Yardım Asus ZenFone Go Imei Tamiri

Yazdır

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Arkadaşlar Qualcomm işlemcili bir telefon. Fakat bir türlü diag mode aktif edemedim.

Kod:
adb shell
su
setprop sys.usb.config diag,adb
komutu ile diag mode aktif etmek istediğimde diag mode açılmıyor. Aygıt yöneticisinde kontrol ettiğimde "Android" diye bir aygıt beliriyor. Sürücüleri tanıtmaya çalıştığımda hep başarısız oluyor. Bu işlemi nasıl gerçekleştirebilirim? Eft dongle bu işlemi yapar mı?
Sigmakey desteklemiyor.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Arkadaşlar Qualcomm işlemcili bir telefon. Fakat bir türlü diag mode aktif edemedim.

Kod:
adb shell
su
setprop sys.usb.config diag,adb
komutu ile diag mode aktif etmek istediğimde diag mode açılmıyor. Aygıt yöneticisinde kontrol ettiğimde "Android" diye bir aygıt beliriyor. Sürücüleri tanıtmaya çalıştığımda hep başarısız oluyor. Bu işlemi nasıl gerçekleştirebilirim? Eft dongle bu işlemi yapar mı?
Sigmakey desteklemiyor.
EFT dongle'da asus bölümü var ama hiç denemedim. Asus cihaz gelmedi yani. Ama imei repair özelliği var.

• Beğen
Tepkiler: braveturks

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Hocam bende intel işlemcilere yazmak için gerekli program var ve başarılı da sonuç veriyor. Ama bu cihaz qualcomm işlemcili.

@Paradox'un verdiği bilgileri kullanmayı deneyeceğim.

• Beğen

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Hocam bende intel işlemcilere yazmak için gerekli program var ve başarılı da sonuç veriyor. Ama bu cihaz qualcomm işlemcili.

@Paradox'un verdiği bilgileri kullanmayı deneyeceğim.
snapdragon Qualcom işlemcili cihazlar için diag mod açıp yazabilirsin. Ayrıca sigma yazıyor bildiğim kadarı ile

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Sigmabox her şekilde hata veriyor. Hem adb üzerinden denedim hemde diag mode sürücülerini manuel olarak tanıtıp denedim. "Unsupported Model" hatası veriyor.
Bir güvenlik kilidi olabilir diye aklıma geliyor. Cihaz snapdragon Qualcom işlemcili ise Qfil ile yapılan bir işlem vardı. Qcn yedeğini alıp. Peki hocam diag mod açılıyor mu? Bide tam modeli nedir?

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Teşekkür ederim Hocam, verdiğiniz linkteki aynen uyguladım. Maalesef işe yaramadı. "Pass" diyor ama imei değişmiyor. Farklı programlar ile de denedim. Sonuç aynı.
Hocam aynısı benim başıma operatör cihazı olan Vodafone Smart'ta geldi. Değişmiş olarak gözüküyor ama değişmiyordu. Pass yazıyordu programda ama eski imei hala üstünde duruyordu. Tabi sigma key box desteklediği için onunla yaptım düzeldi. Bir kilit sistemi var herhalde, yada yazılımsal olarak alt sürümlere çekip deneme yaptınız mı? Bide Qfil ile QCN yedeğini alıp onun üzerinde oynama yapıp tekrar yüklemeyi denediniz mi?

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
bulunan konudan yapabilirsiniz. Biraz uzun ama önemli ise zaman isteyin müşteriden ve uygulayın. Daha önce sigma key box ile olmayan bir lenovo cihazına bu yöntemle yaptık.

Moderatör tarafında düzenlendi: