Stock Firmware Casper Nirvana N220 Firmware

Meta başlık: Casper Nirvana N220 Firmware

Meta açıklama: Casper Nirvana N220 Firmware

Yazdır

45oguz45

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Haz 2017
2
0
1
22
Benim cihazım siyah ekranda kalıyor bios da Secure boot options a tıklayınca siyah ekranda kaldı şuan sadece siyah ekran geliyor açılmıyor büyük ihtimal yazılımsal servise göndersem yine yazılımsal program yüklenip kaldırırken sistem çökmesi diyip 40 lira gibi bir ücrete yenileyeekler ama ben bu durumda iken cihazıma yazılım atabilir miyim. Bildiğim kadarıyla tablet bilgisayara bağlanıp öyle atılıyormuş ama bilmiyorum bu yazılımı indirsem faydası olurmu çünkü ekranda görüntü yok.

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Kurulum açıklaması indireceğiniz dosyaların içinde mevcut olacak, oradan yardım alabilirsiniz.

45oguz45

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Haz 2017
2
0
1
22
Kurulum açıklaması indireceğiniz dosyaların içinde mevcut olacak, oradan yardım alabilirsiniz.
ama orda biosa giriyor ve usb bellek hazırlamasını gösteriyor teknik servis ise tableti usb ile bilgisayara bağlıyor bildiğim kadarıyla ilk partı indirdim sadece onda yazanlar bunlardı simdi ikinci partı indiriyorum belki onda yazıyordur. Yine de yanıtınız için teşekkür ederim

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Benim cihazım siyah ekranda kalıyor bios da Secure boot options a tıklayınca siyah ekranda kaldı şuan sadece siyah ekran geliyor açılmıyor büyük ihtimal yazılımsal servise göndersem yine yazılımsal program yüklenip kaldırırken sistem çökmesi diyip 40 lira gibi bir ücrete yenileyeekler ama ben bu durumda iken cihazıma yazılım atabilir miyim. Bildiğim kadarıyla tablet bilgisayara bağlanıp öyle atılıyormuş ama bilmiyorum bu yazılımı indirsem faydası olurmu çünkü ekranda görüntü yok.

Ekrana hiç görüntü gelmiyorsa, simsiyah bir ekranda yazılım yüklemesi yapamazsınız.

rabiaselvin

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Ara 2018
4
0
1
41
merhabalar. vermiş olduğunuz yazılımı indirdim ve talimatlara göre yükledim. yükleme talimatlarına göre yaptım ve adım adım herşey doğruydu. sizin yönlendirmelerinizde ne yazıyorsa adım adım benim tabletimde de aynısı yazdı. kurulum sonrası tabletimi yeniden başlattığımda ise casper yazısında kalıyor ve açılmıyor. bios a da giremiyorum. girebilsem belki farklı bir yazılım da yüklemeyi deneyebilirim. her türlü tuş kombinasyonunu denedim, usb den w10 kurulumunu başlatamıyorum, en önemlisi bios a giremiyorum. yardımcı olabilir misiniz? otg kablo veya micro sd kart ile tableti canlandırmam mümkün mü? sadece casper yazısında açılıp kalıyor, hiçbir müdahale edemiyorum. yardımcı olmanızı rica ederim.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
merhabalar. vermiş olduğunuz yazılımı indirdim ve talimatlara göre yükledim. yükleme talimatlarına göre yaptım ve adım adım herşey doğruydu. sizin yönlendirmelerinizde ne yazıyorsa adım adım benim tabletimde de aynısı yazdı. kurulum sonrası tabletimi yeniden başlattığımda ise casper yazısında kalıyor ve açılmıyor. bios a da giremiyorum. girebilsem belki farklı bir yazılım da yüklemeyi deneyebilirim. her türlü tuş kombinasyonunu denedim, usb den w10 kurulumunu başlatamıyorum, en önemlisi bios a giremiyorum. yardımcı olabilir misiniz? otg kablo veya micro sd kart ile tableti canlandırmam mümkün mü? sadece casper yazısında açılıp kalıyor, hiçbir müdahale edemiyorum. yardımcı olmanızı rica ederim.

Cihazda Nand Flash (Hard Disk) arızası yoktur umarım.
Elinizde USB Klavye varsa, cihazınıza bağlayınız.
Cihaz açılır açılmaz, önce ESC veya F7 tuşu ile Bios'a girmeye çalışınız.
Olmazsa, sıra ile diğer F tuşlarını deneyiniz.
Bakalım ne olacak.

rabiaselvin

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Ara 2018
4
0
1
41
merhabalar. yanıtınız için teşekkür ederim. dediğiniz gibi otg kablo ile cihazıma usb klavye bağladım fakat tableti on/off yaparken klavye ışıkları yanmıyor. bu sebeple hangi tuşa basarsam basayım işlev görmüyor. otg kablosu tablete takılıyken test için harici dvd rom bağladığımda dvd nin ışıkları hemen yanıyor, dvd kapağını açıp kapatabiliyorum. elimde 2 adet farklı usb klavye var. microsoft ve hp klavyelerini denedim ikisi de farklı pc de çalışıyor fakat otg kablosuna bağladığımda sanki hiçbirşey yapmamışım gibi ışıkları dahi yanmıyor. yine de farklı bir otg kablosu alıp tekrar deneyeceğim. bunun dışında tablette nand flash arızası olduğunu düşünmüyorum. tablet çalışırken windows güncellemesi yaparken şarzı bittiği için windows açılışta hata veriyordu. windows recovery sürekli hata veriyordu ve sizin önerdiğiniz yazılımı talimatlara uyarak aynı şekilde yükledim, ondan sonra bu şekilde oldu. daha önce de sitenizden birçok yazılım indirip kullandığım oldu, hiç olumsuz biten olmadı. bu sebeple sizlere güveniyorum. aklınıza gelen bir yöntem olursa paylaşırsanız sevinirim.

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Cihazınız açılırken sürekli esc tuşuna basınızı power tuşuna basar basmaz esc basıp çekmeye başlayınız. Buna rağmen biosa giremiyorsanız kullanığınız donanımlar otg klavye vb. sorunlu yada cihazınızla uyumlu olmayabilirler ayrıca biosunuzda usb klavye desteği kapalı olmasıda ihtimaller dahilindedir. Geçmiş olsun.

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Ayrıca kurulum tamamladıktan sonra casper yazısında 10 - 30 dk bekletir bilginize.

rabiaselvin

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Ara 2018
4
0
1
41
ilginiz için teşekkür ederim. kurulumdan sonra 15-20 dk kadar beklemiştim ama daha fazlasını beklememiştim açıkçası. yazdığınızı görünce tableti tekrar açtım şimdi en az 30dk bekleyeceğim. bios tan usb klavye desteğinin açık olup olmadığını hatırlamıyorum fakat sitenizdeki yazılımı yüklemeden önce tabletin kendi klavyesindeki ışıklar cihazı her açıp kapattığımda yanıyordu, sanırım açık durumda bios tan. neyse şimdilik açıp beklemede kalayım.eğer olur da açılırsa bilgi veririm. teşekkür ederim.

rabiaselvin

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Ara 2018
4
0
1
41
yaklaşık 2buçuk saat bekledim fakat casper yazısından başka ekranda birşey yok. otg kablosunu değiştirip tekrar deneyeceğim.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
yaklaşık 2buçuk saat bekledim fakat casper yazısından başka ekranda birşey yok. otg kablosunu değiştirip tekrar deneyeceğim.

Şimdi elimdeki mevcut yazılımların içeriklerine baktım.
Sanırım bazı şeyler eksik yazılmış.
Öncelikle, biçimlendirdiğiniz Flash Disk'lerin isimleriniz WinPE yapmalısınız.
Daha sonra, kurulum işlemleri sırasında, dışarıdan besleme özelliği olan bir USB çoğaltıcı kullanmalısınız.
Bu gibi cihazların USB çıkış güçleri ne yazık ki bazen mevcut bileşenleri çalıştırmaya yetmiyor.
yazılımın içinde bulunan kurulum açıklamasını yorumuma ekliyorum.
Bir de ona bakınız.

Ekli dosyalar

• Casper Nirvana N220 Kurulum Talimatı.docx
    138.4 KB · Görüntüleme: 31

sabri1824

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Kas 2019
3
0
1
26
Merhaba bu tabletin driverlarına nasıl ulaşabilirim acaba windows 10 yükledim ekran falan çalışmıo hangi linkte driverlar var

Moderatör tarafında düzenlendi:

sabri1824

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Kas 2019
3
0
1
26
Son bir soru part 4 te sürücüleri buldum bunları nereye atcam program filesıma kusura bakmayın ilk defa bu tip bişeye yazılım atıom neyapmam lazım tam olarak7

Ekli dosyalar

• 15810038839684084541596464224861.jpg
    15810038839684084541596464224861.jpg
    440.1 KB · Görüntüleme: 6

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Son bir soru part 4 te sürücüleri buldum bunları nereye atcam program filesıma kusura bakmayın ilk defa bu tip bişeye yazılım atıom neyapmam lazım tam olarak7

Konudaki bütün dosyaları bilgisayarınıza indiriniz.
İndirdiğiniz bütün dosyaların aynı yerde olduğundan emin olunuz.
Daha sonra sadece ilk bölümü seçerek, içeriği klasöre çıkartınız.
Aynı işlemi diğer dosyaları da seçerek yapmayınız.
Klasöre çıkartılan dosyaların arasında gerekli kurulum açıklamamalarının mevcut olması lazım.

• Beğen
Tepkiler: sabri1824

sabri1824

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Kas 2019
3
0
1
26
Konudaki bütün dosyaları bilgisayarınıza indiriniz.
İndirdiğiniz bütün dosyaların aynı yerde olduğundan emin olunuz.
Daha sonra sadece ilk bölümü seçerek, içeriği klasöre çıkartınız.
Aynı işlemi diğer dosyaları da seçerek yapmayınız.
Klasöre çıkartılan dosyaların arasında gerekli kurulum açıklamamalarının mevcut olması lazım.
Kurulumu hallettim sağolun bu seferde takılı klavye çalışmıyor yardımcı olurmusunuz ne yapabilirim