Xiaomi Redmi Note 10S IMEI Repair

Xiaomi Redmi Note 10S IMEI Repair

U Untouchablee - #1
Cihazın repairi için gerekli dosyaları buldum elinde cihaz olan arkadaşlae ulaşırsa kanıt olarak yapıp forumda paylaşmak istiyorum. Yalnızca elinde cihaz olan bir arkadaşa ihtiyacım var
S sercan19 - #2
redmi note 10 içinde çözüm bulunur insallah.
Casvera Casvera - #3
millet dosyaları paylaşmış dosyalar ortalıkta geziyor
sen daha yayınlamamışsın bile bide çok önemliymiş gibi anltıyorsun

S sercan19 - #4
sen daha yayınlamamışsın bile bide çok önemliymiş gibi anltıyorsun​
Keşke bu yorumu yapana kadar dosyayı ve metodu paylaşsaydınız. Forum bu şekilde daha yararlı olur.

POCO F2 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
U Untouchablee - #5
sen daha yayınlamamışsın bile bide çok önemliymiş gibi anltıyorsun​
Yapılıp yapılmadığını bizzat test edip paylaşmak istedim bazıları gibi sağdan soldan hazır yazıları kopyala yapıştır yapmak istemedim kusura bakmayın hata bende bu yüzden.
Casvera Casvera - #6
Keşke bu yorumu yapana kadar dosyayı ve metodu paylaşsaydınız. Forum bu şekilde daha yararlı olur.

POCO F2 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yapılıp yapılmadığını bizzat test edip paylaşmak istedim bazıları gibi sağdan soldan hazır yazıları kopyala yapıştır yapmak istemedim kusura bakmayın hata bende bu yüzden.
oluyor merak etmeyin bizzat test edildi sıkıntı yok​
U Untouchablee - #7
oluyor merak etmeyin bizzat test edildi sıkıntı yok​
Burada bana laf sokmak yerine neden yeni konu açıp dosyaları paylaşmıyorsunuz öyleyse ?
M mckral68 - #8
sen daha yayınlamamışsın bile bide çok önemliymiş gibi anltıyorsun

Dosyaları nerden temin edebiliriz
U Untouchablee - #9
Dosyaları nerden temin edebiliriz
Elinizde cihaz varsa dosyalar mevcut hocam bende
M mckral68 - #10
Var cihaz
C carlos - #11
Elimde cihaz var yapmadan önce size sormak isterim,Romuda indirdim bekliyorum
U Untouchablee - #12
Elimde cihaz var yapmadan önce size sormak isterim,Romuda indirdim bekliyorum
teamviewer id şifre verin bakalım hocam
N nereye6630 - #13
Box olmadan cozumu yokmu millet note10s imei repair
E elmor - #14
Sihirli kelime tabiki MauiMeta 10. versiyonu, bağlanırken sorun yaşansa da Bağlandıktan sonra Load DB yapıp sağ üst taraftan arama yerine tıklayın, imei download tıklayıp imei yazın ve write imei tıklayın, sadece sim 2 yi yazın, ben sim 1 denememiştim, belki sim 1 de çalışabilir denemek lazım, ama bootlopa da düşebilir sim 1 yazınca ona göre..Tabi tüm bunları yaparken bootloader açık olmalı arkadaşlar.
U Untouchablee - #15
Sihirli kelime tabiki MauiMeta 10. versiyonu, bağlanırken sorun yaşansa da Bağlandıktan sonra Load DB yapıp sağ üst taraftan arama yerine tıklayın, imei download tıklayıp imei yazın ve write imei tıklayın, sadece sim 2 yi yazın, ben sim 1 denememiştim, belki sim 1 de çalışabilir denemek lazım, ama bootlopa da düşebilir sim 1 yazınca ona göre..Tabi tüm bunları yaparken bootloader açık olmalı arkadaşlar.
O şekilde denemedim dft tool ile direkt yazılıyor ama maui meta ile eng rom olmadan yazılabiliceğini sanmıyorum
irfan.bas irfan.bas - #16
586 479 387
7vz4w3ea
cihaz elimde hazır
E elmor - #17
O şekilde denemedim dft tool ile direkt yazılıyor ama maui meta ile eng rom olmadan yazılabiliceğini sanmıyorum
Bootloader açık olunca hepsi yazıyor.
U Untouchablee - #18
Bootloader açık olunca hepsi yazıyor.
Denediniz mi ?
E elmor - #19
Bağlanırken sorun yapıyor, programı ve telefonu sürekli kapat aç yaptıktan sonra bağlanıyor ve kolay bi şekilde oluyor, ben sadece sim2 denedim, sim1 boş bıraktım.
S suat02 - #20
durum nedir denendimi?
U Untouchablee - #21
durum nedir denendimi?
Denendi repair yapılıyor
7 78erhan78 - #22
orjinal romda maui meta ile meta moda girmiyorki cihaz belki 20 kere denemısımdır ust uste sız nasıl sokuyosunuz nv silmeden eng romda yazınca bıle sebeke vermıyor hadı dıyelım yazdınız sebeke bile vermemesi lazım detaylı acıklarsanız faydalanalım
U Untouchablee - #23
orjinal romda maui meta ile meta moda girmiyorki cihaz belki 20 kere denemısımdır ust uste sız nasıl sokuyosunuz nv silmeden eng romda yazınca bıle sebeke vermıyor hadı dıyelım yazdınız sebeke bile vermemesi lazım detaylı acıklarsanız faydalanalım
Dft pro olmadan olmuyor hocam işlem
Casvera Casvera - #24
bazıları box olmadan da yaparım diyorlardı yapında görelim
demekki 3 5 cihaz yapmayla bu iş olmazmış
bu işin düzgün olabilmesi için box şart anlayın artık
U Untouchablee - #25
Burada boş beleş artistlik yapacağınıza foruma biraz faydanız dokunsun hazır içeriklere konmayın daha geçen benim paylaştığım dosyayı istiyordunuz
Casvera Casvera - #26
Burada boş beleş artistlik yapacağınıza foruma biraz faydanız dokunsun hazır içeriklere konmayın daha geçen benim paylaştığım dosyayı istiyordunuz
hangi dosyayı istemişim senden​
aliytra7 aliytra7 - #27
hocam dosyalar elinizde ise paylaşabilir misiniz?
E elmor - #28
hocam dosyalar elinizde ise paylaşabilir misiniz?
Dosya dedikleri modem dosyasıyla auth dosyası, maui meta ile bu dosyalara ihtiyacın yok zaten, ancak bağlanırken ben çok uğraştım, programı ve telefonu defalarca kapatıp açtım ancak bağlandı, meta moda zor giriyor, yani uğraştırıyor ama oluyor sonuçta.
gen_com gen_com - #29
Dosya dedikleri modem dosyasıyla auth dosyası, maui meta ile bu dosyalara ihtiyacın yok zaten, ancak bağlanırken ben çok uğraştım, programı ve telefonu defalarca kapatıp açtım ancak bağlandı, meta moda zor giriyor, yani uğraştırıyor ama oluyor sonuçta.
meta mode kapalı olabilir mi. brom kapalı ise auth gerekir. ayrıca brom kapalı ike metamod açık veya kapalı olabiliyor. bir ayrıntı daha metamode açık olsa bile nv yazma devredışı olabiliyor nv yazma açık olsa bile nv koruması olabiliyor. herseferinde orjinale çeviriyor.
gen_com gen_com - #30
programdan anlamayanlar için, box kullanılan yerler sadece unlock şifre hesaplaması ve modem patch. bunlar da box kullanılmadan yapılabilir mi kesinlikle evet. box işinizi kolaylaştırması gerek zorlaştırması değil oyuzden box kullanmaya karşıyım. iki türlüsü de anlamayan için zor. boxla zarzor yapan box olmadan daha zor yapar. ama işin ehli birisi box olmadan daha kolay yapar.

