Bilgi Batarya Voltajı

Yazdır

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
Merhabalar S4 mini cihazın şarjı yüzde yüz iken Yeni satın aldığım pil voltajı 4280 mV'a kadar çıkıyor(bu değer şarj aleti bağlantısı kesilmiş durumdur). Normal değerler 4200 - 4150 mV diye biliyorum. Bende oluşan bu durum beni endişelendiriyor. Acaba normal bir durum mudur?
Edit: MAKS pil voltajı ekran görüntüsü eklenecektir

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Yanılmıyorsam cihazınızın orijinal batarya değerleri 3.8V 1900mAh.
Bu durumda, aldığınız değerler pek normal gibi görünmüyor.
Bataryayı nereden aldınız?

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
Konuyu hortlatmadan olmaz.
Batarya sahteymiş.
Zaten bir kaç hafta içerisinde şişme yaptı. Aldığım yere götürdüm adam bana dedi ki "Şarjda oynarsan tabi ki şişecek.".
Ne alakası var 4 yıldır orijinal batarya şişmedi senden aldığım batarya 1 ay olmadan şişti diyerek bataryayı tedarik ettiği yere göndermesini istedim.
Sonra araştırıp Deji markasını keşfettim ve hemen sipariş verdim.
Gerçekten Allah Razı olsun dediğim nadir firmalardan oldu Deji firması.
1 yıldan fazla zaman oldu Deji batarya kullanalı MaşaAllah hala performansı ilk günkü gibi neredeyse.
Neyse bu arada gönderttiğim batarya yerine yenisini yollamışlar bi bakayım diyip taktım telefona. Hem Deji kadar dayanmıyordu hem de 1 hafta kullanmama rağmen onda da hafif şişme oluştu.
Attım bir köşeye duruyor o orijinal diye sattıkları bataryacıklar.
Herkese tavsiyem markası belirsiz saçma sapan markaları almayın. İki üç lira fazla verin Vallahi değiyor paranıza.
Boşuna "Kalitesiz şeyler alacak kadar zengin değilim." sözü söylenmemiş sonuçta :D

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Konuyu hortlatmadan olmaz.
Batarya sahteymiş.
Zaten bir kaç hafta içerisinde şişme yaptı. Aldığım yere götürdüm adam bana dedi ki "Şarjda oynarsan tabi ki şişecek.".
Ne alakası var 4 yıldır orijinal batarya şişmedi senden aldığım batarya 1 ay olmadan şişti diyerek bataryayı tedarik ettiği yere göndermesini istedim.
Sonra araştırıp Deji markasını keşfettim ve hemen sipariş verdim.
Gerçekten Allah Razı olsun dediğim nadir firmalardan oldu Deji firması.
1 yıldan fazla zaman oldu Deji batarya kullanalı MaşaAllah hala performansı ilk günkü gibi neredeyse.
Neyse bu arada gönderttiğim batarya yerine yenisini yollamışlar bi bakayım diyip taktım telefona. Hem Deji kadar dayanmıyordu hem de 1 hafta kullanmama rağmen onda da hafif şişme oluştu.
Attım bir köşeye duruyor o orijinal diye sattıkları bataryacıklar.
Herkese tavsiyem markası belirsiz saçma sapan markaları almayın. İki üç lira fazla verin Vallahi değiyor paranıza.
Boşuna "Kalitesiz şeyler alacak kadar zengin değilim." sözü söylenmemiş sonuçta :D

Türkiye'de orijinal Samsung bataryası alınabilecek çok az yer vardır.
Bunlardan en kolay ulaşılabilir olanı ise Vatan Bilgisayar'dır.
Vatan Bilgisayar'dan alınan bütün Samsung bataryaları orijinaldir.
Eski modellere ait bataryaları bulmak oldukça zor ama ben zamanında ihtiyacım olanları temin edebilmiştim.

• Beğen
Tepkiler: Lord Raiden