Casper Hard Brick Sorunu!

Yazdır

AndroidKafa

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Nis 2018
2
1
3
22
Merhaba Casper (Amlogic İşlemcili) Bir Tablet Mevcut Kapandı Ve Birdaha Açılmadı Yani Brick Oldu Tamamen Siyah Ekran Hiçbirşekilde Olmuyor Nasıl Kurtarabiliriz Kendi Dosyalarındada İmg Dosyası Yok Yardımcı Olup Detaylı Anlatabilirmisiniz ?

• Beğen
Tepkiler: dogankara

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
cihazınızın bilgisayardan yüklenen yazılımı mevcut.
Nasıl yükleneceğini gösteren bir de video var.
Yazılım yükleme işleminde sorun yaşarsanız, bulunan konuyu ve konuya yazılan yorumları inceleyiniz.
Son çare olarak da bulunan konudan faydalanabilirsiniz.

Önerilen yöntemleri Microsoft Windows 7 işletim sisteminde deneyiniz.
Yönlendirdiğim konularda ve yorumlarda bahsedilen işlemleri yapmanıza rağmen hala sorun yaşıyorsanız, cihazı atınız gitsin.
Uğraşmaya değmez.

(Sorabileceğiniz bütün soruların cevapları paylaştığım bağlantılarda mevcuttur.)

• Beğen
Tepkiler: dogankara

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Öncelikli olarak linux işletim sistemi kullanan bir bilgisayar edinmelisiniz. Devamında ise hafıza kartına partition oluşturup romun içindeki uboot dosyasını tam formatlanmış bir hafıza kartına kopyalamak.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Burada yazılanları türkçe olarak anlatabilirmisin ?

ve bulunan konulara bir bakınız.
Önerilen işlemleri kendi cihazınız için düzenleyerek yapabilirsiniz.

kadir.byar

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
4 Şub 2017
27
0
1
Kütahya
Casper Cta E07 11A nın işlemcisi nedir ainol novo 10 hero bu cihaza olurmu ?
cta 11a nın kendi dosyaları maalesef brick kaldırmıyor da !

kadir.byar

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
4 Şub 2017
27
0
1
Kütahya
Öncelikli olarak linux işletim sistemi kullanan bir bilgisayar edinmelisiniz. Devamında ise hafıza kartına partition oluşturup romun içindeki uboot dosyasını tam formatlanmış bir hafıza kartına kopyalamak.
linux sistemi şuan hallediyorum ancak daha önce linux kullanmadığımdan hardisk bölümlendirmeyi hafıza kartı partition oluşturmayı bilmiyorum bu konuda sorun anlatılanları anladım ama uygulayamadım . sitede verilen kodları terminalemi yazacağım

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Aynen terminale yazacaksın sadece dikkat etmen gereken sdkartın ismi.

kadir.byar

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
4 Şub 2017
27
0
1
Kütahya
Peki elinizde cta e07 11a modeli için u boot bin dosyası mevcutmu bu tabletin kendi firmware dosyalarında böyle bir dosya yok

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Casper Cta E07 11A nın işlemcisi nedir ainol novo 10 hero bu cihaza olurmu ?
cta 11a nın kendi dosyaları maalesef brick kaldırmıyor da !

Her iki cihazında işlemci markası aynı.
Bu işlemler oldukça sorunludur.
Bu tarz cihazların çözüm yolları hemen hemen birbiri ile aynıdır.
Başka bir cihaz için kullanılan yöntemi, siz kendi cihazınızın dosyaları ile kendi cihazınız için uygulayabilirsiniz.

AndroidKafa

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Nis 2018
2
1
3
22
Merhaba dostlar ayni sorunu yasiyorum hicbir bilgim yok sadece tableti kisa devre yaptirdim ve bilgisayara tanittim bilgisayar görüyor amlogic programindada görünüyor tablet ama cta e 07 11a nin bilgisayar icin dosyasi yok acaba benim icin bu dosyalari programin okuyacagi sekilde duzenleyebilirmisiniz, sd kart yontemiyle brickten kurtarilmiyor çünkü dosyalar gene sıkıntılı sadece tek sorunum dosyalar lütfen bana dosya konusunda yardimci olun 11a cihazin dosyalarini bilgisayar programi amlogic programina tanıyacak şekilde duzenleyebilirmisiniz. Yabanci kaynaklardanda birsey anlamadim açıkçası team viewer veriyim baglanip soruna kendiniz de bakabilirsiniz hala ben tableti kurtaracagimi düşünüyorum Teşekkürler

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Merhaba dostlar ayni sorunu yasiyorum hicbir bilgim yok sadece tableti kisa devre yaptirdim ve bilgisayara tanittim bilgisayar görüyor amlogic programindada görünüyor tablet ama cta e 07 11a nin bilgisayar icin dosyasi yok acaba benim icin bu dosyalari programin okuyacagi sekilde duzenleyebilirmisiniz, sd kart yontemiyle brickten kurtarilmiyor çünkü dosyalar gene sıkıntılı sadece tek sorunum dosyalar lütfen bana dosya konusunda yardimci olun 11a cihazin dosyalarini bilgisayar programi amlogic programina tanıyacak şekilde duzenleyebilirmisiniz. Yabanci kaynaklardanda birsey anlamadim açıkçası team viewer veriyim baglanip soruna kendiniz de bakabilirsiniz hala ben tableti kurtaracagimi düşünüyorum Teşekkürler

Bu konu ile nasipse ancak önümüzdeki hafta ilgilenebilirim.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Konu üzerinde biraz çalışma imkanım oldu.
Elimde bu cihazdan veya bir muadilinden mevcut değilmiş.
(Sanırım birilerine vermiş olmalıyım.)
Bu nedenle bazı eksikleri tamamlayabilmem için desteğinize ihtiyacım var.
Cihazınızın ana kartının detaylı bir fotoğrafını paylaşabilir misiniz?

Size önerebileceğim başka bir yöntem daha var.
Öncelikle bulunan konudan faydalanarak Fix işlemini yapınız.
Fix işlemi bittikten sonra cihazınızı kapatınız ve bulunan yazılımı hafıza kartına kopyalayınız.
Kopyalama işlemi bittikten sonra hafıza kartını bilgisayarınıza takınız ve cihazınızı başlatınız.

rootsever1

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Kas 2019
3
0
1
23
cihazınızın bilgisayardan yüklenen yazılımı mevcut.
Nasıl yükleneceğini gösteren bir de video var.
Yazılım yükleme işleminde sorun yaşarsanız, bulunan konuyu ve konuya yazılan yorumları inceleyiniz.
Son çare olarak da bulunan konudan faydalanabilirsiniz.

Önerilen yöntemleri Microsoft Windows 7 işletim sisteminde deneyiniz.
Yönlendirdiğim konularda ve yorumlarda bahsedilen işlemleri yapmanıza rağmen hala sorun yaşıyorsanız, cihazı atınız gitsin.
Uğraşmaya değmez.

(Sorabileceğiniz bütün soruların cevapları paylaştığım bağlantılarda mevcuttur.)
CASPER VİA A1 i kendi tercihimle 6.0 sürümde kullanıyordum twrp den wipeledikten sonra pc den stock rom atmak istedim yazılımı şarj ekranına geçip güç düğmesinden güçünü kapatınca atmadığı için buraya geldim meğerse 1.download a bas, 2.tel kapalıyken kabloyla bağla 3.güç ve ses kısmaya aynanda bas gücü kes ve yüklemeyi başlasın