Çözüldü Akıllı Saat IMEI Tamir - Akıllı Saat IMEI Değiştirme

Yazdır

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
MTK 2503D işlemcili saatin imeisini nasıl değiştreceğiz ?

Öncelikle, aynı sorun için farklı konuların altına yorum yazarak,
Hem sorunun takibini zorlaştırmayınız hem de forumu kirletmeyiniz.

Sorununuzun çözümüne gelince,
Gerekli paylaşımlar ve bilgilendirme indirdiğiniz dosyaların içinde mevcuttur.

sifrex

Yeni üye
Kayıtlı üye
17 Eyl 2017
2
0
1
44
Olay bu hocam yaaaa!!!

Moderatör tarafında düzenlendi:

kuyslal

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Eki 2017
2
0
1
34
yaptım ama saatim tanıyordu sim i ben imei yüzünden tanımıyo sanmıştım imei yi yaptım hala tanımıyor bilginiz var mı ?

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
yaptım ama saatim tanıyordu sim i ben imei yüzünden tanımıyo sanmıştım imei yi yaptım hala tanımıyor bilginiz var mı ?
Sim soketinde tırnak kırıktır yada cihaz sim okumuyordur. En son olarak, imei nizi kontrol ediniz. Açık mı diye.?

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
Buradan yardımcı olabilirim. Buradan sorabilirsin.

Kemal KAYA

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Eki 2017
1
0
1
45
Değerli arkadaşlar; Bu telefonu kızım için satın almak istiyorum, imei arızasını belirttiğiniz şekilde çözebilmem mümkün mü acaba ? Ayrıca bu saatlerde akıllı telefon ile bağlantı vs.. diyor, kızım bu saati takıp okula gittiği zaman her hangi bir akıllı telefona bluetooth ile bağlantı yapılması gerekiyor mu ? Birde verdiğim linkin haricinde sizin önereceğiniz bir model var mı ?
Teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
İkinci el bir Galaxy Gear almanızı tavsiye ederim size. 200-250 civarı bir fiyata bulabilirsiniz. Ben şahsen bu çin malı cihazları 100-150 liraya almanızı tavsiye etmiyorum. Kol saatinde sim kart olması, inanın kullanıcıya bir artı sağlamıyor. Tercih yine de sizin. Konuya gelirsek, evet bu uygulama ile bu model cihazlara imei atılabilir. Herhangi bir telefona bağlanmasına gerek yok.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Değerli arkadaşlar;
Bu telefonu kızım için satın almak istiyorum, imei arızasını belirttiğiniz şekilde çözebilmem mümkün mü acaba ? Ayrıca bu saatlerde akıllı telefon ile bağlantı vs.. diyor, kızım bu saati takıp okula gittiği zaman her hangi bir akıllı telefona bluetooth ile bağlantı yapılması gerekiyor mu ? Birde verdiğim linkin haricinde sizin önereceğiniz bir model var mı ?
Teşekkür ederim.

Bildiğim kadarıyla:
Bu cihazın IMEI tamir işlemini bilinen yöntemlerle, kendi imkanlarınızla yapamazsınız.
Bir kaç yıl önce bu cihazdan bir adet edinmiştim.
IMEI tamiri ile ilgili olarak üzerinde çalışmalar yapacaktım.
Henüz ona sıra gelemedi.
:zuhaha:

Benimde bir çocuğum var.
"Bu saati alıp çocuğunuzun koluna takar mısınız?" deseniz, cevabım kesinlikle "Hayır" olurdu.
Çünkü:
1: Cihazın SAR değerleri hakkında net ve doğru bilgiler yok.
SAR değeri çok düşük olsa bile, bir çocuğun bileğinde böyle bir cihazın olmasını doğru bulmuyorum.
2: Bu cihazlar su geçiriyorlar.
Çocuk elini yıkarken bile saate kolayca su kaçırabilir. Saat bozulabilir.
Hatta daha da kötüsü, cihaz patlayabilir ve ne yazık ki, sonucunda da telefisi mümkün olmayan şeyler olabilir.

Elbette yukarıda belirttiklerimin dışında başka nedenlerde var.

Size önerim çocuğunuzu takip etmek için daha farklı yöntemler bulmanızdır.

yba_05

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Kas 2017
8
3
3
44
merhaba, Bende q50 gps tracker smart watch var. akıllı çocuk güvenlik saati. mtk 6261 işlemcili. bunun imeisini nasıl değiştirebiliriz? Birçok program denedik olmadı. sigma volcano miracle vb hiçbiri olmadı. Bu verdiğiniz ile de olmuyor. Maui Meta diye bir program var orda olacak sanki çünkü program görüyor ama o da BPLGU diye başlayan mtk 6261 modem dosyası istiyor ve onuda bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
merhaba, Bende q50 gps tracker smart watch var. akıllı çocuk güvenlik saati. mtk 6261 işlemcili. bunun imeisini nasıl değiştirebiliriz? Birçok program denedik olmadı. sigma volcano miracle vb hiçbiri olmadı. Bu verdiğiniz ile de olmuyor. Maui Meta diye bir program var orda olacak sanki çünkü program görüyor ama o da BPLGU diye başlayan mtk 6261 modem dosyası istiyor ve onuda bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim
SAAT için imei hiç yazmadım ama saati root edip içinden o dosyayı root Explorer ile alabilirsiniz. Sonra Maui meta ile imei değişimi için kullanabilirsiniz.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com

ihtiyacınız olan modem dosyasını indirebilirsiniz.
Umarım işinize yarar.

Son düzenleme:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
SAAT için imei hiç yazmadım ama saati root edip içinden o dosyayı root Explorer ile alabilirsiniz. Sonra Maui meta ile imei değişimi için kullanabilirsiniz.

Bahsedilen cihaz biraz değişik bir cihaz.
Çoğu eski telefonların mantığı ile çalışıyor.
Root'lanmaları mümkün değil.
Müdahale edilebilecek bir işletim sistemleri ve dosya sistemleri yok.
Bazılarına ise istediğiniz her şeyi yapmak mümkün.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
bahsi geçen saat ile ilgili bir döküman var. Ama paradox'un dediği gibi farklı bir saat. Özel bir yazılımı var olduğuna inanıyorum, imei atabilmek için. O da piyasada dolanıyormu bilemiyorum.. Ama şu da var tabii ki, izleme ve takip özelliği olan bir cihazın imei konusunda dışarıdan müdahale edilebilir olduğuna pek ihtimal vermiyorum. Bu saat imei üzerinden takip edilip, yeri gps sinyalleriyle tesbit ediliyor. İmei değiştirilebilse bir manası kalmaz. Sonuçta yapılan bu saat, çocukların güvenliği için. Hiç bir firma, bu tür bir açık vermek istemez, sonuçta mahkemeye verilip, milyonlarca dolar tazminat ödemek var.