Çözüldü Akıllı Saat IMEI Tamir - Akıllı Saat IMEI Değiştirme

anteann

Yeni üye
Kayıtlı üye
23 May 2018
1
0
1
45
Bugün MTK6261 sipariş verdim, gelene kadar bir gelişme olur diye umut ediyorum :) Emeği geçenlere teşekkürler

nemesisandforce

Üye
Kayıtlı üye
6 Nis 2018
64
4
8
46
uart ayarlarından usb seçtiğimiz halde yinede usb kablosunu takınca sadece şarj oluyor.driver yükle demeyin çünkü aygıt yöneticisinde herhangi bir uyarı yok ki driver yükleyelim.açık veya kapalı farketmeden hep sadece şarj oluyor cihaz.xp win7 dendim sonuç aynı.bu srounla çoğu kişi müzdarip..6261d işlemcili sat.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
uart ayarlarından usb seçtiğimiz halde yinede usb kablosunu takınca sadece şarj oluyor.driver yükle demeyin çünkü aygıt yöneticisinde herhangi bir uyarı yok ki driver yükleyelim.açık veya kapalı farketmeden hep sadece şarj oluyor cihaz.xp win7 dendim sonuç aynı.bu srounla çoğu kişi müzdarip..6261d işlemcili sat.

Daha önceki yorumlarda bir bağlantı paylaşılmış.

nemesisandforce

Üye
Kayıtlı üye
6 Nis 2018
64
4
8
46
.
onu biliyorum ustam.zaten mesajımda bunu özellikle belittim.buyrun bunu yazdım "uart ayarlarından usb seçtiğimiz halde yinede usb kablosunu takınca sadece şarj oluyor." siz bunu cevabı var deyince ben farklı bir çözüm var sandım o yüzden sizden link istemiştim.sonuç olarak bu sorun çoğu saatte var.usb yi takınca sadece şarj oluyor.farklı usb kablosuyla denedim.2 saat var ikisinde de denedim.uart ayarlarında farklı seçenekleride seçtim sonuç hep aynı.ister cihaz kapalı olsun ister açık hep sadece şarj oluyor usb kablosunu takınca.bağlantı lazım oldu mu bluetooth üzerinden yapıyorum ama neden usb den olmuyor bunu merak ettim sadece.saygılar.

adnanmirsad56

Üye
Yasaklı üye
9 Ocak 2018
89
70
18
34
onu biliyorum ustam.zaten mesajımda bunu özellikle belittim.buyrun bunu yazdım "uart ayarlarından usb seçtiğimiz halde yinede usb kablosunu takınca sadece şarj oluyor." siz bunu cevabı var deyince ben farklı bir çözüm var sandım o yüzden sizden link istemiştim.sonuç olarak bu sorun çoğu saatte var.usb yi takınca sadece şarj oluyor.farklı usb kablosuyla denedim.2 saat var ikisinde de denedim.uart ayarlarında farklı seçenekleride seçtim sonuç hep aynı.ister cihaz kapalı olsun ister açık hep sadece şarj oluyor usb kablosunu takınca.bağlantı lazım oldu mu bluetooth üzerinden yapıyorum ama neden usb den olmuyor bunu merak ettim sadece.saygılar.
bence sıkıntınız driver eksikliğinden kaynaklanıyor
aygıt yöneticisinden bakıyormusunuz hata var mı diye

nemesisandforce

Üye
Kayıtlı üye
6 Nis 2018
64
4
8
46
bence sıkıntınız driver eksikliğinden kaynaklanıyor
aygıt yöneticisinden bakıyormusunuz hata var mı diye
elbette bakıyorum aygıt yöneticisine.oraya hiç bakmam mı.kabloyu takınca veya çıkarınca hiç bir şey değişmiyor orada.win 7 ve xp de denedim üstelik.zaten ilk mesajıma bakarsanız sorunuzun cevabını baştan verdim ben.lütfen iyi okuyun.saygılar.
"uart ayarlarından usb seçtiğimiz halde yinede usb kablosunu takınca sadece şarj oluyor.driver yükle demeyin çünkü aygıt yöneticisinde herhangi bir uyarı yok ki driver yükleyelim.açık veya kapalı farketmeden hep sadece şarj oluyor cihaz.xp win7 dendim sonuç aynı.bu srounla çoğu kişi müzdarip..6261d işlemcili sat."

