Çözüldü Akıllı Saat IMEI Tamir - Akıllı Saat IMEI Değiştirme

Yazdır

yba_05

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Kas 2017
8
3
3
44
daha önce bi modeline sigma key ile bir telefoncu arkadaş imei çaktı. ama şimdi elimde bir diğeri var ve her özelliği aynı, ne yazıkki olmuyor. Aslında kolay bir yöntemi var. telden bu saate bir komut (pw,123456,imei,xxxxxxxxxxx#) sms ile gönderiliyor ve tak diye değişiyor. İlgili siteye ulaşabilirsiniz. Tabi bunu saatin imei'si kapanmadan yapmak gerek. Bu da bir arkadaş getirdi ille yaparsın diye.Fakat saatte böyle bir sorunla karşılaştım. Bakalım biraz daha uğraşalım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
daha önce bi modeline sigma key ile bir telefoncu arkadaş imei çaktı. ama şimdi elimde bir diğeri var ve her özelliği aynı, ne yazıkki olmuyor. Aslında kolay bir yöntemi var. telden bu saate bir komut (pw,123456,imei,xxxxxxxxxxx#) sms ile gönderiliyor ve tak diye değişiyor. İlgili siteye ulaşabilirsiniz. Tabi bunu saatin imei'si kapanmadan yapmak gerek. Bu da bir arkadaş getirdi ille yaparsın diye.Fakat saatte böyle bir sorunla karşılaştım. Bakalım biraz daha uğraşalım.

Yanılmıyorsam bu işlemle IMEI değişimi yaptıktan sonra, cihazın ID bilgileri de değişiyor.
ID bilgileri değişince de, cihazı telefon uygulamasına bağlayamıyorsunuz.
Bu durumda yapılabilecek en iyi şey, satıcı ile görüşerek, cihaza girilen IMEI ve yeni ID bilgilerini satıcı ile paylaşmaktır.
Şayet satıcı bu bilgileri sisteme yeniden kayıt ettirebilirse, saatinizi telefon uygulamasına yeniden bağlayabilirsiniz.

Son düzenleme:

yba_05

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Kas 2017
8
3
3
44
teşekkür ederim bunları biliyorum fakat saatin imei si kapanmış. içinden de bir türlü db dosyasınıda alamadım. siz BPLGU dosyasını vermiştiniz. maui metayı görmedi birde sn writer var onda deneyeceğim fakat birde db yani database dosyasınıda istiyor. Herşey için teşekkür ederim.

yba_05

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Kas 2017
8
3
3
44
Bu mtk 6261 için db dosyası için ne yapmalıyım bilen var mı?

yba_05

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Kas 2017
8
3
3
44
aynen öyle çözdüm sonunda sn writer ile. teşekkür ederim

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com

okoo

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Eyl 2017
1
0
1
42
Bende y1 akıllı telefon var mtk 6261 yukarıda söylenen şeykeri yaptım ama bi türlü olmadı.modem file denedim yine olmadı başka bir yöntem varmı

leonidasss

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
1,327
1,004
163
37
Hakkari
Bende y1 akıllı telefon var mtk 6261 yukarıda söylenen şeykeri yaptım ama bi türlü olmadı.modem file denedim yine olmadı başka bir yöntem varmı

Herşeyi düzgün yaptıysan işlemci de doğruysa driver ları tekrar yükle pc yi yeniden başlat işlemi tekrar dene.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com

Konuda ve yorumlarda gerekli açıklamalar mevcut.
Önerilen işlemleri tekrar denemeniz faydalı olacaktır.
Olmazsa, bir de bulunan sürücüleri dener misiniz?

huye

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Ocak 2018
1
0
1
54
Merhaba, bende dz09 mtk6261 var. ama ne denedi isem sonuç alamadım. Win 7 için modem sürücü konusunda yardım lütfen.