Stock Rom Casper VIA A1 Rom 08.05.2017

• Konbuyu başlatan Paradox
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 138
  • Görüntüleme 27K

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Selamın aleyküm bende vader via A1, kullanıyorum ekranda donma yaşıyorum güç açma tuşuna basınca düzeliyor diferansiyel yorumları okudum bu konuda olan bende ay ı sorunları yaşıyorum bende uygulamayı yükleyeyim mi

A.S.
Cihazınıza yazılım yüklemesi yapmanız faydalı olacaktır.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Selamın aleyküm bende vader via A1, kullanıyorum ekranda donma yaşıyorum güç açma tuşuna basınca düzeliyor diferansiyel yorumları okudum bu konuda olan bende ay ı sorunları yaşıyorum bende uygulamayı yükleyeyim mi

Cihazınız için zaten orjinal yazılımdır. Yüklerseniz, eğer ki donanımsal sorun yok ise kasma sorunundan kurtulabilirsiniz.

leonidasss

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
1,327
1,004
163
37
Hakkari

Güç tuşuyla düzeliyorsa sorun yazılımsal olmayabilir yinede yazılım atmakta fayda var.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Dosyayı indirdim telefona, üzerine tıkladım, ama dosya açılamıyor diyor, ne yapmalıyım

Telefonunuza indirdiğiniz dosyaların içeriğini RAR ve ZIP uzantılı dosyaları açan uygulamalar ile görebilirsiniz.
Lakin, bu dosyalarla telefonunuz üzerinden yazılım yüklemesi yapamazsınız.
İndirdiğiniz dosyalarla yazılım yükleme işlemini yalnızca bilgisayar üzerinden yapabilirsiniz.

nazamaran

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Kas 2017
4
0
1
41
Telefonunuza indirdiğiniz dosyaların içeriğini RAR ve ZIP uzantılı dosyaları açan uygulamalar ile görebilirsiniz.
Lakin, bu dosyalarla telefonunuz üzerinden yazılım yüklemesi yapamazsınız.
İndirdiğiniz dosyalarla yazılım yükleme işlemini yalnızca bilgisayar üzerinden yapabilirsiniz.
Önceki yazılarda görmüştüm bir arkadaş yapmıştı, bana yardımcı olurmusunuz, benim casper via a1 de donma sorunu var, ne yapmalıyım

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Önceki yazılarda görmüştüm bir arkadaş yapmıştı, bana yardımcı olurmusunuz, benim casper via a1 de donma sorunu var, ne yapmalıyım

Bu konuda paylaşılan yazılım yalnızca bilgisayar üzerinden yüklenmektedir.
Söz konusu yazılımı başka şekilde yüklemenizin imkanı yoktur.
Bildiğim kadarıyla bu cihaz için telefon üzerinden yüklenen başka bir yazılım da yok.

Sonuç olarak, ya bir bilgisayar bulup yazılım yüklemesi yapacaksınız ya da cihazınızı fabrika ayarlarına çekeceksiniz.
(Cihazınızı fabrika ayarlarına çekmeniz çözüm olmayabilir.)

nazamaran

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Kas 2017
4
0
1
41
Bu konuda paylaşılan yazılım yalnızca bilgisayar üzerinden yüklenmektedir.
Söz konusu yazılımı başka şekilde yüklemenizin imkanı yoktur.
Bildiğim kadarıyla bu cihaz için telefon üzerinden yüklenen başka bir yazılım da yok.

Sonuç olarak, ya bir bilgisayar bulup yazılım yüklemesi yapacaksınız ya da cihazınızı fabrika ayarlarına çekeceksiniz.
(Cihazınızı fabrika ayarlarına çekmeniz çözüm olmayabilir.)
Aynen kardeşim fabrika ayarlarına geri döndüm ama sorun hala devam ediyor

aksu_43

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Ocak 2018
5
0
1
26
iyi akşamlar dün telefonum şarjdayken kendiliğinden kapandı(şarjı %60 civarındaydı)sonra tekrar açıldı casper via a1 yazısı geldi ve tekrar kapandı şimdi hiçaçılmıyor ne yapsam açamadım bu romu atsam açılırmı acaba??

aksu_43

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Ocak 2018
5
0
1
26
Olabilir.Ama öyle olsa bile telefonu şarja takınca açılması gerekmez mi??

Telefon bu aralar yavaş şarj olmaya başlamıştı zaten...

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Olabilir.Ama öyle olsa bile telefonu şarja takınca açılması gerekmez mi??

Telefon bu aralar yavaş şarj olmaya başlamıştı zaten...
Batarya üzerindeki regüle arızalıdır. İlla ki bataryanın kendisi arızalı olmasına gerek yok. Kabloların yada soketinin olduğu kısımda ısı ve voltaj sensörü ile regüle entegresinin olduğu minik bir board vardır. O board da arızalanmış olabilir. Tecrübelerime dayanarak, Casper, Vestel gibi cihazların bataryaları çabuk arızalanıyor ve hepsi yazılım sorunu gibi gözükebiliyor.

aksu_43

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Ocak 2018
5
0
1
26
Batarya üzerindeki regüle arızalıdır. İlla ki bataryanın kendisi arızalı olmasına gerek yok. Kabloların yada soketinin olduğu kısımda ısı ve voltaj sensörü ile regüle entegresinin olduğu minik bir board vardır. O board da arızalanmış olabilir. Tecrübelerime dayanarak, Casper, Vestel gibi cihazların bataryaları çabuk arızalanıyor ve hepsi yazılım sorunu gibi gözükebiliyor.
Anladım.Telefonun daha 1 seneden fazla garantisi var aslında garantiye göndermeyi düşündüm fakat telefon cebimdeyken power tuşunun ordan bükülmüş yani telefonda biraz ovallik var bakınca bile bariz anlaşılıyor.Telefonda bükülme olduğu için garanti dışı kaldığını düşünüyorum acaba öyle bir durum olur mu??

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Anladım.Telefonun daha 1 seneden fazla garantisi var aslında garantiye göndermeyi düşündüm fakat telefon cebimdeyken power tuşunun ordan bükülmüş yani telefonda biraz ovallik var bakınca bile bariz anlaşılıyor.Telefonda bükülme olduğu için garanti dışı kaldığını düşünüyorum acaba öyle bir durum olur mu??

Tabii ki, fiziksel zarar ve görüntüde değişiklik kullanıcı hatasına giriyor. Para talep ederler.

aksu_43

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Ocak 2018
5
0
1
26
Tabii ki, fiziksel zarar ve görüntüde değişiklik kullanıcı hatasına giriyor. Para talep ederler.
Peki benim ne yapmam lazım şimdi dün romu atıcaktım telefona bi soriyim dedim denemek için pc’ye bağladım pc görüyor telefonu şarj girişinde ve ana kartta sorun yok gibi yazılımı bi atıp denesem mi acaba??

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Peki benim ne yapmam lazım şimdi dün romu atıcaktım telefona bi soriyim dedim denemek için pc’ye bağladım pc görüyor telefonu şarj girişinde ve ana kartta sorun yok gibi yazılımı bi atıp denesem mi acaba??

Şimdi deneyin diyeceğim, olmayacak, sorumlu olmak istemem. Yazılım atma tecrübeniz varsa atın. Yoksa bilen birisine verin o atsın. Yazılım çözebilirmi o zaman belli olur. Bilemiyeceğim.