Casper VIA A1 Rom 16.11.2016

Casper VIA A1 Rom 16.11.2016

Paradox Paradox - #1
Casper VIA A1
16.11.2016
Orijinal Rom

Sunum Mobil Kulüp'e aittir.
Buradan alıntı yapacakların kaynak belirtmeleri gerekmektedir.

Rom indirme linki:
(Beklemek ve hız limiti yok.)

:anahtar::kilit:

Şifre:
(Kopyala/Yapıştır)

14.gif

15.gif

Sunum içeriği:
Casper VIA A1 16.11.2016 Orijinal Rom
Flash Tool Yazılım Yükleme Aracı
Sürücüler
Kurulum Açıklaması
M mk studyo - #2
ROMU NASIL YÜKLÜYECEM
silivriserdar silivriserdar - #3
ROMU NASIL YÜKLÜYECEM

Dosyayı İndirin içinde nasıl yapılacağı yazıyor.

Ayrıca sitemizde site kuralları gereği sadece büyük harfle yazı yazmak yasaktır.
TuranReis TuranReis - #4
Nasıl kurulcağı yazzmıyor yardım edebilirmisiniz.
Paradox Paradox - #5
Nasıl kurulcağı yazzmıyor yardım edebilirmisiniz.

Emin misiniz?
TuranReis TuranReis - #6
buldum da en stabil olan hangisidir acaba baya rom varda sitede
Paradox Paradox - #7
buldum da en stabil olan hangisidir acaba baya rom varda sitede

İnanın konu hakkında hiç bir fikrim yok.
Ben sadece yazılımları paylaşıyorum.
Ben olsaydım, cihazıma en son tarihli yazılımı yüklerdim
(Benim Casper markalı bir cihazım bile yok. Bu nedenle deneme yapmam mümkün değil.)
B byalone06 - #8
emeğin ve paylaşımın için teşekkürler. kardeş bunu yukledıgımde her hangı bır garantı bozulma olmıcak değilmi tamamen orjınal yazılım
cevdetguney cevdetguney - #9
evet orjinal garanti dışı kalmaz
B byalone06 - #10
evet orjinal garanti dışı kalmaz
teşekkür ederim sağolasın
TuranReis TuranReis - #11
Casperin firması ile görüşme yaptım ve kendileri belirli bir ücret karşılığı yazılım attığını ve biz atarsak garanti dışı kalıcağını söylediler.
B byalone06 - #12
Casperin firması ile görüşme yaptım ve kendileri belirli bir ücret karşılığı yazılım attığını ve biz atarsak garanti dışı kalıcağını söylediler.
onlara söverdim ama burası yeri değil. 40 tl yazılım ücreti alıyorlar turkiyede genel servisi sadece istanbuldaymıs diğer bölgelerde dediğin gibi para karşılığında işlem yapıyorlar şarj sorunum vardı yazılım attılar 40 tl ucret aldılar sonuc husran batarya değişimi için istanbula gidecekmıs ve 25 gun surermıs berbat bır fırma
cevdetguney cevdetguney - #13
eğer yazılım atmayı biliyorsan yazılımdan kaynaklandıgını düsünüyorsan at birşey olmaz belliki casperın paraya ihtiyacı var :)
B byalone06 - #14
eğer yazılım atmayı biliyorsan yazılımdan kaynaklandıgını düsünüyorsan at birşey olmaz belliki casperın paraya ihtiyacı var :)
aynen sımdı bende aradaım musterı hızmetlerını ıste atarsanız garantı dısı kalır vs dıyor bıldıgınız bıgı sıstemımızde bu cıhazın yazılım destegı bulunmamaktadır oyuzden o yazımılı servıslerımız atması gerekıyor gıbı vss seyler soyluyor çok saçma yıllardır okadar cıhaza yazılım attım kendımce ve servıse gıtmem gerektıgınde hıc bır sorun yasamadım sımdı bu yazılımı atacam onlarınkı bahane bana göre. :)
TuranReis TuranReis - #15
Bence atın ben attım garanti biterse bitsin herşeye para istiyo zaten firma
symbazz symbazz - #16
Yazılımı at. Olursa olur zaten. Olmazda açılmazsada, atarsın önlerine garantiden yapın diye, birşey anlamazlar.
Paradox Paradox - #17
Paylaşılan yazılım cihazın orijinal yazılımıdır.
Bu yazılım Casper'ın teknik servislerinin yazılımları indirdiği FTP sunucusundan alınmıştır.
Nasıl olur da, bir cihazın orijinal yazılımı, sırf yazılım yüklendi diye cihazı garanti dışı bırakır, anlamak güç.
Saçmalamışlar.

Ne yazık ki akıllı telefon ve tablet bilgisayarlar konusunda teknik servislerin daha çok ilerleme kaydetmeleri gerekiyor.
Mesela ben bir bilgisayar aldım.
Cihazın içindeki işletim sistemini sildim ve başka bir işletim sistemi yükledim.
Bir süre sonra bilgisayarın ekranı bozuldu.
Teknik servise gönderdim.
Teknik servis bilgisayardaki yüklü olan işletim sistemine bakıyor mu?
Hayır.

Hiç bir bilgisayar teknik servisi, cihazın işletim sistemi değiştiği için cihazınızı garanti dışı bırakamaz.
Öyle olsaydı, son zamanda zorunlu olarak yapmaya maruz kaldığımız önce Windows 8.1 daha sonrada Windows 10 güncellemeleri,
Milyonlarca bilgisayarı garanti dışı bırakırdı.

Kaldı ki, siz cihaza, bu cihaz için özel olarak düzenlenmiş bir yazılım yüklüyorsunuz.

Cehalet.
Bunun başka bir açıklaması yok.
TuranReis TuranReis - #18
Paylaşılan yazılım cihazın orijinal yazılımıdır.
Bu yazılım Casper'ın teknik servislerinin yazılımları indirdiği FTP sunucusundan alınmıştır.
Nasıl olur da, bir cihazın orijinal yazılımı, sırf yazılım yüklendi diye cihazı garanti dışı bırakır, anlamak güç.
Saçmalamışlar.

Ne yazık ki akıllı telefon ve tablet bilgisayarlar konusunda teknik servislerin daha çok ilerleme kaydetmeleri gerekiyor.
Mesela ben bir bilgisayar aldım.
Cihazın içindeki işletim sistemini sildim ve başka bir işletim sistemi yükledim.
Bir süre sonra bilgisayarın ekranı bozuldu.
Teknik servise gönderdim.
Teknik servis bilgisayardaki yüklü olan işletim sistemine bakıyor mu?
Hayır.

Hiç bir bilgisayar teknik servisi, cihazın işletim sistemi değiştiği için cihazınızı garanti dışı bırakamaz.
Öyle olsaydı, son zamanda zorunlu olarak yapmaya maruz kaldığımız önce Windows 8.1 daha sonrada Windows 10 güncellemeleri,
Milyonlarca bilgisayarı garanti dışı bırakırdı.

Kaldı ki, siz cihaza, bu cihaz için özel olarak düzenlenmiş bir yazılım yüklüyorsunuz.

Cehalet.
Bunun başka bir açıklaması yok.
Ben casperin söylediğini dedim.Zaten her soruna bir ücret alan firmadan bahsediyoruz.Bence yazılımı atmakta bir sakınca yok.
B byalone06 - #19
ben yazılımı atmaya baslıyorum sımdı ama kafam karıstı dokumanda v4 dıyor :/ via a1 adında hıc bır acıklama yok bu yazılım a1e uyumlu değilmi
B byalone06 - #20
arkadaşlar bu yazılımın kolay yuklenıs seklını anlatabılecek varmı. çok karışık geldı bu
Paradox Paradox - #21
ben yazılımı atmaya baslıyorum sımdı ama kafam karıstı dokumanda v4 dıyor :/ via a1 adında hıc bır acıklama yok bu yazılım a1e uyumlu değilmi

Bu tarz cihazların yazılım yükleme işlemleri birbirine çok benzerlik gösterdiği için:
Her cihaza ayrı ayrı özel bir anlatım hazırlanmamış.
Sizin için önemli olan, yazılımın hangi cihaza ait olduğudur.

Bu konularda bir bilgiye sahip değilseniz ve rehberlerde anlatılanlar size ürkütücü geliyorsa:
Yazılım yükleme işlemini mutlaka yetkili birine yaptırınız.
E erkan - #22
yazılım attım cihaz açmıyor
silivriserdar silivriserdar - #23
yazılım attım cihaz açmıyor

Format attınız mı? Recovery moda girip format atın.
M merbaba - #24
bu rom casper via e1 e yüklenir mi ?
symbazz symbazz - #25
bu rom casper via e1 e yüklenir mi ?

Sizce ?.... Mantıklı olurmu peki ?
roxelat6363 roxelat6363 - #26
Dosyayı İndirin içinde nasıl yapılacağı yazıyor.

Ayrıca sitemizde site kuralları gereği sadece büyük harfle yazı yazmak yasaktır.
merhaba rom u indirdim ama parola istiyor yardımcı olabilirmisiniz rica etsem
roxelat6363 roxelat6363 - #27
sayın admin dosyayı acamıyorum parola istiyor yardımcı olurmusunuz rica etsem
K kadiracan - #28
merhaba rom u indirdim ama parola istiyor yardımcı olabilirmisiniz rica etsem
şifre bu
Paradox Paradox - #29
sayın admin dosyayı acamıyorum parola istiyor yardımcı olurmusunuz rica etsem

Şifreyi nasıl göremiyorsunuz hayret yahu.
senders senders - #30
BU ROM CASPER VİA A1 GOLD RENK 64GB 4GB RAM ÇİFT SİM DUAL SIM OLAN TELEFONA UYUMLUDUR. BİZZAT TARAFIMCA DENENMİŞTİR.

