Casper VIA F1 Nasıl Root'lanır? (Bir Teşekkürü Çok Görmeyin)

MoreThanDark

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Tem 2019
4
1
3
26
Merhaba arkadaşlar öncelikle cihazı 2 sene önce aldım ve yaklaşık 6 aydır da rootlu kullanıyorum.
Root sorunsuz çalışıyor (Xposed , Root Explorer , BusyBox , LuckyPatcher vb.) uygulamalar sorunsuz çalışıyor :) (Denendi).

Adımlar :
ilk önce yine bu forumda konu açan arkadaşımızın verdiği linkten TWRP Recovery'i indirip SP Flash Tool ile telefonumuza flash'lıyoruz.
2. olarak TWRP'de açtığımız telefonumuza verdiğim linkteki SuperSU dosyasını flashlıyoruz.
Sonrasında Wipe Dalvik Cache diyip Reboot System diyoruz.

Bu kadar :) Birkaç Tane de SS ekleyeyim gördüğünüz gibi telefonun sistem yöneticisi uygulamasında da telefon rootlandı diye uyarı veriyor :

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Linkler :

İyi Forumlar :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

TuranReis

Üye
Kayıtlı üye
9 May 2017
224
19
18
27
Supersu yerine magisk öneririm çünkü programlar rootu görmüyor snapchat ve netflix gibi

Recep_27

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Kas 2019
1
0
1
22
Peki android 7 saf android arayüzü felan yokmu bu telefonda ? ve bu flashlama muhabbetını anlamadım sanırsam ilk root atıcam sonra android galiba

TuranReis

Üye
Kayıtlı üye
9 May 2017
224
19
18
27
Peki android 7 saf android arayüzü felan yokmu bu telefonda ? ve bu flashlama muhabbetını anlamadım sanırsam ilk root atıcam sonra android galiba
Normalde custom rom yüklemek için öncelikle Recovery modunu değiştirmeniz lazım (TWRP yüklemeniz lazım), ondan sonra magisk ile root kurmanız lazım ancak Casper telefon modellerinde custom rom bulmak ya çok zor yada imkansız.