Video Casper CTA-E07-11A Yazılım Yükleme PC'den

Yazdır

kadir.byar

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
4 Şub 2017
27
0
1
Kütahya
Selamün Aleyküm CTA E07 11A Tablete Bu İşlem Uygulanamıyor Maalesef :(
Bu Dosyalar 11A İmage inda Maalesef Yok Bu Tablete Pc Den Başka Nasıl Atabiliriz Sd Card La Kaç Kere Yapmama Rağmen Açılmıyor Tablet

Son düzenleme:

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
AmLogic BootCard Maker ile boot sd kart oluşturup, içine romu yüklüyorsunuz ve bu kartı takarak tableti resetliyorsunuz diye hatırlıyorum. Ben bazı AmLogic işlemcili cihazları böyle brickten kurtarmıştım.

kadir.byar

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
4 Şub 2017
27
0
1
Kütahya
Kardeşim dediğin işlemi yaptık kartı takıp tableti resetledim fakat kurulum ekranından direk attı ve gene android simgesinde takılı kalıyor bir işlem fark etmedi :(

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Dosyaların ekran görüntüsü:

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Yükleme Talimatı:

1-SD kartı biçimlendiriniz.
2-4 dosyayı SD karta kopyalayınız.
3-Tablet kapalı konumdayken SD kartı tablete takınız.
4-Power ve Vol(-) tuşlarına basılı tutunuz, 3-4 saniye sonra yazılım atma işlemi otomatik olarak başlayacaktır.
(Yazılım atma işlemi başladığında Power ve Vol(-) tuşlarına basmayı bırakınız.)

• Beğen
Tepkiler: bossturkmen

kadir.byar

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
4 Şub 2017
27
0
1
Kütahya
Kardeşim bende bu işlemi yapıyorum ama bir türlü olmuyor eskiden de bu işlemi yapıyordum oluyordu ama bu sefer olmamaya başladı artık android yazısından ileri gitmiyor maalesef tablet artık gitti herhalde :(

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Kardeşim bende bu işlemi yapıyorum ama bir türlü olmuyor eskiden de bu işlemi yapıyordum oluyordu ama bu sefer olmamaya başladı artık android yazısından ileri gitmiyor maalesef tablet artık gitti herhalde :(

Başka bir SD kart deneyin. İçini açın ve 48 bacaklı flash entegresinin 7 ve 8 yada 8 ve 9 ayaklarını kısa bir süre kısa devre yaptırın. Tekrar öyle deneyin.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Entegrede sol üst köşedeki benek, 1 numaralı ayağın buradan başladığını gösteriyor. 7-8 yada 8-9 ayakları, maksimum 1 saniye kısa devrede tutunuz. Reset tuşuna basınız. Cihaza yazılım atmayı tekrar deneyiniz. Uygulamadaki sorumluluk size aittir. İsterseniz yapmayabilirsiniz.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
  • Beğen
Tepkiler: silivriserdar

kadir.byar

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
4 Şub 2017
27
0
1
Kütahya
Şu Kısa devre ne işe yarıyor ve nasıl kısa devre yapacağız bi yardımcı olursan sevinirim birde o entegre tam olarak hangi kısımda tablette...

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Şu Kısa devre ne işe yarıyor ve nasıl kısa devre yapacağız bi yardımcı olursan sevinirim birde o entegre tam olarak hangi kısımda tablette...

Yukaridaki mesajımda bu sorularınıza cevap olarak bilgiler zaten var. Zaten bu konulara uzak biriyseniz, tavsiyem bu işi bilen birisine yaptırmanız.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com

Paylaştığım bağlantılarda her şey açık ve net bir şekilde paylaşılmış.
Yabancı dildeki sayfaları Google Çeviri ile Türkçe'ye çevirebilirsiniz.
Size daha önce de söylediği gibi, ne yapacağınızı bilmiyorsanız,
Cihazla fazla uğraşmamanızı, cihazınızı teknik servisine göndermenizi öneririm.

