Akıllı Saat Telefon IMEI Tamir - Akıllı Saat Telefon IMEI Değiştirme

• Konbuyu başlatan Paradox
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 34
  • Görüntüleme 12K
 Yazdır

Kenanyilmaz

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Kas 2018
2
0
1
53
Bana ait kullanmadığım telefona ait imei çocuğumu aldığım akıllı çocuk saatine kaydedecek bir yer veya kişi varmı bildiğiniz yer istanbul yardımınıza ihtiyacım var yapacak kişiye ücreti ödenecek

LOREDANA

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Ara 2018
1
0
1
42
merhaba yardımınız rıca edebılırmı ım ???ben tek ımeı ıcın yıne dual ımeı mı ısaretleme lazım ve ılk ıkı hanelı ımeı eskı olan mı yenı olan mı eklenecek yardımcı olursanız sevınırım

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
merhaba yardımınız rıca edebılırmı ım ???ben tek ımeı ıcın yıne dual ımeı mı ısaretleme lazım ve ılk ıkı hanelı ımeı eskı olan mı yenı olan mı eklenecek yardımcı olursanız sevınırım

Açıklamalar oldukça yeterli ama demek ki takılmışsınız.
IMEI Repair işlemlerinde, sizden her zaman cihazınıza yazılmasını istediğiniz IMEI bilgileri istenir.
Bu her zaman aklınızda olsun.

elmor

Üye
Kayıtlı üye
14 Mar 2017
54
23
8
109
Sms atma imkanınız olmayan cihazların imei numaralarını düzeltebilirim. Sitede yasak değilse tabi bu tür bi alışveriş.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com

Onu az çok tahmin etmiştim.
Sizinde bildiğiniz gibi SMS ile IMEI değişimi yapılan saatler çocuk saatleri.
Bu saatlerin IMEI bilgileri değiştiği zaman ID bilgileri de değişiyor.
Yeni ID sisteme kayıtlı olmadığı için de, saat sahipleri takip uygulamalarını kullanamıyor.
Bu konuya nasıl bir çözümünüz var ve işlemleri ücretli mi yapacaksınız?

elmor

Üye
Kayıtlı üye
14 Mar 2017
54
23
8
109
Onu az çok tahmin etmiştim.
Sizinde bildiğiniz gibi SMS ile IMEI değişimi yapılan saatler çocuk saatleri.
Bu saatlerin IMEI bilgileri değiştiği zaman ID bilgileri de değişiyor.
Yeni ID sisteme kayıtlı olmadığı için de, saat sahipleri takip uygulamalarını kullanamıyor.
Bu konuya nasıl bir çözümünüz var ve işlemleri ücretli mi yapacaksınız?

Tabi ki ücretli yapacağım, ID olayı şöyle oluyor, cihaz aliexpress gibi yerlerden alındıysa satıcı ile irtibata geçip yeni imei numarasını verip eskisiyle değiştirmesini rica ediyorsunuz, ya da takip uygulamasına ingilizce bir mail atarak Türkiye'de imei kayıt ücretinin çok pahalı olduğunu, imei numaranızı değiştirmek zorunda kaldığınızı belirtip eski imei ve yeni imei numaranızı yazarak tracker programında eskisi yerine yeni imei numaranızın kaydedilmesini yazıyorsunuz, bir hafta içinde sorunsuz değiştiriyorlar problem olmuyor.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Tabi ki ücretli yapacağım, ID olayı şöyle oluyor, cihaz aliexpress gibi yerlerden alındıysa satıcı ile irtibata geçip yeni imei numarasını verip eskisiyle değiştirmesini rica ediyorsunuz, ya da takip uygulamasına ingilizce bir mail atarak Türkiye'de imei kayıt ücretinin çok pahalı olduğunu, imei numaranızı değiştirmek zorunda kaldığınızı belirtip eski imei ve yeni imei numaranızı yazarak tracker programında eskisi yerine yeni imei numaranızın kaydedilmesini yazıyorsunuz, bir hafta içinde sorunsuz değiştiriyorlar problem olmuyor.

Daha önce de Box ve Hamachi kullanarak bu işleri yapanlar oldu forumumuzda.
Maalesef ki tatsız hadiseler yaşadık.
Bu nedenle, en azından şu an için böyle bir şeye izin veremeyiz.

Ayrıca, bu cihazlardaki ID konusu sıkıntılı.
Çoğu satıcı satış işleminden sonra cihazlarla alakadar olmuyor.

Öneriniz için teşekkürler.