Casper Via A1 Rom Atarken Tamamen Kapandı ve Açılmıyor

• Konbuyu başlatan aTTiLa
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 41
  • Görüntüleme 7K

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Biliyorum buradan da baktim videolara da baktim tek tek yaptim bazilarinda fark olarak en basta surucu imzasi devre disi birakin diyor onu da yaparak denedim ama yine olmadi. Programların surumunden dolayi olabilir mi ? Anlatilardan farkli olarak telefonda logo ciktiginda yani meta moduna gectiginde aygit yoneticisinde mt65xx android phone surucusunun hata vermesi birkac yere baktim surucuyu indirip yuklemeyi denedim islem sirasinda ama bilgisayar surucuyu gormedigi icin yukleyemedim
Kullandığın pc w10 mu?

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Flash tool ile yukledim herhangi bir hata vermedi yazilim yuklendi ama imei gitti *#06# yaptigimda gecersiz imei diyor flash tool ile farkli yazilimlar da yukledim ama imei yine yok
Cihazı mtk droid tools programı görüyor mu? Ve cihazın şu an android sürümü nedir?

aTTiLa

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Mar 2018
18
1
3
29
Bunu da izleyip yaptim kardesim. Izlemedigim video okumadigim forum kalmadi ama o mt65xx android phone hatasini cozemedim. Daha fazla telefonsuz kalamam diye teknik servise verdim 25 liraya yaptilar
Ama android guncellemesini yapma gidebilir imei dedi. Yapacak bbisey yok.

aTTiLa

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Mar 2018
18
1
3
29
Öyle saçma iş mi olurmuş?
Kesin kodlarla yapmışlardır.
O zaman IMEI cihazınızı fabrika ayarlarına çektiğiniz zamanda gidebilir.
Aynen oyle. Forumdan bir arkadas en sorunsuz rom diye 2016 romunu soylemisti o yuklu telefonda. Benim elim durmaz denerim :) En iyisi telefonu babama verip kendime yenisini almak. Yeni konu: 2000 TL civari alinabilecek en iyi telefon nedir ? Mate 10 lite dusunuyorum :)

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,507
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Aynen oyle. Forumdan bir arkadas en sorunsuz rom diye 2016 romunu soylemisti o yuklu telefonda. Benim elim durmaz denerim :) En iyisi telefonu babama verip kendime yenisini almak. Yeni konu: 2000 TL civari alinabilecek en iyi telefon nedir ? Mate 10 lite dusunuyorum :)

Yanılmıyorsam bu cihaz için paylaşılan yazılamlardan bir tanesi yüklenince IMEI kendi kendine geliyordu sanırım.
Fakat bahsettiğim yazılım hangisiydi hatırlamıyorum.
Xiaomi Mi 6 öneririm.
Başka bir cihaza bakmaya gerek bile yok.

aTTiLa

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Mar 2018
18
1
3
29
Yanılmıyorsam bu cihaz için paylaşılan yazılamlardan bir tanesi yüklenince IMEI kendi kendine geliyordu sanırım.
Fakat bahsettiğim yazılım hangisiydi hatırlamıyorum.
Xiaomi Mi 6 öneririm.
Başka bir cihaza bakmaya gerek bile yok.
Baska orjinal yazilimlar da yukledim ama sonuc degismedi imei gecersiz dedi hep

aTTiLa

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Mar 2018
18
1
3
29
Doğrusunu söylemek gerekirse, sorunun neden kaynaklandığını anlayabilmiş değilim.
Ne yazık ki modern tıp çaresiz kaldı efendim.
Aynen oyle oldu bir suru forumdan ayri ayri okudum bircok videodan ayri ayri izledim eksik yaptigim birsey var mi diye adimlari tek tek uyguladim ama nafile.

kafalargökyüzü

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Ara 2017
23
1
3
İSTANBUL
Aynen oyle oldu bir suru forumdan ayri ayri okudum bircok videodan ayri ayri izledim eksik yaptigim birsey var mi diye adimlari tek tek uyguladim ama nafile.
Merhaba dostum öncelikle cihaz dual mi yoksa tek hatmı ilk attığın rom tam tersi olduğu için imei gitmiştir diye düşünüyorum %99 ondandır. Önce doğru yazılımı indir ve yükle daha sonra başka bir bilgisayarda sürücüleri doğru kurarak imei yazma işlemi yap olmama şansı %0

kurt26es

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Nis 2018
15
3
3
26
Ploader degistir yenden at acar casper via m1 dede ayn sıkıntı olmustu

akintrkk

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Eyl 2019
2
0
1
26
arkadaşlar kaç gündür ömrümü forumlarda geçiyorum casper via a1-1 telefonum var andorid 7.0 yüklüylü flash tool üzerinden android 6.0 a cekip root atmak istemiştim ama rom' yükledikten sonra telefon kapandı rom'u forum üzerinden aldım şarja taktığımda hiçbir tepki vermiyor ışık titreşim vs. yok pc bağlayıp flash tool üzerinden download'a basıp ses kısma tuşuna basılı tut kabloyu bağladığımda ses geliyor pc'den flash toolun altındaki bar kırmızı renkte %100 oluyor ve bi süre sonra "ERROR STATUS_EXT_RAM_EXCEPTION (0xC0050005)" hatası veriyor aynı işlemi ses açma tuşunda deniyorum fakat hiçbir tepki vermiyor lütfen birisi bana yardım etsin batarya kablosunu söküp de denedim söküp işlemi gerçekleştirip hemen arkasından kabloyu bağladım fakat bir türlü görmüyor lütfen yardım edermisiniz iyi forumlar :/

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,507
5,652
163
www.yavuzcakar.com
arkadaşlar kaç gündür ömrümü forumlarda geçiyorum casper via a1-1 telefonum var andorid 7.0 yüklüylü flash tool üzerinden android 6.0 a cekip root atmak istemiştim ama rom' yükledikten sonra telefon kapandı rom'u forum üzerinden aldım şarja taktığımda hiçbir tepki vermiyor ışık titreşim vs. yok pc bağlayıp flash tool üzerinden download'a basıp ses kısma tuşuna basılı tut kabloyu bağladığımda ses geliyor pc'den flash toolun altındaki bar kırmızı renkte %100 oluyor ve bi süre sonra "ERROR STATUS_EXT_RAM_EXCEPTION (0xC0050005)" hatası veriyor aynı işlemi ses açma tuşunda deniyorum fakat hiçbir tepki vermiyor lütfen birisi bana yardım etsin batarya kablosunu söküp de denedim söküp işlemi gerçekleştirip hemen arkasından kabloyu bağladım fakat bir türlü görmüyor lütfen yardım edermisiniz iyi forumlar :/

Yazılım yükleme aracının farklı bir versiyonunu deneyebilir misiniz?