Casper Nirvana N410 Açılmıyor

Yazdır

hakantat34

Yeni üye
Kayıtlı üye
3 Mar 2020
13
3
3
46
TÜRKİYE
Ekran kartı 32MB ram kullanıyordu bunu yükseltmek için bios ta ayarladım ve kaydedip çıktım. Ondan sonra ekrana hiç görüntü gelmiyor. Ama tablet güç tuşuna bastığımda açılıyor çünkü işlemci yavaş yavaş ısınmaya başlıyor. Ekrana hiç bir görüntü gelmiyor. Nasıl çözebiliriz bu durumu lütfen yardım edin.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
İşiniz zor.
Cihazı HDMI bağlantısı ile başka bir ekrana bağlamayı denediniz mi?
Cihazın Bios ayarlarının sıfırlanması veya cihazınıza yeniden Bios yazılması sorununuzu çözebilirsiniz.
Lakin bu işlemleri siz nasıl yaparsınız, hiç bir fikrim yok.

hakantat34

Yeni üye
Kayıtlı üye
3 Mar 2020
13
3
3
46
TÜRKİYE
İşiniz zor.
Cihazı HDMI bağlantısı ile başka bir ekrana bağlamayı denediniz mi?
Cihazın Bios ayarlarının sıfırlanması veya cihazınıza yeniden Bios yazılması sorununuzu çözebilirsiniz.
Lakin bu işlemleri siz nasıl yaparsınız, hiç bir fikrim yok.
HDMI denedim odanda görüntü alamıyorum. Tabletdeki tuşlar yada klavyeden biosa ulaşma imkanımız yokmudur ? Birde bios çipini kısa devre yaptım sıfırlansın diye yine değişmedi sonuç.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
HDMI denedim odanda görüntü alamıyorum. Tabletdeki tuşlar yada klavyeden biosa ulaşma imkanımız yokmudur ? Birde bios çipini kısa devre yaptım sıfırlansın diye yine değişmedi sonuç.

Aslında şöyle bir şey yapılabilir:
Önce cihaz kapatılır.
Sonra cihaz açılır ve cihazın ekranına görüntü geliyormuş gibi klavyeden Bios'a giriş tuşuna basarak Bios'a girilir.
Daha sonra yine ekranda görüntü varmış gibi Bios ayarları fabrika ayarlarına çekilebilir.
Lakin bunun için o cihazın Bios'unu ezbere bilmek lazım.
Yahut, birisinin sizi yönlendirmesi lazım.

hakantat34

Yeni üye
Kayıtlı üye
3 Mar 2020
13
3
3
46
TÜRKİYE
Aslında şöyle bir şey yapılabilir:
Önce cihaz kapatılır.
Sonra cihaz açılır ve cihazın ekranına görüntü geliyormuş gibi klavyeden Bios'a giriş tuşuna basarak Bios'a girilir.
Daha sonra yine ekranda görüntü varmış gibi Bios ayarları fabrika ayarlarına çekilebilir.
Lakin bunun için o cihazın Bios'unu ezbere bilmek lazım.
Yahut, birisinin sizi yönlendirmesi lazım.
Gayet mantıklı senin dediğin yapmak. Bunun içinde aynı tablete sahip bir yakını bulmak lazım onun tabletinde yaptığım kombinasyonları aynısı benim tablette uygularsak olabilir. Çünkü tabletin güç tuşuna bastığımda tablet çalışıyor doğal olarak işlemci ısınmaya başlıyor ordan anlaşıyor açıldığı. Ama gel gelelim ekranda tık yok.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Gayet mantıklı senin dediğin yapmak. Bunun içinde aynı tablete sahip bir yakını bulmak lazım onun tabletinde yaptığım kombinasyonları aynısı benim tablette uygularsak olabilir. Çünkü tabletin güç tuşuna bastığımda tablet çalışıyor doğal olarak işlemci ısınmaya başlıyor ordan anlaşıyor açıldığı. Ama gel gelelim ekranda tık yok.

Denemeniz lazım.
Cihaz açılıyorsa, mutlaka işe yarayacaktır.

hakantat34

Yeni üye
Kayıtlı üye
3 Mar 2020
13
3
3
46
TÜRKİYE
Şimdi baktımda, YouTube'de bu cihazın Bios ayarlarını gösteren bir video mevcut.
O videodan faydalanarak sıfırlama işlemini gerçekleştirilirsiniz.
biosu kısa devre yapma konusunda ne düşünüyorsunuz. Çünkü bunu 5 yada 10 kez deneyek biosu sıfırlayan biri vardı forumlarda gezinirken rastlamıştım. Ben en az 20 kere denedim ama bi türlü sıfırlayamadım.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
biosu kısa devre yapma konusunda ne düşünüyorsunuz. Çünkü bunu 5 yada 10 kez deneyek biosu sıfırlayan biri vardı forumlarda gezinirken rastlamıştım. Ben en az 20 kere denedim ama bi türlü sıfırlayamadım.

Siz YouTube üzerinde bulunan cihazın Bios ayarlarına ait videoyu izlediniz mi?
Oradan belki bir fikir edinebilirsiniz.
Aksi halde, Bios resetleme işlemi ile sorunuzu çözemeyebilirsiniz.

hakantat34

Yeni üye
Kayıtlı üye
3 Mar 2020
13
3
3
46
TÜRKİYE
Siz YouTube üzerinde bulunan cihazın Bios ayarlarına ait videoyu izlediniz mi?
Oradan belki bir fikir edinebilirsiniz.
Aksi halde, Bios resetleme işlemi ile sorunuzu çözemeyebilirsiniz.
Youtubedeki videoyu izledim uygulamaya çalıştım defalarca yine olmadı. Son çare bios çipini programlamak. Siz çipi proglamak için bir cihaz önerebilirmisiniz ? 1.8V ile çalışıyormuş herhade çip.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Youtubedeki videoyu izledim uygulamaya çalıştım defalarca yine olmadı. Son çare bios çipini programlamak. Siz çipi proglamak için bir cihaz önerebilirmisiniz ? 1.8V ile çalışıyormuş herhade çip.

Bu cihazın Bios'u hakkında bir bilgiye sahip değilim.
Cihazınıza harici klavye bağladığınızda, klavye ışıkları yanıyor mu?

hakantat34

Yeni üye
Kayıtlı üye
3 Mar 2020
13
3
3
46
TÜRKİYE
O zaman siz işlemleri olması gerektiği gibi yapamıyor olabilirsiniz.
Konuyla ilgili olarak, Casper servisi ile hiç görüştünüz mü?
Servis ile işim olmaz hepsi çakal milleti nasıl soyabilirim diye uğraşan kişiler. Bu biosu sitede bir adam programlamış tabletini açmış. Helal olsun ona valla.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com

hakantat34

Yeni üye
Kayıtlı üye
3 Mar 2020
13
3
3
46
TÜRKİYE
Yapılamayacak bir şey değil.
Aslında daha farklı yöntemler de var ama ne yazık ki cihaz yanlış ellerde.
Sonunda başardım biosu resetlemeyi :) Benim yaptıklarımı yapın tablet pc açılacaktır. İlk önce kablosuz klavye yada normal usb klavye tablete bağlayın. Bilgisayarın power tuşuna basıp tamamen kapandığından emin olun 11 saniye kadar zamanda kapanıyor. İşlemci sıcaklığı düşüyor ben ordan anlıyordum kapandığını. 3 saniye basılıp açıyoruz pcyi ve hemen SİL tuşuna ardarda basın 7 yada 8 dakika kadar. Bios şifre bölümü gelecek şifre : KC3441* ekranda görüntü yok ama biz var gibi bu işlemleri yapıyoruz. Neyse devam edelim şifreyi şöyle girebildim ben sizde nasıl olur bilmem kablosuz klavye ile CAPS LOCK tuşuna basıp K harfi basıp ardından C harfinide öyle girdim sonra 3441 girdim en sonki yıdızı tabletin kendi klavyesinden P harfine basınca oluyor bu neden böyle anlayamadım ama öyle sonra GİRİŞ e tıklıyoruz biosa giriyoruz. Ama hala ekranda görüntü yok. Tabletin kendi klavyesinden SON tuşununa 5 kere basılcak ardından SONRAKİ tuşuna 6 kere basıp 2 kere GİRİŞ e basıyoruz ve son olarak VAZGEÇ ve GİRİŞ e basın. Bios artık sıfırlandı ve casper logosu geldi tableti bu şekilde açabildim. Sİzde bu adımları deneyerek bu sorunu çözebilirsiniz.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Sonunda başardım biosu resetlemeyi :) Benim yaptıklarımı yapın tablet pc açılacaktır. İlk önce kablosuz klavye yada normal usb klavye tablete bağlayın. Bilgisayarın power tuşuna basıp tamamen kapandığından emin olun 11 saniye kadar zamanda kapanıyor. İşlemci sıcaklığı düşüyor ben ordan anlıyordum kapandığını. 3 saniye basılıp açıyoruz pcyi ve hemen SİL tuşuna ardarda basın 7 yada 8 dakika kadar. Bios şifre bölümü gelecek şifre : KC3441* ekranda görüntü yok ama biz var gibi bu işlemleri yapıyoruz. Neyse devam edelim şifreyi şöyle girebildim ben sizde nasıl olur bilmem kablosuz klavye ile CAPS LOCK tuşuna basıp K harfi basıp ardından C harfinide öyle girdim sonra 3441 girdim en sonki yıdızı tabletin kendi klavyesinden P harfine basınca oluyor bu neden böyle anlayamadım ama öyle sonra GİRİŞ e tıklıyoruz biosa giriyoruz. Ama hala ekranda görüntü yok. Tabletin kendi klavyesinden SON tuşununa 5 kere basılcak ardından SONRAKİ tuşuna 6 kere basıp 2 kere GİRİŞ e basıyoruz ve son olarak VAZGEÇ ve GİRİŞ e basın. Bios artık sıfırlandı ve casper logosu geldi tableti bu şekilde açabildim. Sİzde bu adımları deneyerek bu sorunu çözebilirsiniz.

Paylaşım için teşekkürler.
Sorununuzu çözmenize sevindim.
Geçmiş olsun.