Xiaomi Redmi Note 9 (merlin) Unbrick (BL Locked)

Xiaomi Redmi Note 9 (merlin) Unbrick (BL Locked)

gen_com gen_com - #1
Not 1: PMT Changed (Bölümleme tablosu değişti uyarısı anlamı) ufs bellek üzerindeki partition ofsetleri değiştiği için bu uyarıyı alırsınız.
Yüklemeye devam ederseniniz yazılımda mevcut olmayan kaybolacak ve güncellenecek alanlar var.
  • Ilk defa SP_Flash_Tool ile rom yüklenecekse (merlin cihazı için tüm cihazlarda aynı durum söz konusu değil) mutlaka PMT uyarısı değişti alırsınız. Sebebi fabrika çıkışı bellek ofsetlerinin yeni romlarda değiştirilmiş olması. ofsetler sadece bu şekilde rom yüklendiğinde değişir. (yanlış rom seçtiğinizde de PMT Changed uyarısı alırsınız.)
  • PMT değişirse belleğe format atılır sadece nvram(imei sn bilgileri) bilgisayara SP Flash Tool bilgisayarınıza geçici yedek alır ve rom yükleme sırasında yeni ofsetlerine kopyalar ve yedeği siler. Bu sebepten dolayı işlemi yarıda kesmeyin.
  • PMT güncellenirse cihaz formatlanacağı için Booltloader Unlocked bilgisi cihazdan silinir.
  • Format All seçeneğini seçerseniz aynı işlemi yedek almadan yapar elinizdeki rom ne içeriyorsa onu yükler.
V12.0.7.0.QJOMIXM sürümüne kadar denenmiştir
  • Hydra mtk tool ile önce araç çubuğundan "comport" seçeneğini seçin (UART modu)
  • UART moda girmek için cihazı ses açma kısma beraber basarak usb takın.
  • UART portuna (BROM) libusb filter ile driver install ederek filtre ekleyin bypass yapılırken kullanılacak.
  • HYDRA MTK dan exploiti auto işaretini kaldırın ve exploiti manuel çalıştırın
  • Sonrasında normal flash yazar gibi yazın.
  • Tavsiyem sonrasında METOD1 ile tekrar flaşlayın
NOT: Hydra tool da aşağıdaki exploiti kullanmaktadır. TOOL Olmayanlar METOD 1 deki diğer dosyalar ve kombinasyonuyla 12.0.4 rom yükleyebilirsiniz. Exploit Python3.5 ile yazılmıştır. Kurulum ve paketleri github sayfasında vardır. Python hakkında bilgisi olmayan denemesin.
Öneri1 : linkteki gibi konu başlatabiliriz. Linkte Patched Download Agent dosyaları var.
Öneri2 : Paylaşılan exploitte diğer mtk bl kilitli cihazlar için yetkilendirme olmadan flaşlanabilir.
NOT: Merlin stockların SP Flash Tool ile yüklenen sürümlerin PMT ofsetleri hep farklı geliyor. Fastboot romları repartition yapmaz. spflash ile yapacağınız işlemler için doğru scatter bulmanız önemlidir. scatterlerin sadece imaja uymama ihtimali var bölüm ve imaj boyutu ile alakalı ama bende sorun hiç çıkmadı. Özetle bl kilitlenmesin imei uçmasın diyenler için yazdım. en güzel yedek spflashtooldan alınıyor.
gen_com gen_com - #2
SP_Flash_Tool_v5.2104_Win Sürümünde denenmiştir.
  • Bu modda yüklenebilmesi için cihaz sürümü 12.0.4 ve altı olmalıdır.
  • Bu sürümden sonrasında BROM Preloader yüklemesine Auth eklenmiştir.
  • SP_Flash_Tool ayarlarında Check LIB DA match işaretini kaldırın.
  • Download Agent olarak (DA) ekteki dosyayı kullanın.
  • Yükleme modu için ise sadece usb takılacak.

printThread_attachments

• merlin.PNG
    merlin.PNG
    51.3 KB · Görüntüleme: 1,036
  • MTK_AllInOne_DA_v3.3001.20200707.1010_513994.rar
    771.5 KB · Görüntüleme: 2,170
S superocu - #3
üstat aynı olay bendede var kilit açık note9 fastbota nasıl aldın sp toll ilemi oldu
gen_com gen_com - #4
üstat aynı olay bendede var kilit açık note9 fastbota nasıl aldın sp toll ilemi oldu
evet kardeşim dosyayı kullan çökmüş durumda ise flaş programı versiyonu yazmadım bilerek çökertmesinler diye ama önemli olan dosya bu seçtiğinde hata vermiyorsa o sürümü kullan
mtuncer95 mtuncer95 - #5
evet kardeşim dosyayı kullan çökmüş durumda ise flaş programı versiyonu yazmadım bilerek çökertmesinler diye ama önemli olan dosya bu seçtiğinde hata vermiyorsa o sürümü kullan
Ustam bu işte yeniyim bilgi edinmek ve üzerine çalışmak için soruyorum.
1.Bootloader kapalı Note9'a çökmüş veya çalışıyor bu işlemi yapabilmek için sp flash tool ile verdiğiniz dosyayı yükleyebilirmiyim.
2. Ustam cevap evetse Emmc usülü sanırım cihazı açıp anakartdan yol çekeren ufi box vb. araçlamı bu işlemi yapmamız gerekiyor?
gen_com gen_com - #6
Ustam bu işte yeniyim bilgi edinmek ve üzerine çalışmak için soruyorum.
1.Bootloader kapalı Note9'a çökmüş veya çalışıyor bu işlemi yapabilmek için sp flash tool ile verdiğiniz dosyayı yükleyebilirmiyim.
2. Ustam cevap evetse Emmc usülü sanırım cihazı açıp anakartdan yol çekeren ufi box vb. araçlamı bu işlemi yapmamız gerekiyor?
uzun anlatıma takılma cihazın çökmüşse bu dosyayı download agent dosyası yerine seç konudaki yazılımın scatter dosyasını seç kapalı şekilde usb ye tak. pmt uyarısı gelirse format all seçeneğini seç sorun yok
mtuncer95 mtuncer95 - #7
uzun anlatıma takılma cihazın çökmüşse bu dosyayı download agent dosyası yerine seç konudaki yazılımın scatter dosyasını seç kapalı şekilde usb ye tak. pmt uyarısı gelirse format all seçeneğini seç sorun yok
Teşekkürler ustam.
L Laqqer - #8
Üstad bu yöntem ile unlock cihaza "merlin_global_images_V12.0.3.0.QJOMIXM_20200804.0000.00_10.0_global" sürüm yüklendi fakat cihazın bootloader kilidi neden kapandı? Cihaz "This MIUI version can't be installed on this device" hatası almaya başladı ..
sırık sırık - #9
Üstad bu yöntem ile unlock cihaza "merlin_global_images_V12.0.3.0.QJOMIXM_20200804.0000.00_10.0_global" sürüm yüklendi fakat cihazın bootloader kilidi neden kapandı? Cihaz "This MIUI version can't be installed on this device" hatası almaya başladı ..

