Stock Rom Casper VIA A1 Rom GBL7533TC 0204 T6009

Yazdır

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
hocam denedım olmuyor başka yolu yokmudur kafayı yıycem :)

Cihazınıza uygun bir TWRP Recovery bulabilirseniz, cihazınıza Root yetkisi verebilirsiniz.
ZhuoDaShi isimli programda cihazınıza Root yetkisi verebilir.
Lakin bu program hem bilgisayara hemde cihazınıza bir sürü gereksiz program ve uygulama yükleyecektir.
Pek önermem.

kdrkrsln21

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Şub 2017
23
0
1
28
hocam bır cok program denedım olmuyor bootloader dıye bısey vardı galıba twrp ıle felan oyle bısıyle oluyordur gene bozmıyım cıhazı :D

ataaydin

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Şub 2017
7
0
1
40
hocam kolay gelsin via a1 de 4 farklı rom var bunların birbirlerinden farkı nedir ve ben yazılım yükledim telefon çalışıyor sorun yok ama imeiler geçersiz duruma duştu imeiler nasıl silindi anlamadım root da yapamadım varmı bi çözüm öneriniz .

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
hocam kolay gelsin via a1 de 4 farklı rom var bunların birbirlerinden farkı nedir ve ben yazılım yükledim telefon çalışıyor sorun yok ama imeiler geçersiz duruma duştu imeiler nasıl silindi anlamadım root da yapamadım varmı bi çözüm öneriniz .

Maui meta yada Mtk droid tools ile yazabilirsiniz.

ataaydin

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Şub 2017
7
0
1
40
cevap için teşekkürler maui meta ile yazdım imei yanlız format dan sonra imeiler uçuyor kalıcı olmasının bi yolu varmıdır

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
cevap için teşekkürler maui meta ile yazdım imei yanlız format dan sonra imeiler uçuyor kalıcı olmasının bi yolu varmıdır

Maui Meta ile yazarsanız format atsanız da imei silinmez. Yazılım atarken sp flash tool ile format seçeneğini işaretlerseniz imei gene silinir.

ataaydin

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Şub 2017
7
0
1
40
yok özellikle üşenmedim denedim maui meta ile yazdıktan sonra imeiler geliyor rom atmasam da telefonun ayarlardan sıfırlasam da imeiler uçuyor

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
yok özellikle üşenmedim denedim maui meta ile yazdıktan sonra imeiler geliyor rom atmasam da telefonun ayarlardan sıfırlasam da imeiler uçuyor

Maui Meta hangi versiyon kullanıyorsunuz. Bazı versiyonlardan bu sorun vardı bildiğim kadarıyla, yanlış hatırlamıyorsam.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com

Paylaşılan yazılımlar tarihlerine göre eskiden yenide doğru güncel yazılımlardır.
Güncel yazılımlar, daha işlevsel ve kararlıdır.
Bir öndeki yazılımda var olan sorunlar giderilmiştir.
ve bulunan konularda faydalanarak kalıcı IMEI tamir işlemi yapabilirsiniz.

ataaydin

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Şub 2017
7
0
1
40
kolay gelsin MauiMETA_v9.1635.23 sürümünü kullandım needrom dan indirmiştim . ama dediğinizi deneyecem eski sürümlerle de yükleme yapacam ilgine teşekkürler

xryderthetom

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Haz 2017
18
0
1
25
Merhabalar.Öncelikle yazı için çok teşekkür ederim gayet başarılı bir yazı olmuş.Ancak sormak istediğim birkaç soru var. Telefonumun ekranı kırıldı tamire verdim bu sefer casper via yazısı çıkıyor ancak telefon açılmıyor.Yazı da kalıyor.Tekrar tamire gönderdim sanırım yeni yazılım yüklediler ancak telefonu yeniden başlatınca yine aynı durum oldu.Format atıyorum vs olmuyor.Yazılımı kendim yüklemek istedim.Yaptığınız işlemleri tek tek yaptım. Telefon kapalı bilgisayara bağladım.Şarj olmaya başladı.Programı açtım işlemleri yaptım vs. Dowload yazısına tıkladım herhangi bir ilerleme olmadı.Nerede hata yapmış olabilirim? İyi çalışmalar...

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Merhabalar.Öncelikle yazı için çok teşekkür ederim gayet başarılı bir yazı olmuş.Ancak sormak istediğim birkaç soru var. Telefonumun ekranı kırıldı tamire verdim bu sefer casper via yazısı çıkıyor ancak telefon açılmıyor.Yazı da kalıyor.Tekrar tamire gönderdim sanırım yeni yazılım yüklediler ancak telefonu yeniden başlatınca yine aynı durum oldu.Format atıyorum vs olmuyor.Yazılımı kendim yüklemek istedim.Yaptığınız işlemleri tek tek yaptım. Telefon kapalı bilgisayara bağladım.Şarj olmaya başladı.Programı açtım işlemleri yaptım vs. Dowload yazısına tıkladım herhangi bir ilerleme olmadı.Nerede hata yapmış olabilirim? İyi çalışmalar...

Bahsettiğiniz sorunlar, cihazınızda donanım sorunlarının varlığına bir işaret gibi.
Detaylı bir inceleme yapmadan ne yazık ki net bir şeyler söylemek oldukça güç.
Bu cihaza ait bir çok yazılım mevcut.
Diğer yazılımları da deneyebilirsiniz.
Olmazsa, cihazınızı teknik servisine gönderiniz.

xryderthetom

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Haz 2017
18
0
1
25
Bahsettiğiniz sorunlar, cihazınızda donanım sorunlarının varlığına bir işaret gibi.
Detaylı bir inceleme yapmadan ne yazık ki net bir şeyler söylemek oldukça güç.
Bu cihaza ait bir çok yazılım mevcut.
Diğer yazılımları da deneyebilirsiniz.
Olmazsa, cihazınızı teknik servisine gönderiniz.
Evet ekranı kırıldı. Servise verdim. Yazılım yüklediler ancak geri tuşu ve recent tuşu çalışmıyor. Aynı zaman da ayarlardan güvenlik kısmına tıklayınca ayarlar durduruldu diyor. Sizce ne yapmam lazım

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Evet ekranı kırıldı. Servise verdim. Yazılım yüklediler ancak geri tuşu ve recent tuşu çalışmıyor. Aynı zaman da ayarlardan güvenlik kısmına tıklayınca ayarlar durduruldu diyor. Sizce ne yapmam lazım

Cihazınızı tekrar servise götürün. Bozuk ekran takmışsınız, değiştirmenizi istiyorum deyin. Durduruldu hatası yazılımsal. Yazılım atarlarsa düzelir.

xryderthetom

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Haz 2017
18
0
1
25
Cihazınızı tekrar servise götürün. Bozuk ekran takmışsınız, değiştirmenizi istiyorum deyin. Durduruldu hatası yazılımsal. Yazılım atarlarsa düzelir.
Söyledim yaptılar. Telefonu aldığım da şarjı %1 idi ben eve gidene kadar kapandı. Şarja takıp açmak istedim olmadı. Tekrar VIA yazısı kaldı. Belki de çalışmamasının nedeni yanlış rom dur