Yardım Alcatel 1T 10" 8082 Rom Yükleme Sorunu

Yazdır

Ozkansahin

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Mar 2020
17
0
1
46
Selamlar , Bu tabletin yazılımı bana da lazım. Internette bulunan rom'lar mt6580 işlemci için uyumlu. Fakat benim tabletin işlemcisi MT8321. Farklı yazılımlar yüklerken hata veriyor. Alcatel U3A uyumlu denmiş. lakin bunu kurup , tableti açabilsem bile wifi / bluetooth çalışmıyor. Bu konuda yardımcı olabilecekler varsa lütfen yorumlarınızı bekliyorum
Henüz bu tabletin official stock rom'u forumlara düşmedi. İndirilebilir olan romların birisi zaten bu cihaza ait değil, diğeride root yapılmış ve bir çok işlevi devre dışı kalmış özensiz bir şekilde portlanmış bir rom. Orjinal firmware bulduğumda buradan paylaşıcam kardeşim.

Mustafa Güler

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Mar 2020
14
6
3
43
Henüz bu tabletin official stock rom'u forumlara düşmedi. İndirilebilir olan romların birisi zaten bu cihaza ait değil, diğeride root yapılmış ve bir çok işlevi devre dışı kalmış özensiz bir şekilde portlanmış bir rom. Orjinal firmware bulduğumda buradan paylaşıcam kardeşim.

Teşekkürler , umarım en kısa zaman da buluruz. Bu arada U3A firmware 'i ben de kurdum. Zaten dediğiniz gibi tek çalışan o piyasada. Ben de mac adresi alamıyor cihaz. O nedenle wifi çalışmıyor. Sizde de öyle mi ? Yoksa ben mi bir şeyleri yanlış yapıyorum.

Ozkansahin

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Mar 2020
17
0
1
46
Teşekkürler , umarım en kısa zaman da buluruz. Bu arada U3A firmware 'i ben de kurdum. Zaten dediğiniz gibi tek çalışan o piyasada. Ben de mac adresi alamıyor cihaz. O nedenle wifi çalışmıyor. Sizde de öyle mi ? Yoksa ben mi bir şeyleri yanlış yapıyorum.
Mac adresi alamamaktan değil, yazılım root yapılırken yanlış portlanmış. Wifi, bluetooth, gps ve bir çok özellik çalışmıyor. Yani sizin yanlış yaptığınız bir işlem yok. Orjinal yedek veya forumlardan yazılım bulursam paylaşım yapıcam.

Mustafa Güler

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Mar 2020
14
6
3
43
Mac adresi alamamaktan değil, yazılım root yapılırken yanlış portlanmış. Wifi, bluetooth, gps ve bir çok özellik çalışmıyor. Yani sizin yanlış yaptığınız bir işlem yok. Orjinal yedek veya forumlardan yazılım bulursam paylaşım yapıcam.
Tamamdır
Ben alcatel’e yazdım ama daha dönmediler. Gerçi yazılım vereceklerini hiç sanmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Ozkansahin

Mustafa Güler

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Mar 2020
14
6
3
43
Peki bişey sorcam , ben android'e yabancıyım. Hep IOS kullandım. Bu tabletin açılışında çıkan " enjoy.now " yazısı nedir ? Yeni yazılım yüklediğimiz zaman o yanıp sönen enjoy.now yazısı gidecek mi ?

• Beğen
Tepkiler: Ozkansahin

Mustafa Güler

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Mar 2020
14
6
3
43
Bende yazmıştım ama verdikleri cevap sitede yer alan s_gotu_5.4.3.exe yazılımını indirin oldu. Terminal okuma hatası veriyor dedim, bir daha dönen olmadı:confused:

Bana da aynı şekilde döndüler. Ama dediğiniz gibi “Read Terminal Information Failed” hatası veriyor.Buna bir çözüm yok mu acaba ? İnternette fazla bir bilgide yok bu hatayla ilgili.

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
alcatellerinde özel download agent var. bu model için bilmiyorum ama da bulursanız sağlam cihazdan backup alın

istua

Üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
2 Tem 2019
68
7
8
38
@Paradox usta bu cihazdan bulup yazılımı çektim ama aynı model stabil çalışmayan rom yüklü cihaza atmaya çalışınca tüm sp flash tool sürümlerinde aynı hatayı alıyorum cache ve userdata seçmeden atmaya çalışınca 6045 hatası veriyor.Bunun için yapabileceğimiz bir şey varmıdır

Son düzenleme: