Casper Nirvana N410 Açılmıyor

SserdarSGL

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Eki 2018
1
0
1
47
selam oradaki 7 yada 8 defamı dakikamı acaba.
Teşekkürler..

Moderatör tarafında düzenlendi:

mehpal

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Şub 2019
26
7
3
37
Sonunda başardım biosu resetlemeyi :) Benim yaptıklarımı yapın tablet pc açılacaktır. İlk önce kablosuz klavye yada normal usb klavye tablete bağlayın. Bilgisayarın power tuşuna basıp tamamen kapandığından emin olun 11 saniye kadar zamanda kapanıyor. İşlemci sıcaklığı düşüyor ben ordan anlıyordum kapandığını. 3 saniye basılıp açıyoruz pcyi ve hemen SİL tuşuna ardarda basın 7 yada 8 dakika kadar. Bios şifre bölümü gelecek şifre : KC3441* ekranda görüntü yok ama biz var gibi bu işlemleri yapıyoruz. Neyse devam edelim şifreyi şöyle girebildim ben sizde nasıl olur bilmem kablosuz klavye ile CAPS LOCK tuşuna basıp K harfi basıp ardından C harfinide öyle girdim sonra 3441 girdim en sonki yıdızı tabletin kendi klavyesinden P harfine basınca oluyor bu neden böyle anlayamadım ama öyle sonra GİRİŞ e tıklıyoruz biosa giriyoruz. Ama hala ekranda görüntü yok. Tabletin kendi klavyesinden SON tuşununa 5 kere basılcak ardından SONRAKİ tuşuna 6 kere basıp 2 kere GİRİŞ e basıyoruz ve son olarak VAZGEÇ ve GİRİŞ e basın. Bios artık sıfırlandı ve casper logosu geldi tableti bu şekilde açabildim. Sİzde bu adımları deneyerek bu sorunu çözebilirsiniz.
Aynisi benimde oldu benimkisi pili bağlayınca sarja takinca otomatik aciliyor ekran yok
Bunun sebebi sanirim bios pilinin bitmesinde kaynakli. Ölçüm 0 v cikti bios pili. Bios chipinin iki nolu basaği topraklayip enerji verildiğinde sıfırlaması lazım yalnız ben bios chipini bulamadim.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Aynisi benimde oldu benimkisi pili bağlayınca sarja takinca otomatik aciliyor ekran yok
Bunun sebebi sanirim bios pilinin bitmesinde kaynakli. Ölçüm 0 v cikti bios pili. Bios chipinin iki nolu basaği topraklayip enerji verildiğinde sıfırlaması lazım yalnız ben bios chipini bulamadim.

Bu cihazların içinde Bios pili yok.
Bunun yerine bir çip var.
Bu çipte üzerinde enerji depolamıyor.
Bu nedenle kısa devre işlemi işinize yaramayacaktır.

Son düzenleme:

mehpal

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Şub 2019
26
7
3
37
Bu cihazların içinde Bios pili yok.
Bunun yerine bir çip var.
Bu çipte üzerinde enerji depolamıyor.
Bu nedenle kısa devre işlemi işinize yaramayacaktır.
Bios pili var saat pili kadar,bios chinide buldum ,programlamak için dönüştürücü lazim cip çok küçük

Moderatör tarafında düzenlendi:

madanadam

Yeni üye
Kayıtlı üye
17 Ağu 2019
12
3
3
Sonunda başardım biosu resetlemeyi :) Benim yaptıklarımı yapın tablet pc açılacaktır. İlk önce kablosuz klavye yada normal usb klavye tablete bağlayın. Bilgisayarın power tuşuna basıp tamamen kapandığından emin olun 11 saniye kadar zamanda kapanıyor. İşlemci sıcaklığı düşüyor ben ordan anlıyordum kapandığını. 3 saniye basılıp açıyoruz pcyi ve hemen SİL tuşuna ardarda basın 7 yada 8 dakika kadar. Bios şifre bölümü gelecek şifre : KC3441* ekranda görüntü yok ama biz var gibi bu işlemleri yapıyoruz. Neyse devam edelim şifreyi şöyle girebildim ben sizde nasıl olur bilmem kablosuz klavye ile CAPS LOCK tuşuna basıp K harfi basıp ardından C harfinide öyle girdim sonra 3441 girdim en sonki yıdızı tabletin kendi klavyesinden P harfine basınca oluyor bu neden böyle anlayamadım ama öyle sonra GİRİŞ e tıklıyoruz biosa giriyoruz. Ama hala ekranda görüntü yok. Tabletin kendi klavyesinden SON tuşununa 5 kere basılcak ardından SONRAKİ tuşuna 6 kere basıp 2 kere GİRİŞ e basıyoruz ve son olarak VAZGEÇ ve GİRİŞ e basın. Bios artık sıfırlandı ve casper logosu geldi tableti bu şekilde açabildim. Sİzde bu adımları deneyerek bu sorunu çözebilirsiniz.
Hala yukarıdaki bilgiye ihtiyacı olan varsa ekstra klavye takmadan kendi F klavyesi ile şu şekilde yapılıyor.
İlk ekran gelince "Vazgeç" tuşuna basılarak bios ekranına giriliyor.
Şifre girme kısmı gelince tabi görmeden tuşlara basacağız. Aslında tek farklı kısmı burası:

