Casper Pegatron A15 Bios Güncelleme

• Konbuyu başlatan ysfakc
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 71
  • Görüntüleme 23K
 Yazdır

gecicikullanici

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Nis 2019
1
0
1
44
Konuyu hortlatmış gibi olacağım da bende işe yaramadı maalesef forceit komutunu eklemek. "aflash3 A15PG.303/forceit" komutunu verip y diyerek kabul ettim ama ingilizce kızarcasına sert bir tepki aldım sanırım :ciz::rolleyes::D.

Hata verip şarj olmayan bir bataryam vardı onu bu geceden şarjda bırakıp 16 saat sonra bir deneyeyim bakalım hem batarya 1 yıldır hiç şarj olmayınca veriği hata düzelmiş mi :D

O da olmazsa arakadaşta benzer bir model vardı onun bataryası uyar diye tahmin ediyorum onunkiye halleder çözerim umarım bu sorunu.

Çok teşekkür ediyorm aydınlatıcı bilgileriniz için. Sorunu halletmek için yarın akşamı sabırsızlıkla bekleyeceğim :)

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Konuyu hortlatmış gibi olacağım da bende işe yaramadı maalesef forceit komutunu eklemek. "aflash3 A15PG.303/forceit" komutunu verip y diyerek kabul ettim ama ingilizce kızarcasına sert bir tepki aldım sanırım :ciz::rolleyes::D.

Hata verip şarj olmayan bir bataryam vardı onu bu geceden şarjda bırakıp 16 saat sonra bir deneyeyim bakalım hem batarya 1 yıldır hiç şarj olmayınca veriği hata düzelmiş mi :D

O da olmazsa arakadaşta benzer bir model vardı onun bataryası uyar diye tahmin ediyorum onunkiye halleder çözerim umarım bu sorunu.

Çok teşekkür ediyorm aydınlatıcı bilgileriniz için. Sorunu halletmek için yarın akşamı sabırsızlıkla bekleyeceğim :)

Sonuç nedir?

ByHack

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Haz 2019
1
0
1
35
Konu hortlamış hortlayacağı kadar da, işin şakası birtarafa, bataryası ölü olan arkadaşlar forceit komutunu yazmadan önce bir boşluk bırakın. yani tam olarak yazılacak olan komut "aflash3 A15PG.303 /forceit"şeklinde olacak. konuyu açan ve katkı sağlayan arkadaşlar emeğinize sağlık bu arada

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Konu hortlamış hortlayacağı kadar da, işin şakası birtarafa, bataryası ölü olan arkadaşlar forceit komutunu yazmadan önce bir boşluk bırakın. yani tam olarak yazılacak olan komut "aflash3 A15PG.303 /forceit"şeklinde olacak. konuyu açan ve katkı sağlayan arkadaşlar emeğinize sağlık bu arada

:tsk:

hater90

Yeni üye
Kayıtlı üye
14 Haz 2019
2
0
1
35
Selamlar
Bendeki cihaz tamamen sorunsuz çalışıyor
Fakat kapattığım veya yeniden başlattığım zaman cihaz kapanmıyor. Işığı yanıp siyah ekranda kalıyor.
Bios yazma başarı ile tamamlandı fakat yine aynı devam ediyor. Fikri olan var mıdır ?

alfa34

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Haz 2019
7
0
1
36
Selamlar
Fakat kapattığım veya yeniden başlattığım zaman cihaz kapanmıyor. Işığı yanıp siyah ekranda kalıyor.
Bios yazma başarı ile tamamlandı fakat yine aynı devam ediyor. Fikri olan var mıdır ?

Bu tür sorunlarda flash ile bios guncellemek sorunu cozmez. Anakart üzerinden bios sökülerek epromda yazmak gerekir. A 15 sürprizlerle dolu bir makina direk sorun biosta diyemeyiz. Kronik ses kesilme arizasi, acilista ekranda beliren sarimsi daginik çizgiler. Birde pilsiz deneyin

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Ek olarak, cihazın HDD'sini söküp, cihazı CD'den çalışan bir işletim sistemi ile test edebilir misiniz?

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Selamlar
Genelde cihazı kapattığınızda tamamen kapanmıyorsa öncelikli olarak ram den şüphelenin ram kendini sonlandıramadığında bu tarz hatalar olur fakat disk hatalarıda benzer problemler yaratabilir. Geçmiş olsun.

agathe10

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Ara 2019
1
0
1
33
arkadaşlar ben herşeyi nizami şekilde yaptım flaşh ile pcyi açıp win98 ekranı ve dos ekranınıda görüyorum fakat dos ekranın casper.bat yazıp enter dediğim zaman bad command or file name yazısı çıkıyor işlem yapmıyor yardımcı olursanız sevinirim

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
arkadaşlar ben herşeyi nizami şekilde yaptım flaşh ile pcyi açıp win98 ekranı ve dos ekranınıda görüyorum fakat dos ekranın casper.bat yazıp enter dediğim zaman bad command or file name yazısı çıkıyor işlem yapmıyor yardımcı olursanız sevinirim

Dosya ismini değiştirip deneyebilir misiniz?
Daha kısa bir isim seçmeni faydalı olabilir.

anlgms06

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Tem 2019
2
0
1
25
Nasipse gecenin ilerleyen saatlerinde bir bakalım.
yazdım yaptım çok teşekkür ederim içindekilerini çıkarınca yazma işlemini yaptı dos ekranı içinde coban32 hocama teşekkür ederim casper .bat değilde aflash komutu ile sorunsuzca yaptı performansda ufak bi hızlanma sezdim win7 kullandığım için bariz sezmesemde aksama nasipse 10 kuracağım ozaman hissedecem hızı :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
yazdım yaptım çok teşekkür ederim içindekilerini çıkarınca yazma işlemini yaptı dos ekranı içinde coban32 hocama teşekkür ederim casper .bat değilde aflash komutu ile sorunsuzca yaptı performansda ufak bi hızlanma sezdim win7 kullandığım için bariz sezmesemde aksama nasipse 10 kuracağım ozaman hissedecem hızı :)

Geçmiş olsun.

byelegants

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Tem 2020
1
0
1
24
Geçmiş olsun.
ya abi selam bnim bios sürüm 302 303 yapmak bi işe yararmı windows 10kurduktan 20dk sonra ekran siyah okuyor güç tuşuna basıp kapıyprım hemen geri güç tuşuna basınca oturum aç kısmı geliyor ekran geliyor uyku modu gibbişeye skıyorum ekran gelitor yani

Son düzenleme:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
ya abi selam bnim bios sürüm 302 303 yapmak bi işe yararmı windows 10kurduktan 20dk sonra ekran siyah okuyor güç tuşuna basıp kapıyprım hemen geri güç tuşuna basınca oturum aç kısmı geliyor ekran geliyor uyku modu gibbişeye skıyorum ekran gelitor yani

Evet işe yarar.
Yaşadığınız sorun ekran kartı ile ilgili.
Cihazınıza ekran kartının sürücüsü yüklendiği zaman, Bios uyumsuzluğu nedeni ile siyah ekran sorunu yaşıyorsunuz.
Bios güncellemesi sorununuzu çözecektir.
Daha önce aynı sorun bir tanıdığımın da başına gelmişti.
Bios'u güncelleyerek sorunu çözmüştüm.

• Beğen
Tepkiler: byelegants