Kardeşim çok teşeekkür ederim. Cihazın sonunda hayata döndürdüm. Test ettim ve denedim. Sağlam çalışıyor.
Paradox Paradox - #31
BU ROM CASPER VİA A1 GOLD RENK 64GB 4GB RAM ÇİFT SİM DUAL SIM OLAN TELEFONA UYUMLUDUR. BİZZAT TARAFIMCA DENENMİŞTİR.

Kardeşim çok teşeekkür ederim. Cihazın sonunda hayata döndürdüm. Test ettim ve denedim. Sağlam çalışıyor.

Rica ederim.
sesa sesa - #32
Emeğine sağlık teşekkürler.
Paradox Paradox - #33
Emeğine sağlık teşekkürler.

Rica ederim.
cnkn cnkn - #34
romu yükledim fakat ımeı bilgileri gitti nasıl düzeltebilirim
Paradox Paradox - #35
romu yükledim fakat ımeı bilgileri gitti nasıl düzeltebilirim

bulunan konudan faydalanarak sorununuzu çözebilirsiniz.
D dertlii - #36
bende yaptım ama kamera ters çekiyor ne yapmalıyım ?
Paradox Paradox - #37
bende yaptım ama kamera ters çekiyor ne yapmalıyım ?

Cihazınıza doğru yazılımı yüklediğinizden emin misiniz?
tamircibey tamircibey - #38
Merhabalar

sitenizden indirdigim yazılımı yükledim. fakat imei geçersiz oldu. yardımcı olabilirmisiniz?
symbazz symbazz - #39
Merhabalar

sitenizden indirdigim yazılımı yükledim. fakat imei geçersiz oldu. yardımcı olabilirmisiniz?
Önceki cevaplarda çözümü var.
T tuxutku-yeni - #40
En son ota güncellemesini internete yükledim
bu arada Paradox'tan da özür dilerim
OTA güncellemesi telefonu varsayılan olarak şifreliyor, onun yüzünden rootlamak için Z14 e ayit twrp yi flaşlayın (bootlanmıyor, flaş mecburi) ,sonra TWRP ile data bölümünü silin, en son olarak ve yu yükleyin TWRP ile

(kaynağın samsung için olduğunun farkındayım, kaynağı sadece bilgi amaçlı kullandım)
silivriserdar silivriserdar - #41
OTA güncellemesi telefonu varsayılan olarak şifreliyor, onun yüzünden rootlamak için Z14 e ayit twrp yi flaşlayın (bootlanmıyor, flaş mecburi) ,sonra TWRP ile data bölümünü silin, en son olarak ve supersu yu yükleyin TWRP ile
Dosyalar Samsung cihazları için yanlış dosya paylaşmış olmayasınız.
T tuxutku-yeni - #42
Dosyalar Samsung cihazları için yanlış dosya paylaşmış olmayasınız.
Samsung cihazlar üzerinden anlatılmış, ben denedim ve oluyor (ordaki urlden sadece ne yapacağıma baktım, urlleri ayrıca verdim)
Gione s6 pro QMobile z14 ile aynı TWRP recovery kullanıyor. SuperSU ile no-verity-opt-encrypt Tüm android telefonlar için ortak dosya sunuyor (yazı biçimini düzeltemedim) Ayrıca yanlış sayfaya yazmışım, normalde yazacaktım
Paradox Paradox - #43
OTA güncellemesi telefonu varsayılan olarak şifreliyor, onun yüzünden rootlamak için Z14 e ayit twrp yi flaşlayın (bootlanmıyor, flaş mecburi) ,sonra TWRP ile data bölümünü silin, en son olarak ve yu yükleyin TWRP ile

(kaynağın samsung için olduğunun farkındayım, kaynağı sadece bilgi amaçlı kullandım)

Benden neden özür dilediğinizi anlayamadım.
B blacksea - #44
ustam cihaza romu attım. download only seçmiştim. şu anda cihaz hiç açmıyor. bataryayı söktüm taktım yine aynı pc görmüyor. ne yapabilirim?
TuranReis TuranReis - #45
ustam cihaza romu attım. download only seçmiştim. şu anda cihaz hiç açmıyor. bataryayı söktüm taktım yine aynı pc görmüyor. ne yapabilirim?
Download only seçtikden sonra yukarıdan downloadı seç sonra ses kısma tuşuna basılı tutarak telefonu usb ile bilgisayara bağla.
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/casper-via-a1-rom-16-11-2016.415/