bu arada bazıları bu işi boxla yapar bazıları da box programlar. elbette telefon tamircisiyseniniz elinizde çeşitli boxlar olmak zorunda hatta bir cihaz için birden fazla seçenek gerekebilir bunlar doğal ancak. forum tamircilere özel değil herkes iş yapmak için gelmiyordur. kimisi kendi işini kendi halletmek istiyor olabilir. tamirciye verip 1-2 gün bekleyeceğine kendisi belki 1 haftada olsa uğraşmayı göze alabilir.

burası meydan okuma yeri değil paylaşım yeri biliyorsan paylaş bilmiyorsan forumda birçok konu box olmadan yapılışı var hatta paylaşanların çoğu da box kullandığına eminim.
Casvera Casvera - #31
programdan anlamayanlar için, box kullanılan yerler sadece unlock şifre hesaplaması ve modem patch. bunlar da box kullanılmadan yapılabilir mi kesinlikle evet. box işinizi kolaylaştırması gerek zorlaştırması değil oyuzden box kullanmaya karşıyım. iki türlüsü de anlamayan için zor. boxla zarzor yapan box olmadan daha zor yapar. ama işin ehli birisi box olmadan daha kolay yapar.

bu arada bazıları bu işi boxla yapar bazıları da box programlar. elbette telefon tamircisiyseniniz elinizde çeşitli boxlar olmak zorunda hatta bir cihaz için birden fazla seçenek gerekebilir bunlar doğal ancak. forum tamircilere özel değil herkes iş yapmak için gelmiyordur. kimisi kendi işini kendi halletmek istiyor olabilir. tamirciye verip 1-2 gün bekleyeceğine kendisi belki 1 haftada olsa uğraşmayı göze alabilir.

