Stock Firmware Casper Nirvana N210 Firmware Türkçe

Yazdır

gsayan

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Eki 2020
3
0
1
36
merhaba,
kurulum için yönergeleri izliyorum fakat kurulum yapmıyor. dos ekranında yazılar geçiyor fakat ne kırmızı nede yeşil oluyor ekran. Komut satırı açılıp kalıyor o şekilde. Casper n210 cihaz için işlem yapmaya çalışıyorum. Konu hakkında yardımcı olabilecek var mıdır acaba ?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
merhaba,
kurulum için yönergeleri izliyorum fakat kurulum yapmıyor. dos ekranında yazılar geçiyor fakat ne kırmızı nede yeşil oluyor ekran. Komut satırı açılıp kalıyor o şekilde. Casper n210 cihaz için işlem yapmaya çalışıyorum. Konu hakkında yardımcı olabilecek var mıdır acaba ?

İndirdiğiniz dosyaların arasında gerekli açıklama mevcut değil mi?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
merhaba,
indirdiğim dosyaların arasındaki açıklamaları ve yönergeleri uygulayarak işlemi yapmayı denedim. Fakat başarılı olamıyor işlem.

Yaptığınız işlemleri tekrar gözden geçirmeniz faydalı olacaktır.
Ayrıca USB çoğaltıcı kullanıyorsanız, güç sorunları nedeni ile çoğaltıcıya takılı bütün donanımlar sağlıklı bir şekilde çalışmıyor olabilir.

gsayan

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Eki 2020
3
0
1
36
Yaptığınız işlemleri tekrar gözden geçirmeniz faydalı olacaktır.
Ayrıca USB çoğaltıcı kullanıyorsanız, güç sorunları nedeni ile çoğaltıcıya takılı bütün donanımlar sağlıklı bir şekilde çalışmıyor olabilir.
Aslında sorun tam olarak boot diskin içerisindeki cmd komutlarından kaynaklanıyor. Disk0 olarak bilgisayarın diskini seçemiyor. Hal böyle olunca da srüekli olarak takılı olan flash disklerin tipini değiştirip format atmaya çalışıyor. Tam işlem başlayacak ama format attığı için ilerleme olamıyor.
Siteden indirdiğim imaj dosyası işime yaradı. Kendime winpe için bir flash boot disk olışturdum ve sadece pc yi bundan başlattım. Sonrasında gerekli cmd komutlarıyla imaj ın bulunduğu flash disk içerisine girip oradan kurulumu yapmasını sağladım. Ayrıca yazılımcı olmamın da buna bir kısım faydası olmadı değil :) Konu tam olarak işimi çözmedi ama içerideki 8.1 imajı işime yaradı. Dönüşünüz için teşekkür ederim.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Aslında sorun tam olarak boot diskin içerisindeki cmd komutlarından kaynaklanıyor. Disk0 olarak bilgisayarın diskini seçemiyor. Hal böyle olunca da srüekli olarak takılı olan flash disklerin tipini değiştirip format atmaya çalışıyor. Tam işlem başlayacak ama format attığı için ilerleme olamıyor.
Siteden indirdiğim imaj dosyası işime yaradı. Kendime winpe için bir flash boot disk olışturdum ve sadece pc yi bundan başlattım. Sonrasında gerekli cmd komutlarıyla imaj ın bulunduğu flash disk içerisine girip oradan kurulumu yapmasını sağladım. Ayrıca yazılımcı olmamın da buna bir kısım faydası olmadı değil :) Konu tam olarak işimi çözmedi ama içerideki 8.1 imajı işime yaradı. Dönüşünüz için teşekkür ederim.

Bu cihazlar için daha sade ve özeli bir anlatım hazırlanabilirdi.
Farklı cihazlara ait dosyalar ve anlatımlar harmanlanmış.
Sonuçta Casper, fazla bir şey beklememek lazım.
Aslında bu cihazlar için hiç bir işlem yapmadan yüklenebilen yazılımlar da hazırlanabilirdi.
Uğraşmak istememişler sanırım.

Sizin de yaptığınız gibi, azıcık işten anlayan birisi, elindekilerle sorununu çözebilir.

xsn015

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Kas 2020
3
0
1
34
şimdi bu '' firmware n210'' bu program tabletime bir nevi format mı atıyor? yani içinde hem win8.1 hem driverlar mı var?
doğrumu anladım ? eğer öyleyse 32 bit mi 64 bit mi ?

Son düzenleme:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
şimdi bu '' firmware n210'' bu program tabletime bir nevi format mı atıyor? yani içinde hem win8.1 hem driverlar mı var?
doğrumu anladım ? eğer öyleyse 32 bit mi 64 bit mi ?