"Büyük" tuşuna basıyoruz. Sonra sırayla her basma sonrası 1 sn bekleyerek
"Fn" ile beraber "M" tuşu
"V" tuşu
3441 sayıları
P tuşuna
En son
"Giriş" tuşuna basıyoruz.
Kalanı diğer mesajdaki gibi ;
Ama hala ekranda görüntü yok. Tabletin kendi klavyesinden SON tuşununa 5 kere basılcak ardından SONRAKİ tuşuna 6 kere basıp 2 kere GİRİŞ e basıyoruz ve son olarak VAZGEÇ ve GİRİŞ e basın. Bios artık sıfırlandı ve casper logosu geldi tableti bu şekilde açabildim. Sİzde bu adımları deneyerek bu sorunu çözebilirsiniz.

erkoşkoş

Yeni üye
Kayıtlı üye
4 Kas 2020
2
0
1
24
Bilgisayar imaj yüklerken bir hata oldu ve bilgisayar siyah ekranada kaldı
Kisaca sorun siyah ekran

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bilgisayar imaj yüklerken bir hata oldu ve bilgisayar siyah ekranada kaldı
Kisaca sorun siyah ekran

Cihazınızın Bios'una müdahale ettiyseniz, konuda paylaşılan yöntemi denemeniz işinize yarayabilir.
Cihazınızın Bios'una müdahale etmeden siyah ekran sorunu yaşıyorsanız, bunun bir çok nedeni olabilir.
Bu sorunların da çoğu donanım kaynaklıdır ve bu sorunlar cihaza fiziksel müdahale de bulunmadan çözülmezler.
HDMI kablosu ile görüntü almayı denediniz mi?

aulger

Yeni üye
Kayıtlı üye
31 May 2022
2
0
1
41
Hakantat34 arkadaşımızın yaşadığı sorun bende de vardı ekran açılmıyor, biosa giremiyorum dediği gibi biosu resetlemeye çalıştım ama işe yaramadı. Yabancı bir sitedeki Dell marka tabletin de bios chipi aynı marka ve model . Biosu anlatılan şekilde biosu resetlemiş düzelmiş cihaz.Bu yöntemi deneyeceğim işe yararsa buraya tekrar yazarım.

Ekli dosyalar

• photo-2_orig.jpg
    photo-2_orig.jpg
    44.4 KB · Görüntüleme: 8
  • photo-3_orig.jpg
    photo-3_orig.jpg
    171.6 KB · Görüntüleme: 9
  • win-20170726-23-04-09-pro_orig.jpg
    win-20170726-23-04-09-pro_orig.jpg
    164.7 KB · Görüntüleme: 9
  • dell_5055_boot_repair.pdf
    466.1 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Hakantat34 arkadaşımızın yaşadığı sorun bende de vardı ekran açılmıyor, biosa giremiyorum dediği gibi biosu resetlemeye çalıştım ama işe yaramadı. Bu sitedeki Dell marka tabletin de bios chipi aynı marka ve model . Biosu anlatılan şekilde biosu resetlemiş düzelmiş cihaz.Bu yöntemi deneyeceğim işe yararsa buraya tekrar yazarım.

Sonuç nedir?

aulger

Yeni üye
Kayıtlı üye
31 May 2022
2
0
1
41
Henüz cihazı açıp bakamadım. Cihazı açtığımda sonucu yazarım.