burası meydan okuma yeri değil paylaşım yeri biliyorsan paylaş bilmiyorsan forumda birçok konu box olmadan yapılışı var hatta paylaşanların çoğu da box kullandığına eminim.
ben kilidi açık cihazları sitelere bakıpta çocuk oyuncağı gibi yapmaktan bahsetmiyorum
bu işi profesyonel ce yapmaktan bahsediyorum
gidin bi telefon tamircisine programsal olarak box kullanmadan çozuyorum desin
bi tane gösterin göremezsiniz bu işi profesyonel olarak yapanların hepsi
nerdeyse tüm box ları kullanır
bi de meydan okumuyoruz yardımcı olmaya çalışıyoruz
:ciz:
E elmor - #32
meta mode kapalı olabilir mi. brom kapalı ise auth gerekir. ayrıca brom kapalı ike metamod açık veya kapalı olabiliyor. bir ayrıntı daha metamode açık olsa bile nv yazma devredışı olabiliyor nv yazma açık olsa bile nv koruması olabiliyor. herseferinde orjinale çeviriyor.
Sonuçta buna fabrikada telefon toplandıktan sonra yazılım atıp imei yazıyorlar, onca teferruatla uğraşmıyorlar, var bi basit yöntemi, bağlıyorlar usb ye atıyorlar işte...
Casvera Casvera - #33
Sonuçta buna fabrikada telefon toplandıktan sonra yazılım atıp imei yazıyorlar, onca teferruatla uğraşmıyorlar, var bi basit yöntemi, bağlıyorlar usb ye atıyorlar işte...
:zuhaha: dimi
dft pro direk yazıyor
uğraşmayın​
E elmor - #34
:zuhaha: dimi
dft pro direk yazıyor
uğraşmayın​
Sen df bilmem ne toolun pazarlayıcısı mısın? Moderatör arkadaşlar bu arkadaşın ifadesini alırlarsa sevinirim, diğer forumda dağıtılan bir programın burada reklamını yapıyor.

Maui Meta 10 biraz uğraşınca ücretsiz yazıyor arkadaşlar, böyle simsarlara para kaptırmayın.
U unnamed99 - #35

Kardeşim sana nasıl ulaşabilirim?
U unnamed99 - #36
Sen df bilmem ne toolun pazarlayıcısı mısın? Moderatör arkadaşlar bu arkadaşın ifadesini alırlarsa sevinirim, diğer forumda dağıtılan bir programın burada reklamını yapıyor.

Maui Meta 10 biraz uğraşınca ücretsiz yazıyor arkadaşlar, böyle simsarlara para kaptırmayın.

Anladım Ulaşamam :D
gen_com gen_com - #37
ben kilidi açık cihazları sitelere bakıpta çocuk oyuncağı gibi yapmaktan bahsetmiyorum
bu işi profesyonel ce yapmaktan bahsediyorum
gidin bi telefon tamircisine programsal olarak box kullanmadan çozuyorum desin
bi tane gösterin göremezsiniz bu işi profesyonel olarak yapanların hepsi
nerdeyse tüm box ları kullanır
bi de meydan okumuyoruz yardımcı olmaya çalışıyoruz
:ciz:
boxa gerek yok box sadece yazılımların lisansını tutan alet nadiren uart port gerekir bazı cihazlarda 20 tl ye bulursunuz kendine ustayım diyen microuarta çevirir gerekli modele göre de resistörünü koyar. emmc boxlar var onlar yerine de birçok ücretsiz yazılım var command line hatta daha profesyonel. emmc telefona has değil çünkü. 12 senedir telefon yazılımlarıyla uğraşıyorum boxun yapamadığı ama ücretsiz yazılımların yaptığı çok cihaz gördüm. box olduğu halde intel flash programı kullanıyordum mesela, spd cihazların nvsini z3x daha düne kadar bozyuyordu ama spd flaş yazılımı rahatlıkla yapıyordu. ayrıca çoğu box programcısı, cpu üreticilerin sunduğu geliştiricilere açık dll ve kaynak kodları kullanarak box yazar. burası yardım forumu yani problemin çoğunlukla burada çözülmesi gerekir. çoğu kişi 1 kez ihtiyac duyacağı şey için box almasına gerek yok. ama bu işi yapan işletmelerde bulunması gerekir çünkü bazı işler boxla çok daha kolay yapılabilir. birisine git box al boxla yap yada boxu olan tamirciye git diye akıl vermek kolay gelen herkese aynısını yazabilirsiniz. umarım açıklayıcı olmuştur.

@elmor meta10 işlemci fabrika yazılımı ama telefon üreticileri bunları kullanarak otomasyon yazılımı yapıyor aslında onun arayuzunde bulunmayan birçok özelliği var. aynen dediğin gibi seri üretimde maui meta altyapısını kullanan tıpkı box üreticilerinin yaptığı tarzda ama daha basit uygulamaları var. hazırda benim yaptığım yazılım da var ama şimdilik beklemedeyim qualcomm ve mtk özellikleri bulunan tamamladıktan sonra paylaşacağım.
Casvera Casvera - #38

kimsenin reklam yaptığı yok seninde repairlerden haberin yok
nasıl yapıldığı paylaşılınca box un nasıl yazdığının resmini bile paylaşıyorlar
çok bilmiş solfly in paylaşımlarına bak da gör
hangi box ile nasıl oluyor onu paylaşıyor
o da mı reklam yapıyor
:zuhaha:
Casvera Casvera - #39
boxa gerek yok box sadece yazılımların lisansını tutan alet nadiren uart port gerekir bazı cihazlarda 20 tl ye bulursunuz kendine ustayım diyen microuarta çevirir gerekli modele göre de resistörünü koyar. emmc boxlar var onlar yerine de birçok ücretsiz yazılım var command line hatta daha profesyonel. emmc telefona has değil çünkü. 12 senedir telefon yazılımlarıyla uğraşıyorum boxun yapamadığı ama ücretsiz yazılımların yaptığı çok cihaz gördüm. box olduğu halde intel flash programı kullanıyordum mesela, spd cihazların nvsini z3x daha düne kadar bozyuyordu ama spd flaş yazılımı rahatlıkla yapıyordu. ayrıca çoğu box programcısı, cpu üreticilerin sunduğu geliştiricilere açık dll ve kaynak kodları kullanarak box yazar. burası yardım forumu yani problemin çoğunlukla burada çözülmesi gerekir. çoğu kişi 1 kez ihtiyac duyacağı şey için box almasına gerek yok. ama bu işi yapan işletmelerde bulunması gerekir çünkü bazı işler boxla çok daha kolay yapılabilir. birisine git box al boxla yap yada boxu olan tamirciye git diye akıl vermek kolay gelen herkese aynısını yazabilirsiniz. umarım açıklayıcı olmuştur.

