Xiaomi Redmi Note 9 (Merlin) IMEI Repair ENG Firmware (İlk Burada - Ücretsiz)

Xiaomi Redmi Note 9 (Merlin) IMEI Repair ENG Firmware (İlk Burada - Ücretsiz)

Aydar Aydar - #1
Xiaomi Redmi Note 9 (Merlin) IMEI Repair ENG Firmware

T tlgssk - #2
Miflash ile de yükleme yapılabilir mi
Aydar Aydar - #3
Miflash ile de yükleme yapılabilir mi
Evet yapabilirsiniz.
T tlgssk - #4
Evet yapabilirsiniz.
imei silinirse düzeltmek için note 8 pro ile aynı işlem basamakları yeterli olacak mı?
Aydar Aydar - #5
imei silinirse düzeltmek için note 8 pro ile aynı işlem basamakları yeterli olacak mı?
Evet aynısı.
S serhat1717 - #6
Konuyu biraz açarmısınız eng rom nasıl yükleyecez, dft pro ile olmuyor 12.06 sürümde cihaz com port olarak görmüyor ve sürümde düşüremiyoruz,bilen yapan varsa nasıl yapılır yardımcı olurmusunuz
Aydar Aydar - #7
Konuyu biraz açarmısınız eng rom nasıl yükleyecez, dft pro ile olmuyor 12.06 sürümde cihaz com port olarak görmüyor ve sürümde düşüremiyoruz,bilen yapan varsa nasıl yapılır yardımcı olurmusunuz
Bootloader kilidi açıksa Fastboot Modunda yükleyebilirsiniz.
Açık değil ise.
UFİ veya Yetkili hesap ile yükleniyor.
M mert1100 - #8
merhaba redmi 9 lancelot için eng firmware bulabilir miyim?
ProGsm ProGsm - #9
mevcut bugun paylasım yapacagım
M mert1100 - #10
mevcut bugun paylasım yapacagım
Teşekkürler
J Julian - #11
Thanks
Aydar Aydar - #12
Aydar Aydar - #13
F ferdidemir - #14
eng firmware yükledikten sonra imei değişimi nasıl yapacaz biraz açıklarmısınız. teşekkürler
Aydar Aydar - #15
eng firmware yükledikten sonra imei değişimi nasıl yapacaz biraz açıklarmısınız. teşekkürler
logicboard01 logicboard01 - #16
@Soulfly hocam, Redmi Note 9'larda MIUI 12.0.6 yüklendiği zaman versiyon düşürülemiyor diye bir söylenti var, böyle bir durumla karşılaştınız mı?
Bootloder açık olsa bile 12.0.6'dan geri dönülemiyor mu?
Aydar Aydar - #17
@Soulfly hocam, Redmi Note 9'larda MIUI 12.0.6 yüklendiği zaman versiyon düşürülemiyor diye bir söylenti var, böyle bir durumla karşılaştınız mı?
Bootloder açık olsa bile 12.0.6'dan geri dönülemiyor mu?
Şahsen ben öyle bir sorun yaşamıyorum.
Bootloader kapalı veya açık farketmez.
logicboard01 logicboard01 - #18
Şahsen ben öyle bir sorun yaşamıyorum.
Bootloader kapalı veya açık farketmez.
Cevabınız için teşekkürler, o zaman cümleyi eksik kurmuşum demektir. Elimizde herhangi bir tool olmadan sadece maui meta ve eng rom ile yapılan işlemlerde, Miui 12.0.6'dan downgrade yapmak zorunda kalıp (Box olmadan) sorun yaşadınız mı?
Aydar Aydar - #19
Cevabınız için teşekkürler, o zaman cümleyi eksik kurmuşum demektir. Elimizde herhangi bir tool olmadan sadece maui meta ve eng rom ile yapılan işlemlerde, Miui 12.0.6'dan downgrade yapmak zorunda kalıp (Box olmadan) sorun yaşadınız mı?
ENG Firmware çıkmadan önce de ben hiç sorun yaşamıyordum.
Şimdi ENG Firmware çıktı Note 8 Pro gibi işlemleri yapıyorum.
Not: Yazılımları Fastboot Modunda yükleyiniz.

