Root Casper Via E1 Root

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Casper Via E1 ROOT
-Öncelikle cihazınızla (6.0 Marshmallow) uyumlu olan TWRP dosyasını bilgisayarınıza
-PdaNet yazılımını .
-Adb ve Fastboot için ilgili yazılımı .
-SuperSU dosyasını .

Cihazın geliştirici seçeneklerini açıyoruz. Bunun için Ayarlar>Cihaz hakkında>Derleme Numarası'na 7 defa tıklıyoruz geliştirici seçenekleri aktif oluyor. Ayarlar'da Geliştirici Seçenekleri en altta bir menü olarak çıkmış oluyor. Oraya giriyoruz. Önce OEM Kilit Açma'yı aktif yapıp, sonra da USB Hata Ayıklama'yı aktif yapıyoruz ve çıkıyoruz.

Bilgisayara indirdiğimiz PdaNet'e çift tıklayarak çalıştırıyoruz o sırada cihazımızı da pcye bağlıyoruz ve kurulumu gerçekleştiriyoruz. Kurulum sırasında cihazınızdan bilgisayara hata ayıklama özelliği için izin vermenizi isteyecek. Orada bir tik var -Bu bilgisayara daima izin ver anlamında ingilizce bir yazı- işaretleyin ve izin verin. Kurulum kendiliğinden tamamlanıyor hiçbir şey değiştirmeye gerek yok. Kurulum bitince telefonunuza da PdaNet diye bir uygulama yüklenir onu hiç açmayın. Kurulumdan sonra PdaNet bilgisayarın sağ alt köşesindeki durum çubuğunda çalışır bir vaziyette gizleniyor ona sağ tıklayıp en altta Exit'e basarak kapatıyoruz.
Bilgisayara indirdiğimiz adb-setup-1.4.2 isimli exe dosyasına sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır diyoruz. Telefon halen pcye bağlı olsun. Yazılım kurulurken 3 defa sonunda Y/N soruları olan soru soruyor driver vs kurmak için. Üçüne de y yazıp enter'lıyoruz. Sonraki ekranda ileri diyoruz ve driver'ı kurunca Finish diyoruz.
Yukarıdan indirdiğimiz TWRP dosyasını Winrar yardımı ile bir klasöre çıkartalım ve içindeki recovery.img dosyasını kopyalayalım. Bilgisayarım'a ve ordan yerel disk C'de ''adb'' isimli bir klasör kurulmuş olmalı ona giriyoruz ve kopyaladığımız recovery.img dosyasını oraya yapıştırıyoruz.
Bilgisayarım yerel disk C'de 'adb' isimli klasörde boş bir alanda üst karakter tuşuna basılı tutarken mause'dan da sağ tuşa basıyoruz ve çıkan seçeneklerden 'Komut penceresini burada aç' yazana sol tıklıyoruz.
Komut istemci ekranı açılıyor oraya ilk olarak 'adb devices' (tırnak işareti olmadan) yazıp enter'layın. Eğer cevap olarak sonunda unauthorized kelimesi geçiyorsa telefondan izin alamamıştır telefonu kontrol edin yetki isteyen bir ekran görürsünüz tekrar yetki verin ve işlemi tekrarlayın bu sefer cmd ekranında cihazın atandığı yolu ve sonunda 'device' yazan bir cevap alırsınız. Burası tamam, cmd ekranından çıkın.

Tekrar bilgisayarımdan C klasörüne ve adb isimli klasöre girin ve ekranın boş bir tarafında üst karakter tuşuna basılı tutarken mause'dan sağ tuşa basın ve komut penceresini burada aç seçeneğine sol tıklayın. Sırasıyla;

adb devices
adb reboot-bootloader

yazın enter'layın. Bu aşamada cihaz reboot ekranına giriyor siyah ekran ve bir satır yazı geliyorsa doğru gidiyorsunuz.