Bu yazılımı yüklemeyi başarırsanız, bu yazılım sayesinde cihazınız,
Sürücüleriyle birlikte, cihazınızı satın aldığınız haline dönüyor.

xsn015

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Kas 2020
3
0
1
34
peki bu cihaz ( n210 ) 64 bit destekliyor mu?
bazı yerlerde desteklediği yazılmış ama ben bir türlü 64 bit yükleyemedim

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
peki bu cihaz ( n210 ) 64 bit destekliyor mu?
bazı yerlerde desteklediği yazılmış ama ben bir türlü 64 bit yükleyemedim

Bir rivayete göre bu cihazın işlemcisi 64 Bit uyumludur ama bazı nedenlerden dolayı:
Bu cihaza 64 Bit işletim sistemi yüklenememektedir.
Kurulum işlemi için 32 Bit işletim sistemi kullanınız.

iLostMLS

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Tem 2018
1
0
1
22
Bunu nasıl yaptın yardımcı olabilir misin ?
winpe de hangi komutları kullandın bunları bilmiyorum.

ridobabatr

Yeni üye
Yasaklı üye
3 Nis 2021
3
0
1
57
Kolay gelsin öncelikle iyi günler yönergedeki adımları izledim fakat cmd ekranı kırmızı oluyor ve kapanıyor nasıl cmd ekranının yeşil olmasını sağlayabilirim
CİHAZ:CASPER NİRVANA N210
YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİ ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

ridobabatr

Yeni üye
Yasaklı üye
3 Nis 2021
3
0
1
57
Bana da yardımcı olurmusunuz şuan çok mağdur bir durumdayım N210 aygıtımı onarmak istiyorum Lütfen yardımcı olurmusunuz...

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bana da yardımcı olurmusunuz şuan çok mağdur bir durumdayım N210 aygıtımı onarmak istiyorum Lütfen yardımcı olurmusunuz...

konudan faydalanarak Microsoft Windows 10 UEFI kurulum medyası hazırlayınız.
Daha sonra normal bir bilgisayara kurulum yapar gibi kurulum yapınız.
Bu konudaki yazılımı da indirerek, içindeki sürücüleri kullanınız.

ridobabatr

Yeni üye
Yasaklı üye
3 Nis 2021
3
0
1
57
konudan faydalanarak Microsoft Windows 10 UEFI kurulum medyası hazırlayınız.
Daha sonra normal bir bilgisayara kurulum yapar gibi kurulum yapınız.
Bu konudaki yazılımı da indirerek, içindeki sürücüleri kullanınız.
Desteğiniz için çok teşekkür ederim fakat windows 10 yükleyip denedim çok yavaşlıyor ve çok ısınıyor bu boot etme yolunu izlerken cmd ekranı yeşil yanması gerekiyormuş ,fakat bende kırmızı yanıyordu benimle ilgilenip bu konuya yardım edebilecek birilerini tanıyorsanız benim sorunuma yönlendirirmisiniz lütfen yardımcı olduğunuz için de çok teşekkür ederim

Best_Leon

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 May 2017
3
1
3
42
Hocam win 8.1 64 bit yüklemek istiyorum.Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.Sony Xperia telefonlara yazılım yüklemek için win 8.1 64 bit şart maalesef. bu yüzden yardımcı olabilirseniz minnettar olurum

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Hocam win 8.1 64 bit yüklemek istiyorum.Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.Sony Xperia telefonlara yazılım yüklemek için win 8.1 64 bit şart maalesef. bu yüzden yardımcı olabilirseniz minnettar olurum

Normal şartlarda bu cihaza Microsoft Windows işletim sistemlerinin 64 Bit sürümlerini yüklemeniz mümkün değildir.
Anormal şartlarda ise yükleme işlemi için cihazınıza yeni bir Bios yüklemesi yapmanız veya donanım yükseltmesi yapmanız gerekebilir.
Ki, bu da standart bir ev kullanıcısının yapabileceği bir işlem değildir.
Cihaz elimde olmadığı için net bir şey söyleyemiyorum.
Konuyla ilgili olarak Casper ile iletişim kurmanız faydalı olabilir.

cemugur

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Eki 2021
3
0
1
31
Windows 10 da yaptığım sıfırlamadan sonra sürücü sorunları yüzünden cihaz resmen uyumuştu. Mavi ekrana düşüp 3. restarttan sonra güvenli mod - oradan yine eski sürücülerin yüklenmesi - 1 kereye mahsus normal açılma ve ardından tekrar aynı döngü. Otomatik sürücü güncellemesinin kapatılması, en yeni / en eski sürücülere kadar denemedik işlem bırakmadım. Bir süre Lubuntu, mint, vb. linux kurulumları için uğraştım ancak bios bios değil mübarek tetris. Efi, Uefi, Grub2win, EasyBCD vs. her şeyi denedim yine de boot etmedi. Artık ümidi kesmiştim açıkçası. Sayenizde cihaz yeniden hayata döndü. Ne kadar teşekkür etsem azdır. Bu içerik sadece sizin forumunuzda var, gerçekten internette teksiniz (y)(y)(y)
Nasil yani şimdi bende de aynı cihaz var bu cihaz uefi desteklemiyor mu ben linux kurmak istesem olmaz mı?

cemugur

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Eki 2021
3
0
1
31
Bu cihaza Windows 8.1 hariç farklı işletim sistemi kurabilen var mı ? Google os kurmayi denedim başlangıçta daha wifi sorunu yaşadım.

cemugur

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Eki 2021
3
0
1
31
Bende sorun yaşıyorum. Bunu kurmak için ne yapmam gerekiyor?

Moderatör tarafında düzenlendi: