Stock Rom Casper VIA E2 Rom 06.12.2016

Neruda

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Ağu 2021
2
0
1
33
Paylaşım için teşekkürler. Sorunsuz çalışan tek stock rom buradaki, güncel SP Flash Tool (v5.1924) kullandım. Bir de custom rom bulabilirsek tamam. Sitede yer alan ilgili diğer paylaşımlara ve yorumlara baktım ancak cihaza uygun bir şey bulamadım, konu içinde rom portladığını söyleyen bir arkadaş var ancak o da herhangi bir link paylaşmamış maalesef. Umarım Casper Via E2 için portladığı romları paylaşır, stock rom batarya performansı ve videolarda yeşil ekran sorunlarından dolayı bir noktadan sonra yetersiz kalıyor.

Paylaşım için tekrardan teşekkürler.

GÜNCELLEME: IMEI uçmuş, cihaz sim kartı görmüyor.

Son düzenleme:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Paylaşım için teşekkürler. Sorunsuz çalışan tek stock rom buradaki, güncel SP Flash Tool (v5.1924) kullandım. Bir de custom rom bulabilirsek tamam. Sitede yer alan ilgili diğer paylaşımlara ve yorumlara baktım ancak cihaza uygun bir şey bulamadım, konu içinde rom portladığını söyleyen bir arkadaş var ancak o da herhangi bir link paylaşmamış maalesef. Umarım Casper Via E2 için portladığı romları paylaşır, stock rom batarya performansı ve videolarda yeşil ekran sorunlarından dolayı bir noktadan sonra yetersiz kalıyor.

Paylaşım için tekrardan teşekkürler.

GÜNCELLEME: IMEI uçmuş, cihaz sim kartı görmüyor.

IMEI bilgilerinizi yeniden ekleyebilirsiniz.
konusu mevcut.

Neruda

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Ağu 2021
2
0
1
33
IMEI bilgilerinizi yeniden ekleyebilirsiniz.
konusu mevcut.

Konudaki yöntemi denedim ancak cihaz Factory Mode ekranına geçiyor, hiçbir düzenleme yapılmıyor.

GÜNCELLEME
⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇
-Maui META programının v9.1724.0.00 sürümü ile IMEI'yi yeniden yükleyebildim. 'ı indirmek için tıklayın.
-Cihazda root yetkisi yok yani rootlamadan IMEI repair yapabilirsiniz.
-Windows 10 64 bit işletim sisteminde denedim, daha eski Maui META sürümleri Windows 10'da sorun çıkartıyor. Sürücü yükleme, telefonu tanımamai IMEI için gerekli dosyaların uyumsuzluğu, dosya bulma sorunu, IMEI için internetten oto dosya indirme vb. problemler.
-Cihaz görünmezse linkteki 'ü kurun, driver yukarıda verdiğim Maui META indirme linkinde verilen driver. Herhangi bir güncelleme için ise ilgili linkten diğer sürücülere ulaşabilirsiniz.
-Cihazı birkaç defa resetledim IMEI silinmedi, hard format sonucunda gider mi bilmiyorum denemedim.
-Link paylaşmak sorun yaratıyorsa yönetici arkadaşlar silebilir.
-Düzenleme için internette çeşitli videolar yer almakta.
-Buradaki IMEI repair(tamir/düzeltme/onarım) yöntemi kullanıcıların inisiyatifine kalmıştır, olası bütün riskler deneyecek kullanıcıları bağlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

teamfoback

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Eki 2017
1
0
1
41
merhaba arkadaşlar;
06122016 rom yüklü casper via e2 cihazıma root atmak istedim konu hakkında bilgi bulamadım.
xaomi cihazlar için fastboot ile twrp yükleyebiliyordum .
bu cihazı nasıl rootlayabiliriz?