fastboot oem unlock

yazıp enter yapın. Cihaz ekranına bakın orda sizden izin isteyecek 7-8 satırlık bir ekran oluşuyor ve Volume Up/Down tuşlarını kullanarak izin verin diyor. Ses açma tuşuna 1 defa basıyoruz bu aşamada cihazdaki bütün bilgiler siliniyor.

fastboot reboot

enter yaparak cihazı yeniden başlatıyoruz. Hızlıca kurulumunu yapın çünkü sıfırlandı. Ayarlardan tekrar geliştirici seçeneklerini ve ordan da USB hata ayıklamayı aktif edin.
-İlk başta indirdiğimiz SuperSU isimli zip dosyasını cihazın yerel depolama alanına ve sd kartına kopyalayalım.
-Yeniden kurulum yaptığınız cihazı pcye bağlayın. Bilgisayarımdan C klasörüne ve adb isimli klasöre girin ve ekranın boş bir tarafında üst karakter tuşuna basılı tutarken mause'dan sağ tuşa basın ve komut penceresini burada aç seçeneğine sol tıklayın. Cmd ekranı açılacak;

adb devices
adb reboot-bootloader

yazıp enter'layın.

fastboot flash recovery recovery.img

yazıp enter'layın Cmd ekranında OKAY yazan bir ekran göreceksiniz. Telefonda ses açma ve güç tuşuna basılı tutun (bu işlemi telefonunuz kapalı ya da açıkken yapın hiç sorun olmaz.) yaklaşık 10 saniye sürüyor bekleyin. Ekrana üç tane seçenek gelene kadar bırakmayın iki tuşu da. Gelen seçeneklerden Recovery yazana -ses açma ve kısma tuşlarını kullanarak- gelin ve güç tuşuna basarak onaylayın.
-TWRP ekranının açıldığını göreceksiniz orada KEEP READ ONLY yazan butona dokunun.
-TWRP menüden Install'a dokunun ve yerel depolama alanına kopyaladığınız SuperSU isimli klasörü bulup ona dokunun. SuperSU kurmak için sizden izin isteyecek aşağıda kaydırma butonu var sağa doğru kaydırın ve SuperSU kurulsun. Eğer yerel depolamadaki SuperSU uygulamasını bulamıyorsanız bir de yukarıda anlattığım aşamalarda uygulamayı sd karta da kopyalamıştınız oradakini bulmayı ve kurmayı deneyin.
-SuperSU flaşlama işlemi bitince TWRP'den Reboot yazan butona dokunun ve cihaz yeniden başlasın, pcden bağlantısını kesin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: cest ve nazmisen06

nazmisen06

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Ağu 2017
5
0
1
49
güzel de ben dediklerinzin hepsini yaptım imaj dosyası iso dosyası olarak gözüküyor rar dan çıkarıyorum imaj dosyasını açıyorum iso dosyası olarak gözüküyor yani twrp yüklenmiyor.ayrıca zaten orjinal cwm recovery var ama root atamıyorum gözüken minimal ADB and Fastboot da kurdum telefon bağlanıyor ama imaj dosyasını tanıtamıyorum çünkü recovery disk görüntüsü olarak gözüküyor ilginize teşekkürler

nazmisen06

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Ağu 2017
5
0
1
49
mesajınızı aldım bu gün bir kez daha tekrar ettim bütün işlemleri sonuna kadar yaptım yalnız son bölümde, Cmd ekranında OKAY yazan bir ekran göreceksiniz .bunu cmd ekranında gördüm sonrasında dediğiniz gibi ses yükseltme ve güç tuşu ile recovery moduna girdim yalnız telefonun recover modunundan yeniden başlatığımda sizin belirttiğiniz -TWRP ekranının açıldığını göreceksiniz orada KEEP READ ONLY yazan butona .böyle bir buton çıkmıyor üzgünüm .SuperSU uygulamasını bulamıyorsanız bir de yukarıda anlattığım aşamalarda uygulamayı sd karta da kopyalamıştınız oradakini bulmayı ve kurmayı deneyin.evet suprsu hafıza karında TWRP ekranı açılmış olsaydı iş tamam dı ama olmadı .telefonun recover modundan supersu 'yu flash'ladım hata verdi yani bu telefon rootlanmıyor root atmayı flashlamayı az çok biliyorum general mobil ve samsung telefonlarım da hiç böyle bir sorun yaşamadığımı belirtmek isterim gene de ilgi ve alakanıza çok teşekkür ediyorum iyi günler

