Yardım Bios Şifresi

Yazdır

babacanm89

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Ara 2016
2
0
1
34
Bu modelin bios şifresini bilen bir arkadaş var mı acaba ya da yöneticilerden casper ı defalarca aradım şifreyi alamadım

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bu modelin bios şifresini bilen bir arkadaş var mı acaba ya da yöneticilerden casper ı defalarca aradım şifreyi alamadım

Cihazı açarak batarya bağlantılarını söktükten sonra beklemeniz Bios'un sıfırlanmasını sağlayabilir.
Olmazsa, batarya bağlantıları sökülü iken kısa devre yapmanız gerekebilir.
Elbette kesin çözüm değil ama denemekte fayda var.
Bu işlemleri cihaz şarja takılı değilken ve batarya bağlantıları sökülüyken yapmanız gerekmektedir.
Ayırca, bulunan kapsamlı kaynaktan yardım alabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: babacanm89

babacanm89

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Ara 2016
2
0
1
34
BU ANAKART ÜZERİNDE KISA DEVREYİ NASIL YAPABİLİRİZ SİZ BU ANAKAR KOCAELİ B.B DAĞITTIĞI TABLET PC N410 MODELİ BÜTÜN HEPSİNİN BİOS ŞİFRESİ STANDART FAKAT CASPER BAYİİLER VERMİYOR ŞİFREYİ SİZDE Mİ ÇÖZEMEDİNİZ HENÜZ.HANGİLERİ KISA DEVRE YAPAR BU ANAKARTTA.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Casper'ın kendi bayilerinde de Bios şifresinin olduğunu sanmıyorum.
Bizim Bios şifresini çözmek gibi bir uğraşımız olmadı.
Kaldıki, böyle bir isteğimiz olsaydı da zaten yapamazdık.
Çünkü bizim elimizde bu cihazdan yok.
Bu fotoğrafa bakarak kısa devre konusunda size bilgi vermem mümkün değil.
Üzerinde AP6234 yazan WiFi , ALC yazanda Ses bileşeni.
Diğer kısımların zaten üstü örtülü.
(Hangi bileşenin Bios'a ait olduğunu internet üzerinden araştırarak siz de bulabilirsiniz.)
Ben olsam bataryayı söker, cihazın Power tuşuna basıp ana karttaki enerjiyi iyice boşaltırdım.
Sonra da batarya uçlarını kısa devre yapardım.
İşe yarar mı?
Yaradığı olmuştur.
Lakin sizin cihazınız için doğru yer orası olur mu bilmiyorum ama bir yerden başlamak lazım.

Son düzenleme:

metnes71

Üye
Kayıtlı üye
14 Ara 2017
52
4
8
53
şifreyi bilen varmı , benim alette win çöktü.kurtarma konsolu çalışıyor ama
sistem yöneticisi olmadığım için imajda atamıyorum , hiçbir yere giremiyorum.
bios da şifreli

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
şifreyi bilen varmı , benim alette win çöktü.kurtarma konsolu çalışıyor ama
sistem yöneticisi olmadığım için imajda atamıyorum , hiçbir yere giremiyorum.
bios da şifreli

Ne yazık ki ben bilmiyorum.
Yazılım yükleme işlemi için Boot menüye girmeniz yeterli olmuyor mu?
Bu cihaz için bulunan yazılımı indiriniz.
Yanılmıyorsam indirdiğiniz dosyaların arasında bir de yazılım yükleme işleminin anlatıldığı bir videonun olması lazım.

Son düzenleme:

metnes71

Üye
Kayıtlı üye
14 Ara 2017
52
4
8
53
admin o yazılım elimde var.onu zaten kurdum okulun kısıtlamasından kurtuldum.
tek hatam .bu yazılımdan sonra pc ye yönetici atamadım , açılışa şifre koymadım .
fabrika meilimi kurarken sıkkım meil kurulumda pc ye otomatik şifreleme koyduruyor , o esnada pc kilit oldu .
tekrar açınca pc giriş şifresi istedi , tabiki bende bilmiyorum .windows açılış imkansız oldu.
kurtarma konsolu ile açınca da hiçbir işlem yaptırmıyor , pc de yönetici olmadığı için.

maalesef takır takır çalışan aleti kilit ettik.boot menü için biosa girmek lazım biosuda şifrelemişler , tek yol servis gözüküyor.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
BU ANAKART ÜZERİNDE KISA DEVREYİ NASIL YAPABİLİRİZ SİZ BU ANAKAR KOCAELİ B.B DAĞITTIĞI TABLET PC N410 MODELİ BÜTÜN HEPSİNİN BİOS ŞİFRESİ STANDART FAKAT CASPER BAYİİLER VERMİYOR ŞİFREYİ SİZDE Mİ ÇÖZEMEDİNİZ HENÜZ.HANGİLERİ KISA DEVRE YAPAR BU ANAKARTTA.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Siz bu mainboardu, rockchip ile karıştırdınız. Yada eski masaüstülerle herhalde. Şimdiki bioslar silikonlu ve kısa devre ile sıfırlanmayanlardan. Kısa devre yaparsanız başka elemanları bozarsınız. Önceden yanlış yapınca sigortamız atardı, şimdi direk işlemci gidiyor. Sakın kısa devre yapmayın.