• Beğen
Tepkiler: symbazz

blackq

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Ocak 2017
15
0
1
43
mrb bu tablet için android 5 sürümü varmı acaba sitesinde 4.0.3 var youtube açılmıyor güncelleme istiyor güncelliyorum yine açılmıyor varmı bir tavsiyeniz

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
mrb bu tablet için android 5 sürümü varmı acaba sitesinde 4.0.3 var youtube açılmıyor güncelleme istiyor güncelliyorum yine açılmıyor varmı bir tavsiyeniz

Size önerim ruh ve sinir hastalıklarına karşı cihazı derhal imha etmenizdir.
Geçenlerde benimde elime bu cihazın farklı bir versiyonunu tutuşturdular.
YouTube çalışmıyormuş.
Önce cihazı Root'ladım.
Gereksiz uygulamaları kaldırdım.
O sırada Google Play kendini güncelleyemediği için cihazı dondurmaya başladı.
Rom'un içerisindeki Google Play uygulamasını silip yerine en güncelini ekledim.
Sonra Google Play Hizmetleri uygulaması aynı sorunu verdi.
Aynı işlemi onun içinde yaptım.
Cihazı fabrika ayarlarına çektim.
Cihaz güncel Google Play ve Google Play Hizmetleri ve gereksiz uygulamalar olmadan açıldı.
Cihazı internete bağlayınca tekrar donmalar başladı.
Bu defa bütün Google Apps paketini yeniledim.
Host dosyasını düzenledim.
Rom'da iyileştirmeler yaptım.
Reklamsız YouTube yükledim.
Tabi bu işlemler sırasında hiç yapmadıysam cihazı en az yirmi defa fabrika ayarlarına çektim.
Yüzden fazla defa cihazı yeniden başlattım.
Uykusuz geçen bir gecenin sabahında, ev kullanıcılarının yapamayacağı bir yöntemle cihazdaki Nand Flash'ı da değiştirdim.
Olmadı.
Tam cihaza sıfırdan Rom hazırlamak için kolları sıvamıştım ki, aklım başıma geldi.
Bu cihazın donanımı, artık Google Play üzerinden edinilecek basit uygulamalar için bile yeterli değil.
Bu cihaz piyasaya çıktığında 3-5 MB olan Google Arama uygulaması bile artık 300-400 MB yer kaplıyor ve bu oranda da donanım kullanıyor.
Uygulamalara artı bir çok yeni özellik eklendi, artık daha çok donanım istiyorlar.
Ben bu işleri hobi olarak yapıyorum, iş yerim yok, cihazda bir tanıdığımın cihazıydı, kırdım attım.
Nasıl rahatladım anlatamam.
Size de önerim cihazı çöpe atınız efendim.
Ben kendimi zor kurtardım, belki sizin böyle bir imkanınız da olmayabilir.

• Haha
Tepkiler: nioxoin

mert1677

Üye
Kayıtlı üye
3 Ocak 2018
39
8
8
42
Casper firmasının sitesi üzerinden Casper CTA-E07-11A romuna ulaşamıyorum.Elinde bu tabletin pc üzerinden yüklenen rom bulunan arkadaşlardan biri paylaşabilirse sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim kolay gelsin...

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com

mert1677

Üye
Kayıtlı üye
3 Ocak 2018
39
8
8
42
Evet o konuları inceledim ancak pc rom diye paylaşılan konuda sadece video anlatım mevcut ve videoda da stock romun casper'ın sitesinden nasıl indirildiği anlatılıyor.Ancak şu anda o site aktif değil.Casper firması site tasarımını değiştirmekle kalmamış aynı zamanda rom paylaşımını da kaldırmış görünüyor.Elinde olan arkadaşlar varsa ve sitede paylaşabilirlerse yararlı olacağını düşünüyorum.İlginiz için de ayrıca teşekkür ediyorum.Kolay gelsin...

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Evet o konuları inceledim ancak pc rom diye paylaşılan konuda sadece video anlatım mevcut ve videoda da stock romun casper'ın sitesinden nasıl indirildiği anlatılıyor.Ancak şu anda o site aktif değil.Casper firması site tasarımını değiştirmekle kalmamış aynı zamanda rom paylaşımını da kaldırmış görünüyor.Elinde olan arkadaşlar varsa ve sitede paylaşabilirlerse yararlı olacağını düşünüyorum.İlginiz için de ayrıca teşekkür ediyorum.Kolay gelsin...