@elmor meta10 işlemci fabrika yazılımı ama telefon üreticileri bunları kullanarak otomasyon yazılımı yapıyor aslında onun arayuzunde bulunmayan birçok özelliği var. aynen dediğin gibi seri üretimde maui meta altyapısını kullanan tıpkı box üreticilerinin yaptığı tarzda ama daha basit uygulamaları var. hazırda benim yaptığım yazılım da var ama şimdilik beklemedeyim qualcomm ve mtk özellikleri bulunan tamamladıktan sonra paylaşacağım.
box neden var ?
ücretsiz yazılımların yapamadığını yaptığı için
adam repair yapmaya çalışıyor anlamadığı halde
cihazı çökertiyor halbuki 50 tl ye hal olacak şey
cihaz çökünce bl kapalıysa 200 250 tl ye yetkili hesapla oluyor
bizde adamın parası boşa gitmesin diye uğraşıyoruz
yapabiliyorsa tabiki yapsın ücretsiz
ama bilmiyorsa uğraşmasın daha kötü olur sonuç
bilmem anlatabildimmi ?
E elmor - #40
kimsenin reklam yaptığı yok seninde repairlerden haberin yok
nasıl yapıldığı paylaşılınca box un nasıl yazdığının resmini bile paylaşıyorlar
çok bilmiş solfly in paylaşımlarına bak da gör
hangi box ile nasıl oluyor onu paylaşıyor
o da mı reklam yapıyor
:zuhaha:
nokia 3310 lara hwk ile imei atmış adama repairden haberin yok diyor allal alllaa ya :)
Casvera Casvera - #41
nokia 3310 lara hwk ile imei atmış adama repairden haberin yok diyor allal alllaa ya :)
hwk diyorsunya oda box değilmi ?
neden onuda maui meta dan yapmıyorsun​
Casvera Casvera - #42
allal alllaa ne demek eğer
Allah Allah ya yazacaksan böyle yazılıyor
daha nasıl yazacağını bilmiyorsun ne diyeyim​
Casvera Casvera - #43

benim dft pro ile alakam yok pazarlamasınıda yapmam tüm yazılımcılarda bulunan bi box tur
bu işi yapan tüm yazılımcılarda bulunur ve bu reklam değildir
diğer tüm siteler de herkes bir birine yardımcı olur ve box un ismini söyler
herkesmi simsar ?​
Paradox Paradox - #44
Konu konu olmaktan çıkmış, çocuk kavgasına dönüşmüş.
Benim babam da hepinizin babasını döver.
:kopkop:
Y yahyabenyahya - #45
REDMİ NOTE 10S İMEİ RPAİR DOSYALARI ATABİLİRMİSİN BANA RİCA ETSEM ELİMDE VAR AMA BOOLOADER KİLİDİ ÖNCE AÇMAM LAZIM SİZ DOSYALARI BANA ATARSANIZ SEVİNİRİM
S skynet - #46
konu kilit please. veya baslık değişmeli arkadas sadece sohbet için konu açmış :D zaten eng rom onemli eng olduktan sonra basitki :D
B bektafig - #47
Merhabalar

Xaomi Redmi Note 10S Global 128GB cihazımın Sım2 sini herhangi bir ücret ödemeden Eski Galaxy s4 cihazımın imesi yapmak istiyorum.

bu konuda yardımcı olabilecek varmı acaba ?

Saygılarımla
seniq seniq - #48
Bir türlü beceremedim maiu meta da tlfnu göstermeyi. Nerde hata yapıyorum anlamıyorum sagdaki bütün tikler olmuyor %32 kalıyor cihaz
S sawex - #49
cihaz bende var acaba yapabilir miyiz.
Casvera Casvera - #50
nerdeyse 1 yıldır boxlar yapıyor
hala neye uğraşıyorsunuz​
T telefon3434 - #51
Sa ustalar. Redmi Note 10s (secret) modeli daha önce imei repair yapılmış sonradan null olmuş cihaz var elimde bunu eski haline nasıl getirebirilim?
Elimde olan boxlar Chimera , Eft Pro
T tosbai - #52
Cihazlar açılıyor ise box olmadan, kilit açık olmasına gerek olmadan yapılır. Ben yaptım.
seniq seniq - #53
Hocam box olmadan nasıl yaptınız?
T tosbai - #54
Maiumeta ile hocam
seniq seniq - #55
Mauimeta tlfnu görmüyor onu nasıl yaptınız sıkıntı orda. Meta moda bir türlü girmiyor cihaz. Mauimeta ile repair yapmak istememin sebebi telefoncunun dft tool ile yaptıgı repair tlfna format atınca gidiyor. Ben gitmesin die mauimeta ile atmak istiyorum
Aydar Aydar - #56
Mauimeta tlfnu görmüyor onu nasıl yaptınız sıkıntı orda. Meta moda bir türlü girmiyor cihaz. Mauimeta ile repair yapmak istememin sebebi telefoncunun dft tool ile yaptıgı repair tlfna format atınca gidiyor. Ben gitmesin die mauimeta ile atmak istiyorum
Görmesi için bazen python brom ile işlem yapabilirsiniz.
seniq seniq - #57
Python brom ücretli bir program mı? Ben tlfncu degilim normal bir kullanıcıyım
Aydar Aydar - #58
Python brom ücretli bir program mı? Ben tlfncu degilim normal bir kullanıcıyım
Dilerseniz TeamViewer paylaşıp size yardımcı olmaya çalışabilirim.
seniq seniq - #59
Hocam şuan işteyim ama nurgsm sitesindeki işlemlere kadar geldim. Oradaki bir adımı yapamıyorum o da mauimeta programına baglamadan önceki adım. Yani brom moda alamıyorum. Özel msjdan yazsanız ordan konussak olur mu
Aydar Aydar - #60
Hocam şuan işteyim ama nurgsm sitesindeki işlemlere kadar geldim. Oradaki bir adımı yapamıyorum o da mauimeta programına baglamadan önceki adım. Yani brom moda alamıyorum. Özel msjdan yazsanız ordan konussak olur mu
Maalesef, özel mesajlaşma yapamıyorum.
Siz
brom ile deneyiniz bakalım.

seniq seniq - #61

İlk programdaki bypass işlemini yapıyorum mauimeta ya baglanmadan önceki işlemi sizin yolladığınız programla mı yapayım.
Aydar Aydar - #62
İlk programdaki bypass işlemini yapıyorum mauimeta ya baglanmadan önceki işlemi sizin yolladığınız programla mı yapayım.
MauiMeta Tool bazen görmesi için brom istiyor?
seniq seniq - #63
Hocam tam anlamıyla olayı çözmek için yapıcam işlem sırasını ve programları söyleseniz sırayla yaparım. Daha önce sanpdragon işlemcide qpts ile filan yaptım. Mtk da mauimeta ya direk baglanıyordu eski cihazlar yada eng rom atıp baglıyordum.ama bu redmi note 10s te olay biraz farklı gibi. Size zahmet olmıcaksa Bi video yada resimli anlatım yapsanız. Konunun başında bi atışma tartışma var ve konu şuanda takip eden kimseyi sonuca ulaştırmıyor.
Aydar Aydar - #64
Hocam tam anlamıyla olayı çözmek için yapıcam işlem sırasını ve programları söyleseniz sırayla yaparım. Daha önce sanpdragon işlemcide qpts ile filan yaptım. Mtk da mauimeta ya direk baglanıyordu eski cihazlar yada eng rom atıp baglıyordum.ama bu redmi note 10s te olay biraz farklı gibi. Size zahmet olmıcaksa Bi video yada resimli anlatım yapsanız. Konunun başında bi atışma tartışma var ve konu şuanda takip eden kimseyi sonuca ulaştırmıyor.
seniq seniq - #65
Hocam ilk cmd ekranını anladım da ikinci cmd ekranında brom moda alırken onu nerden açıcaz.? Ama video çok iyi olmus ellerine saglık
Aydar Aydar - #66
Hocam ilk cmd ekranını anladım da ikinci cmd ekranında brom moda alırken onu nerden açıcaz.? Ama video çok iyi olmus ellerine saglık
Bahsettiğiniz CMD Ekranı python brom işlemidir.
Size gerekli dosyaları aşağıdaki bağlantıya ekleyeceğim ordan indirip işlemlere devam edebilirsiniz.

Kurulum:
Öncelikle indirdiğiniz dosyanın için de bilgisayarınıza python programını kurunuz.
Brom çalışması için libusb dosyasını da kurunuz.
Klasörün içinde bulunan Bypass dosyasının içinde brom.bat dosyasını çalıştırınız.

Cihazınızın geriye kalan işlemleri Videodaki gibi yapınız.

indirebilirsiniz gerekli dosyaları.

Video:
seniq seniq - #67
Çok teşekkür ederim hocam ellerinize sağlık
Aydar Aydar - #68
:rica:
R radikal80 - #69
Merhaba arkadaşlar Redmi Note 10s cihazda imei repair yapmak için bootloader kilidi açık olması gerekiyor mu
Aydar Aydar - #70
Merhaba arkadaşlar Redmi Note 10s cihazda imei repair yapmak için bootloader kilidi açık olması gerekiyor mu
Evet kilit açık olması gerekli.
kamuran731 kamuran731 - #71
Bootloader kilidi açık
Auth bypass yapıyorum
fabrika romunu yüklüyorum
MAIU META ile imei yazıyorum.
"İmei write succesfully" yazıyor
Kontrol için read imei butonuna bastığımda imei nin yazıldığını görüyorum

Türkçe global rom yükleyip telefonu açtığımda
Yazdığım imei yerine eski imei görünüyor.
Nerde eksik veya yanlış yapıyorum acaba?
kamuran731 kamuran731 - #72
Edit: Sorunu buldum ve çözdüm

Çözüm: Fastboot modunda
Fastboot erase nvram
Fastboot erase nvdata
Komutlarını çalıştırdım
Aydar Aydar - #73
Geçmiş olsun.
E EzeRUS - #74
Bootloader kilidi açık
Auth bypass yapıyorum

