Haber Apple Harita, iOS 12 ile Birlikte Rakiplerini Korkutacak

• Konbuyu başlatan Master
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 830
 Yazdır

Master

Aktif üye
Kayıtlı üye
1 Tem 2017
602
161
43
Apple Harita, iOS 12 İle Birlikte Rakiplerini Korkutacak

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Akıllı cep telefonu ve tablet dünyasının bir numaralı üreticileri arasında yer alan Cupertino merkezli Apple firması, üreticilerin büyük bir merakla beklediği iOS 12 işletim sistemi üzerinde çalışıyor. Firmanın en çok kullanılan servislerinden birisi olarak karşımıza çıkan Apple Haritalar'ın yeni işletim sistemiyle birlikte önemli kilometre taşı kat etmesi gerekirken, sonra iOS 12 beta sürümünde bu yeniliği işletim sistemine entegre edecek.

Beta sürümü Bay Area ile San Francisco için bu yeni harita verilirini sunacakken, şirketin genel hedefi ise kendisi tarafından toplanmış olan verilere geçiş yapmak ve harici veri sağlayacılarından aldığı hizmeti sonlandırmak. Konuyla ilgili daha önce bir açıklama gerçekleştiren Apple İnternet Yazılım ve Servisleri sorumlusu Eddy Cue, artık dünyanın en iyi harita uygulamasını geliştirmek istediklerini ve en başından beri gördüğü sorunlardan ciddi ders çıkardıklarını açıkladı.

Apple Haritalar yeni alt yapısı ile birlikte mevcut sürümden çok daha hızlı bir şekilde çalışabilecekken, bu veriler, iPhone, iPad, iPod, GPS uygulamaları, LİDAR sıralaması ve yüksek çözünürlüklü kameralar aracılığıyla elde ediliyor. Yani şu anda ABD dışındaki herhangi bir tüketici için farklılık sunmayacak olan Apple Haritalar uygulaması, ilerleyen yıllarda bundan böyle daha hızlı güncellenen gerçekçi bilgiler sunmayı küresel pazarda hedefleyecek.

Eddy Cue gerçekleştirdiği açıklamada mevcut Harita ile yeni Harita uygulamaları arasındaki temel farklılığın çok daha iyi yol bilgisi, daha fazla yaya bilgisi, spor sahaları bilgisi, çim ve ağaç gibi yeşil alan bilgisi ve daha çok detay olarak gösteriyor. Yani Cue artık Apple Haritalardaki harita görsellerinin çok daha dünyaya benzer bir hal alacağını belirtiyor.