Mi flash ile mi yazılım attınız? Clean all seçili mi idi
gen_com gen_com - #10

1.bootloader kapanacağını yazmıştım
2.sürüm denenmiştir sizde olmadıysa cihazda öncesinde yüklü olan sürümü yüklemenizde fayda var.
3.nv bozuk telefona yapmışsanız düzelmeyebilir eftden sağlam nv yazın
4. cihazın merlin global olduğuna emin olun.
5. neden kilitlendiğini açıklamıştım bir kez daha yazayım. pmt son romlarda farklı oyuzden pmt güncellenmesi gerekli pmt güncelleyincede low level format gerekiyor bu işlem sırasında spflashtool otomatik nv yedeği alır ve flaşı formatlar pmtyi günceller yeni tabloya romu yazar. bootloader seccfg partition da boş olduğu için cihaz tekrar kilitlenir. işlemi düzgün yapamadıysan çünkü tek yüklemede yapman lazım nvnin yedeklendiğinde geri yüklenebilmesi için yoksa nv uçar.
artık pmt güncelledin diyelim bootloader açtın sonrasında spflaştooldan format all seçmene gerek yok düz yükleme yapabiliyorsun ve bootloaderin kilitlenmiyor. PMT uyarısını alırsanız size fotmatlamanız gerekiyor diyecek bunun sonucunda;

1- kesinlikle bootloader kilitlenir,
2- nv cihazdan yedeklenip formatlanıp geri yükleneceğinden risk taşır.
L Laqqer - #11
Cihazın twrp ile alınmış nv yedekleri var fakat onları geri restore yapar iken cihaz bootlop'a düşüyordu. Sp Flash ile yükleme yaptım bu hale geldi..
Elimde redmi note 8 pro bl açık eng rom yüklü cihaz var, Bunun nv yedeklerini eft pro alıp redmi note 9'a eft pro ile restore yapar isem cihaz düzelir mi?
sırık sırık - #12
Cihazın twrp ile alınmış nv yedekleri var fakat onları geri restore yapar iken cihaz bootlop'a düşüyordu. Sp Flash ile yükleme yaptım bu hale geldi..
Elimde redmi note 8 pro bl açık eng rom yüklü cihaz var, Bunun nv yedeklerini eft pro alıp redmi note 9'a eft pro ile restore yapar isem cihaz düzelir mi?
Sp ile yükledikten sonra mi lock a düştü?
L Laqqer - #13
Sp ile yükledikten sonra mi lock a düştü?
Evet
sırık sırık - #14
Cihaz Çin ise tekrar çin yazılımı atıp unlock edersiniz
L Laqqer - #15
Cihaz Çin ise tekrar çin yazılımı atıp unlock edersiniz
"merlin_images_V12.0.5.0.QJOCNXM_20200811.0000.00_10.0_cn_1b5979a400" sürümünü indirdim. Yazdırıp sonucu yazacağım..
sırık sırık - #16
"merlin_images_V12.0.5.0.QJOCNXM_20200811.0000.00_10.0_cn_1b5979a400" sürümünü indirdim. Yazdırıp sonucu yazacağım..
Lock durumda iken yemeyebilir,deneyin
L Laqqer - #17
Note 8 Pro gibi değil yiyor fakat birazdan belli olur..

merlin.png
gen_com gen_com - #18
cevabı güncelledim ayrıca bu unbrick konusu flaş konusu değil. pmt güncel olduğuna göre sana nv silme dosyası vereyim. nv sildiğinde açıyor olması gerekir.
L Laqqer - #19
cevabı güncelledim ayrıca bu unbrick konusu flaş konusu değil. pmt güncel olduğuna göre sana nv silme dosyası vereyim. nv sildiğinde açıyor olması gerekir.
Haklısın üstad nv silme dosyasını sizden nasıl alabilirim
gen_com gen_com - #20
bnunu yüklemeden önce yinede eftden nv yedeği al. eft yoksa konunun başındaki resimdeki gibi adreslere göre yedek alıp buraya at

printThread_attachments

• merlin_efs_reset.zip
    131.1 KB · Görüntüleme: 360
gen_com gen_com - #21
bu arada daha önce twrpden aldığın yedekleri bu dosyalar yerine yazıp deneyebilirsin
L Laqqer - #22
bnunu yüklemeden önce yinede eftden nv yedeği al. eft yoksa konunun başındaki resimdeki gibi adreslere göre yedek alıp buraya at
Üstad bunu yükleyince cihaz açıldı fakat *#06# yapınca unable get imei diyor
Twrp yedeklerini Sp Flash Tool ile yükleyince cihaz MIUI açılış ekranında takıldı kaldı. Acaba yanlış mı yaptım ?

merlindownload.jpg
gen_com gen_com - #23
doğru yapmışsın ama demekki o yedekler iş görmüyor koruma sistemi ile alakalı birdaha sil. ve sadece nvram dosyasını yaz ama spflaş ile yaz twrp değil de. nvram dosyasına tıkla spflaştooldan kendi yedeğini seç. cihaz açıldıysa zaten sorun yok demektir kendi orjinal nv sini istiyorsan uğraş cihaz spot yada custom imei ise not8 pro nvram yedeği lazım sana.

spflashtool pmt güncellerken BackupData klasörüne nvram otomatik yedek alır ve işi bitince siler. oyuzden sende istersen sadece nvram dosyası kullan. diğerini yine sil yada verdiğim dosyada sadece nvram dosyasını seninki ile değiştirip yükle
L Laqqer - #24
Twrp ile geri yükleyemem zaten bl kilidi kapandı. Note8 pro nvram yedeklerim geri yüklüyor sorun yok ama "Unable to get imei" hatası alıyorum
gen_com gen_com - #25
Twrp ile geri yükleyemem zaten bl kilidi kapandı. Note8 pro nvram yedeklerim geri yüklüyor sorun yok ama "Unable to get imei" hatası alıyorum
efs resetleiğinde alamazsın imei zaten. note 8 pro yedeği yükledikden sonra da mı aynı hatayı alıyorsun
L Laqqer - #26
efs resetleiğinde alamazsın imei zaten. note 8 pro yedeği yükledikden sonra da mı aynı hatayı alıyorsun
Evet note 8 pro yedegi geri yükledikten sonra da aynı hatayı alıyorum
L Laqqer - #27
1. Redmi Note 8 Pro cihaza ENG rom yüklenip sim 2 repair yapıldı.
2. Eft Pro üzerinden "Backup NVRAM Meta" ile Redmi Note 8 Pro'nun yedeği alındı.
3. Eft Pro üzerinden "Restore NVRAM Meta" ile "Redmi Note 9"a yedek geri yüklendi
4. Sonuç yine hüsran : "Unable to get imei"
gen_com gen_com - #28
1. Redmi Note 8 Pro cihaza ENG rom yüklenip sim 2 repair yapıldı.
2. Eft Pro üzerinden "Backup NVRAM Meta" ile Redmi Note 8 Pro'nun yedeği alındı.
3. Eft Pro üzerinden "Restore NVRAM Meta" ile "Redmi Note 9"a yedek geri yüklendi
4. Sonuç yine hüsran : "Unable to get imei"

kendi aldığın yedekleri bana atarmısın sana flaş dosyası yapayım efr pro nvdata üzerinde çalışır. sendeki sorun nvramdan kaynaklı nvram eksik. cihazında koruma sistemi düzgün calışan nvram gerekli. yani şebeke verebilecek. ilk çalıştırmada default nvdata oluşturur zaten ama sen koruma sistemi çalışmayan bir nvdata yazıyorsun.
L Laqqer - #29
Buyur üstad Note 9'a repair yapmadan önce aldığım Twrp yedeği;
gen_com gen_com - #30
önce bu dosyayı yaz,
olmazsa cihazı formatla şebeke geldi mi bak,
yine olmaz ise bu dosyayı yüklediğin romun images klasöründekiler ile değiştir format all seçerek yükleme yap

printThread_attachments

• merlin_nvram_restore.zip
    201.4 KB · Görüntüleme: 368
L Laqqer - #31
"This MIUI version can't be installed on this device" hatası vermeye başladı :confused:
gen_com gen_com - #32
ilk aldığın yedek hatalı ozaman keşke twrp den almasaydın. şunu dene bakalım

printThread_attachments

• merlin_nvram_restore_v2.zip
    195.9 KB · Görüntüleme: 215
L Laqqer - #33
Cihaz açıldı fakat bu kez Baseband Unknown'a düştü ve ve imei'ler hala yoktur
Casvera Casvera - #34
cihaza önce reset efs yap sonra eft den not 8 pro yedeği yükle
reset kodu önce bunu dene

fastboot flash modemst1 dummy.bin
fastboot flash modemst2 dummy.bin?
fastboot flash fsg fs_image.tar.gz.mbn.img

sonra bunu
fastboot erase modemst1
fastboot erase modemst2
fastboot erase fsg

arkadaşın verdiği kod değil​
L Laqqer - #35

sonra bunu
fastboot erase modemst1
fastboot erase modemst2
fastboot erase fsg

Komutlar işe yaramıyor çünkü cihazın bootloader kilidi kapalı
Aydar Aydar - #36
Komutlar işe yaramıyor çünkü cihazın bootloader kilidi kapalı
Tekrar IMEI Repair işlemi yapılması gerekli cihaza.
L Laqqer - #37
Tekrar IMEI Repair işlemi yapılması gerekli cihaza.
Elimde Redmi Note 8 Pro var ona ENG modda reapair yapıp nvram yedeklerini aldım ve Note 9 a attım cihaz Redmi logosuna takılı kaldı
gen_com gen_com - #38

sonra bunu
fastboot erase modemst1
fastboot erase modemst2
fastboot erase fsg

mediatek cipset bu kardeş ezbere sallama yanlış yönlendirme
gen_com gen_com - #39
iki dosya için hazırlayayım birde öyle denersin
L Laqqer - #40
iki dosya için hazırlayayım birde öyle denersin

Cihaza cn rom Miui-v11 yükledim. Sim 2 repair yaptım şebeke geldi
Global rom attım ve "This MIUI version can't be installed on this device" yazısında takılı kaldı
gen_com gen_com - #41
Cihaza cn rom Miui-v11 yükledim. Sim 2 repair yaptım şebeke geldi
Global rom attım ve "This MIUI version can't be installed on this device" yazısında takılı kaldı
halledeceğiz bekle manuel olarak nvdata silmen gerek IMAJ TURU NORMAL ROM YAZMAYI UNUTMUŞUM
gen_com gen_com - #42
BU dosyalarda pmt changed uyarısı veriyorsa yukleme, erase yazan nvram yedeğini yüklemez ancak doğru bir şekilde partitionu boşaltır. öncesinde binary imajını ext4 olarak yüklemişiz belleğe boş dosya yazarak silmesi gerekirken yerine data yazmış oluyor yani onu düzelttim. diğer dosya ise yedeklerini düzgün şekilde yazar. ama nvdata yedeğini resmi spflashtool geri yüklemiyor(gerek duymuyor olabilir). iki dosya da doğru yani

printThread_attachments

• merlin_nvram_restore_V3.zip
    384.4 KB · Görüntüleme: 356
  • 1.PNG
    1.PNG
    11.2 KB · Görüntüleme: 138
  • 2.PNG
    2.PNG
    11.4 KB · Görüntüleme: 130
  • 3.PNG
    3.PNG
    11.6 KB · Görüntüleme: 116
  • 4.PNG
    4.PNG
    11.6 KB · Görüntüleme: 98
L Laqqer - #43
Verdigin dosyayı yazdırdım cihaz redmi logosunda takıldı kaldı 20 dk bekledim hala Redmi logosunda takıldı
gen_com gen_com - #44
Verdigin dosyayı yazdırdım cihaz redmi logosunda takıldı kaldı 20 dk bekledim hala Redmi logosunda takıldı
format at
L Laqqer - #45
Recovery menu den format attım. Hala cihaz açılmadı Redmi logosunda takıldı
gen_com gen_com - #46
son dosyada erase yazan flaşı at konunun başındaki unbrick yazılımını format all seçerek yükle
L Laqqer - #47
Yok üstad bir türlü başlamadı. Bende cihaza CN rom attım. Twrp ile aldığım nvram yedeklerini sp flash tool ile geri yükledim cihaz açıldı.
İçinde orjinal imeileri mevcut tekrar unlock için başvuru yaptım. 336 saat verdi. Hakkını helal et seni de yordum..
A Archelot - #48