adnanmirsad56

Üye
Yasaklı üye
9 Ocak 2018
89
70
18
34
elbette bakıyorum aygıt yöneticisine.oraya hiç bakmam mı.kabloyu takınca veya çıkarınca hiç bir şey değişmiyor orada.win 7 ve xp de denedim üstelik.zaten ilk mesajıma bakarsanız sorunuzun cevabını baştan verdim ben.lütfen iyi okuyun.saygılar.
"uart ayarlarından usb seçtiğimiz halde yinede usb kablosunu takınca sadece şarj oluyor.driver yükle demeyin çünkü aygıt yöneticisinde herhangi bir uyarı yok ki driver yükleyelim.açık veya kapalı farketmeden hep sadece şarj oluyor cihaz.xp win7 dendim sonuç aynı.bu srounla çoğu kişi müzdarip..6261d işlemcili sat."
*#*#4636#*#* kodu ile com ve uat ayarlarına giriş yapıyormu varsa elinizde denermisiniz

nemesisandforce

Üye
Kayıtlı üye
6 Nis 2018
64
4
8
46
*#*#4636#*#* bu kodla bir şey olmuyor.ama *#993646633# bu kodla giriyorum.oradan arkadaşın verdiğin bu ayarları aynen giriyorum.cihaz açılıp kapanıyor tabii.ama sonuç yine aynı sadece şarj oluyor cihaz.ayrıca uart ayarkarını farklı kombinasyonlarla değiştirdim sonuç yine aynı.aynı telefondan bir tane daha var ondanda aynısını yapıyorum oda sadece şarj oluyor.bu sorun bu tür telefonların çoğunda var ama pek araştıran yok.çünkü hep bluetooth ile bağlanıp com bağlantısı yapılabildiği için gerek duyulmuyor.ama neden usb kablosunu bu tür saatler görmüyor bunu anlamıyorum.

*#3646633# bu kodu tıklayarak service mode girin
Device ---> Set UART ---> UART setting tıklayın
TST-PS config ---> Hiçbiri
PS config ---> USB port
TST-L1 ---> Hiçbiri

nemesisandforce

Üye
Kayıtlı üye
6 Nis 2018
64
4
8
46
bluetooth ile devam ozaman :D
bende farklı bir saati usb ile yapmıştım. winows 10 da denedim
her şey bluetooth la olmuyor ama.mesela rom nasıl atcaz.cihaz kapalı ilken rom atılıyor.ama o zamanda bluetooth nasıl bağlanacak.benim bu usb görme işini çözmem lazım.win10 bulup bir de öyle deneyeyim.umarım bu sefer olur.ama bu işte bir sorun var. ama nerede.

adnanmirsad56

Üye
Yasaklı üye
9 Ocak 2018
89
70
18
34
her şey bluetooth la olmuyor ama.mesela rom nasıl atcaz.cihaz kapalı ilken rom atılıyor.ama o zamanda bluetooth nasıl bağlanacak.benim bu usb görme işini çözmem lazım.win10 bulup bir de öyle deneyeyim.umarım bu sefer olur.ama bu işte bir sorun var. ama nerede.
umarm sorunu çözersiniz. çözerseniz bizimlede paylaşırsanız seviniriz. illaki bizim başımıza da gelir

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com

Farklı kaynaklar var lakin Rusça.
Zaman bulabilirsem, bir kısmını konuya ekleyebilirim.

amber67

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Haz 2018
2
1
3
41
Merhaba arkadaşlar ben de A1 akıllı saat var,PC ye bağlandığım zaman com portu açılmıyor,sadece şarz oluyor,nasıl açarım,com portunu? IMEI değiştirmem lazım,saat kapanacak yakında

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
  • Beğen
Tepkiler: amber67

triexoman

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Tem 2018
3
0
1
Arkadaşlar benim kafam karıştı. Aldığımız saat s69 model resimdeki saat web sitelerindeki teknik bilgilerinde mt 2503 yazıyor. Maui meta programında mt 6261 gözüküyor fikri olan var mı?

Ekli dosyalar

• saat bilgi.jpg
    saat bilgi.jpg
    109.4 KB · Görüntüleme: 17
  • saatin kendisi.jpg
    saatin kendisi.jpg
    50.3 KB · Görüntüleme: 19
  • işlemci.jpg
    işlemci.jpg
    154.7 KB · Görüntüleme: 14