Xiaomi Mi 10T Lite (Gauguin) IMEI Repair

Xiaomi Mi 10T Lite (Gauguin) IMEI Repair

U Untouchablee - #1
Merhabalar, Mobil Kulüp değerli üyelerimiz. Bugün sizlere Xiaomi Mi 10T Lite IMEI Repair işlemi nasıl yapılır onu anlatacağım.
Öncelikle Cihazımıza "TWRP" Dosyasını yüklüyoruz.
TWRP Dosyasını cihazınıza yüklediğinizden sonraki işlem
Telefona Magisk-V20.4 ile Root Atıyoruz.

1-) QCN YEDEK ALMA İŞLEMİ :
Kod:
adb shell
su
setprop sys.usb.config diag,adb

Ardından QPST ile Qcn Yedeğimizi Alıp QCN'yi Editliyoruz. Editledikten Sonra Cihazı TWRP'ye Alıp EFS Siliyoruz.

2-) EFS SİLME KODU :
Kod:
adb shell
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst2
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsg

Bu İşlemi De Yaptıktan Sonra Editlediğimiz QCN'yi Telefonumuza Önce QPST Ardından QFIL İle Yükleyip Telefonu Yeniden Başlatıyoruz. İşlem Bu Kadar Takıldığınız Noktalarda Yorum Yaparak Yardım İsteyebilirsiniz.
coolwhisper coolwhisper - #2
root yapmadan imei tamiri mümkün olmuyor mu snapdragon işlemcilerde? bootloader kilidini açmak yeterli değil mi?
U Untouchablee - #3
root yapmadan imei tamiri mümkün olmuyor mu snapdragon işlemcilerde? bootloader kilidini açmak yeterli değil mi?
Hayır maalesef root yapmadan diag açamıyorsunuz bir kaç model dışında
coolwhisper coolwhisper - #4
Hayır maalesef root yapmadan diag açamıyorsunuz bir kaç model dışında
mi 10t lite 128gb Gauguin anakart, illa root gerekli mi? sadece imei tamiri olmaz mı?
U Untouchablee - #5
mi 10t lite 128gb Gauguin anakart, illa root gerekli mi? sadece imei tamiri olmaz mı?
root atar repairi yapar rootu kaldırırsınız.
E emregktg - #6
elinize sağlık başarıyla yaptım
K kircali - #7
2. Simde koruma varmı bunun
T theflood - #8
hocam twrp nerde konuda dosya ekli olması lazım yada benmi görmedim? işlemler vs
T theflood - #9
elinize sağlık başarıyla yaptım
NASIL ?
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/xiaomi-mi-10t-lite-gauguin-imei-repair.11522/