Hocam bende 128gb note8 pro var brick durumda. Yetkili hesap olmadan açma yöntemi var mı? Spflashtool la deneyince mi hesabı ekranı geliyor ve yetkili hesap istiyor.
L Laqqer - #49
Elim durmadı cihaza eft pro ile nvram restore yaptım cihazda cn rom var. sim 1 orj. imei sim2'de yeni imei var.
Cihaza global rom attım "This MIUI version can't be installed on this device" yazısında takıldı.
Çözüm için;
Tekrar CN rom attım. Sim1'de şebeke yok Sim2'de şebeke var. Unlock için başvuru yapamadım sim1 üzerinden orj. imei ile başvuru yapmak gerekiyormuş.
Twrp ile aldığım yedekler vardı, Sp flash tool ile restore yaptım. Sim1 aktif oldu.
Yeni mi hesabı oluşturdum. Unlock için başvuru yaptım 168 saat verdi.
gen_com yardımlarından dolayı çok teşekkür ederim..
gen_com gen_com - #50
Elim durmadı cihaza eft pro ile nvram restore yaptım cihazda cn rom var. sim 1 orj. imei sim2'de yeni imei var.
Cihaza global rom attım "This MIUI version can't be installed on this device" yazısında takıldı.
Çözüm için;
Tekrar CN rom attım. Sim1'de şebeke yok Sim2'de şebeke var. Unlock için başvuru yapamadım sim1 üzerinden orj. imei ile başvuru yapmak gerekiyormuş.
Twrp ile aldığım yedekler vardı, Sp flash tool ile restore yaptım. Sim1 aktif oldu.
Yeni mi hesabı oluşturdum. Unlock için başvuru yaptım 168 saat verdi.
gen_com yardımlarından dolayı çok teşekkür ederim..

bende teşekkür ederim, son olarak hangi dosya ile düzeldi hem nvram hem hem nvdata mı yoksa sadece nvram ile mi düzelmiş oldu onuda yaz ki aynı sorunu yaşayanlar yada orjinale dönmek isteyenler için faydalı olur.

not: bu arada bl açıldıktan sonra format all seçeneğini kullanmadığın sürece bl kilitlenmeyecek her türlü flaş operasyonunu yapabilirsin
L Laqqer - #51
bende teşekkür ederim, son olarak hangi dosya ile düzeldi hem nvram hem hem nvdata mı yoksa sadece nvram ile mi düzelmiş oldu onuda yaz ki aynı sorunu yaşayanlar yada orjinale dönmek isteyenler için faydalı olur.

not: bu arada bl açıldıktan sonra format all seçeneğini kullanmadığın sürece bl kilitlenmeyecek her türlü flaş operasyonunu yapabilirsin
Sadece nvram ı restore ettim işe yaramadı, nvram ve nvdata'yı restore ettim öyle orjinal imei numaraları geri geldi
gen_com gen_com - #52
Sadece nvram ı restore ettim işe yaramadı, nvram ve nvdata'yı restore ettim öyle orjinal imei numaraları geri geldi
en son ext4 image seçili şekilde doğru mu? yani 3. mumaralı resimdeki gibi
can0606 can0606 - #53
kendi aldığın yedekleri bana atarmısın sana flaş dosyası yapayım efr pro nvdata üzerinde çalışır. sendeki sorun nvramdan kaynaklı nvram eksik. cihazında koruma sistemi düzgün calışan nvram gerekli. yani şebeke verebilecek. ilk çalıştırmada default nvdata oluşturur zaten ama sen koruma sistemi çalışmayan bir nvdata yazıyorsun.
ustam bende note 9 var miu 12 yapmış müşteri imei gitmiş note pro nv data nv ram yedegi var ama fastbottan almıştım eft ile nasıl atabiliriz
gen_com gen_com - #54
yedekleri bana atman lazım sana dosya hazırlarım
can0606 can0606 - #55
atıyım ustam burdan atayımmı
gen_com gen_com - #56
valla at diyecem burda herkes indirir dosyaları orjinal kayıtlı telefon ise atma
gen_com gen_com - #57
en iyisi son paylaştığım zipi indir içindeki img ve bimn dosyasını indir yükleme yap önce konudaki romu yükle
can0606 can0606 - #58
en iyisi son paylaştığım zipi indir içindeki img ve bimn dosyasını indir yükleme yap önce konudaki romu yükle
sp flash tool ile yüklemeye çalşıyorum error status brom hatası veriyor
can0606 can0606 - #59
Cihazda sadece seri no çıkyor imeiler yok
can0606 can0606 - #60
klasörde bin dosyası yok ustam
gen_com gen_com - #61
ekran görüntüsü at
can0606 can0606 - #62
Böyle kardeşim

printThread_attachments

• 4AF1A0E3-2185-4C60-B0E1-681D9AABD0E9.jpeg
    4AF1A0E3-2185-4C60-B0E1-681D9AABD0E9.jpeg
    78.7 KB · Görüntüleme: 47
gen_com gen_com - #63
yedek dosyalarını kastetdim
can0606 can0606 - #64
yedek dosyalarını kastetdim
Senin buraya yüklediğin İndirdiğim dosyayımı yoksa note 8 pro yedek dosyalarınımı
can0606 can0606 - #65
ustam sana zahmet face adını verirmisin bi yardımcı ol çözelim müşteriye vermem gerek ya :/
Aydar Aydar - #66
IMEI Repair yapmadan önce NV Data ve Nvram yedekleri aldınız mı?
gen_com gen_com - #67
IMEI Repair yapmadan önce NV Data ve Nvram yedekleri aldınız mı?
evet yedek aldığını söylüyor. eft ile note 8 prodan nvram yedeği al note 9 a yükle
gen_com gen_com - #68
ustam sana zahmet face adını verirmisin bi yardımcı ol çözelim müşteriye vermem gerek ya :/
bu mesajdaki dosyalar
BU dosyalarda pmt changed uyarısı veriyorsa yukleme, erase yazan nvram yedeğini yüklemez ancak doğru bir şekilde partitionu boşaltır. öncesinde binary imajını ext4 olarak yüklemişiz belleğe boş dosya yazarak silmesi gerekirken yerine data yazmış oluyor yani onu düzelttim. diğer dosya ise yedeklerini düzgün şekilde yazar. ama nvdata yedeğini resmi spflashtool geri yüklemiyor. iki dosya da doğru yani
ŞAHİNER İLETİŞİM ŞAHİNER İLETİŞİM - #69
benim cihazım hard brik oldu 600005 hatası veriyor kesinlikle yazılım başlatmıyor
gen_com gen_com - #70
benim cihazım hard brik oldu 600005 hatası veriyor kesinlikle yazılım başlatmıyor
mediatekte emmc zor bozulur. edl ile düzeltmeye çalış. farklı da dosyaları dene
cepnotek cepnotek - #71
Sa dosyayı indirdim yine cd hatası alıyorum ne yapmam lazım ?
cepnotek cepnotek - #72
Aut5 dosyasını bulamıyorum
gen_com gen_com - #73
auth dosyasına gerek yok özel sp versiyonu kullan araştır bulursun yazmadım çünkü gereksiz yere kullanıp nvram çökerten olabilir
cepnotek cepnotek - #74
baya bir aradım fakat bulamadım sana zahmet link atarmısın ustam
özelden
gen_com gen_com - #75
baya bir aradım fakat bulamadım sana zahmet link atarmısın ustam
özelden
pm yok bu forumda cihaz fastboota giriyor mu
cepnotek2 cepnotek2 - #76
ban yedik yazamadık özel bilgi den dolayı ban yedim :)
Hayır cihaz sadece mtk usb port olarak aktif açmıyor fastboot yok jarz yok.
gen_com gen_com - #77
sondan başa doğru dene tek tek bulursun
cepnotek2 cepnotek2 - #78
hepsini indirdim ama malesef
K kimyager27 - #79
Yok üstad bir türlü başlamadı. Bende cihaza CN rom attım. Twrp ile aldığım nvram yedeklerini sp flash tool ile geri yükledim cihaz açıldı.
İçinde orjinal imeileri mevcut tekrar unlock için başvuru yaptım. 336 saat verdi. Hakkını helal et seni de yordum..

kolay gelsin elimde note 9 imei null geldi. siz nasıl yaptınız ustam
B bozdag - #80
elimde not8 pro dan aldıgım yedek nvram ve nvdata dosyalarım var
bunu not9 nasıl yuklecem

printThread_attachments

• untitled.png
    untitled.png
    51.9 KB · Görüntüleme: 41
ProGsm ProGsm - #81
elimde not8 pro dan aldıgım yedek nvram ve nvdata dosyalarım var
bunu not9 nasıl yuklecem
elınızde eft dongle varmı
B bozdag - #82
var
ama mtk nvram flah başlığından giriyorum olmadı
cihazıım kapalımı bağlayacam pc ye
ProGsm ProGsm - #83
var
ama mtk nvram flah başlığından giriyorum olmadı
cihazıım kapalımı bağlayacam pc ye
evet kapalı
B bozdag - #84
gene olmadı aygıt yöneticinden baktıgımda medidatek preloader usb gözküyor ama olmadı
resimdeki gibi kalıyor ilerlemiyor

printThread_attachments

• untitled.png
    untitled.png
    51.9 KB · Görüntüleme: 21
ProGsm ProGsm - #85
gene olmadı aygıt yöneticinden baktıgımda medidatek preloader usb gözküyor ama olmadı
resimdeki gibi kalıyor ilerlemiyor
Kardeşim eve geceyim bana bağlantı ver bakayım
B bozdag - #86
tmm bekliyorum
ProGsm ProGsm - #87
kardesım team ındır ver
B bozdag - #88
Kardeşim eve geceyim bana bağlantı ver bakayım
elimde TGTkey programıda var ondada sonuç hüsran
B bozdag - #89
580 325 327
fmm899
H hazar12 - #90
bende aynı sorunu yaşıyorum yardım edebilecek ustamız varmırdır
note 9 merlin miui 12 işlem yaptım imeiler yok bl kapalı nasıl düzeltebiliriz lütdfen yardımcı olun ustalarım
ProGsm ProGsm - #91
note 9 merlin miui 12 işlem yaptım imeiler yok bl kapalı nasıl düzeltebiliriz lütdfen yardımcı olun ustalarım
efs yedegı altınızmı mıuı 12ye yukseltıncemı null oldu ımeılınız
Casvera Casvera - #92
sizin sorununuz kolay eft pro tool ile çözülür başkada olacağını sanmıyorum
yazılım işi yapan telefonculara götürürseniz olur
yada bana ulaşırsanız yapabilirim inşaallah
ProGsm ProGsm - #93
Teamwiwer verirsen yardımcı olayim
H hevsel07 - #94
ustam bende merlin note 9 var cihaz bl açtım nv yedeğım vardı fakat dalgınlıgıma geldi gıttım twrp yukledım cıhazda redmı yazısı gelıyor gıdıyor ne yapabılırım fastbootada gırmıyor
ProGsm ProGsm - #95
blnız acıkmı kardesım
gen_com gen_com - #96
ustam bende merlin note 9 var cihaz bl açtım nv yedeğım vardı fakat dalgınlıgıma geldi gıttım twrp yukledım cıhazda redmı yazısı gelıyor gıdıyor ne yapabılırım fastbootada gırmıyor

bu konuya göre düzeltebilirsin nv yedeğin hala mevcut mu orjinal kayıtlı nv mi
gen_com gen_com - #97
çin sürüm yükleyince unlock a nasıl faydası oluyor
H hevsel07 - #98
bu konuya göre düzeltebilirsin nv yedeğin hala mevcut mu orjinal kayıtlı nv mi
usta basitmiş sp flash toolla yazılım yukledım acıldı nv yedıgını attım duzeldı teşekkürler
gen_com gen_com - #99
usta basitmiş sp flash toolla yazılım yukledım acıldı nv yedıgını attım duzeldı teşekkürler
evet konu detaylı ama aslında basit verilen loader bl açık kilitli yada preloader farketmeksizin yükleme yapıyor.
akaybilisim33 akaybilisim33 - #100
ustalar bendede aynı sorun var cıhaz ımeı null eft prodan ne kadar yedek attıysam yıne aynı cozemedım bır turlu yardımcı olur musunuz ?
ProGsm ProGsm - #101
ustalar bendede aynı sorun var cıhaz ımeı null eft prodan ne kadar yedek attıysam yıne aynı cozemedım bır turlu yardımcı olur musunuz ?
guncellemeden sonra mı oldu kardesım
akaybilisim33 akaybilisim33 - #102
guncellemeden sonra mı oldu kardesım
miui 11 yukledı veren arkadas nck ıle ımeıler null olmus hıc bakmadım bende getırdım repaır yapcam bı baktım null ne yaptısam gerı gelmedı bl kapalı cıhazların gunceleme yaptım bırını olur dedım belkı yıne olmadı aynı modelde orjınal yedek almıstım eft pro ıle ondada olmadı ne yaptıysam getıremedım ımeılerı
ProGsm ProGsm - #103
miui 11 yukledı veren arkadas nck ıle ımeıler null olmus hıc bakmadım bende getırdım repaır yapcam bı baktım null ne yaptısam gerı gelmedı bl kapalı cıhazların gunceleme yaptım bırını olur dedım belkı yıne olmadı aynı modelde orjınal yedek almıstım eft pro ıle ondada olmadı ne yaptıysam getıremedım ımeılerı
team
verırmısın
akaybilisim33 akaybilisim33 - #104
team
verırmısın
team yokta anydesk var 186168948
Casvera Casvera - #105
team yokta anydesk var 186168948
mi hesabı varsa kaldır
cihazı sıfırla not 9 global yedeği eft pro ile at
sonra cihazı aç yedeği yer mutlaka imei leri kontrol et
sonra eft pro dan not 8pro yedeği at o zaman yer başka yemez

akaybilisim33 akaybilisim33 - #106
mi hesabı varsa kaldır
cihazı sıfırla not 9 global yedeği eft pro ile at
sonra cihazı aç yedeği yer mutlaka imei leri kontrol et
sonra eft pro dan not 8pro yedeği at o zaman yer başka yemez