• Beğen
Tepkiler: metnes71

metnes71

Üye
Kayıtlı üye
14 Ara 2017
52
4
8
53
bu nedir tabletmi yoksa pcmi? bios yazınca anlayamadım abi daha açıklarsan modelini yardımcı olmaya çalışırız

casper nirvana 410 tablet pc. ( win 10 yuklu - bios giriş casper tarafından şifreli )
amaçımız usb den win10 kurulum yapa bilmek.bios şifreyi geçe bilirsek.

teşekkürler.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
casper nirvana 410 tablet pc. ( win 10 yuklu - bios giriş casper tarafından şifreli )
amaçımız usb den win10 kurulum yapa bilmek.bios şifreyi geçe bilirsek.

teşekkürler.
Bios şifresini servis haricinde bilen yoktur. Onlarda master şifre vardır. Servise götürmeniz gerekiyor.

SM-N950 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Siz bu mainboardu, rockchip ile karıştırdınız. Yada eski masaüstülerle herhalde. Şimdiki bioslar silikonlu ve kısa devre ile sıfırlanmayanlardan. Kısa devre yaparsanız başka elemanları bozarsınız. Önceden yanlış yapınca sigortamız atardı, şimdi direk işlemci gidiyor. Sakın kısa devre yapmayın.

Bu cihazların Bios'larının sıfırlanması için bir yol var aslında.
Cihaz bir devre ile başka bir cihaza bağlanıyor.
Daha sonra da bağlanılan cihaz üzerinden aradaki devre yardımı ile işlem yapılıyor.
Lakin bu işlem ileri derecede hem elektronik hem de bilgisayar bilgisi gerektirmektedir.
(Bu işlem sizin cihazınızda nasıl yapılır hiç bir bilgim yok. Cihazı bizzat incelemem lazım.)

Örnek bir işlem:

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Son düzenleme:

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Bu cihazların Bios'larının sıfırlanması için bir yol var aslında.
Cihaz bir devre ile başka bir cihaza bağlanıyor.
Daha sonra da bağlanılan cihaz üzerinden aradaki devre yardımı ile işlem yapılıyor.
Lakin bu işlem ileri derecede hem elektronik hem de bilgisayar bilgisi gerektirmektedir.
(Bu işlem sizin cihazınızda nasıl yapılır hiç bir bilgim yok. Cihazı bizzat incelemem lazım.)

Örnek bir işlem:

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.
Zannediyorum demek istediğiniz, jtag board ile bios sıfırlamasından bahsediyorsunuz. Testpointlerden biosa bağlanılıyor. Önceden masaüstü bilgisayarlarda yapardık. En son asus boardlarda yapmıştım jtagı. Meşakkatli ve sıkıntılı bir iş. Her board hakkında teknik bilgi ve şemaya sahip olman gerekiyor..

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Zannediyorum demek istediğiniz, jtag board ile bios sıfırlamasından bahsediyorsunuz. Testpointlerden biosa bağlanılıyor. Önceden masaüstü bilgisayarlarda yapardık. En son asus boardlarda yapmıştım jtagı. Meşakkatli ve sıkıntılı bir iş. Her board hakkında teknik bilgi ve şemaya sahip olman gerekiyor..

Hemen hemen aynı şeyler.
Çok daha farklı yöntemler de var ama burada paylaşmak oldukça riskli olur.
Gereksiz patlamalara neden olmanın anlamı yok.
:zuhaha:

metnes71

Üye
Kayıtlı üye
14 Ara 2017
52
4
8
53
tableti açtım, bios cipi buldum.pilin enerjiyi kestim.bios pil lehimli çıkmıyor.
datashettten reset pini buldum ama nasıl resetlenceğini anlamadım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Genelde reset pini, şase ile kısa devre edilir. Ama kısa devre bir saniyeyi geçmesin.

metnes71

Üye
Kayıtlı üye
14 Ara 2017
52
4
8
53
Genelde reset pini, şase ile kısa devre edilir. Ama kısa devre bir saniyeyi geçmesin.

dediğini yaptım.
gerek batarya takılı iken gerekse batarya fiş sökük iken.
sonuç şifre kalkmıyor.tablet acılırken kocaeli buyuk şehir logosu geliyor.
acaba doğru entegreyimi buldum.