Asus MemoPad 7 ME176C/CX Android 5.0 Lollipop Sürümüne Güncelleme

'Asus' forumunda sas24 tarafından 4 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

 1. sas24

  sas24 Turkey Yeni Üye

  Katılım:
  29 Aralık 2016
  Mesaj:
  25
  Alınan Beğeniler:
  8
  Ödül Puanları:
  3
  İlk olarak işe verilerinizi yedeklemek ile başlayın. Tablet hafızasındaki dosyalarınızı mutlaka yedekleyin. Dahili hafızadaki Uygulama yedeği almak istiyorsanız, rootlu cihazınızda Titanium Backup uygulamasını kullanabilirsiniz.

  Manuel olarak güncelleme yapmayı denemeden önce ana menüden “Sistem Güncellemesi” seçeneğini bulup ordan otomatik olarak güncellemeyi denemenizi tavsiye ederim. Başarısız olursanız, sonuç alamazsanız o zaman manuel güncelleme yapmayı deneyin.

  Aşağıdaki yazılım dosyalarının tamamını indirin;

  Forumumuzdaki bağlantılar ziyaretçilere gizlenmiştir. Bağlantıları görebilmek için üye olmalı veya giriş yapmalısınız. / Forumumuzdaki bağlantılar ziyaretçilere gizlenmiştir. Bağlantıları görebilmek için üye olmalı veya giriş yapmalısınız. / Forumumuzdaki bağlantılar ziyaretçilere gizlenmiştir. Bağlantıları görebilmek için üye olmalı veya giriş yapmalısınız. / Forumumuzdaki bağlantılar ziyaretçilere gizlenmiştir. Bağlantıları görebilmek için üye olmalı veya giriş yapmalısınız. / Forumumuzdaki bağlantılar ziyaretçilere gizlenmiştir. Bağlantıları görebilmek için üye olmalı veya giriş yapmalısınız. / Forumumuzdaki bağlantılar ziyaretçilere gizlenmiştir. Bağlantıları görebilmek için üye olmalı veya giriş yapmalısınız.

  İndirme adreslerinin kırılması/değişmesi halinde Forumumuzdaki bağlantılar ziyaretçilere gizlenmiştir. Bağlantıları görebilmek için üye olmalı veya giriş yapmalısınız. alternatif adreslere ulaşabilirsiniz…

  WW V12.10.1.24 Güncellemesi: Güncelleme dosyasını eğer cihazınızda V3.2.23.201 Kitkat yüklüyse, doğrudan yeni sürüme güncellemek için Forumumuzdaki bağlantılar ziyaretçilere gizlenmiştir. Bağlantıları görebilmek için üye olmalı veya giriş yapmalısınız., cihazınızda hali hazırda Lollipop yüklüyse Forumumuzdaki bağlantılar ziyaretçilere gizlenmiştir. Bağlantıları görebilmek için üye olmalı veya giriş yapmalısınız.indirebilirsiniz. Aynı şekilde adımları uygulayarak yeni sürümü de cihazınıza yükleyebilirsiniz.

  Birazdan yazacağım adımları en baştan her biri için teker teker uygulamamız gerekiyor. Biraz zahmetli bir iş olduğunu söylemiştim. Aşağıdaki sürücüleri daha önce kurmadıysanız bilgisayarınıza mutlaka kurun. Aksi takdirde güncelleme işlemini yapamazsınız.

  Forumumuzdaki bağlantılar ziyaretçilere gizlenmiştir. Bağlantıları görebilmek için üye olmalı veya giriş yapmalısınız.

  Forumumuzdaki bağlantılar ziyaretçilere gizlenmiştir. Bağlantıları görebilmek için üye olmalı veya giriş yapmalısınız.

  Forumumuzdaki bağlantılar ziyaretçilere gizlenmiştir. Bağlantıları görebilmek için üye olmalı veya giriş yapmalısınız.

  Linklerin kırılması halinde yukarıda vermiş olduğum adresten alternatiflerine ulaşabilirsiniz…

  NOT: USB sürücülerini yüklemekte sorun yaşıyorsanız çözüm olarak Asus PC Link uygulamasını bilgisayarınıza yükleyin, cihazınızı bağlayın. USB sürücüleri otomatik olarak yüklenecektir.
  • Tabletinizde USB hata ayıklama modunun açık olduğundan emin olun. Açık değilse “Ayarlar > Hakkında” kısmına girin, build number (yapı numarası) kısmına ard arda 8 kere geliştirici olduğunuza dair uyarı gelene kadar basın.
  • Bilgisayarınıza kurmuş olduğunuz “Minimal ADB and Fastboot” uygulamasını çalıştırın. Karşınıza komut penceresi açılacak. “adb devices” komutunu yazıp, enterlayın. Eğer sürücüleri düzgün bir şekilde kurduysanız tabletin seri numarasını ekranda göreceksiniz ve tablette karşınıza bir uyarı gelecek, OK (Tamam) deyip devam edin.
  • Cihazınız rootlu değilse ilk olarak cihazınızı rootlayın. Güncel Forumumuzdaki bağlantılar ziyaretçilere gizlenmiştir. Bağlantıları görebilmek için üye olmalı veya giriş yapmalısınız.uygulamasını kullanarak rootlayabilirsiniz.
  • Eğer hala açmadıysanız tabletinizde USB hata ayıklama modunu açın.
  • Güncelleme yapmak istediğiniz sürüm dosyasının ismini “update” olarak değiştirin. Uzantısının .zip olarak kalmasına dikkat edin. (Bu işlemi .182’den başlayarak ayrı ayrı uygulayacağız)
  • ES File Explorer ya da Root Browser Lite gibi root destekli bir dosya yöneticisi edinin, cihazınıza yükleyin.
  • Dosya yöneticisinden ana dizine, kök dizine “ / “ (root) gidin, update.zip dosyasını ana dizindeki “data” klasörünün içine kopyalayın.
  • Komut dosyasını Forumumuzdaki bağlantılar ziyaretçilere gizlenmiştir. Bağlantıları görebilmek için üye olmalı veya giriş yapmalısınız. indirin, onu da aynı şekilde kök dizinden “cache > recovery” klasörünün içerisine atın. (Bu işlemi de her seferinde uygulayacağız. Komut dosyasını doğru yere atarsanız başında echo yazan komutları yazmanıza gerek kalmayacak. Sırayla adb shell, su, reboot recovery komutlarını yazmanız yeterli olacaktır)
  • Minimal ADB and Fastboot uygulamasını çalıştırın, komut satırını açın.
  Not: İlk komutu (su) girdiğinizde tabletinizi kontrol edin. Root yetkisi isteyecektir, izin verin!

  Aşağıdaki komutları satır satır yazıp enterlayın. Son oalrak “reboot recovery” komutunu yazdığınızda cihazınız yeniden başlatılacak ve güncelleme yüklenecek.

  adb shell
  su
  echo ‘boot-recovery ‘ > /cache/recovery/command
  echo ‘–update_package=/data/update.zip’ >> /cache/recovery/command
  echo ‘–wipe_cache’ >> /cache/recovery/command
  echo ‘reboot’ >> /cache/recovery/command
  reboot recovery
  Şunu tekrar belirtiyim, yukarıdaki işlemleri her güncelleme dosyası için yukarıdaki sırayla, ayrı ayrı uygulayacaksınız. Herhangi bir eksiklik olması halinde pek zannetmiyorum ama olur da sorun çıkarsa baştan başlamak zorunda kalırsınız. Yazdığım adımları ben kendi cihazımda birebir uyguladım, cihazımı başarıyla Lollipop 5.0 sürümüne güncelledim. Yazanları harfiyen yerine getirdiğiniz takdirde herhangi bir problem yaşayacağınızı zannetmiyorum. Memnun kalmanız dileğiyle…

  NOT: Lollipop 5.0 güncellemesini yükledikten sonra cihazınızı rootlamak istiyorsanız Forumumuzdaki bağlantılar ziyaretçilere gizlenmiştir. Bağlantıları görebilmek için üye olmalı veya giriş yapmalısınız. ilgili yazıma ulaşabilirsiniz…

  Güncelleme sonrası ekran görüntülerini görmek için sonraki sayfaya geçebilirsiniz…
   
  inangsm bunu beğendi.
 2. Paradox

  Paradox Turkey Administrator Site Yetkilisi

  Katılım:
  22 Aralık 2016
  Mesaj:
  6,169
  Alınan Beğeniler:
  1,979
  Ödül Puanları:
  158
  Cinsiyet:
  Erkek
  Web Sitesi:
  Faydalı bir paylaşım.
  Teşekkürler.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.