denedım global yedek te attım india cıhaz indiada attım orjınal yedegıde attım yok cıhazlar hıc bır sekılde ımeı gelımıyor eft pro ıle
B bozdag - #107
denedım global yedek te attım india cıhaz indiada attım orjınal yedegıde attım yok cıhazlar hıc bır sekılde ımeı gelımıyor eft pro ıle
BL AÇIKMI
ProGsm ProGsm - #108
arkadaslar cozumune ulastım ısteyene yardımcı olunur eft pro dongle ıle 5 dakıkada eskı onarılması gereken ımeil gelıyor
akaybilisim33 akaybilisim33 - #109
arkadaslar cozumune ulastım ısteyene yardımcı olunur eft pro dongle ıle 5 dakıkada eskı onarılması gereken ımeil gelıyor
tşk edıyorum abim bir tanesin hallettik sonunda :)
L Laqqer - #110
Elimde bl kapalı Redmi Note 9 (Merlin) cihaz var imei null yedekleri yok malesef. Eft pro ile bir türlü düzeltemedim. Nasıl yapmam gerekiyor?
ProGsm ProGsm - #111
Elimde bl kapalı Redmi Note 9 (Merlin) cihaz var imei null yedekleri yok malesef. Eft pro ile bir türlü düzeltemedim. Nasıl yapmam gerekiyor?
uzaktan baglantı ıle yapabılırız
L Laqqer - #112
uzaktan baglantı ıle yapabılırız
Uzak bağlantı için hangdi id'yi vereyim
ProGsm ProGsm - #113
Uzak bağlantı için hangdi id'yi vereyim
Ustam team indir yoldayım Az sonra bakarız hemen
L Laqqer - #114
Ustam team indir yoldayım Az sonra bakarız hemen
537 521 318
ProGsm ProGsm - #115
ustam anydesk ındırıp verebılırmısın
Ç çırçır.34 - #116
pro ustam bendeki note 9 klon oldu 1 hafta sürem kalmış bir yardım eder misin team versem
ProGsm ProGsm - #117
pro ustam bendeki note 9 klon oldu 1 hafta sürem kalmış bir yardım eder misin team versem
ustam sorunun ne
Ç çırçır.34 - #118
mevcut imei klonlanmış bl kilidi açık kayıt yapıldıydı ama yazılan imei klon mesajı aldım
Ç çırçır.34 - #119
desk numarası versem tamir yapabilir misiniz
performans1 performans1 - #120
Orjinal imei yi nasil geri getiriyorsun
ProGsm ProGsm - #121
Orjinal imei yi nasil geri getiriyorsun
orjınal degıl kardesım tazman gereken ımeil gelıyor yan 2
H hamza936 - #122
orjınal degıl kardesım tazman gereken ımeil gelıyor yan 2
progsm ustam bendede note9 merlin var null kaç gündür uğraşıyorum bi yardımcı olurmusun
ProGsm ProGsm - #123
progsm ustam bendede note9 merlin var null kaç gündür uğraşıyorum bi yardımcı olurmusun
surum kac kardesım
H hamza936 - #124
ProGsm ProGsm - #125
aksam yardımcı olayım rkadasım team ındır pcıne
H hamza936 - #126
aksam yardımcı olayım rkadasım team ındır pcıne
kaç gibi ustam ona göre pc başında bulunayım
ProGsm ProGsm - #127
7 8 gıbı ustam
H hamza936 - #128
ustam ilgilendiğin için teşekkür ederim ama hallettim cihazı
ProGsm ProGsm - #129
ustam ilgilendiğin için teşekkür ederim ama hallettim cihazı
gozun aydın kardesım sevındım ıyı formlar
I ibrhmafsn - #130
ProGsm abi bende de var bi tane note 9 müsaitsen bakabilirmiyiz imei null cihaz unlock değil
Aydar Aydar - #131
ProGsm abi bende de var bi tane note 9 müsaitsen bakabilirmiyiz imei null cihaz unlock değil
Bootloader açık değilse UFİ Dongle ile 12.X.4.X.X Sürümü yüklenir, Sorun çözülür.
I ibrhmafsn - #132
Bootloader açık değilse UFİ Dongle ile 12.X.4.X.X Sürümü yüklenir, Sorun çözülür.
şimdi yapabilirmiyiz acaba
Aydar Aydar - #133
şimdi yapabilirmiyiz acaba
UFİ Dongle var mı?
I ibrhmafsn - #134
ProGsm ProGsm - #135
admınım yardımcı olacak heralde kardesım
O Overdose - #136
Merhabalar bir cihaz var elimde Note 9. BL Kapalı, MediaTek Prot olarak görüyor PC cihazı.
Ufi harici bir yol var mı cihaza yazılım flaşlamak için acaba?
ProGsm ProGsm - #137
Merhabalar bir cihaz var elimde Note 9. BL Kapalı, MediaTek Prot olarak görüyor PC cihazı.
Ufi harici bir yol var mı cihaza yazılım flaşlamak için acaba?
surum kac ustam
O Overdose - #138
Miui12 son sürüm
ProGsm ProGsm - #139
Miui12 son sürüm
12.05 ıse meta port vermıyor anca 12.03e dusurmenız lazım
O Overdose - #140
12.05 ıse meta port vermıyor anca 12.03e dusurmenız lazım
Tek yol UFİ yani hocam?
sırık sırık - #141
Tek yol UFİ yani hocam?
Asistan modunda Mi Flash ile bir alt sürüm ZİP rom ile düşer

M2007J3SG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
ProGsm ProGsm - #142
w
Tek yol UFİ yani hocam?
evet o konuda dılersenız yardımcı olurum
hatred60 hatred60 - #143
ustam musait misin
hatred60 hatred60 - #144
@ProGsm, reis musait misin
ProGsm ProGsm - #145
buyur kardesım
hatred60 hatred60 - #146
@ProGsm, ustam note 9 var imei geçersiz hatası alıyorum eft ile nv yazıyorum sorun devam ediyor yardımcı olma imkanın var mı
ufı eft var :D
ProGsm ProGsm - #147
@ProGsm, ustam note 9 var imei geçersiz hatası alıyorum eft ile nv yazıyorum sorun devam ediyor yardımcı olma imkanın var mı
ufı eft var :D
kardesım team wiwer ver ulasım bılgısı vermek formumuzca yasaktır ve ban sebebıdır
hatred60 hatred60 - #148
mesaj atma imkanım varmı forum da
hatred60 hatred60 - #149
reis 724 484 429 c41w7b
ProGsm ProGsm - #150
reis@ProGsm, reis 724 484 429 c41w7b
kardesım team at
M mahmut0173 - #151
Ustalarım elimde bir tane note 9 merlin var yazılım flaşlerken kablo bağlantisi kesildi.
"This MIUI version can't be installed on this device" hatası vermeye başladı.Naptiysam cihazi açamadım.
ProGsm ProGsm - #152
Ustalarım elimde bir tane note 9 merlin var yazılım flaşlerken kablo bağlantisi kesildi.
"This MIUI version can't be installed on this device" hatası vermeye başladı.Naptiysam cihazi açamadım.
ufi ile kredili acılır ustam dilerseniz yardımcı oabıırım
M mahmut0173 - #153
ufi ile kredili acılır ustam dilerseniz yardımcı oabıırım
Yardimci olablirseniz iyi olur
ProGsm ProGsm - #154
Yardimci olablirseniz iyi olur
team wıwer alabılırmıyım
M mahmut0173 - #155
team wıwer alabılırmıyım
buradan mi yazayim

