Yardım Vorcom S12 Tablet Ses Sorunu

Yazdır

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
arkadaşlar boyle bir tablet geldi herşey çalışıyor ama aramalarda ses sorunu var karşıdan gelen sesi vermiyor

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
Kulaklık takıp deneme yaptınız mı?
denendi sonuç aynı karşıdan gelen sesi hiçbirşekilde işlemiyor sistem normal tablet şebeke entegre yok zaten yazlımsal olması %99 her sesi işleyip karşıdan geleni işlemediğine göre ses entegresi ile alakası da yok

MusaMusaMusa

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Ocak 2021
5
1
3
35
Vorcom s8 pro tablette de aynı sorun var. Zoom ya da telegram'da konuşurken sesim gidiyor, karşı tarafın sesi duyulmuyor. Görüntüde sorun yok, video kaydı yapıyor. Mikrofon, hoparlör çalışıyor. Ancak karşı tarafın sesi yok. Çözüm bulabildiniz mi?

MusaMusaMusa

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Ocak 2021
5
1
3
35
Şanslısınız.
Cihazınız güncelleme almış.
Farklı cihazlara sahip, aynı sorunu yaşayıp, sorunlarına çözüm bulamayan bir çok insan var.
VORCOM müşterilerine sahip çıkıyor, diyelim. O gece uyuyamadım diyebilirim. Sıfır tablet alıp böyle sorunla karşılaşınca bayağı kötü oluyor.

• Beğen
Tepkiler: gen_com

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
VORCOM müşterilerine sahip çıkıyor, diyelim. O gece uyuyamadım diyebilirim. Sıfır tablet alıp böyle sorunla karşılaşınca bayağı kötü oluyor.
aynen satıcı olarak da kötü bir durum müşteri bizi ses gitmiyor diye haşlamıştı. test ettik tek mikrofon var ama sağlam ozaman anladım yazılımsal olduğunu ve konu açtım başkalarına da faydası olsun diye.

• Beğen
Tepkiler: MusaMusaMusa

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
aynen satıcı olarak da kötü bir durum müşteri bizi ses gitmiyor diye haşlamıştı. test ettik tek mikrofon var ama sağlam ozaman anladım yazılımsal olduğunu ve konu açtım başkalarına da faydası olsun diye.

Sorsan, herkes birbirinden zeki.
Lakin nedense herkes bir cehalet okyanusunda yüzüp gidiyor.
Geçenlerde bir eğitmen arkadaşım aradı.
Bir yerden bir tablet aldığını ve Zoom uygulamasında ses gitmediğini ve gidip satıcıyla kavga edeceğini söyledi.
Oldukça gergindi.

Bende sakin olmasını söyledim.
Önce Zoom uygulamasının izinlerini kontrol etmesini istedim, her şey olması gerektiği gibiydi.
Sonra donanımı test etmesi için bir ses kaydı almasını istedim.
Ses kaydını da yaptı.
Farklı bir uygulama ile görüşme yapmasını söyledim, sorunsuz bir şekilde görüşmesini de yaptı.

Sonra dedim ki:
Sence cihaz bozuk mu?
Cevap: "Hayır"

Yahu sen okumuş etmiş adamsın, bir uygulamada ses karşıya gitmiyor diye satıcı ile kavga etmek ne demek?
Belli ki sorun ya uygulamada ya da cihazın yazılımında.
Yazılım yüklemesi yaptık sorun düzeldi.

Bıraksam kim bilir gidip kendisini ne kadar rezil edecekti.
Aslında bu konu uzar gider ama anlayana bu kadarı yeter, anlamayana ise zaten ne yazsan boş.
:zuhaha:

• Beğen

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,811
163
Meksika
t.me
Sorsan, herkes birbirinden zeki.
Lakin nedense herkes bir cehalet okyanusunda yüzüp gidiyor.
Geçenlerde bir eğitmen arkadaşım aradı.
Bir yerden bir tablet aldığını ve Zoom uygulamasında ses gitmediğini ve gidip satıcıyla kavga edeceğini söyledi.
Oldukça gergindi.

Bende sakin olmasını söyledim.
Önce Zoom uygulamasının izinlerini kontrol etmesini istedim, her şey olması gerektiği gibiydi.
Sonra donanımı test etmesi için bir ses kaydı almasını istedim.
Ses kaydını da yaptı.
Farklı bir uygulama ile görüşme yapmasını söyledim, sorunsuz bir şekilde görüşmesini de yaptı.

Sonra dedim ki:
Sence cihaz bozuk mu?
Cevap: "Hayır"

Yahu sen okumuş etmiş adamsın, bir uygulamada ses karşıya gitmiyor diye satıcı ile kavga etmek ne demek?
Belli ki sorun ya uygulamada ya da cihazın yazılımında.
Yazılım yüklemesi yaptık sorun düzeldi.

Bıraksam kim bilir gidip kendisini ne kadar rezil edecekti.
Aslında bu konu uzar gider ama anlayana bu kadarı yeter, anlamayana ise zaten ne yazsan boş.
Her zaman ki gibi başıma gelen olaylar.
Yazılacak bir şey bulamadım.

• Beğen

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
5dk önce müşteri geldi iphone ekran ve touch idsi çalışmıyor. dedik ekran takarız ama parmak izi bozulduysa düzelmez. nasıl düzelmez ben daha önce de düşürdüm bozulmadı dün çalışıyordu gibi cümleler kullanıyor. tamiri olmadığını da biliyor. zorla olduracak. bayan müştreri ulan ustaya itimat etmeyen bir cahil sürüsü sadece bu tip kişilerin işini hayatta almak istemiyorum. yaşayacağı polemik kadar ederi var şahsının :D