Yardım Casper VIA A1 Dokunmatik Donma Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
 Yazdır

Hamdi123

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Mar 2018
11
1
3
26
Merhabalar 2 hafta önce casper VIA a1 cihazını aldım ve herhangi bir düşme darbe almadığı halde dokunmatik te donma sorunu yaşıyorum güç kaynağı tuşuna basıp ekranı kapatıp açtığımda düzeliyor sonra yine aynı .Sitede benzer konuları inceledim format attım ama iyice beter oldu ROM atın demişsiniz atıcam ama mesela 2017 de paylaşılan linki indirsem şimdi ROM atsam olur mu veya yeni ROM var mı nasıl oluyor bu iş ,bana biraz yardımcı olur musunuz..

TuranReis

Üye
Kayıtlı üye
9 May 2017
224
19
18
27
Şimdi telefonun Casper VIA A1 mi A1-1 mi A1-S mi onu öğren iyice sonra zaten sitede mevcut stock romlar var. Stock rom yüklemeni öneririm zaten sitede orjinal yazılımlar mevcut olduğu için garanti dışı kalmıyor. linklerden yazılımı bulabilirsin.Eğer yapamadığın birşey olursa mesaj at en kısa zamanda geri dönüş yapmaya çalışırım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hamdi123

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Mar 2018
11
1
3
26
Şimdi telefonun Casper VIA A1 mi A1-1 mi A1-S mi onu öğren iyice sonra zaten sitede mevcut stock romlar var. Stock rom yüklemeni öneririm zaten sitede orjinal yazılımlar mevcut olduğu için garanti dışı kalmıyor. linklerden yazılımı bulabilirsin.Eğer yapamadığın birşey olursa mesaj at en kısa zamanda geri dönüş yapmaya çalışırım.
VIA A1 diye aldım yani onu nasıl öğrenebilirim benim telefonum tek hatlı galiba çift hat olanları varmış

Hamdi123

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Mar 2018
11
1
3
26

TuranReis

Üye
Kayıtlı üye
9 May 2017
224
19
18
27
  1. İndirilen dosyayı dışarı çıkartın
  2. Klasörün içinde bulunan (SP Flash Tool 5.1612.000) klasörüne girin.
  3. flash_tool isimli uygulamayı yönetici olarak açın.
  4. Scatter-loading üstüne tıklayın sonra açılan pencerede (VIA A1 01.12.2016) isimli klasöre girin ve MT6755_Android_scatter isimli dosyayı seçin.
  5. Sonra format all + download yazan yeri download only olarak değiştirin.
  6. Sonra yukarıdan download tuşuna basarak programı etkin hale getirin
  7. Telefonun kapalı bir şekilde bilgisayara bağlayın. (Program görmezse eğer ses kısma tuşuna basılır tutarak bağlayın)
  8. Sonrasında yazılım atmaya başlayacak ve en son olarak tamamlandığına dair bir pencere çıkıcak.
  9. Telefonunuza başarılı bir şekilde rom atmış olacaksınız.

• Beğen
Tepkiler: astek055

Hamdi123

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Mar 2018
11
1
3
26
Yardımın için teşekkürler şimdi denicem sağol

• Beğen
Tepkiler: TuranReis
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...