SM-A515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
ProGsm ProGsm - #156
buradan mi yazayim

yazın hocam sorun yok
M mahmut0173 - #157
yazın hocam sorun yok
736 032 920
3j23tj

can0606 can0606 - #158
Note 8 Pro gibi değil yiyor fakat birazdan belli olur..

Ekli dosyayı görüntüle 3696
bende hata veriyor aynı yükleme yapıorum ama 12.0.4 :/
gen_com gen_com - #159
12.0.5 sürümünden itibaren preloader güncellendi metamode kapandı. ama ben güncelleme paketini manuel seçerek downgrade edbiliyordum ancak son birkaç gündür downgrade etmiyor. güncelleme paketi doğrulanamadı diyor bunu aşmanın yolu var mı miflashtoolpro da yapmıyor yükleme
ProGsm ProGsm - #160
12.0.5 sürümünden itibaren preloader güncellendi metamode kapandı. ama ben güncelleme paketini manuel seçerek downgrade edbiliyordum ancak son birkaç gündür downgrade etmiyor. güncelleme paketi doğrulanamadı diyor bunu aşmanın yolu var mı miflashtoolpro da yapmıyor yükleme
12.06 surume baglı ustam
gen_com gen_com - #161
12.06 yapsak oluyor mu
ProGsm ProGsm - #162
12.06 yapsak oluyor mu
olmuyor kardesım surum dusecek alt auth tabanını kapatmıslar
Aydar Aydar - #163
12.06 yapsak oluyor mu
Bootloader kilit açık mı?
gen_com gen_com - #164
Bootloader kilit açık mı?
kapalı
F funnfrell - #165
Bendede redmi not 9 vardı 2 gün önce imei atmak için sürüm düşürmesi yapılırken cihaz birden kapandı bağlantısı kotuğu için temazsızlık oldu galiba ve cihaz şuan hiç açılmıyor görüntü gelmiyor.Buna bir çözüm varmı acaba
ProGsm ProGsm - #166
Bendede redmi not 9 vardı 2 gün önce imei atmak için sürüm düşürmesi yapılırken cihaz birden kapandı bağlantısı kotuğu için temazsızlık oldu galiba ve cihaz şuan hiç açılmıyor görüntü gelmiyor.Buna bir çözüm varmı acaba
ufi ıle kredilil yapılabılır
F funnfrell - #167
nasıl yapabilirim peki bunu acaba nereden bilgi alabilirim
ProGsm ProGsm - #168
nasıl yapabilirim peki bunu acaba nereden bilgi alabilirim
dusunursenız yardımcı olabılırım kardesım
F funnfrell - #169
dusunursenız yardımcı olabılırım kardesım
Olabilir tabiki uzaktan halledebilirmiyiz peki
ProGsm ProGsm - #170
Olabilir tabiki uzaktan halledebilirmiyiz peki
evet yapabılırız
F funnfrell - #171
evet yapabılırız
Olur yardımcı olursanız sevinirim akşam
F funnfrell - #172
evet yapabılırız
Merhaba özelden ulaşabilirmisiniz acaba
F funnfrell - #173
hocam ordamısınız acaba
5 5G Bilişim - #174
ustam cihaza eng rom da plaka yazıyorum tek sim kasmaya donmaya başlıyor plaka yokken sıkıntısız tıkır tıkır ama plaka yazıldığı gibi sapıtıyor

ellenmemiş rn 8 pro nvram ve nvdata yedeklerini yazıyorum orijinal çift sim plaka geliyor yine aynı kasmalar donmalar nvram nvdata sıfırlanınca sorunsuz çalışıyor sizce sorun nedir?

birde rica etsem elinizde ellenmemiş rn 9 nvram nvdata yedekleri varsa atabilir misiniz?
xberatx12121212 xberatx12121212 - #175
hocam twrp den nv data nvram yedekleri var bunu nasıl img formatına çevricm sp flash tooldan yüklemek içn
gen_com gen_com - #176
hocam twrp den nv data nvram yedekleri var bunu nasıl img formatına çevricm sp flash tooldan yüklemek için.
format dönüşümü yapmana gerek yok format tipini dosyada güncelledim. daha önceden paylaştığım ve olumlu geribildirim verilen scatter dosyasını kullan dosyaları yanına koy doğrudan flaşla pmt güncelleme uyarısı verirse önce preloader açık olan rom yükle 12.0.4 yani. bağlantı kuramazsan zaten preloader tarafından doğrudan flaşlama kapalıdır. cihaz spot ise eng rom ile modem meta aracını kullan sim 2 ye kutudaki etiketi yaz.

I iletişimdünyası - #177
Win 7 için Anlatım

1.python-2.7.18.amd64 kurun 32 bit için python-2.7.18 kurun
2. CMD açalım ve aşağıda ki kodu girelim.

python -m pip install pyusb pyserial json5

C:\Windows\system32>python -m pip install pyusb pyserial json5
Requirement already satisfied: pyusb in c:\users\win7\appdata\local\programs\pyt
hon\python38\lib\site-packages (1.1.1)
Requirement already satisfied: pyserial in c:\users\win7\appdata\local\programs\
python\python38\lib\site-packages (3.5)
Requirement already satisfied: json5 in c:\users\win7\appdata\local\programs\pyt
hon\python38\lib\site-packages (0.9.5)
WARNING: You are using pip version 20.2.3; however, version 21.0.1 is available.

bu şekilde pencere geliyorsa pyhton çalısıyordur hata verirse diğer sürümleri kaldırıp tekrar yükleyin

3.libusb-win32-devel-filter-1.2.6.0.exe kurun çalıştırıp cihazı ses açma tuşuna basarak bağlayın aygıt yöneticisinden mtk portu seçip sürücü yyazılımını güncelle deyip driver klasörünü seçin, driver yazılımını güncelledikten sonra programdan tekrar portu seçip yükle deyin yükledikten sonra mtk com tekrar gözükmeyecek.

4.Daha sonra Bypas klasörünü açıp brom.bat uzantısını açın cihazı tekrar ses açma tuşuna basarak bağlayın cihazı gördükten sonra sizden sp flash tool ile yazılım yüklemenizi isteyecek sp flash tool dan com port ayarını uat seçin com noktasını kendisi görecektir zaten.

5.sp flash tool dan yazılım yüklemek istediğiniz cihaza ait fastboot flash dosyasını buradan indirip (.tgz) olarak indirin rardan çıkarın.
scarter loading file dan indirdiğiniz yazılıma ait klasörün içinde olan scartter dosyasını seçin ve download yapın
6. flashı başlatır da hata verirse Cust Exaid seçeneklerinden tikleri kaldırıp yükleyin. flash hiç başlamaz uzun bir hata verirse driver işlemlerini yeniden yapın
7.indirdiğiniz yazılım klasörünün isminde boşluk olmasın
örnek:
D:\Redmi_9\redmi_9_fastboot_ancelot_global_images_V11.0.8.0.QJCMIXM

gen_com gen_com - #178
12.04 üstü preloader için çözüm var mı auth bypass felan
gen_com gen_com - #179
konu güncellenmiştir.
Cyber69 Cyber69 - #180
12.04 üstü preloader için çözüm var mı auth bypass felan
Hocam 12.04 üstü bl lock cihazlara bypass ile eng yüklenmiyor mu ?
gen_com gen_com - #181
Hocam 12.04 üstü bl lock cihazlara bypass ile eng yüklenmiyor mu ?
hayır yükleniyor. efs silip işlem yapabilirsiniz biraz önce yaptım. nvram sorunu olanlar box yoksa nvram nvdata adreslerinden ofset boyutu kadar ayrı ayrı silme işlemi yapacak. yapamazlarsa silme dosyası yaparız eng klasörüne eklerler. belki son versiyon scatter dosyası ile de değişirsek pmt uyarısı almazsınız ama denemedim.
Cyber69 Cyber69 - #182
hayır yükleniyor. efs silip işlem yapabilirsiniz biraz önce yaptım. nvram sorunu olanlar box yoksa nvram nvdata adreslerinden ofset boyutu kadar ayrı ayrı silme işlemi yapacak. yapamazlarsa silme dosyası yaparız eng klasörüne eklerler. belki son versiyon scatter dosyası ile de değişirsek pmt uyarısı almazsınız ama denemedim.
O zaman 12.04 üstü cihazlar için problem nerede?
Neden sürüm düşürmek gerekiyor
gen_com gen_com - #183
O zaman 12.04 üstü cihazlar için problem nerede?
Neden sürüm düşürmek gerekiyor
eng rom attığında zaten sürüm düşmüş oluyorsun.

sürüm düşürmek tam olarak neden bahsediyorsun ayrıca alıntılarmısın
ofsevim ofsevim - #184
BU dosyalarda pmt changed uyarısı veriyorsa yukleme, erase yazan nvram yedeğini yüklemez ancak doğru bir şekilde partitionu boşaltır. öncesinde binary imajını ext4 olarak yüklemişiz belleğe boş dosya yazarak silmesi gerekirken yerine data yazmış oluyor yani onu düzelttim. diğer dosya ise yedeklerini düzgün şekilde yazar. ama nvdata yedeğini resmi spflashtool geri yüklemiyor(gerek duymuyor olabilir). iki dosya da doğru yani
hocam bende de şebeke var gözüküyor ama arama yapmıyor konuda verdiğiniz nvdata spflash toolla yüklesem çözüm olur mu sizce
M mehmet2525 - #185
note 9 bl acık eng rom yüklendi ve hiç açılmıyor nasıl bi yol izlemeliyim lütfen yardım edin arkadaşlar
U Untouchablee - #186
note 9 bl acık eng rom yüklendi ve hiç açılmıyor nasıl bi yol izlemeliyim lütfen yardım edin arkadaşlar
muhtemelen eng rom sıkıntılı hocam piyasada bildiğim kadarıyla 2 farklı rom var birinde cihaz açılıyor diğerinde açılmıyor maalesef
T TUGRA565656 - #187
abiler selamın aleyküm cümleten cihazım m2003j15ss buna eng rom attım cihazımız sustu açılmıyor. usb kablosunu takınca com veriyor usb sesi gidip geliyor yardımcı olabilecek bir arkadaşımız varmı
U Untouchablee - #188
abiler selamın aleyküm cümleten cihazım m2003j15ss buna eng rom attım cihazımız sustu açılmıyor. usb kablosunu takınca com veriyor usb sesi gidip geliyor yardımcı olabilecek bir arkadaşımız varmı
Yardımcı olabilirim dilerseniz hocam
can0606 can0606 - #189
çözülür o global rom at tekrar acar cihaz
tezindir tezindir - #190
@gen_com hocam buradamısınız?
Y yattarakosifff - #191
eng rom attığında zaten sürüm düşmüş oluyorsun.

sürüm düşürmek tam olarak neden bahsediyorsun ayrıca alıntılarmısın
Hocam selamlar elimizde Redmi Note 9 cihaz var. Ücretli programlara sahip değiliz. Bootloader kilidi açıktı. Miui 13.0.2 yüklüydü. Miui 12.4'e sürüm düşürülmeye çalışılmış. NV Data Corrupted hatası vermiş. ENG rom attık. Cihaz hiç açılmamaya başladı. Sonra Brom yöntemi ile bağladık. Cihaz tekrar bağlandı. ENG Rom v2 attık. IMEI yazdık. Şu an bootloader kilidi kapalı da olsa açık da olsa sp flash tool ile rom yüklenebiliyor ama hala nv data corrupted hatası var. Elimizde yedek de yok. Uzaktan bağlantı yoluyla yardımcı olabilir misiniz? Size nasıl ulaşabiliriz?
Aydar Aydar - #192
Hocam selamlar elimizde Redmi Note 9 cihaz var. Ücretli programlara sahip değiliz. Bootloader kilidi açıktı. Miui 13.0.2 yüklüydü. Miui 12.4'e sürüm düşürülmeye çalışılmış. NV Data Corrupted hatası vermiş. ENG rom attık. Cihaz hiç açılmamaya başladı. Sonra Brom yöntemi ile bağladık. Cihaz tekrar bağlandı. ENG Rom v2 attık. IMEI yazdık. Şu an bootloader kilidi kapalı da olsa açık da olsa sp flash tool ile rom yüklenebiliyor ama hala nv data corrupted hatası var. Elimizde yedek de yok. Uzaktan bağlantı yoluyla yardımcı olabilir misiniz? Size nasıl ulaşabiliriz?
Uzaktan bağlantı ile yaptırmak isterseniz. Bizlere buradan ulaşabilirsiniz.
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/xiaomi-redmi-note-9-merlin-unbrick-bl-locked.10438/