Xioami Redmi Note 9 EFS Hatası

Xioami Redmi Note 9 EFS Hatası

K karamanlı - #1
Merhabalar. Redmi note 9 Merlin cihazıma rom yüklerken çöktü. Hard brick oldu. Phyton ile geri getirdim fastboot rom yükledim. Boot kapandı tekrar açtım falan derken IMEI uçmuş. Maumeta ile tekrar yazdım fakat şu an şebeke problemi yaşıyorum. Yarım gün telefon çekiyor sonra yarım gün çekmiyor. Efs hasar görmüş olabilir diye düşünüyorum eski yedeğim mevcut değil. Ne yapabilirim şimdi. Teşekkürler
Aydar Aydar - #2
ENG Firmware yükleyin, sonradan IMEI Repair yapıp, Globala geçiniz.
K karamanlı - #3
ENG Firmware yükleyin, sonradan IMEI Repair yapıp, Globala geçiniz.
Zaten o şekilde yapmıştım. Tekrar mı yapmamı tavsiye ediyorsunuz
gen_com gen_com - #4
Zaten o şekilde yapmıştım. Tekrar mı yapmamı tavsiye ediyorsunuz
eng rom ile repair yapabilirsin ama normale döndüğünde sıfırlama yapma romu yükle bırak.
ayrıca exploit bazı preloader de çalışmayabilir
K karamanlı - #5
eng rom ile repair yapabilirsin ama normale döndüğünde sıfırlama yapma romu yükle bırak.
ayrıca exploit bazı preloader de çalışmayabilir
Olmuyor. Hatta farklınnvram ve nvdata flaslayıp engrom dan iki sefer imei yazdım. Arkasından global rom yükleyip baktığımda IMEI var şebeke görünüyor ama arama yapmıyor, arayan ulaşamıyor. Bir ara düzelir gibi oluyor sonra gene gidiyor. İnternete giriyor ama
K karamanlı - #6
Aynı yerde başka telefonun çekim kuvveti benimkinden fazla görünüyor. Band problemi olabilir mi acaba, repairden sonra eksik band mı var ki
gen_com gen_com - #7
Olmuyor. Hatta farklınnvram ve nvdata flaslayıp engrom dan iki sefer imei yazdım. Arkasından global rom yükleyip baktığımda IMEI var şebeke görünüyor ama arama yapmıyor, arayan ulaşamıyor. Bir ara düzelir gibi oluyor sonra gene gidiyor. İnternete giriyor ama
farklı nvram nvdata işine yaramaz. uymaz cihaza kendi nvramı olur sadece
gen_com gen_com - #8
en düşük romu yaz eng romdan sonra. wifi mac adresi girme var mühendislik kodu ile o işlemi yap. dftpro işini görür normalde çok basit yapabilirsin. ama uzun yoldan da halledilebilir biraz uğraşman gerekli yazıdğım konuları dikkatlice oku note9 unbrick konusu var faydası olur. versiyonlar önemli açıkkaynak exploit rom seçer ama dft pro direk emmcye erişir oyuzden kolay yaparsın
Mevlüt Daş Mevlüt Daş - #9
Knk bende not 8 var miui 13 yüklerken logoda kaldı nasıl çözerim
gen_com gen_com - #10
Knk bende not 8 var miui 13 yüklerken logoda kaldı nasıl çözerim
eski fastboot romu yüklemeyi denermisn
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/xioami-redmi-note-9-efs-hatasi.12548/