Casper VIA A1 Oyunlarda Kasma Sorunu

Yazdır

TuranReis

Üye
Kayıtlı üye
9 May 2017
224
19
18
27
Casper VIA A1 kullanıyorum. İlk zamanlar oyunlarda kasma yoktu son zamanlarda fps düşmesi olmaya başladı ve gerçekten sinir bozucu olmaya başladı.Telefona sitede bulunan ilk 01.12.2016 romunu attım olmadı sonra 05.08.2017 romunu attım yinede olmadı.Casperı arayıncada 40 tl ye yazılım atıp düzelteceğini söyledi göndermek istemiyorum.Acaba ne yapmam lazım

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
Kasma sebepleri;

1.- Bozuk veya kısmen arızalı SD kart.
2.- Yüklenen 3. grup yazılımlar. İçinde bol reklam barındıran, interneti yada hafızayı arka planda kullanan yazılımlar.
3.- Bulaşan bir virüs.
4.- Yazılım attıktan sonra, recovery menüsünden el formatı atmamak.
5.- Önceden oynadığınız oyunun, yeniden güncellenerek kasmalara neden olması.

Siteden attığınjz yazılım, elinizdeki cihazın orjinal yazılımıdır. Ve casper cihazların orjinal yazılımlarının tek kaynağı bu sitedir. Servisinde 40 liraya atacağım dediği yazılımda bu yazılımdır. yazılımı tekrar yükleyiniz ve el formatı atınız.

TuranReis

Üye
Kayıtlı üye
9 May 2017
224
19
18
27
Sıfırlama işlemini Recovery üzerinden yapmanız daha faydalı olacaktır.
Evet onu anladım ama asıl sormak istediğim telefona rom attıktan sonra kapalı konumda oluyor.Hemen ozaman mı format atayım yoksa telefonu açıp kurulum ekranına geldikten sonramı format atayım ?

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
Evet onu anladım ama asıl sormak istediğim telefona rom attıktan sonra kapalı konumda oluyor.Hemen ozaman mı format atayım yoksa telefonu açıp kurulum ekranına geldikten sonramı format atayım ?
Farketmez. Recovery menüye girin ve Wipe Data/ Cache yapın.

TuranReis

Üye
Kayıtlı üye
9 May 2017
224
19
18
27
Farketmez. Recovery menüye girin ve Wipe Data/ Cache yapın.
Dediklerini yaptım çok sağol 3 haftadır kullanıyorum sorunsuz bir şekilde.Ama küçük bi sorunum var bugün oldu klavye ekrana gelirken eskiden animasyonlu geliyodu şimdi direk geliyo telefonu açkapada yaptım fakat düzelmedi ne yapmam lazım ?

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
Daha önceden yapmış olduğunuz bir ayar olabilir yada yüklediğiniz tema olabilir. Bu özelliği kapatmış olabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: TuranReis

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,653
163
www.yavuzcakar.com
Dediklerini yaptım çok sağol 3 haftadır kullanıyorum sorunsuz bir şekilde.Ama küçük bi sorunum var bugün oldu klavye ekrana gelirken eskiden animasyonlu geliyodu şimdi direk geliyo telefonu açkapada yaptım fakat düzelmedi ne yapmam lazım ?

Telefonunuzun ayarlarını biraz kurcalamanız faydalı olacaktır.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,653
163
www.yavuzcakar.com
Heryeri kurcaladım ayarlarda ama bulamadım bazı animasyonlar da kapanmış ne yapmam lazım ?

Animasyonların çok önemli olduğunu düşünmüyorum.
Lakin insan da alışkanlıklarını aramıyor değil.

Konu hakkında net bir bilgim yok.
Bu nedenle bazı varsayımlar yazacağım:

1: Cihazınız yazılım güncellemesi almış ve yeni güncelleme ile bu animasyonlar kaldırılmış olabilir.
(Belki de cihazın kasmasına bu animasyonlar neden oluyordur.)

2: Cihazınıza animasyon özelliği bir güncelleme ile gelmiş olabilir.
Cihazınızı fabrika ayarlarına çektiğinizde bu güncelleme silinmiş olabilir.
Bu durumda da cihazınızı yeniden güncellemeniz faydalı olabilir.

3: Cihazınıza animasyon özelliği bir uygulama ile kazandırılıyor olabilir.
Cihazların fabrika ayarlarına çekilmesi sonrasında bazı cihazlarda, bazı bölgelere göre özel uygulamalar yüklenir veya yüklenmez.
Bu durum genellikle Samsung cihazlarda çok görünür.
Samsung cihazlarda bölge ve dil seçimine göre, bazı özel uygulamalar cihazlar fabrika ayarlarına çekildiğinde kurulur veya kurulmaz.
Halbuki uygulamalar cihazın yazılımında gömülüdür ve hangilerinin yüklenip yüklenmeyeceğini sizin bölge ve dil seçiminiz etkiler.
Bu durumda da cihazınızın dilini başka bir dile çevirip cihazınızı yeniden fabrika ayarlarına çekmeniz işe yarayabilir.

Bu liste uzar gider.

Son düzenleme:
  • Beğen

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
Animasyonlar genelde bir tema ile gelir. Yada şöyle yapın. Ayarlarda Ekran bölümüne girin ve Home tuşuna basınca hangi temaya geçeceği ile ilgili bir seçenek vardır. Ayarlarda incelerseniz vardır. Ekran diye bir bölüm ve en başta ikili yada üçlü bir seçenek vardır. Onları değiştirip deneyin.

• Beğen