Android Cihazlarda DNS Değişikliği

• Konbuyu başlatan symbazz
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 3K
 Yazdır

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Android Cihazlarda DNS Değişikliği

Bunun için Google Play’de yer alan ufak bir DNS değiştirme uygulamasını kullanacağız. Başlamadan önce şu hususu belirtiyim. Uygulamayı kullanabilmeniz için cihazınız mutllaka ROOT’lanmış olmalı. Daha önce cihazınızı rootlamadıysanız ve bu işlemin nasıl yapıldığını bilmiyorsanız Google’da telefonunuzun modelini yazarak rootlama işlemini, artılarını, eksilerini mutlaka araştırın. Cihazınızın rootlu olduğunu varsayarak anlatıma geçiyorum.

• İlk olarak yada telefonunuzdaki Google Play Store uygulamasından “DNS Changer” uygulamasını bulup, telefonunuza yükleyelim.
    • Ardından DNS Changer uygulamasını çalıştıralım. İlk resimde gördüğünüz gibi uygulamamız açıldı.
    • Primary DNS kısmında “Select from list of DNS” butonuna tıklayalım. Karşımıza 2.resimdeki pencere gelicek. Youtube’a girebilmek için ben Google’ın DNS’lerini kullanıyorum. Dilerseniz listeden farklı bir DNS seçip kullanabilirsiniz. “US – Google 1” seçeneğini seçelim.
    • Alternate DNS kısmında “Select from list of DNS” butonuna tıklayalım. Karşımıza 3.resimdeki pencere gelicek. İkincil DNS olarak da “US – Google 2” seçeneğini seçelim.
    • DNS seçim işlemlerinden sonra “SET” butonuna tıklayıp DNS ayarlarını kaydedelim.

NOT: Bu işlemler sırasında uygulama sizden Superuser yetkisi isteyebilir. Uygulamanın bu yetkiyi kullanmasına izin vermelisiniz. Aksi takdirde uygulama çalışmayacaktır.

Bu işlemlerden sonra Youtube’a girmek için bir iki dakika beklemenizi öneririm. Gördüğünüz gibi DNS değişikliği ile hem kablosuz bağlantıda hemde mobil veride rahat bir şekilde, hiçbir engelle karşılaşmadan Youtube’a bağlandık.

Alıntı: Hamdi Çatal

Moderatör tarafında düzenlendi: