Asus MemoPad 7 ME176C/CX Android 5.0 Lollipop Sürümüne Güncelleme

• Konbuyu başlatan sas24
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 4
  • Görüntüleme 4K
 Yazdır

sas24

Üye
Kayıtlı üye
29 Ara 2016
30
10
8
44
İlk olarak işe verilerinizi yedeklemek ile başlayın. Tablet hafızasındaki dosyalarınızı mutlaka yedekleyin. Dahili hafızadaki Uygulama yedeği almak istiyorsanız, rootlu cihazınızda Titanium Backup uygulamasını kullanabilirsiniz.

Manuel olarak güncelleme yapmayı denemeden önce ana menüden “Sistem Güncellemesi” seçeneğini bulup ordan otomatik olarak güncellemeyi denemenizi tavsiye ederim. Başarısız olursanız, sonuç alamazsanız o zaman manuel güncelleme yapmayı deneyin.

Aşağıdaki yazılım dosyalarının tamamını indirin;

/ / / / /

İndirme adreslerinin kırılması/değişmesi halinde alternatif adreslere ulaşabilirsiniz…

WW V12.10.1.24 Güncellemesi: Güncelleme dosyasını eğer cihazınızda V3.2.23.201 Kitkat yüklüyse, doğrudan yeni sürüme güncellemek için , cihazınızda hali hazırda Lollipop yüklüyse indirebilirsiniz. Aynı şekilde adımları uygulayarak yeni sürümü de cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Birazdan yazacağım adımları en baştan her biri için teker teker uygulamamız gerekiyor. Biraz zahmetli bir iş olduğunu söylemiştim. Aşağıdaki sürücüleri daha önce kurmadıysanız bilgisayarınıza mutlaka kurun. Aksi takdirde güncelleme işlemini yapamazsınız.

Linklerin kırılması halinde yukarıda vermiş olduğum adresten alternatiflerine ulaşabilirsiniz…

NOT: USB sürücülerini yüklemekte sorun yaşıyorsanız çözüm olarak Asus PC Link uygulamasını bilgisayarınıza yükleyin, cihazınızı bağlayın. USB sürücüleri otomatik olarak yüklenecektir.
  • Tabletinizde USB hata ayıklama modunun açık olduğundan emin olun. Açık değilse “Ayarlar > Hakkında” kısmına girin, build number (yapı numarası) kısmına ard arda 8 kere geliştirici olduğunuza dair uyarı gelene kadar basın.
  • Bilgisayarınıza kurmuş olduğunuz “Minimal ADB and Fastboot” uygulamasını çalıştırın. Karşınıza komut penceresi açılacak. “adb devices” komutunu yazıp, enterlayın. Eğer sürücüleri düzgün bir şekilde kurduysanız tabletin seri numarasını ekranda göreceksiniz ve tablette karşınıza bir uyarı gelecek, OK (Tamam) deyip devam edin.
  • Cihazınız rootlu değilse ilk olarak cihazınızı rootlayın. Güncel uygulamasını kullanarak rootlayabilirsiniz.
  • Eğer hala açmadıysanız tabletinizde USB hata ayıklama modunu açın.
  • Güncelleme yapmak istediğiniz sürüm dosyasının ismini “update” olarak değiştirin. Uzantısının .zip olarak kalmasına dikkat edin. (Bu işlemi .182’den başlayarak ayrı ayrı uygulayacağız)
  • ES File Explorer ya da Root Browser Lite gibi root destekli bir dosya yöneticisi edinin, cihazınıza yükleyin.
  • Dosya yöneticisinden ana dizine, kök dizine “ / “ (root) gidin, update.zip dosyasını ana dizindeki “data” klasörünün içine kopyalayın.
  • Komut dosyasını indirin, onu da aynı şekilde kök dizinden “cache > recovery” klasörünün içerisine atın. (Bu işlemi de her seferinde uygulayacağız. Komut dosyasını doğru yere atarsanız başında echo yazan komutları yazmanıza gerek kalmayacak. Sırayla adb shell, su, reboot recovery komutlarını yazmanız yeterli olacaktır)
  • Minimal ADB and Fastboot uygulamasını çalıştırın, komut satırını açın.
Not: İlk komutu (su) girdiğinizde tabletinizi kontrol edin. Root yetkisi isteyecektir, izin verin!

Aşağıdaki komutları satır satır yazıp enterlayın. Son oalrak “reboot recovery” komutunu yazdığınızda cihazınız yeniden başlatılacak ve güncelleme yüklenecek.

adb shell
su
echo ‘boot-recovery ‘ > /cache/recovery/command
echo ‘–update_package=/data/update.zip’ >> /cache/recovery/command
echo ‘–wipe_cache’ >> /cache/recovery/command
echo ‘reboot’ >> /cache/recovery/command
reboot recovery
Şunu tekrar belirtiyim, yukarıdaki işlemleri her güncelleme dosyası için yukarıdaki sırayla, ayrı ayrı uygulayacaksınız. Herhangi bir eksiklik olması halinde pek zannetmiyorum ama olur da sorun çıkarsa baştan başlamak zorunda kalırsınız. Yazdığım adımları ben kendi cihazımda birebir uyguladım, cihazımı başarıyla Lollipop 5.0 sürümüne güncelledim. Yazanları harfiyen yerine getirdiğiniz takdirde herhangi bir problem yaşayacağınızı zannetmiyorum. Memnun kalmanız dileğiyle…

NOT: Lollipop 5.0 güncellemesini yükledikten sonra cihazınızı rootlamak istiyorsanız ilgili yazıma ulaşabilirsiniz…

Güncelleme sonrası ekran görüntülerini görmek için sonraki sayfaya geçebilirsiniz…

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: inangsm

W4D3

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Ocak 2017
1
0
1
38
merhaba konu bayağı bir eski ama bu işlemleri yapmak istedim fakat silsileyi takip etmeden 201 olanı yukledim cıhaz asus yazısında kalıyor boot ekranına bir türlü geçmiyorda cihaz çopmu oldu yoksa kurtarılma ihtimali varmıdır

engin1975

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Ocak 2019
1
0
1
49
merhaba konu bayağı bir eski ama bu işlemleri yapmak istedim fakat silsileyi takip etmeden 201 olanı yukledim cıhaz asus yazısında kalıyor boot ekranına bir türlü geçmiyorda cihaz çopmu oldu yoksa kurtarılma ihtimali varmıdır
aynı benim cihazda asus me70cx ASUS yazısında kalıyordu videoyu izleyerek kurtardım sende kurtarabilirsin cihazını

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.