Hocam Fabrika ROM u (Eng ROM) Sp Flash Tool ile mi yüklediniz. Yoksa Başka yöntem ilemi.
kamuran731 kamuran731 - #75
Evet sp flash tool ile yükledim
tuncayca tuncayca - #76
Bootloader kilidi açık
Auth bypass yapıyorum

Merhaba kalıcı imei mi oluyo rbu hocam ? yani sıfırlamada gitmeyen
A alper2022 - #77
Merhaba elimde redmi note 10s var cpu-z ile baktıgımda board kısmında secret yazıyor .hangi firmware yüklemeliyim. imei repair için.
kamuran731 kamuran731 - #78
Merhaba kalıcı imei mi oluyo rbu hocam ? yani sıfırlamada gitmeyen
imei yazdıktan sonra Türkçe rom yüklediğim halde yazdığım imei silinmediğinden dolayı
kalıcı olduğunu diye düşünüyorum
kamuran731 kamuran731 - #79
Merhaba elimde redmi note 10s var cpu-z ile baktıgımda board kısmında secret yazıyor .hangi firmware yüklemeliyim. imei repair için.
Secret ve rosemary aynidir fark etmez diye biliyorum
secret telefonuma rosemary frimware yükledim
rosemary_global_images_V12.5.14.0.RKLMIXM_20211110.0000.00_11.0
A alper2022 - #80
1. ENG Rom yükleyin
2. Maui Meta programının son sürümünü kullanın
3. nvdata nvram yerlerini silin.
4. imei download yapınız. 2. sim sadece
5.kontrol edin sonra normal firmware yükleyin sp Flash tool ile
Kendim denedim. Kalıcı olarak çalışıyor ...PARA KAPTIRMAYIN
F fenni - #81
1. ENG Rom yükleyin
2. Maui Meta programının son sürümünü kullanın
3. nvdata nvram yerlerini silin.
4. imei download yapınız. 2. sim sadece
5.kontrol edin sonra normal firmware yükleyin sp Flash tool ile
Kendim denedim. Kalıcı olarak çalışıyor ...PARA KAPTIRMAYIN
sıra bu bu şekilde mi olmalı..?
M Monder - #82
yapabildiniz mi acaba eğer oldu ise daha basit bir (acemi) anlatımla bana yardımcı olabilir misiniz
S sedosi21 - #83
Az önce Chimera ile BL açılıp Çift hat repair yapıldı..Elinde olanlar varsa yapabilir
F fenni - #84

Fastboot erase nvram
Fastboot erase nvdata
Komutlarını çalıştırdım
nasıl siliyon anlatırmısın..
ben bir türlü silemedim
kamuran731 kamuran731 - #85
nasıl siliyon anlatırmısın..
ben bir türlü silemedim

@fenni

Telefonun Bootloader kilidi açılmış olmalı
Telefon kapalı iken ses kısma ve power tuşuna basılı tutarak fastboot moduna alın

Minimal adb
dizininde komut penceresini açıp
fastboot erase nvdata” komutunu yazıp enter tuşuna basın
fastboot erase nvram” komutunu yazıp enter tuşuna basın

Fabrika Eng Yazılımı “FACTORY_LLDLM384_T516_0517_userdebug_Note10s” yükleyin
Telefon kapalı iken MAUI META programını açıp imei repair işlemini yapın
işlem başarılı olmaz ise Brom modunda yapmayı deneyin
F fenni - #86
@fenni

Telefonun Bootloader kilidi açılmış olmalı
Telefon kapalı iken ses kısma ve power tuşuna basılı tutarak fastboot moduna alın

Minimal adb
dizininde komut penceresini açıp
fastboot erase nvdata” komutunu yazıp enter tuşuna basın
fastboot erase nvram” komutunu yazıp enter tuşuna basın

Fabrika Eng Yazılımı “FACTORY_LLDLM384_T516_0517_userdebug_Note10s” yükleyin
Telefon kapalı iken MAUI META programını açıp imei repair işlemini yapın
işlem başarılı olmaz ise Brom modunda yapmayı deneyin
hepsini yaptım ime yazdım eng rom da kontrol ettim ime yazılmıs miflash ile türkçe glopbal rom yükledim imei sorguladığımda ime alınamıyor yazıyor ilginçtir internet var 4,5 G olarak gözükoyorve ıntrnete giriyor arama yaptıgımda