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Bu ekranı göremediyseniz, demekki bir yerde yanlış yada eksikbirşey yapmışsınızdır. Bu uygulama denendi. Evet belki root atmayı cf-root atarak yapmış olabilirsiniz ama demekki Twrp de yetkin değilsiniz. Casper bu modele defalarca bu şekilde root atanlar varken, siz bence kendinizde bir yanlışlık arama yoluna gidiniz. Sizin bu uygulamayı yapamayışınız, bunun tamamen yanlış olduğunu göstermez. Siz twrp yi yükleyip, değişikliklere izin vermemişsiniz ki supersu yükleyebilin. Eminim birkaç gm ve samsunga root atmış olabilirsiniz. Onu benim 17 yaşındaki oğlumda atıyor. Önemli olan bu uygulamayı yapmak. Basit bir yol değil bu elbette.

KEEP READ ONLY düğmesi ana sayfadan Recovery menüsüne girince sağ altta karşınıza çıkacak. TWRP yi yükleyipte doğru bölüme geçseydiniz, bu düğmeyi altta görecektiniz. Ve sonrada Supersu yükleyebilecektiniz.

Bence siz casper satın ve root atabildiğiniz bir samsung telefon alınız. Kolay gelsin.

nazmisen06

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Ağu 2017
5
0
1
49
olur usta o kadar iyi de niye bir vidosunu çekip koymadın sana idda ediyorum hiç bir yerde yanlışlık yapmadım en son kısımda imaj dosyasını kopyala yapıştırdan sonrası senin anlattığın hiç bir şeye uymuyor yani yukarıdaki gçsterdiğin görüntü imaj dosyasını cmd ekrsnıns yspıştırdıktan sonra ses açma güç tuşu ile telefonun recovery moduna giriyor tekrar başlat dediğimde senin gösterdiğin twrp ekran görüntüsü gelmiyor bu kasdar başka da bir şey yazmanıza gerek olduğunu sanmıyorum çok alim gözüküyorunuz öyle halinde yotube'da niye bir videoonuz yok o kadar araştırmama rağmen bu casper telefonlar la ne Türkçe ne de yabancı videoya rastlamadım bu kadar teşekkürler alim usta

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
olur usta o kadar iyi de niye bir vidosunu çekip koymadın sana idda ediyorum hiç bir yerde yanlışlık yapmadım en son kısımda imaj dosyasını kopyala yapıştırdan sonrası senin anlattığın hiç bir şeye uymuyor yani yukarıdaki gçsterdiğin görüntü imaj dosyasını cmd ekrsnıns yspıştırdıktan sonra ses açma güç tuşu ile telefonun recovery moduna giriyor tekrar başlat dediğimde senin gösterdiğin twrp ekran görüntüsü gelmiyor bu kasdar başka da bir şey yazmanıza gerek olduğunu sanmıyorum çok alim gözüküyorunuz öyle halinde yotube'da niye bir videoonuz yok o kadar araştırmama rağmen bu casper telefonlar la ne Türkçe ne de yabancı videoya rastlamadım bu kadar teşekkürler alim usta

