Yardım Bios Şifresi

Yazdır

datdit

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Ara 2016
21
5
3
"shell" de kalabiliyorsan (?) kurulumu oradan baslatmayi denedin mi?

Son düzenleme:

datdit

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Ara 2016
21
5
3
Sizce üyemiz bu konu hakkında bilgi sahibi midir?
Konu hakkında bir açıklama yapmanız faydalı olabilir.

klavye gerekli, klavyeli model degilse +USB HUB (cogaltici)
<enter> = giris-uygula (enter) tusuna basmak-secmek

shelldeyken

fs0: <enter>
(fs0: daki "0" windows 10 kurulumunun oldugu aygiti -USB bellek muhtemelen- gosterecek, 0 1 2 3 vs olabilir, c: d: gibi)

32bit (\efi\boot\ altinda ne varsa, ornek):
fs0:> \efi\boot\bootia32.efi <enter>

64bit (\efi\boot\ altinda ne varsa, ornek):
fs0:> \efi\boot\bootx64.efi <enter>

• Beğen
Tepkiler: metnes71

metnes71

Üye
Kayıtlı üye
14 Ara 2017
52
4
8
53
Bu ekranda , shell komuta ne yazmalıyız ki usb yi görüp windows setupa başlasın.

ekran son komut = shell>:

buradan nasıl fs0: a geçeriz .

shell>: fs0: yazıp enter mi yapınca geçeriz

(fs0: daki "0" windows 10 kurulumunun oldugu aygiti -USB bellek muhtemelen- gosterecek, 0 1 2 3 vs olabilir, c: d: gibi)

bunu daha açarmısın anlamadım.tablet 32 bit win 10 pro kurulu idi . sürücü 1 tane sadece "c" de.
şu an işdeyim akşama denerim.Fabrikadan usb hub aldım , akşama sonucu yazarım.

Son düzenleme:

datdit

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Ara 2016
21
5
3
Bu ekranda , shell komuta ne yazmalıyız ki usb yi görüp windows setupa başlasın.

ekran son komut = shell>:

buradan nasıl fs0: a geçeriz .

shell>: fs0: yazıp enter mi yapınca geçeriz

bunu daha açarmısın anlamadım.tablet 32 bit win 10 pro kurulu idi . sürücü 1 tane sadece "c" de.
şu an işdeyim akşama denerim.Fabrikadan usb hub aldım , akşama sonucu yazarım.

evet ornegin USB "fs0" sa fs0: yazip enter yapip gecersin sonra "/efi/boot/" klasorundeki bootxxx.efi dosyayisini calistir (dosya ismini yaz enterla calistir, DOS gibi)

SHELL de her bolume-surucuye-dosya sistemine fsX ya da blkX vb atanmis olacak, sana lazim olanlar fsX olanlar
muhtemelen USB ye fs0 atanmis olur ama fs1 fs2 de olabilir deneyip gorebilirsin (koydugun resimde fs2 gorunuyor en son, yani fs0 fs1 fs2 var demek eger USB takiliyken cektiysen resmi bunlardan birisi USB olmali digerleri de tabletin diskinin bolumleri), eger BIOS ta ozel bir kisitlama yapmadilarsa, windows kurulumu baslar, ozel secersin, tablet diskini tamamen silersin (butun bolumleri), kurulumu bitirirsin, suruculer-driverlar icin biraz ugrasabilirsin ama bulunur

Son düzenleme:

metnes71

Üye
Kayıtlı üye
14 Ara 2017
52
4
8
53
windows 10 kurulum iso indirdim usb ye attım.

usb ye baktım , /efi/boot/bootia32.efi dosyanın adı bu .

akşama denemeleri yapacağım.
Çok teşekkürler.

driverler için kolay yol . " slim driver " programı otomatik bulup güncelliyor .Ücretsiz yazılım.

metnes71

Üye
Kayıtlı üye
14 Ara 2017
52
4
8
53
şimdide onu deniyorum , adminin gönderdiğinide deniyeceğim. tablet bir türlü shell ekrana gelmiyor kıllık ya.

datdit

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Ara 2016
21
5
3
şimdide onu deniyorum , adminin gönderdiğinide deniyeceğim. tablet bir türlü shell ekrana gelmiyor kıllık ya.

paradoxun verdigi video zaten USB-harici ortami gordugunu ya da BIOS tan gerekli ayarlari yapabildigini varsayarak baska bir islem yapilmasi icin yardim ediyor (3TB ya da uzeri HDD ye windows kurulumu) anladigim kadariyla, sana su anda cok yardimi olmaz, islem mantigini zaten anlamis gibisin, senin ihtiyacin USB yi herhangi BIOS ayari yapmadan SHELL den gorup windows kurulumunu baslatmak, HUB eger dandikse sorun olabilir, tabletin klavyesi dock (tableti ustune oturtuyorsun?) seklinde mi? normalde 2x USB olur onlarda ama?

SHELL e normalde ESC basarak mi kendiliginden mi giriyor?

metnes71

Üye
Kayıtlı üye
14 Ara 2017
52
4
8
53
usb yi gördü , videonun aynısını yaptım , bende 32 bit sürüm vardı onda hata verdi heralde 64 bit istiyor , şimdi usb ye 64 bit atıyorum sonucu yazarım.bayağı yol aldım.sağolun

metnes71

Üye
Kayıtlı üye
14 Ara 2017
52
4
8
53
bilmem ama makina açılmadığına göre bootloder mı çöktü , tablette hayat belirtisi yok , sadece sarj edince yeşil ışık yanıyor.ne güzel sona yaklaşmıştım.çümleten iyi geceler.:sleepy::sleepy:

datdit

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Ara 2016
21
5
3
bilmem ama makina açılmadığına göre bootloder mı çöktü , tablette hayat belirtisi yok , sadece sarj edince yeşil ışık yanıyor.ne güzel sona yaklaşmıştım.çümleten iyi geceler.:sleepy::sleepy:

neler denedigini bilmiyorum ama bootloader falan olmamistir, resetlersin acilir, windows cihazlari sadece casper gibi dandik firmalarin ucuz yollu yaptirmalari yuzunden ustune de microzortun bozuk windows 10 unun eklenmesiyle abidik gubidik acilir acilmaz +belki ekstra koruma vardir BIOS yazilim uzerinde , ama UEFI BIOS a zaten erisimin yok SHELL BIOS un parcasi, direk zarar veremezsin bildigim kadariyla

onceden windows 10 32bit kurulu demistin, 32 bit kurulumda hata vermesi garip o zaman, hatta 64 bit kuramamasi bile gerekebilir
donanimin 64 bit destegi varmi bakmak lazim, hangi windows 10 u indirdin USB ye 64 den once, yazarsan biraz dusunuruz sonra
kac normal USB port var? falan seyleri de yaz
iyi geceler