Casper Nirvana N410 Format Problemi

Yazdır

nh2du2pjr

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Şub 2021
4
0
1
32
Selamlar arkadaşlar, elimde casper nirvana n410 bir cihaz var kardeşimin cihazı, okuldan verdiler. Buna format atmak istiyorum ama 32 bit hazırlanmış usb belleği görmüyor, 64 bit desteği de yok bu cihazın çünkü uefi kısmı 32 bit. Ben şehir dışındayken bilgisayarcıya vermiş cihazı o da silmiş ne varsa.

omerfd

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Eyl 2017
2
2
3
37
Casper N410

imajın linki

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Kurulum

1.Flash Bellek NTFS Formatlanmasi ve adı mutlaka WINPE olması gerekmektedir. Verilen Casper.N410.20H2.Omerfaruk.rar dosyasını dışarı çıkarın ve içidekileri eksiksiz olarak Flash belleğe direk kopyalayın.
2.Flash Bellek takılı halde bilgisayarı başlatın.
3.Casper N410 Biosa Girme F Klavye(Orjinal Klavye) Biosa girmek için tabletinizi kapatın sonra açma düğmesine basın ekran ışığı gelince vazgeç tuşuna üst üste basın şifre yeri gelene kadar şifre yazma yeri gelince sırasıyla önce büyük yazılı tuşa basın sonra FN+Rakam yazılı tuşlara (Fn tuşuna basılı tutup Rakam tusuna basın) M V 3441 (klavyeden bunları tuşladıktan sonra) tekrar Fn+Rakam tuşana basıp P tuşuna basıyoruz. 4.Dos ekranında geldiğinde ekrana D:\a.bat yazıp enter dedikten sonra kurulum başlayacaktır. ara ara onay isteyecek enter deyip geçebilirsiniz. Bir yerde Y harfi ile onay verdikten sonra işlem tamamdır.

• Beğen
Tepkiler: ediptuc22

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
D:\a.bat is not recognized as an..... Şeklinde bir hata alıyorum

bir çok konu ve konulara yazılmış bir çok yorum var.
Bizim aynı şeyleri defalarca yazmamız yerine, sizin yazılanları okumanız daha mantıklı değil mi?
Konulara ve konulara yazılan yorumlara bir göz gezdirirseniz, eminim ki kısa sürede sorunuzu çözebilirsiniz.

nh2du2pjr

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Şub 2021
4
0
1
32
Hocam yazılmış her konuyu okudum ondan sonra konu açtım zaten. Belki okurken atladığım olmuş olabilir ama her konuyu okudum.

nh2du2pjr

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Şub 2021
4
0
1
32
Temiz kurulum yapmayı denediniz mi?
tabikide denedim ama flash belleğe 32 bit işletim sistemi yazarsam usb belleği görmüyor, 64 bit yazarsam da sistem desteklemediği için sanırım yükleme ekranında sürekli yeniden başlıyor. Rufus ile hem gpt hem de mbr şeklinde usb hazırladım, ntfs, fat23 ve exfat olarak biçimlendirerek de usb hazırladım ama hiçbirinde format ekranına gelemedim.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
tabikide denedim ama flash belleğe 32 bit işletim sistemi yazarsam usb belleği görmüyor, 64 bit yazarsam da sistem desteklemediği için sanırım yükleme ekranında sürekli yeniden başlıyor. Rufus ile hem gpt hem de mbr şeklinde usb hazırladım, ntfs, fat23 ve exfat olarak biçimlendirerek de usb hazırladım ama hiçbirinde format ekranına gelemedim.

Size daha önce önerdiğim gibi konulara ve konulara yazılan yorumlara bakmamışsınız.
Bu konuda size bir defalık bir öneride bulunacağım.
Gerisi için cihazınızla konulardan ve konulara yazılan yorumlara bakmanız gerekecek.
Aynı şeyleri defalarca ama defalarca yazmaktan bıktım.
Kurulum medyasını anlatılan yöntemle hazırlayınız.

• Beğen
Tepkiler: nh2du2pjr

nuhercikan

Yeni üye
Kayıtlı üye
14 Ocak 2021
5
1
3
49
merhabalar paradox hocam.benim cihazda imaj atmaya çalışırken shell ekranına düştü.konuları okuyup yazılan heerşeyi denedim ancak kurulum yapamadım.3 farklı flash diskle denedim olmuyor.önceki cihazlarıma android yukluyordum windows yukleyemeyince android denedim.hdd hatası verdi.acaba imaj atmaya çalışırken donanımın zarar görme olasılığı varmıdır?shell ekranından hdd düzenleme silme yükleme yapabilirmiyiz

nuhercikan

Yeni üye
Kayıtlı üye
14 Ocak 2021
5
1
3
49
muhtemelen hdd uefi efi vs bölümleri silindi.bunları tekrar oluşturmanın yolu varmıdır

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
muhtemelen hdd uefi efi vs bölümleri silindi.bunları tekrar oluşturmanın yolu varmıdır

Yazılım yükleme işlemi sırasında genellikle donanım arızaları oluşmaz.
Lakin can çekişen bir HDD, biraz zorlanınca bozulabilir ki, bu da oldukça normaldir.
anlatılan yöntemle bir kurulum medyası hazırlayınız ve kurulum işlemini bir de bu medya ile deneyiniz.

nuhercikan

Yeni üye
Kayıtlı üye
14 Ocak 2021
5
1
3
49
kurulum dosyalarını her şekilde denedim ama olmadı.şöyleki; orjinal klavye yok usb hab ile bağlıyorum sorun bu olabilirmi?usb yi hub i çıkartıp normal şekilde taktığımda yukarıda verdiğiniz linteki dosyayı otomatik tanıyıp x: windows/system 32 diye başlayan dos ekranı açılıyor

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
kurulum dosyalarını her şekilde denedim ama olmadı.şöyleki; orjinal klavye yok usb hab ile bağlıyorum sorun bu olabilirmi?usb yi hub i çıkartıp normal şekilde taktığımda yukarıda verdiğiniz linteki dosyayı otomatik tanıyıp x: windows/system 32 diye başlayan dos ekranı açılıyor

Cihazınızın kullandığınız USB Hub'ı çalıştırmaya gücü yetmiyor olabilir.
Dışarıdan beslemeli bir kullanmanız faydalı olacaktır.