Bundan sonrası, ışıklı tabela olur artık.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

mert1677

Üye
Kayıtlı üye
3 Ocak 2018
39
8
8
42
Sayın Paradox sizin işaret etmiş olduğunuz konuyu daha önce inceledim.Zaten forumdaki konuları incelemeden de böyle bir istekte de bulunmam.Ancak sizin işaret etmiş olduğunuz konuda paylaşılmış olan rom sd kart ile yüklenebilen bir rom.Ben ise mümkün ise bilgisayar üzerinden bir flash tool ile yüklenebilen rom arıyorum.Yani konudaki anlatımda bahsedilen romu arıyorum.Bu konuda video aracılığı ile anlatılmış ancak rom paylaşılmamış.Çünkü romun casper sitesinden indirilmesi gerektiği vurgulanmış.Casper firması da romu yeni sitesinde paylaşmamış.Yoksa dediğim gibi sizin hem link hem de foroğraf aracılığı ile belirtmiş olduğunuz bütün knuları zaten inceledim.Ve bu konularda bilgisayar üzerinden yüklenen rom mevcut olmadığını gördükten sonra forumdaki arkadaşların elinde mevcut ise paylaşmalarını rica etmek için konuya müdahil oldum.İlgin için tekrar teşekkür ederim.Kolay gelsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Sayın Paradox sizin işaret etmiş olduğunuz konuyu daha önce inceledim.Zaten forumdaki konuları incelemeden de böyle bir istekte de bulunmam.Ancak sizin işaret etmiş olduğunuz konuda paylaşılmış olan rom sd kart ile yüklenebilen bir rom.Ben ise mümkün ise bilgisayar üzerinden bir flash tool ile yüklenebilen rom arıyorum.Yani konudaki anlatımda bahsedilen romu arıyorum.Bu konuda video aracılığı ile anlatılmış ancak rom paylaşılmamış.Çünkü romun casper sitesinden indirilmesi gerektiği vurgulanmış.Casper firması da romu yeni sitesinde paylaşmamış.Yoksa dediğim gibi sizin hem link hem de foroğraf aracılığı ile belirtmiş olduğunuz bütün knuları zaten inceledim.Ve bu konularda bilgisayar üzerinden yüklenen rom mevcut olmadığını gördükten sonra forumdaki arkadaşların elinde mevcut ise paylaşmalarını rica etmek için konuya müdahil oldum.İlgin için tekrar teşekkür ederim.Kolay gelsin.

Afedersiniz, o kadar çok cihaz ve bir o kadar da çok sorun var ki,
Bazen benimde kafam karışabiliyor.
Yanılmıyorsam, sizin cihazınız için Casper tarafından hiç bir zaman PC üzerinden yüklenen bir yazılım paylaşılmadı.
Bir aralar sık sık Casper FTP sunucularını kendi sunucularımla eşitliyordum.
Olsaydı mutlaka görürdüm.
Konuda paylaşılan video, olur da bu cihazın PC üzerinden yüklenen bir yazılımı paylaşılırsa diye bu başlık altında yayınlandı.

Şimdi bu aşamada yapabileceğiniz iki şey var:
1 - Öncelikle yazılım dosyalarını en fazla 1 veya 2 GB kapasiteli hafıza kartına kopyalayınız.
Bu cihazlar yazılım yükleme işlemi sırasında daha büyük boyutlu hafıza kartlarında sorun çıkartırlar.
Yazılım dosyalarının hafıza kartının doğrudan kök dizininde olduğundan emin olunuz.
Sonra cihazınızın güç tuşuna otuz saniye basılı tutunuz.
Bu işlemden sonra cihazınıza hafıza kartını takınız.
Cihazınızı şarja takınız ve açma tuşuna cihazınızı açıyormuş gibi bir süre basılı tutunuz.
Cihaz açılmıyor olabilir, ekran ışığının yanıp yanmadığını kontrol edebilirsiniz.
Ekran ışığı yandıktan sonra cihazınızı bir süre kendi haline bırakınız.
10-15 dakika kadar bir süre sonra, cihazınızı uykudan uyandırıyormuş gibi açma tuşuna kısa bir süre basınız.
Bakalım ne olacak.
2 - PC'den yazılım yükleme işleminde kullanmak için:
bulunan konudan faydalanarak cihazınız için yazılım arayabilirsiniz.

mert1677

Üye
Kayıtlı üye
3 Ocak 2018
39
8
8
42
Sayın Paradox ilginiz için ayrıca teşekkür ediyorum.Ben de forumdaki ilgili videodan dolayı pc romunun var olduğu düşünerek hareket etmiştim.Zamanınızı aldığım için kusuruma bakmayınız.Tekrar teşekkürler.Kolay gelsin.