Terbiyesizlik yapma ukala. Hem buraya geliyorsun yardım dilenmeye. Amma ne gariptir ki , dilin yılanın dilinden uzun. Çok biliyorsun buralarda işin ne senin zerzevat. İşim gücüm, her işlemin videosunu çekmek değil. Hele hele ki senin gibi asalaklara hiç değil. Şimdi uza git. Adamın canını sıkma. Hem yapamıyorsun hemde 20 lik dişin kadar beyninle bize ayar vermeye çalışıyorsun. "İşten anlamayan usta, malzemeye bahane bulurmuş." Ben sana burada birşey ispat etme durumunda değilim. İster yapar ister yapmazsın. Bilgin varsa zaten yapar ve paylaşımda bulunursun, hiç bilmiyorsan zaten yükleyemez, ona buna bahane bulursun. Bu paylaşımı gizleyelimde, senin gibi asalaklar faydalanmasın en azından.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Terbiyesizlik yapma ukala. Hem buraya geliyorsun yardım dilenmeye. Amma ne gariptir ki , dilin yılanın dilinden uzun. Çok biliyorsun buralarda işin ne senin zerzevat. İşim gücüm, her işlemin videosunu çekmek değil. Hele hele ki senin gibi asalaklara hiç değil. Şimdi uza git. Adamın canını sıkma. Hem yapamıyorsun hemde 20 lik dişin kadar beyninle bize ayar vermeye çalışıyorsun. "İşten anlamayan usta, malzemeye bahane bulurmuş." Ben sana burada birşey ispat etme durumunda değilim. İster yapar ister yapmazsın. Bilgin varsa zaten yapar ve paylaşımda bulunursun, hiç bilmiyorsan zaten yükleyemez, ona buna bahane bulursun. Bu paylaşımı gizleyelimde, senin gibi asalaklar faydalanmasın en azından.

Kendisi ne kadar video çekip video paylaşımında bulunmuş, sorsaydınız.

Aslında, düşündüm de, üyemize haksızlık ediyorsunuz.
Siz Casper'ın ve üyemizin telefonunun ortağı değil misiniz?
Casper'dan sattığı her cihaz için pay almıyor musunuz?
Alıyorsunuz!
Üyemizle bu cihazı ortaklaşa kullanmıyor musunuz?
Kullanıyorsunuz!
O zaman derhal bir video hazırlayınız efendim.
Acele tarafından olsun.

İnsanımız neden böyle oldu anlamak zor.
Okuduğunu anlamayan, anlayamayan, illa ki videolara gereksinim duyan insanlar olduk.
Yazık, hem de çok yazık.

• Beğen
Tepkiler: symbazz

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Yorumunuz için teşekkür ediyorum. Anlatımım ve ondan sonraki cevaplarımda japonca kullanmadım. Twrp ye girdiğinde Recovery bölümüne tıklayıp aşağıdaki düğmeyi görmekten aciz insanlarımız var. Şurası gerçek ki, çok çok zeki insanımız Allahıma binlerce şükür daha çok sayıda. Arada böyleleri çıkıyor. Diyorsunuz ki, insanımız neden böyle oldu. Bence, internet ve cep telefonu bağımlısı bir nesil geldi arkadan. Biz yaştakilerde aynı vesselam. Zaten üreten değilde kopyacı bir milletiz. Armut piş, ağzıma düş. Uğraşı ve emek olmayınca, doğal olarak bu gibi insanlarımız, okuduğu şeyi anlayamıyorlar. Çünkü eğitim zayıf, temel çürük. Yorumlama, yargı, sebep sonuç ilişkilendirme hipotez, öngörü ve olasılık özellikleri zayıf insanlarımızın. Olabilir. Ama sinir olduğum nokta, bir menfaatimiz yok, biz kıçımızı yarıyoruz, milletin işini görmek için burada, adam sana saygı göstermiyor, onu bırak dalga geçiyor. O arkadaşa tavsiyem, çok video istiyorsa, google amcasından aydemir akbaş videolarını arattırıp seyretmesi. Onun seviye ve kültürü ayarında en azından. Tövbe tövbe. Neyse.

Sizi dinleyip bir video çekeceğim arkadaş gibiler için. Olay olacak olay.

:bezdim:

cest

Yeni üye
Kayıtlı üye
31 Tem 2018
2
0
1
37
Sayenizde VIA e2 cihazıma root atabildim. Sadece farklı bir recovery dosyası kullandım. Geri kalan her şeyi anlatıldığı gibi uyguladım. Hiç sıkıntı olmadı. Paylaşım için teşekkürler. Elinize sağlık

Moderatör tarafında düzenlendi: