BlackBerry Z30 100-2 Anti Theft Bypass İşlemi

ebircan35

Aktif üye
Yasaklı üye
6 Şub 2017
170
191
43
44
Merhaba Arkadaşlar;

Blackberry Z30 100-2 Modelindeki Anti Theft / Blackberry ID pass (google frp benzeri) geçme işlemi aşağıdaki yöntemlerle başarıyla uygulanmıştır.

1-)
(Q10_10.3.01.2267_SQN100-1-2-3-4-5) Linkteki Autoloader çalıştırıyoruz. (Cihaz açık konumda. BB ID ister durumda)

Siyah dos ekranı penceresi açılarak Bb Z30 'u download moda alarak firmware yükler. Yükleme bittikten sonra cihazı resetler. Cihaz Blackberry ekranında kalır. (cihazı çökerttik.) panik yok. ikinci adımdan devam ediyoruz.

2-
(AutoLoader_Z30-Classic-Leap_10.3.2.2876) linkteki firmware indirip çalıştırıyoruz.Siyah dos ekranı penceresi açılır. Cihazımızı kapatma tuşuna basılı tutuyoruz ekrandan blackberry yazısı kaybolacak. Hiç vakit kaybetmeden pc usbye bağlıyoruz. Ekrandaki kırmızı ışık yanıp sönerken Pc cihazı bulur yüklemeye başlar. Yükleme bittikten sonra cihazı resetler. Cihaz Blackberry ekranında kalır. Panik yok. Üçüncü adımdan devam ediyoruz.

3-
(Z30_10.3.03.2205_STA100-1-2-3-4-5-6) linkteki firmware indirip çalıştırıyoruz.Siyah dos ekranı penceresi açılır. Cihazımızı kapatma tuşuna basılı tutuyoruz ekrandan blackberry yazısı kaybolacak. Hiç vakit kaybetmeden pc usbye bağlıyoruz. Ekrandaki kırmızı ışık yanıp sönerken Pc cihazı bulur yüklemeye başlar. Yükleme bittikten sonra cihazı resetler. Böylelikle Blackberry Z30 100-2 model cihazımız factory reset yapmış gibi ilk ayarları yapmak üzere standart açılır.

Bilgilerinize

Moderatör tarafında düzenlendi:

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Blackberry benim çok yabancı olduğum bir platform. Fakat buradaki anlatımı kullanarak böyle bir sorunla karşılaşırsam üstesinden gelebilirim.
Teşekkür ederim .

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,648
163
www.yavuzcakar.com
Hiç kimse bu paylaşımın Oyunlar ve Uygulamalar bölümünde ne işi var dememiş.
Konuyu yanlış bölüme açmışsınız, ben doğru bölüme taşıdım.

Güzel bir paylaşım.
Paylaşımlarınızın devamını bekliyoruz.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Hiç kimse bu paylaşımın Oyunlar ve Uygulamalar bölümünde ne işi var dememiş.
Konuyu yanlış bölüme açmışsınız, ben doğru bölüme taşıdım.

Güzel bir paylaşım.
Paylaşımlarınızın devamını bekliyoruz.

Ah bu tapatalk, hep bu uygulamanın suçu :)

Moderatör tarafında düzenlendi: