siyah ekranda takılıp kalıyordu. Daha sonra mevcut romları sd karta atıp twrpden yüklemeye kalktığımda zip signature verification failed hatası ile karşılaştım 4 farklı rom denememe rağmen hep aynı hatayla karşılaştım daha sonradan yabancı kaynaklardan araştırdığım şekilde bir çözüme ulaştım ve en sonunda telefonuma yazılımı kurmayı başarıp telefonuma yazılımı kurmayı başardım. Dilerseniz sizinle bu bulduğum çözümü paylaşmak istiyorum.

Önemli Not: Bu bulduğum çözüm twrp ile yüklediğimde işe yaradı normal bootlader ile yüklendiğinde çözüm olur mu bunu bilemem. Ama tahminim yüksek ihtimal işe yarayacaktır. Öncelikle bu site içerisinde bulunan linklerin kırık olduğunu ve bu yüzden yerli yabancı kaynaklardan bulduğum 3 farklı rom türünü sizlerle paylaşma istiyorum

burada bulunan linkte adlı dosyanın sağındaki indirme butonuna tıklayınız

İlk olarak ben bu yöntemi kullanarak istediğim sonuca ulaştım ve brick olmuş telefonumu hayata döndürdüm. Bu yapacağınız işlemler tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Herhangi bir mesuliyet kabul edilmez.
1-Öncelikle indirdiğiniz linklerden herhangi birinde (benim tercihim 2.linki indirmeniz) daha sonrasında indirdiğiniz zip klasörü klasöre çıkarınız.
İndirdiğiniz 2. ve 3. linkteki zip arşivini klasöre çıkardığınızda içinde ziplenmiş bir update yazılı zip daha olacak onuda aynı şekilde klasöre çıkarınız.
2- Çıkardığınız zip klasörünün içerisindeki meta-inf klasörünü açınız. Açılan klasörde com>google>android klasörlerini sırasıyla açınız açılan klasörde updater-script klasörünün bulunması gerek.
3-Daha sonra updater-script dosyasına sağ tıklayın ve birlikte aç diyerek not defteriyle açın.
4-Açılan not defterinde karşınıza böyle bir şey çıkacak (bkz: 1.jpg). Durun heyecanlanmayın herşeyi tek tek anlatıcam.
5- Daha sonrasında (bkz: 2.jpg) not defterinde fotoğrafta belirtilen alanı silin ve sol üstte dosya sekmesinden dosyayı kaydedin.
6-Şimdi bundan sonraki adımları dikkatle ilemenizi tavsiye ediyorum.
7-Kaydettikten sonra update klasörüne geri dönün update klasörünün içerisindeki tüm herşeyi seçip(bkz:3.jpg) sağ tıklayın ve gönder sekmesinden sıkıştırılmış klasöre tıklayınız(bkz:4.jpg) bir süre dosyaların arşive eklenmesini bekleyin
8- Oluşan zip klasörünün adını update.zip olarak değiştirin
9-Ve artık flashlama işlemine hazırız. En son oluşturduğumuz update.zip klasörünü sd kartımızın içine atıyoruz.
10-Daha sonra telefonumuza taktığımız sd kartının ardından telefonumuzun güç+ses açma tuşuna basıyoruz. Android yazısı çıktıktan sonra elimizi power tuşundan çekiyoruz. (Ses açma tuşuna basmayı bırakmayın. Bir kaç saniye sonra telefonumuz recovery moduna geçecektir. Benim gibi twrp yüklü arkadaşlar için twrp açılacakken yüklü olmayan arkadaşlar için normal bootlader ekranı açılacaktır.
11- Twrp yüklü arkadaşlar için yükle(update)'e basıyoruz daha sonra alttan depolama seç bölümünden sd kartı seçin. Daha sonra sd kartımızın içine attığımız. Update zip dosyasını flashlayın.(Normal bootloader yüklü arkadaşlar için apply from sd card seçeneğinden sonra update zip klasörünü seçin
12- BU işlem biraz sürecetir. Devam etmiyor gibi bir algıya düşmeyin biraz sabırlı olun 2 3 dakika arası sürecetir.
13- Daha sonra bu işlemleri doğru yaptıysanız telefonunuz kendini yeniden başlatacaktır. Ve tebrikler artık brick olmuş cihazınız hayata dönmüş vaziyette. Umarım bu bilgiler işinize yarar. İyi günler dilerim.

:tsk:
hukumdarbnm hukumdarbnm - #26
Merhabalar bütün dosyaların indirme linkine tıklayınca dosyanın kardırılmış olduğuna dair bilgi veriyor. Yeniden paylaşma imkanı olan var mı?
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/vodafone-smart-style-7-vfd-600-android-6-root-twrp.2401/