teşekkürler yardımınız için yanlız söyle bir sorun oldu . Miflash ile endonazya rom yükledim ime *#06# yaptıgımda ime alınamıyor diyor fakat cihaz ayarlarına ime yazılmıs görünüyor tlf normal çalışıyor sıkıntı yok..Bu sıkıntınında bence global veya eea rom gectiğimde kalkacagını sanıyorum
A amcaabi - #87
İyi günler,
Video daki gibi yaptım ve oldu ama şimdi sıkıntı var. Önce İmei 2 değiştirdim ondan sonra Reset yaptım Telefonu(benim suçum niye yapıyorsam işte) . Resetten sonra İmei 1 kayboldu. İmei 2 duruyordu, ondan sonra İmei 1 ve 2 değiştirdim ve NV Data corrupted yazıyor ve telefon açılmıyor. Gene fastboot dan Nvram Nvrdata sildim. Şimdi telefon açılıyor ama Imei1 ve imei 2 yok. Bana yardımcı olurmusunuz? Geri dönüşü var mı bunun? Eski haline?
N nuhercikan - #88
Arkadaslar herkese merhaba oncelikle forumda ilk mesajım.redmi note 10s telefonumu (yurtdısı) yeni aldım ve kendim repair yaptım çok ama çok basit.önceilkle telefonumda 12.5.8 rom kurulu.gerekli olan tek program modemmeta programı ve usb driver.modem metanın 10.2036 versiyonunu indirdim.driverları kurdum programı açıp connecta tıkladım telefonu kapatıp ses kısma tusuna basip kabloyu taktım ilk seferinde gormedi tekrar cıkarıp taktım teli gördü %19 da kaldı.teli acip kapatıp tekrar taktım %100 oldu.load db sol üstte tıkladım.sonra sagdaki arama yerinden imei downloada tıkladım.sadece imei 2 kısmına imei yazdım write tıkladım.succes yani basarılı dedi.korka korka teli açtım kontrol ettim imei ok.1.imei aynen duruyor.inanamayıp tekrar imei değiştim sonuç süper.yani eng rom vs uğrasmayın.ustatların dediğine göre imei1 e yazılmaycak yani sadece 2.ye yazın.umarım yapamayan arkadaslara yardımcı olur
H hilmi42 - #89
Telefona eng rom yükledim nvram nvdata yedeklerini aldım.ama nvram nvdata silemiyorum hata veriyor.botloader açık ama silmiyor.bu durumu yaşayan oldu mu?
bu hatayı alıyorum.FAILED (remote: not allowed in locked state)

eng rom yükleyince telefon bootloader kilitliyor çok garip bir durum.(clean all seçeneği işaretli iken) 1 kere fastboot modda rom yüklemeye izin verdi sonra tekrar yükleyemedim.
gen_com gen_com - #90
Telefona eng rom yükledim nvram nvdata yedeklerini aldım.ama nvram nvdata silemiyorum hata veriyor.botloader açık ama silmiyor.bu durumu yaşayan oldu mu?
bu hatayı alıyorum.FAILED (remote: not allowed in locked state)

eng rom yükleyince telefon bootloader kilitliyor çok garip bir durum.(clean all seçeneği işaretli iken) 1 kere fastboot modda rom yüklemeye izin verdi sonra tekrar yükleyemedim.

"clean all and lock" tekrar kilitler bootloaderi "flash_all" normalde yapman gereken bu herseyi siler. dosya adında clean yazdığı için onu seçmen buyuk yanılgı yanılgı olmuş.

yorum yazmadan önce google translate ile çevirsen bile anlardın rastgele seçenekleri seçerek yükleme yapmayın. telefoncular 1 dk da kilit acabilir. ücret olarak ne alır bilmem istersen tamamını yaptırırsın sana kalmış. veya biraz uğraşırsan bu durumdan daçıkmanın yolları var bu cihaz için. note 9 exploit konusuna bak bir farkı yok aynı.

NOT: Programı kapat açtığında default (varsayılan) olarak "clean all and lock" seçili olur.
H hilmi42 - #91
"clean all and lock" tekrar kilitler bootloaderi "flash_all" normalde yapman gereken bu herseyi siler. dosya adında clean yazdığı için onu seçmen buyuk yanılgı yanılgı olmuş.

yorum yazmadan önce google translate ile çevirsen bile anlardın rastgele seçenekleri seçerek yükleme yapmayın. telefoncular 1 dk da kilit acabilir. ücret olarak ne alır bilmem istersen tamamını yaptırırsın sana kalmış. veya biraz uğraşırsan bu durumdan daçıkmanın yolları var bu cihaz için. note 9 exploit konusuna bak bir farkı yok aynı.

NOT: Programı kapat açtığında default (varsayılan) olarak "clean all and lock" seçili olur.
ilk defa yaptığım bir işlem değil.hangi seçeneğin seçili olacağını biliyorum.(clean all and lock seçili değil idi yüzde yüz eminim)2 adet aynı telefon var elimde 2side kilitledi.versiyonu 13 idi ondan kaynaklı diye düşünüyorum.
nvdata nvram silmek istedim silmedi sonra eng rom yükledim botloaderi kilitledi.eng rom yükleyince bootloader kilitlemesi neden oldu,başka başına gelen varmı acaba?
H hilmi42 - #92
kimse bana demediki eng rom spflashtool ile yüklenecek diye.:D:D:D
daha önce eng romu hep miflashtool ile yükledim.
mi flashtool hata verdi images dosyası içindeki .img dosyası bulunamadı diye bende yükleme yaptığım rom klasörünün içine images klasörü oluşturup içine bütün dosyaları kopyaladım ve romu yükledim.telefon eng romda sıkıntısız açıldı fakat bootloader kilitli olarak.

yeni bişey daha öğrenmiş olduk spflashtool ile yüklenecek romu miflashtool ile yüklersek (clean all and lock) seçeneği işaretli olmasa da,bootloaderi kilitliyor.
1 hafta daha bekleyip bootloader açıp tekrar deneyeceğiz artık.
gen_com gen_com - #93
kimse bana demediki eng rom spflashtool ile yüklenecek diye.:D:D:D
daha önce eng romu hep miflashtool ile yükledim.
mi flashtool hata verdi images dosyası içindeki .img dosyası bulunamadı diye bende yükleme yaptığım rom klasörünün içine images klasörü oluşturup içine bütün dosyaları kopyaladım ve romu yükledim.telefon eng romda sıkıntısız açıldı fakat bootloader kilitli olarak.

yeni bişey daha öğrenmiş olduk spflashtool ile yüklenecek romu miflashtool ile yüklersek (clean all and lock) seçeneği işaretli olmasa da,bootloaderi kilitliyor.
1 hafta daha bekleyip bootloader açıp tekrar deneyeceğiz artık.
alakası yok. yükleme betikleri var flash lock komutu çalışırsa bootloader kilitler. ayrıca spflashtool da format all yaparsan kilit açıldı bilgisini de siler. burada yaptığın hata sen kaynaklı anlatıldığı gibi yapsaydın zaten kilitlenmezdi. ama deneyimlemiş oldun. dikkat edersin artık. ayrıca farkı yok betiker olmadığı için splfashtool kullanabilirsin ama betikleri sen yapmışsın sorun yok burada. sorun dalgınlıkla lock seçeneğini seçmiş olman.
H hilmi42 - #94
alakası yok. yükleme betikleri var flash lock komutu çalışırsa bootloader kilitler. ayrıca spflashtool da format all yaparsan kilit açıldı bilgisini de siler. burada yaptığın hata sen kaynaklı anlatıldığı gibi yapsaydın zaten kilitlenmezdi. ama deneyimlemiş oldun. dikkat edersin artık. ayrıca farkı yok betiker olmadığı için splfashtool kullanabilirsin ama betikleri sen yapmışsın sorun yok burada. sorun dalgınlıkla lock seçeneğini seçmiş olman.
önceki mesajımda da belirttiğim gibi lock seçenğini kesinlikle işaretlemedim.2 telefonda aynı şekilde kilitledi. ozaman başka bir hata yaptım ama bulamıyorum.
A attechmen - #95
bende de bootloader kilitli göründü eng rom da şimdi tekrar normal rom yükleyip unloock bootloader yapmaya çalısacagım
gen_com gen_com - #96
önceki mesajımda da belirttiğim gibi lock seçenğini kesinlikle işaretlemedim.2 telefonda aynı şekilde kilitledi. ozaman başka bir hata yaptım ama bulamıyorum.
miflashtool kullanırken programı kapatıp açtığında lock seçili oluyor benimde 2. defa başıma geldi.
orhanozturk63 orhanozturk63 - #97

Fastboot erase nvram
Fastboot erase nvdata
Komutlarını çalıştırdım
Merhaba hocam bana da yardımcı olurmusunuz..?Bende de redmi note 10s secret var BL kilidi açık ve imei kapanmasına az kaldı.YARDIMCI olursanız sevinirim.TEŞEKKÜR ederim.
orhanozturk63 orhanozturk63 - #98
Arkadaslar herkese merhaba oncelikle forumda ilk mesajım.redmi note 10s telefonumu (yurtdısı) yeni aldım ve kendim repair yaptım çok ama çok basit.önceilkle telefonumda 12.5.8 rom kurulu.gerekli olan tek program modemmeta programı ve usb driver.modem metanın 10.2036 versiyonunu indirdim.driverları kurdum programı açıp connecta tıkladım telefonu kapatıp ses kısma tusuna basip kabloyu taktım ilk seferinde gormedi tekrar cıkarıp taktım teli gördü %19 da kaldı.teli acip kapatıp tekrar taktım %100 oldu.load db sol üstte tıkladım.sonra sagdaki arama yerinden imei downloada tıkladım.sadece imei 2 kısmına imei yazdım write tıkladım.succes yani basarılı dedi.korka korka teli açtım kontrol ettim imei ok.1.imei aynen duruyor.inanamayıp tekrar imei değiştim sonuç süper.yani eng rom vs uğrasmayın.ustatların dediğine göre imei1 e yazılmaycak yani sadece 2.ye yazın.umarım yapamayan arkadaslara yardımcı olur
Bana da yardımcı olurmusun lütfen..
kamuran731 kamuran731 - #99

Merhaba hocam bana da yardımcı olurmusunuz..?Bende de redmi note 10s secret var BL kilidi açık ve imei kapanmasına az kaldı.YARDIMCI olursanız sevinirim.TEŞEKKÜR ederim.
85 nolu mesajda anlatmışım.
Siz nerede takılıyorsunuz?
muhammetbdlss muhammetbdlss - #100
10s için çift sim yazılım ile imei atanlar var. Hala yapabilen yok mu arkadaşlar? Okudum konuyu baştan sona 2 gündür deniyorum yok olmuyor.
muhammetbdlss muhammetbdlss - #101
ilk defa yaptığım bir işlem değil.hangi seçeneğin seçili olacağını biliyorum.(clean all and lock seçili değil idi yüzde yüz eminim)2 adet aynı telefon var elimde 2side kilitledi.versiyonu 13 idi ondan kaynaklı diye düşünüyorum.
nvdata nvram silmek istedim silmedi sonra eng rom yükledim botloaderi kilitledi.eng rom yükleyince bootloader kilitlemesi neden oldu,başka başına gelen varmı acaba?
ENG Roomu nerden indirdiniz bulamadım ben.
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/xiaomi-redmi-note-10s-imei-repair.11613/