W wenkum28 - #20
Mi flash ile yükleme yapmaya çalıştım.yüklemedi.
Not:bl açık.cihaz fastboot modundaydı.
S serkncnr - #21
Mi Flash ile yükledim hata verdi ve Cihaz redmi yazısında kaldı :/
S serkncnr - #22
Ek olarak Sp ile yüklersek kilit kapanıyor mu?
M mert1100 - #23
Mi Flash ile yükledim hata verdi ve Cihaz redmi yazısında kaldı :/
Yükleme yaparken clean all seçeneğini aktif ettiniz mi?
S serkncnr - #24
Yükleme yaparken clean all seçeneğini aktif ettiniz mi?
Evet hocam onu aktif ettim ancak hata verdi yükleme yapmadı. Sp ile yükleyince kilit kapanıyor mu onu bilmiyorum o yüzden cesaret edemedim yüklemeyi
M mert1100 - #25
Kapansada brom yöntemi ile rom atilabiliyor.
S serkncnr - #26
Arkadaşlar klasör içindeki AL2522-Merlin-V039-Q-0513 masaüstüne çıkartıp öyle denedim başarılı şekilde yükledi. android yazısında takıldı ama hard reset açınca açıldı. imei null durumdaydı geri geldi şimdi repair yapıcam. Paylaşım için çok teşekkür ederim. Emeğinize sağlık..
Aydar Aydar - #27
Mi flash ile yükleme yapmaya çalıştım.yüklemedi.
Not:bl açık.cihaz fastboot modundaydı.
Aldığınız hataların ekran görüntülerini paylaşır mısınız?
Aydar Aydar - #28
Arkadaşlar klasör içindeki AL2522-Merlin-V039-Q-0513 masaüstüne çıkartıp öyle denedim başarılı şekilde yükledi. android yazısında takıldı ama hard reset açınca açıldı. imei null durumdaydı geri geldi şimdi repair yapıcam. Paylaşım için çok teşekkür ederim. Emeğinize sağlık..
:rica:
nodirabzi nodirabzi - #29
Rahmat
Original NV files

printThread_attachments

• Redmi Note 9 nv files (Merlin).rar
    379.6 KB · Görüntüleme: 182
K kankka - #30
bl kapalı iken mi yada sp flash tooldan yükleme yapılabilir mi acaba ?
Aydar Aydar - #31
bl kapalı iken mi yada sp flash tooldan yükleme yapılabilir mi acaba ?
Evet.
W wenkum28 - #32
Aldığınız hataların ekran görüntülerini paylaşır mısınız?
Flash cust error hatası alıyorum.
S srhtcnr44 - #33
Hocam öncelikle emeğinize sağlık, eng rom başarılı şekilde yükledim nvram ve nvdata yı sildim MAUI Meta ile de başarılı bir şekilde IMEI tamirini gerçekleştirdim fakat ENG romda şebeke alamadım sorun nedir? Kendi romunu yüklediğimde sorun düzelir mi? Teşekkürler tekrar.
S serkncnr - #34
Hocam öncelikle emeğinize sağlık, eng rom başarılı şekilde yükledim nvram ve nvdata yı sildim MAUI Meta ile de başarılı bir şekilde IMEI tamirini gerçekleştirdim fakat ENG romda şebeke alamadım sorun nedir? Kendi romunu yüklediğimde sorun düzelir mi? Teşekkürler tekrar.
Yalnızca sim 2 repair yapın ve sim kartınızı sim 2 slotuna taktığınızdan emin olun. Ben 7 8 cihaz repair yaptım sorun çıkmadı.
W wenkum28 - #35
Sim 2 ye taktığınıza emin olun.birde tamir yaptığınız imei numarasını sorgulayın.eng romdada şebeke geliyor çünkü.
W wenkum28 - #36
Flash cust error hatası alıyorum.
Çözüldü. Romu masaüstüne atıp yükledim hata vermeden sorunsuz yüklendi.
S srhtcnr44 - #37
Yalnızca sim 2 repair yapın ve sim kartınızı sim 2 slotuna taktığınızdan emin olun. Ben 7 8 cihaz repair yaptım sorun çıkmadı.
Teşekkürler sorunum düzeldi.
tadiyok tadiyok - #38
Çok teşekkür ederim kardeşim
M mkose06 - #39
slm redmı not 9 merlın Xiaomi Redmi Note 9 (Merlin) IMEI Repair ENG Firmware yukledım ama cıhaz brick oldu sp tool ile firware yukleme yapıyorum yetkılı hesap ıstıyor cıhazın boot loder kılıt hesabını bılıyorum gırıyorum ama yetkısız servıs yazıyor uzun lafın kısası cıhaz brıck oldu chmera nck umt var var ama bılemedım yardımcı olcak ustadlardan bılgı alabılırmıyım
O oscarrr_18 - #40
note 9 dowload da bölümünde kalıyor başlamıyor yazılıma
ayhanadanur ayhanadanur - #41
aynı sorun bendede var. sadece sim 2 reapir yaptım sim 1 boş... eng rom da şebeke gelmiyor.
wifi de nvram warning err 0x10 çıktı..??
ayhanadanur ayhanadanur - #42
Teşekkürler sorunum düzeldi.
sorununuz nasıl düzeldi. çözümü anlatırmısınız
S serkncnr - #43
Yazdığınız seriyi kontrol edin ve sim kartınızı sim 2 slotuna taktığınızdan emin olun.
ayhanadanur ayhanadanur - #44
işlemler sorunsuz. sim kart sorunlu imiş.sim kartı değiştirdim.sorun çözüldü.
anlatım için teşekkürler.denendi sorunsuz çalışıyor...
X xiaomi_tek11 - #45
hocam cihaza eng romu attım cihaz brick oldu nasıl düzeltiriz. fastboota geçmiyor cihazda tepki yok.
F ferdidemir - #46
varmı gelişme bende eng rom atacaktım korkuyorum şimdi ?
xberatx12121212 xberatx12121212 - #47
elimde redmi note 9 çin cihazı varda bypass yöntemi ile yüklüyorm %100 da kırımızı da kalıyor chimera ile bl unlock yapıyorm fastbootdan yüklüyorm cihaz hard brick olyor sebebi nedr
Aydar Aydar - #48
Bu gibi cihazlara ENG Firmware yüklerken. "Cust" ve "exaid" Dosyaları işaretleri kaldırıp yükleyiniz.
Genelde sorunu o şekilde çözüyorum.
rdunen rdunen - #49
@Soulfly,

Hocam merhaba elimde xiomi not 9
model M2003J15SS
Sürüm :QJOMİXM

İmei tamiri yapacamda ilk başta eng rommu yüklemem gerekiyor ?
diji67 diji67 - #50
ben bunu atım ciahz brick oldu bootlaoder açıktı ama bi türlü sp flash toola ayağa kaldıramıyorum chimera da sadece eng rom atıyor.. stock rom atarken sürekli hata veriyor 2 farklı eng rom denedim ama nafile ne yapmam gerekir acaba
U Untouchablee - #51
ben bunu atım ciahz brick oldu bootlaoder açıktı ama bi türlü sp flash toola ayağa kaldıramıyorum chimera da sadece eng rom atıyor.. stock rom atarken sürekli hata veriyor 2 farklı eng rom denedim ama nafile ne yapmam gerekir acaba
teamviewer verirseniz yardımcı olabilirim
diji67 diji67 - #52
teamviewer verirseniz yardımcı olabilirim
876 573 912
138mgp
diji67 diji67 - #53
876 573 912
138mgp
Sağolsun ustalar uzaktan baglantı ile hallettiler..
U Untouchablee - #54
Sağolsun ustalar uzaktan baglantı ile hallettiler..
geçmiş olsun hocam uğraştırdı ama oldu :)
K kurban50 - #55
dft yada miflajla eng attığımda tel kararıyor açmıyıor dft ile global atınca acıyor nerde hata yapıyorum eng rom uyumsuzmu india cihaz
U Untouchablee - #56
dft yada miflajla eng attığımda tel kararıyor açmıyıor dft ile global atınca acıyor nerde hata yapıyorum eng rom uyumsuzmu india cihaz
İndia da eng farklı diye biliyorum bazı eng lerde de problem var açmıyor cihazı
K kurban50 - #57
V2 eng rom varmı arkadaşlar
merdomerdo merdomerdo - #58
indiriyorum şimdi teşekkürler eline emeğine sağlık. rar şifresi var mı?
S senersen - #59
yükleme sonrası açılmıyor cihaz siyah ekran
S serkncnr - #60
yükleme sonrası açılmıyor cihaz siyah ekran
Sp flash tool ile tekrar yükler misiniz
S senersen - #61
Sp flash tool ile tekrar yükler misiniz
ERROR: status_err_(0xc0001
hatası veriyor
cachotrozo666 cachotrozo666 - #62
Hola, me da error al hacerlo por Fastboot, "no se pudo encontrar el script flash"
Help
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/xiaomi-redmi-note-9-merlin-imei-repair-eng-firmware-ilk-burada-ucretsiz.11197/